Jump to content

hammerh34d

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Scena niknie kiedy kolumny są za daleko od siebie. Pierwotnie stały symetrycznie na ścianie i scena była żadna, kiedy lewa poszła o pół metra do środka poprawiło się wyraźnie. Zresztą ap rekomenduje węższe ustawienie z tego co widać w instrukcji...
 2. No właśnie :) Dlatego piszę na forum. Cóż, poza basem naprawdę nie narzekam jakoś strasznie. Owszem, źródła pozorne mogły by byc3 lepiej zdefiniowane, ale generalnie scena jest, jest "powietrze", czyli to na czym mi zależy. Może wypożyczę jakiegoś suba w takim razie i tyle... Bajdełej, kolumny stały wcześniej na scianie pod oknem, nie na przeciwnej. Też mniejszy fakap z otwarciem, ale inaczej ;)
 3. Pokój jest dość gęsto umeblowany, kanapa i fotele są spore, regał za kanapą jest dość głęboki i ażurowy, z częściowo wypełnionymi półkami i pewnie też nieco tłumi, a dywan jest względnie puchaty - może dlatego nie wydaje mi się żebym miał jakikolwiek klopot z pogłosem. Może to też kwestia otwartej przestrzeni za prawą kolumną i po lewej od lewej... Anyway, nie, pogłos absolutnie nie jest tu problemem. Nie dla mnie w każdym razie.
 4. Czemu nie, tylko ile i gdzie?... Tak jak piszę, zasadniczo stereo i scena wypada nie najgorzej, zwłaszcza na lepszych realizacjach (dziś przypomniałem sobie o 2 płytkach Cheskiego i naprawdę tragedii nie ma), problemem jest znikający bas, który oprócz tego znika selektywnie (znaczy są częstotliwości które słychać lepiej - co zasadniczo popiera koncepcję adaptacji bardziej, niż dopalenia subem).
 5. 4.88 na 4.46. Niestety nie przedstawię ścian. Regał na tyle nie poprawia sytuacji, bo skraca... No dobra, ale co mam zrobić? Tylko sluchawki? :)
 6. Widzisz, problem w tym, że identyczny efekt miałem przy ustawieniu głośników na "dolnej" ścianie, a wtedy sciana była symetrycznie. Tyle że kanapa stała wtedy dalej od głośników i problem był załatwiony :) Po prostu bas z jakichś powodów znika centralnie między głośnikami, w polu obejmującym ławę i przód kanapy. Przez lawą i za kanapą bas jest. Ustawienie głośników blisko siebie nic istotnie nie zmienia. Stereofonia w tym ustawieniu jest nawet lepsza, niż w szerokim o dziwo.
 7. Dobra. Tak to wygląda. Lewa kolumna (w sensie granitowa podstawka na której stoi) jest ok. 30 cm od ściany. Prawa jest ok. 30 cm obok ściany. Pomieszczenie 22.2 m, ale otwarte. Coś jeszcze dodać? 🙂
 8. Ile metrów?... Sporo, ale nie pamiętam dokladnie ile. Wieczorem narysuję plan sytuacyjny :) Dzięki.
 9. PB-1000, czy SB-1000? Zamknięte to chyba SB?
 10. Heyah. System mam raczej budżetowy, ale domyślam się, że stać go na więcej... Na dziś Audio Physic 3 napedza mi hybryda Haiku Bright 3 w wersji power amp w klasie A, sygnał na Haiku idzie z NADa C658 z Tidala i innych, a także Regi Apollo i ProJecta Debut z niebieskim ortofonem. Tor słuchawkowy w trakcie przebudowy. Problem jest taki, że Sparki są w stanie wygenerować bardzo fajny, twardy i szybki bas, ale niestety pojawia się od głównie w kuchni, metr przed kanapą w salonie i metr za nią. Dirac wiele nie zmienia niestety. Problemem jest też ustawienie kolumn, ale tego nie przeskoczę; kiedy stoją za daleko od siebie bas i scena nikną kompletnie, więc na dziś stoją asymetryczne względem pokoju i miejsca odsluchowego, ale jeat to jakiś kompromis... Jak myślicie, jakiś sub ma sens? Jaki? NAD ma wyjście na sub ofkors.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.