Jump to content

audioburak

Użytkownicy
 • Content Count

  7271
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

718 Audioholik

3 Followers

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka od sonat skrzypcowych po Aerosmith i Prince'a. A
  naj to brzmienie instrumentów z epoki, szczególnie smyczkowych(Goebel, Savall, Amphion, Parnassi M. itp)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lepsze .....zależy dla kogo. Do szybszej muzyki wybrał bym coś mniejszego, ale słuchałem kilku różnych kolumn Taga i mają bardzo dobrą relację jakości do ceny, a do tego wygląd.
 2. Lepszy można zrobić samemu, ale przy krótkiej przejściówce różnica będzie niewielka. Przekonasz się dopiero, jak zrobisz; czy było warto. Polecam w niemal każde miejsce toru albo tani YTDY2x0,5, albo coś OFCC, ale trzeba poszukać - BlackDotAudio ma chyba taki kabelek solid 0,55 mm
 3. Nie zwalaj wszystkiego na kondensator; piasek to zwykle cecha innych elementów toru ... Co najwyżej możesz chwalić przejrzystość kondensatora, który to ujawnia 😉 U mnie niemal zupełnie zniknął po wymianie na BB OPA 2604.
 4. Na początek powinny być dobrym, bezpiecznym wyborem: https://allegro.pl/oferta/kolumny-dali-blue-5005-8088848950 https://allegro.pl/oferta/kolumny-heco-odeon-400-8450442291 https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-505-komis-myslenice-8455783813 albo nieco inne brzmienie: https://allegro.pl/oferta/kolumny-podlogowe-jbl-balboa-30-150w-rms-3-drozne-8300415957
 5. audioburak

  Audio mity

  Było gdzieś - chyba na "Co ludzie powiedzą" - "piję codziennie i wcale nie jestem uzależniona" 😉
 6. Ponieważ ma być nowe, to jednak przyda się trochę matematyki - taki "naprzykład": RN 602 - to Yamaha, ale dobrze gra i ma sporo w środku około 2000 np. Komputronik CD s 300 - wspólne zdalne około 1100 Wilson Raptor 5 około 1800 budżet się zamyka, a jeśli trafisz gdzieś taki komplet - walcz o rabat. Całkiem wystarczający zestaw, jak na pierwsze stereo, ale jeśli zachorujesz .. 😉
 7. audioburak

  Audio mity

  Kłopot w tym, że im większe "zaawansowanie" w temacie, tym dawkę można minimalizować ...
 8. audioburak

  Audio mity

  Normalnie się na pewno nie czuje, jak tej "codziennej" porcji nie wypije; problemy z koncentracją, drgawki, omamy, bóle mięśni .... 😉
 9. Ale może da się przez szczeliny na dźwięk tych "głośników" wyprowadzić parę kabelków do podłączenia małych kolumienek - efektowych, choćby tego rodzaju: https://www.olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-sony-ss-cdc1-CID99-IDBp3i5.html#97511637eb ale zależy, na czym komu zależy 😉 bo zachowujesz zdalne z TV, a kłopot to jedynie rozbiórka tylnej ścianki do odłączenia kabelków, jakby coś się działo.
 10. O mocy zapomnij; wzmacniacz powinien mieć oczywiście więcej, niż kolumny, bo łatwo go przesterować, a to głównie uszkadza głośniki. Jak nie musisz mieć kolumn "vintage" to masz tu niezły wybór: https://allegro.pl/oferta/monitory-magnat-supreme-200-audiofeel-studio-7463101539 https://allegro.pl/oferta/tannoy-mercury-f1-f-1-8433219020 https://allegro.pl/oferta/kolumny-heco-mythos-300-top-model-super-stan-8465883719 https://allegro.pl/oferta/kolumny-podstawkowe-eltax-liberty-3-myslenice-8458869964 jeśli jesteś basolubem, szukaj podłogowych, ale zawsze najlepiej lokalnie - do posłuchania.
 11. audioburak

  Infinity 9.2

  Miernik obowiązkowy na początek. Basowe po pozytywnym wyniku takiej kontroli można podłączyć do wzmacniacza, ale już wysokie muszą być podłączone przez sprawdzony kondensator, taki rzędu 3,3 uF i wszystkie na pewno początkowo na niskich poziomach mocy.
 12. Pieniądze nie grają, jednak decydujący o jakości pasma tweeter to relacja: 166 zeta w Pearl vs 45 zeta w Topazach. Pozostaje tylko kwestia - co kto lubi, bo to są inne brzmienia.
 13. audioburak

  Infinity 9.2

  Musisz i tak otworzyć i obejrzeć, a posiadanie omomierza to patriotyczny obowiązek 😉 Oba basowe muszą grać, chyba, że zostały spalone cewki. Stwierdzić to można po zmierzeniu każdego z głośników oddzielnie bez zwrotnicy. Podłączanie "w ciemno" to słaby pomysł, bo mogą być zwarcia.
 14. Nawet jak nie było podanej ceny to i tak za drogie 😉 A wracając do tematu - lokalizacja byłaby sporym ułatwieniem poszukiwań ... Mam wzmacniacz niekoszerny na forum, ale bas już od niskich poziomów - jest, dynamika dobra i niezła przejrzystość - Sony na MOS - FE 600R. Ciężko o komplet z pilotem, są podobne - choćby nawet mocniejszy F519R, ale poza Tobą nikt nie zna oczekiwań co do poziomu basu. Tym bardziej, że na to mają głównie wpływ kolumny i ich posadowienie w ( nie za dużym dla nich ) pokoju. Harman wymieniony wyżej to też dobry pomysł, podobnie jak wyższe modele NAD'a.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.