Jump to content

audioburak

Użytkownicy
 • Content Count

  8296
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

937 Audioholik

3 Followers

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Muzyka od sonat skrzypcowych po Aerosmith i Prince'a. A
  naj to brzmienie instrumentów z epoki, szczególnie smyczkowych(Goebel, Savall, Amphion, Parnassi M. itp)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ściana ścianą, ale mam nieco węższy pokój o takiej samej długości i układ proponowany przez Ciebie zupełnie mi się nie sprawdził. Kolumny wylądowały pod oknem balkonowym, bo na długiej ścianie nie mogłem dojść do ładu z basem. Na krótkiej jak ręką odjął 😉 Od okna tak mi się nie odbija ( może guma ) i bas się ładnie rozwinął. Więc mogłoby stać po lewej bez dodatków na ścianie skośnej z oknami. Ale reszta ............?
 2. Co do korektora, to słaby pomysł ze względu właśnie na skrajne zróżnicowanie jakości dźwięku YT. Nie bardzo widzę przestawianie go po cienkiej realizacji znów na charakterystykę liniową. Trochę jak z TV - jak się ustawi dobry obraz na kijowym materiale, to realizacje dokumentalne choćby BBC nie nadają się do oglądania, a to one są i powinny być wzorcem.
 3. Ja bym jednak zlokalizował "gubienie tonów" na początek, bo te kolumny wyglądają całkiem rozsądnie. Tyle, że trzeba mieć śrubokręt i lutownicę, bo może wystarczy udźwignąć 300 zł, zamiast tych 2000 😉 - myślę tu o obejrzeniu bebechów i ew. wymianie wysokotonówek na coś cywilizowanego, bo może przerywać sam głośniczek, albo kondensator wewnątrz. Tak, czy inaczej zajrzyj do środka kolumny - to MOŻE coś wyjaśnić. Jasne, że wzmacniacz zagra lepiej, niż amp KD, ale trzeba Pioneerowi też dać szanse
 4. Nie podajesz metrażu, ani usytuowania, a Argentum 530 mogą się okazać za duże. Jeśli naprawdę małe pomieszczenie, to szukałbym z BR na froncie i jednak mniejszy woofer. Przykład to choćby: [Hidden Content] [Hidden Content] co do wzmacniacza to masz kpl ze zdalnym np: [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] a nawet z tunerem: [Hidden Content]
 5. Ten napędzi - wyposażony jest i ma kolor do wyboru: [Hidden Content] kolumny raczej Elac Debut lub np. Quadral Argentum 530 jak lubisz bas i jest więcej metrów. [Hidden Content]
 6. Basu nie powinno zabraknąć: [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] albo nowe: [Hidden Content]
 7. 100' to akurat tweeter AMT, więc o ostrość bym się nie bał, jak w tanich MA. Wyglądają, mieszczą się w budżecie: [Hidden Content] a wzmacniacz da radę; wystarczy zadbać o przejrzystość kabli.
 8. Nie znam metrażu, ale z podanych odległości stadion to nie jest, dlatego jestem zaskoczony kolumnami dedykowanymi nawet do ponad 30 m2. Dokładając do listy słuchanych Alison Krauss czy Kent 😉 skłaniał bym się do mniejszych kolumn; przykład gabarytu to: [Hidden Content] te akurat mają dodatkową zaletę w postaci BR w dolnej ściance, więc łatwiej je ustawić.
 9. Ale: wartości do ok 10 uF lepiej wymienić przynajmniej na MKT - patrz np Audyn MKT wartości większe - pamiętać, że to są kondensatory bipolarne, a nie zwykłe elektrolity. Jeśli nie będzie dokładnie takich bipolarów, to trzeba np. dwa razy większe łączyć ze sobą minusami.
 10. Najlepiej doprowadzić do stanu jak na zdjęciu, czyli kable zostawić przy płytce, a opisać numerami 1-4 i plusem lub minusem same przewody przy głośnikach i terminalach.
 11. Tym miernikiem to mało może ...
 12. audioburak

  QTS>70

  Albo mniejsze: [Hidden Content] [Hidden Content]
 13. I to jest słuszna koncepcja, bo 1. nie każdy chce na średnich pełnego otwarcia, a 2. - księgowi też czuwają 😉 Na basie musowo elektrolit; szczególnie tu - 3 drogi, bo podział dość nisko, więc koszty ...
 14. Gdyby kabel miał do 15 cm, to wiele by nie popsuł. Trzeba by kartę z wyjściem RCA albo samemu zrobić sobie kabelek z jacka na RCA, jeśli używana jest przyzwoitej jakości.
 15. Jesli wymieni na serię MKT, którą opisałem, to i tak będzie dużo lepiej, niż było, a mowa była o pojemnościach rzędu do 10 uF.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.