Jump to content

Vigo12

Użytkownicy
 • Content Count

  52
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12 Neutralny

Recent Profile Visitors

339 profile views
 1. Po przeczytaniu wpisu w którym opisane są wady techniki nagrań na płycie winylowej , krzywa RIAA , kłopoty z basem w pobliżu środka płyty itd . może się wydawać że sama technologia jest ułomna i nie warta uwagi .Tak jednak nie jest, ponieważ nasz słuch również jest daleki od doskonałości.Być może sam jestem głuchy :) W praktyce w przypadku "czarnej płyty" jest jednak o wiele lepiej niż mogło by się wydawać.Jest to na pewno segment rynku niszowy. Jeśli chodzi o biznes, to on cały czas stara się nam udowodnić że np. zniekształcenia jedna setna procenta są gorsze niż te jedna tysięczna procenta , tylko kto tą różnicę usłyszy?
 2. Cóż, jak widać winyl został zdegradowany do poziomu kawałka plastyku.Mam trochę inne doświadczenia - przez większość życia słuchałem muzyki z CD a od mniej więcej dwóch lat również z winyla. Nigdy wcześniej nie korzystałem z tego nośnika . Chciałem sobie wyrobić zdanie na temat " czarnej płyty " i to był powód zakupu gramofonu i na samym początku pierwszych kilku płyt- dwóch nowych wydań i kilku używanych.Od samego początku byłem zaskoczony czym - no nie zgadniecie, otóż jakością muzyki z tego " paskudnego" winyla .Chciałbym zaznaczyć że słucham muzyki więc na " pykanie " na płytach nie zwracam aż tak uwagi .Co jest w tym graniu z gramofonu, to co mnie zdumiewa i powoduje że niektóre utwory " frezuję " bez opamiętania? Jest to naturalny powiedziałbym fizjologiczny sposób odtwarzania dźwięku .Sam jestem zaskoczony jak przyjemne w odbiorze są stare płyty pomimo ich już pewnego zużycia .Po prostu gra muzyka.Nie dziwi mnie już fakt że na samym początku w latach 80-tych trzeba było promować format CD , że pierwsze odtwarzacze CD miały grać i grały tak, żeby brzmiały podobnie jak gramofon.Nie znaczy to że zrezygnowałem z słuchania CD , słucham dalej , ale spójność i jakość dźwięku, a raczej muzyki pojętej jako całość odtwarzanej z gramofonu cały czas mnie zaskakują.
 3. Grundig działa jak narkotyk jak się raz zacznie słuchać i kupować sprzęty tej firmy to już nie można przestać.Zaczynałem od CD 7550 i Ja 220 i słuchania płyt CD ,od jakiegoś czasu przeszedłem na słuchanie płyt winylowych na RPC 500 (wybór trafiony w dziesiątkę ) teraz znowu mam ' fazę ' na CD .Ważne żeby ktoś osłuchany polecił właściwą konfigurację .Dzięki Grzegorz za pomoc i włożoną w to pasję i pracę .
 4. To wyjaśnia sprawę.Jednak kupienie RPC 600tp w odpowiedniej wersji i w dobrym stanie nie jest takie proste.
 5. Fajnie że udało Ci się dostać pilota - łatwiej kupić razem z RPC niż osobno .Mam u siebie RPC 500 z gramofonem Dual 1228 .Wprawdzie nie jest to polecany zestaw ale gramofon gra na tyle dobrze że podłączenie CD jest bardzo interesującą alternatywą. Czy masz już przetestowane jakieś konkretne modele ( mnie interesuje Grundig cd 7550) ? Czy w przypadku mojego RPC 500 mogę spodziewać się istotnych różnic w jakości dźwięku po podłączeniu cd w stosunku do RPC 600tp ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.