Jump to content

PawelKRK

Użytkownicy
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. PawelKRK

  RANKING LAMP KT88

  Mam tutaj świetne kompendium na temat KT88 i ni etylko, opis wszystkich lamp KT88 , które można kupić np n Ebayu, polecam http://www.jacmusic.com/KT88/kt88.htm#KT88
 2. Masz racje , troche przesadziłem, każdy słucha tego co przynosi mu przyjemność. Ciekawy ten Pass Aleph, powiec cos wiecej... :)
 3. A co to , to takie z 1 zdjecia z radiatorami wokół? Design kosmiczny-purystyczny. Jest coś w tym co mówicie. Zauważyłem, że są niejako dwa obozy audioświrów: Ci pierwsi dochodzą do audio zabawy przez muzykę, aby bardziej z niej czerpać, mieć więcej emocji w pokoju, są zazwyczaj wybredni jezeli chodzi o muzykę, a drudzy tak jakby "od kuchni", czyli przez zabawę w elektronikę, DIY itd. słuchaja sprzetu, muzyka jest mniej wybredna czyli Diana Krall, Czy coldplay do porzygu :) Czy piszę bzdury. ?
 4. Polemika owszem ma sens ,ale tylko gdy jest na poziomie... Tu nie ma najmniejszego. Epilog przygody, tutaj celowo w cudzysłowie "Polskim Highendem ", aby nie urazić grona polskich twórców sprzetu audio jest taki, że napisał do mnie człowiek , że postara się uruchomić wzmacniacz i zrobić, aby był bezpieczny, nie wybuchał, nie palił co miesiąc lampy prostowniczej itd. Wzmacniacz jest już u niego na warsztacie. Co mogę powiedzieć na teraz to, fakt, że nie tyle poziom montażu "Polskiego Highendu" przedstawiony na zdjeciach był przyczyną awaryjności, ale kardynalne wręcz błędy w projekcie. Zdjecia raczej wzbudzały reakcje odpychające, więc jestem ogromnie ciekawy poczynań tego "Śmiałka" . Człowiek ten ma otwartą głowę, pasjonat z długoletnim doświadczeniem w budowaniu urządzeń lampowych , w realizacjach zaskakuje ponadprzeciętna starannością montażu, przy tym kompletnie bezpretensjonalnie i bez nadęcia ma się czym pochwalić. Mam juz pewne doświadczenie na tym forum, dlatego na razie piszę tylko tyle ;) Wygląda to obiecujęco. Czas pokaże, o efektach poinformuję.
 5. spróbuj tych Goodmansów o których pisałem, myślę, że pomysł na dźwięk podobny i jest to tania alternatywa pójścia w stronę Tannoya, jako pierwszy etap :) tak czy inaczej warto Goodmansa rozważyć. Masz racje, "nigdy" jest tu ryzykownym słowem. ...no powiedzmy , jak nawet znajdziesz coś lepszego od tego sprzętu to na pewno "ten zostawiasz do sypialni" :)
 6. Z lampą super, z tranzystorem super. Generalnie przepiekny, zdecydowany , "gesty" ;) bas,ale bez przesady z ilością. Duża membrana, zamnknieta kolumna. Średnica przyjemna, w stronę AlNiCo, jest tam lekka papierowa membrana , małej średnicy, wokale ekstra, góra pasma z epoki, czyli nie można narzekać ale trochę tu brakuje. Typowa angielska szkoła z 60-70 lat. Można parę za 100 GBP uszczelić na ebay.co.uk. przesyłka zwykle 20-25 GBP Na pewno warto, są jak mówią niemcy preiswert :) Ciekawe, nie słyszałem o takiej firmie. Wyglądają monumentalnie, z czym to gra? Miałeś jakies Thorensy może?
 7. hahahahaa :) Tak, ten zostaje, z nim ciężko jest mi się rozstać.
 8. PawelKRK

  RANKING LAMP KT88

  Czy jest to zastapienie KT88 1:1 bez żadnych regulacji wzmacniacza itd? Dlaczego lepiej te? Zaciekawiło mnie to. Piszą o sobie , że pracuje u nich ktoś z Siemensa, ręcznie robione, butikowe, poszukują ciągle najlepszych rozwiazań, pasjonaci. Mój sceptycyzm nakazuje być sceptycznym. Brzmi chyba drogo i chyba robienie lamp nie jest banalne, jednocześnie kusząco. Czy jest jakis śmiałek, który może coś o nich powiedzieć z autopsji?
 9. Anglosasi mówią na nie " the Keeper", sprzęt który masz i nigdy nie sprzedasz, nawet, jeżeli kupisz coś nowego, to chcesz go sobie zostawić. Wzmacniacze , preampy, kolumny , odtwarzacze. Audio to dla mnie ciągłe, poszukiwanie, próbowanie, zestawianie, pomimo tego poszukiwania mam kilka zabawek, które zatrzymuje " na zawsze" np GOODMANSY MAGNUM K2. Oczywiście, nie ta epoka, jest mnóstwo kolumn grających lepiej, ale sprzedałem pierwszą parę i musiałem sobie jakiś czas potem je zmów kupić :) ...bo uważam, że fajnie je mieć w domu i sie nimi cieszyć. Ciekaw jestem jakie są Wasze ulubione rzeczy, które "na pewno zostają..."
 10. faktycznie auto z podniesioną maską :) to manipulacja czytelnikiem, nieładnie
 11. PawelKRK

  RANKING LAMP KT88

  Gdyby ktos się natknął na NOSy KT 88 firmy TESLA ( przed JJ) no to jest KOSMOS, swietne granie. Najlepsze jak dotychczas
 12. Leży w piwnicy, zero kontaktu ze strony twórcy działa, zresztą nie chcę aby Polski Hiend co kolwiek dla mnie robił, już sie otrząsnołem. Wzmacniacz generalnie po kilku tygodniach od zakupu wybuchł, zawiozłem go na swój koszt z Krakowa do Warszawy, aby w transporcie nic się nie stało, bo przecież trochę to kosztowało, potem paliły się lampy: prostownicza i chyba odwracacza fazy, 6l6 GB bodajże, co jakies 2 miesiące, poszło ich trochę, generalnie trafo buczało, tak ,że to przeszkadzało, Pan Andrzej zapaćkał jej jakimś silikonem i dalej buczało " Tak ma być bo to trafo " hhahahhaha!!!! Za naprawy reklamacyjne , płaciłem!!!!!!!!! jak i za transport. Generalnie dałem się naciąć, człowiekowi , który bije dużo piany wokół siebie ...no prawie polski mistrz KONDO itd , generalnie wielka pomyłka. "Polski srajend" cytując kogoś z posta :) Może i coś tam wie i może nawet dużo, ale ja dostałem to co na zdjeciach i powyżej. Wzmacniacz leży, nie sprzedawałem go, aby kogoś nie zabił, czy nie spalił komus domu. Jak ktoś jest zainteresowany to chetnie sprzedam , ale nie jako wzmacniacz a tylko zestaw dosyć drogich części nówki kt 88, drogie lampy wejsciowe i preampoe 12 ax7 chyba, trafa ultralinear , alpsy, kondy itd
 13. PawelKRK

  RANKING LAMP KT88

  ...Ach to audio...ciągłe gonienie króliczka...:) Mam zamiar zakupić nowe lampy KT88 do wzmacniacza push-pull i jak to zwykle bywa stoję przed dylematem które wybrać . Zapraszam użytkowników KT88 do udziału w rankingu. Proszę nie opisywać brzmienia, charakteru poszczególnych producentów ale o krótkie wręcz 0-1 stwierdzenie którą lampę wybiera , bez uzasadnienia dlaczego właśnie ona. KT88 do wyboru: 1. Electro Harmonics 2. JJ 3. Gold Lion/Genalex 4. Svetlana 5. Sovtek 6. Shuguang 7. PSVANE
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.