Jump to content

worms

Użytkownicy
 • Content Count

  219
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  2813747

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Taka zdrada, nie ładnie. Mam nadzieję że gdzieś można przeczytać o tym co spowodowało taki ruch, co się zmieniło?
 2. Masz rację, analizując to co wyrabiam i nie dotyczy to tylko audio, choć w ostatnim czasie skupiłem się głownie na tym, nie potrafię sobie odpuścić, ciągłe ulepszanie i tak bez końca. Może lepiej kasę przeznaczyć na leczenie. Mówiłem sobie, listwa, kable zasilające, nóżki do klocków i kończę, szybko zmieniam zdanie i pojawia się coś nowego. Ale jednak jakiś progres jest, bo wcześniej to już dawno bym miał w domu z 3 zestawy przewodów i już wachlował nimi, teraz mi się chyba z braku czasu i wieku nie chce, całe szczęście, jest czas na przemyślenia i ochłonięcie. Bardziej zależy mi na tym by chwilę wolną spożytkować na oddanie się muzyce. Tutaj jednak pojawia się problem, co tu włączyć i z czym odlecieć.
 3. staropolanka2000, nie miałem okazji posłuchać, ale słyszałem od jednego z wystawców iż pojawi się na ASV z MF i będzie miał go spiętego z KEF, nie wiem jakimi, sam liczę na R3. Może warto się wybrać do Warszawy jak mieszkasz gdzieś blisko. Adam 38, nic z tych rzeczy nie wyszukuję gorszego basu, zastanawiam się tylko czy nie można sprawić że jeszcze niekiedy zagrzmi potężniej, jeżeli mógłbym to osiągnąć tylko zmianą kabli to jestem skory to zrobić , ale tak jak mówię w rozliczeniu by dołożyć maks do 2 tysi. Aktualnym basem bardzo się zachwycam, brzmi tak różnie, ma tyle barw i gdy trzeba potrafi ostro o sobie dać znać, więc nie ma tak że go brakuje. U Bipo miałem przyjemność być i to był dla mnie ideał, co u niego usłyszałem, przyznam że nie słyszałem jeszcze lepiej grającego systemu. Muszę kiedyś wizytę powtórzyć, może trochę się osłuchałem i zmienię zdanie. Adam rozumiem też Twoją intencję, czas przestać szukać i sugerować się innymi, lepiej zacząć słuchać muzyki i się nią cieszyć. Muda 44, właśnie na Chordach zamierzam się skupić i nawet wiem do kogo w tej sprawie się uśmiechnąć, Bipo liczę na Ciebie. Kable już wymieniłem, listwę też zastosowałem , podłączyłem wszystko jak należy, ale nie przyszło mi do głowy by odwrócić wtyczkę skoro jest to sprzeczne z założeniami elektroniki. Będę musiał spróbować. pawel_luk1, mi właśnie tego szarpnięcia nie brakuje, gdyż nie byłem na jego punkcie nigdy wcześniej skupiony i na tyle dobrze nie znam tego utworu, choć też go ma ustawionego do testu i słuchałem go do porzygania. Możliwe że nawet jak już będzie to co ma być ja dalej tego nie będę słyszał, bo mój słuch nie jest na tyle wyćwiczony. Słucham kolegi bo wiem że ma większe doświadczenie, to jak jego system gra mi się podobało i długo nie mogłem dojść do siebie po powrocie do domu. Nie meczę się słuchając u siebie. Miroslav1, już w planach jest odsłuch kabli od Bipo, tylko z czasem problem, mam nadzieję że się uda. Piotrek7, AnAm, Meloman Panowie spokojnie, dziękuję za radę, prawda system składamy dla siebie, ale można się podpierać radami innych, stąd też pytania, to jest luźna rozmowa i wcale też nic z tego nie musi wyniknąć. Bipo jest pierwszą osobą która mi odradzał już przy początku mej drogi ze stereo jakiekolwiek zmiany, ja na przekór jemu chyba to robię, a tak naprawdę dla siebie, jak się czegoś czepię to nie potrafię przestać i często popełniam błędy, nieprzemyślane zakupy. Bipo, trochę mnie znasz, spokojnie, zanim coś zrobię to wcześniej posłucham u Ciebie i będę chciał Twoje kable. Na pewno nie odebrał Twojego zestawu rok temu jak ten z bułą na basie. Marcin, tej historii chyba nie opowiadałeś mi wcześniej. Bardzo możliwe że akustyka dokłada u mnie coś od siebie, ale możliwości by ją poprawić mam marne i tak jestem mega zadowolony z tego jak to gra, albo że jestem głuchy i nie słyszę tego co złe.
 4. Dokładnie Panowie, sprzęt już jest, przynosi dużo radości, potrafi zaskoczyć, praktycznie wszystkiego słucham na nowo i potrafi wciągnąć że się nie chce przerwać. Bardziej chodzi pewnie o wypełnienie czymś czasu, gdyż od czerwca nic nie robiłem innego tylko w kółko szukałem tej drogi dla siebie, teraz jak się okazuje chyba mocno się od tego uzależniłem, hehe. Badam różne możliwości, co bardziej będzie się opłaciło. Doinwestować do przewodu głośnikowego który już posiadam, czy też zbierać na nowe głośniki, kiedyś w przyszłości. Cichą nadzieję miałem jednak na to, że są przewody które kosztują używane, tyle co mój i lepiej zgrają się z moim systemem.
 5. Jimmi już mi go polecał, pamiętam, ale nie jest on dostępny, a cena jest na tyle zaporowa w sklepie że raczej nie uda mi się go do testów nawet ogarnąć. W jednym ze sklepów niby jest 2x3 metry to koszt 3590 PLN, a doznania nie znane. Śmieszna sprawa przewód będzie droższy od głośników. Po ile używkę tego przewodu można było wyrwać? Jakie inne typy przewodów głośnikowych można jeszcze brać pod uwagę, ale tańsze?
 6. Przestaje już liczyć wygrane godziny, zatrzymałem się na 260 i podejrzewam że raczej już nic w dźwięku się nie zmieni. Jestem oczywiście zachwyconym tym co dostałem i słuchanie daje dużo radości. Ostatnio odwiedził mnie forumowy kolega Bipo, by zobaczyć co u mnie się zmieniło, ciekaw był bardzo jak z Silver 100 gra ten wzmacniacz. Oczywiście co uszy to inna ocena, Bipo w temacie ma większe doświadczenie i po zastanowieniu przyznaję mu rację, trzeba popracować nad mocą w dolnych rejestrach, oraz lekkim wyciągnięciem góry. Osobiście co do dołów to wiem że te głośniki potrafią zagrać jeszcze potężniej bo już to zaprezentowały, tylko wtedy nie było takiej kontroli i wszystko się zlewało, za słaby chyba był wzmacniacz. Teraz jest wszystko ładnie różnicowane, ale jeszcze troszkę więcej by się przydało. Górze jak zrozumiałem jest bark wybrzmień, wyciągnięć, Bipo ma do tego doskonały utwór i po pierwszych szarpnięciach gitary w ,,Keith Don't Go” , wiedział że coś straciłem, co wcześniej dało się słyszeć. Tak więc prosiłbym o pomoc, na co można próbować wymienić Wirewold Oasis 7 głośnikowy BiWare, by nie ruszyć średnicy, bo jest piękna, a podkręcić górę i dodać dołu? Oczywiście w rozsądnych pieniądzach, 2x3m 2 tysiaki.
 7. Przestaje już liczyć wygrane godziny, zatrzymałem się na 260 i podejrzewam że raczej już nic w dźwięku się nie zmieni. Jestem oczywiście zachwyconym tym co dostałem i słuchanie daje dużo radości. Ostatnio odwiedził mnie forumowy kolega Bipo, by zobaczyć co u mnie się zmieniło, ciekaw był bardzo jak z Silver 100 gra ten wzmacniacz. Oczywiście co uszy to inna ocena, Bipo w temacie ma większe doświadczenie i po zastanowieniu przyznaję mu rację, trzeba popracować nad mocą w dolnych rejestrach, oraz lekkim wyciągnięciem góry. Osobiście co do dołów to wiem że te głośniki potrafią zagrać jeszcze potężniej bo już to zaprezentowały, tylko wtedy nie było takiej kontroli i wszystko się zlewało, za słaby chyba był wzmacniacz. Teraz jest wszystko ładnie różnicowane, ale jeszcze troszkę więcej by się przydało. Górze jak zrozumiałem jest bark wybrzmień, wyciągnięć, Bipo ma do tego doskonały utwór i po pierwszych szarpnięciach gitary w ,,Keith Don't Go” , wiedział że coś straciłem, co wcześniej dało się słyszeć. Tak więc prosiłbym o pomoc, na co można próbować wymienić Wirewold Oasis 7 głośnikowy BiWare, by nie ruszyć średnicy, bo jest piękna, a podkręcić górę i dodać dołu? Oczywiście w rozsądnych pieniądzach, 2x3m 2 tysiaki.
 8. Podpisuję się pod wszystkim co tutaj już zostało napisane na temat Logitech-a. Osobiście korzystam z Logitech Harmony Ultimate One, niesamowita wygoda. Zamiast używać 10 pilotów mam jeden. Zapomniałem tylko jak wprowadzić mniejszą czułość na klik, wiem że coś takiego można było robić w oprogramowaniu na kompa, nie wiem czy w samym pilocie. Może ktoś przypomni, chciałbym by reakcja była mniejsza na zmniejszanie i zwiększanie głośności danego urządzenia?
 9. Będę miał w przyszłości nadmiar gotówki, i znajdę sklep który umożliwi odsłuch kabli Harmonix, to sprawdzę co dają. Jak pisałeś wcześniej dają one dociążenie, jestem ciekaw jak to by wypadło u mnie, pomieszczenie mam małe około 20 metrów i tego basu może się okazać że jest za dużo. Z chęcią bym tez te przewody porównał na tle Wireworld Oasis 7 bi-wire. Choć kable w aspekcie przesterowania nie sądzę by cokolwiek zmieniły, prawdopodobnie głośniki dostają moc której już nie są w stanie przyjąć, producent podaje iż wzmacniacz może dysponować między 40-120W, a maks SPL to 112dBA para i mimo że nie bardzo się na tym wszystkim znam, to właśnie moje głośniki osiągnęły swój maks, dobrze że nic złego się nie stało.
 10. Jan Żak, jeżeli jesteś na etapie wyboru, to koniecznie weź na odsłuch te dwa streamery, bo to zupełnie inne szkoły grania, jedna i druga potrafi zafascynować, pytanie co bardziej Tobie się spodoba. Mogę tylko jeszcze napisać że u mnie Pioneer grał wcześniej po RCA, po zmianie na XRL dużo się zyskuje, warto go tak podpinać, nie sprawdzałem jak gra CXNv2 przy takim podłączeniu, gdyż wtedy tylko po RCA testowałem.
 11. Jimmi, a mógłbyś mi powiedzieć, ile decybeli było przy tak ustawionej galce na skali, dałeś radę wysiedziec w pokoju? Zatem jaka jest przyczyna tego że ja tak nie mogę, sprzęt jest niewystarczająco wygrzany, za mała ilość godzin przegranych, może to ulec zmianie, a może jest uszkodzony? Dostałem też w nformacje, że to jest normalne, wzmacniacze kończą się w połowie skali, tylko że ja tak z Denon-em nie miałem, Tucana 2 też nie miała z tym problemu, tylko to były klocki które już miały sporo godzin za sobą wygranych. Więc nie podoba mi się to jak się zachowuje 6si, tymbardziej że nikt tutaj tak nie ma. Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 12. Wracam po 150 godzinach by przyznać że choć nie wierzyłem w dalsze zmiany, to się jednak pojawiły. Wcześniej wydawało mi się, że jest idealnie, ale jak się okazało, może być jeszcze lepiej, z każdym dniem dźwięk nabiera wyrafinowanego sznytu, staje się szlachetniejszy, dopieszcza się, są to oczywiście niuanse, ale sprawiają że nie mogę się oderwać od słuchania. Wchłaniam muzykę jak gąbka wodę. Pamiętam że kiedyś inaczej brzmiało Imany, miałem większe tło basowe, może nie dudniło, ale dało się to zauważyć, teraz tego nie ma, bas jest idealny w punkt, wokal jeszcze bardziej czaruje i te talerze które są tak wyczuwalne i przy tym wszystkim idealnie zestawione dla moich uszu, coś niesamowitego. Jedyne co mnie boli to to, że chyba mam za kiepskie głośniki, w okolicach 12 pojawiają się zniekształcenia, wzmacniacz jest do nich zbyt mocny, czy o co chodzi? Co prawda nie ma potrzeby słuchania tak głośno, chciałem sprawdzić jaką głośność jestem w stanie znieść w swoim pomieszczeniu i na ile mogę sobie pozwolić z sąsiadami.
 13. Chciałem sobie przypomnieć, czemu tak napisałem w tamtym okresie, ale za diabła nie mogę. Podejrzewam iż chodziło mi o specyfikację techniczną i funkcjach które były dla mnie ważne, np: odtwarzanie plików DSD.
 14. Napisz coś więcej, tak czułem że nie możesz się od muzyki oderwać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.