Jump to content

worms

Użytkownicy
 • Content Count

  243
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  2813747

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miałem z tymi podstawkami Denona 1520AE, słuchałem kliku innych przed zmianą, ale nigdy nie wpadł mi w ręce CA, u mnie wybór padł na MF M6Si, podejrzewam że CA też może ciekawie z nimi zagrać. Warto wypożyczyć na odsłuch.
 2. darulok. A możesz coś napisać o samych frontach, jak one grają w stereo, jaki bass z nich się wydobywa, rozumiem że to najnowsza seria? Miałeś może Silvery 100 i mógłbyś porównać?
 3. darulok. A możesz coś napisać o samych frontach, jak one grają w stereo, jaki bass z nich się wydobywa, rozumiem że to najnowsza seria? Miałeś może Silvery 100 i mógłbyś porównać?
 4. Nie wszyscy mają możliwość prucia sufitu i jeżeli dobrze się trafi to może coś ciekawego wnieść takie rozwiązanie. Proponuję wypożyczyć do domu i się przekonać, podstawa to dobra konfiguracja i coś tam można z tego rozwiązania wynieść.
 5. Witam klubowiczów. Skuszony przez pewnego Pana dołączam do klubu z XLR Frey 2. Znalazł on swoje miejsce miedzy źródłem w postaci Poneer N70AE, a Musical Fidelity M6si. Obietnic było bardzo dużo ze strony sprzedawcy, idealne spasowanie systemu i takie tam, ale póki co mam mieszane uczucia. Praktycznie cały tydzień mam nieodpowiedni do słuchania. Chciałbym się dowiedzieć jak oceniacie to połączenie, ma ono szansę istnienia? Jak długo taki XLR musi pograć w systemie by się w nim odnalazł? Na tą chwilę zauważyłem szybsze tempo, co nie koniecznie mi się podoba, możliwe że się przestawię. Większy porządek na scenie po poprzednim XLR Oasis 7. Lepsza góra, dużo większe zejście na basie. Chciałbym większej głębi, nie wiem jak dalej będzie się ten przewód kształtował , ale mam dziwne wrażenie że coś jest nie tak, jeszcze nie wiem co, możliwe że to nie dni na słuchanie. Czytałem że ten przewód zmienia się skokowo, ciekaw jestem tych zmian, hehe, ciekawe czy u mnie one też zajdą.
 6. Szczerze to już mi się wszystko bardzo miesza, za dużo odsłuchów w ciągu krótkiego czasu, ale śmiem twierdzić że w moim systemie najsłabszym punktem był własnie przewód XLR, po zastosowaniu TQ Ultra Black przekaz się poprawił, zapanował porządek na scenie i instrumenty nie zlewały się już tak bardzo jak wcześniej, łatwiej można było wszystko wyłapać, z początku góra była zbyt ostra, ale zaczęła się uspakajać, był to przewód nowy. Hemidall na tle Ultra Black, robi wszystko jeszcze lepiej, wprowadza jeszcze więcej powietrza między instrumentami, dla mnie osobiście XLR Hemidall gra tak jak XLR TQUBlack w połączeniu z TQGreen głośnikowym, albo jest bardzo blisko tego połączenia. Oczywiście pamięć muzyczna jest ulotna, a wszystkich przewodów nie porównywałem w jednym czasie, odstęp dwóch dni. Hemidall grał już na moich przewodach głośnikowych Oasis 7 Bi-Ware
 7. Dziś udało mi się pozyskać dzięki miłemu Panu Nordost Hemidall, gra całkiem przyjemnie, ale już wiem że nabrałem apetytu na coś lepszego.
 8. Przyznam że zaczęło się od przewodu głośnikowego, ale do dziś nie potrafię się zdecydować, który bo nie ma takiego co by miał wszystko, a druga sprawa że głośniki byłyby tańsze od przewodu. Za to XLR od 2tysi i może troszkę ponad, nowy lub używana wypada dużo lepiej względem klocków MF6si, oraz N70AE. Myślałem o Tellurium Q Ultra Balck ( miałem na testy), zastanawiam się nad Albedo Monolith Monocrystal, Nordost Hemidall, Hemidall 2, Frey2, oczywiście przewody używane. Nie słyszałem, ale może ktoś miał okazję i potrafi coś o nich napisać?
 9. Monolith Monocrystal, czy można prosić o opis tego przewodu, co może wprowadzić do systemu? Może miał ktoś możliwość porównania go z innymi przewodami coś od Tellurium, Nordost, VDH, Chord. Szukam większego porządku na scenie, jej poszerzenia w głąb, napowietrzenia, oczekuję dobrej kontroli basu, oraz zejścia, wyciągnięcia szczegółów. Coś mi się zdaje że takiego przewodu nie ma, hehe.
 10. Chyba mam dziś dzień na słuchanie i jestem w głębokim szoku. Chyba będzie ciężko oddać ten przewód, hehe, żarty ale jest dobry zestaw . Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 11. Dzięki uprzejmości pewnego sklepu mam w domu: Tellurium Q Blue Diamond(tzw Green), zworki Q black wersja 1, interkonekt XLR Tellurium Q Ultra Black II. Po jakim czasie Interkonekty zaczynają prezentować swoje granie, bo mi się chyba trafiła wersja nowa, nie wygrzana.
 12. worms

  Klub Tidal

  Mógłbyś podać wersję jaką posiadasz oprogramowania, też posiadam 70 ae i niestety mqa przestało się palić i trochę mnie to denerwuje, wolałem jak miałem info ze jest to plik mqa. Moje oprogramowanie to: 2130-4000-0000-0010 Jakiej apki używasz? Dzieki za polecenie utworu, z chęcią przesłucham Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 13. Dziś zasugerowało mi by sprawdzić takie rozwiazanie; Głośnikowy Tellurium Q Blue Diamond, zworki Q black wersja 1, lub 2, interkonekt XLR Tellurium Q Ultra Black II. Czy ktoś sprawdzał takie połączenie czego można się spodziewać przy takim zestawieniu, ewentualnie z osobna po tych przewodach? Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 14. To prawda, dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów, szczypior88 sprawiłeś mi mega przysługę. Chciałbym coś napisać, jednak nie jestem w tym zbyt dobry, a pamięć mam bardzo ulotną. Na tą chwilę miałem u siebie w testach: głośnikowy TQ Black II zworki Black, głośnikowy TQ Silver II zworki Black II, oraz zworki Silver II, oraz przewód który był największym zaskoczeniem: głośnikowy VDH Revelation. Wiem jedno po tych wszystkich testach nadal uczę się wychwytywać różnice i trochę mi zajmuje czasu by odpowiednio się nastawić przed odsłuchem, podejrzewam że to też kwestia lepszego i gorszego dnia. W moim systemie najmniej podszedł mi przewód TQ Silver 2 ze zworkami Silver 2, było to granie zbyt krystaliczne, góra dominowała nad resztą pasma, nie przetrwałbym długo z tak podłączonymi głośnikami. Po zmianie zworek na Q Black II było zdecydowanie lepiej, wysokie delikatnie zostały utemperowane co dla mnie wprowadziło pożądany efekt, kabel był energiczny, szybki, za brakło mi trochę zejścia na basie, ale za to było on wielobarwny. Nie mógłbym niestety wytrzymać z tym jak jest podawana scena, została pomniejszona względem moich WireWord Oasis 7 i dźwięk głownie znajduje między głosikami, chórki w "Another Brick In The Wall- Pink Floyd" zamiast zajmować przestrzeń 3 metrów, ewidentnie grają z centrum i mieszczą się na odległości lekko ponad 1 metr, mi ta prezentacja zabrzmiała bardzo dziwnie nie naturalnie. Mimo że mój przewód WW-O7 ma swoje wady to nie podmieniłbym go na Silver 2. Głośnikowe Q Black 2 i black zworki szybciej bym wybrał, ale niestety nie były w bezpośrednim porównaniu i zapomniałem o ich dobrych stronach i wadach. Na pewno nie miały tak wąskiej sceny, były chyba mniej dynamiczne. Zaskoczeniem był VDH Revelation ze zworkami Q Black 2, zagrał dużo lepszą sceną w głąb, dając każdemu instrumentowi miejsce na scenie w szerz, w dal, dzięki czemu całość była lepiej czytelna, bas nisko schodzący, może troszkę brak kopnięcia na basie, dynamiki i osobiście bym troszkę jeszcze podkręcił górę pasma, ale całościowo najlepszy przewód jaki miałem okazję u siebie podpiąć. Wprowadzający porządek na scenie, do tej pory nie wiedziałem że tyle można przewodami zdziałać, trochę ubolewam że nie mogłem sprawdzić jak zagra ze zworkami Q Silver II, może kiedyś się jeszcze uda.
 15. worms

  Klub Tidal

  Posiadam N70AE, po WiFi nie było szans na dobry przesył danych, zwłaszcza w MQA, 3 metry od urządzenia antena, przełączyłem się na kabel, niestety ponad 10 metrów potrzebowałem, ale teraz działa bez zastrzeżeń. Kiedyś był znaczek MQA, ale od jakiegoś czasu zniknął i ma tylko info 48/24 i to wszystko. Też się zastanawiam co ma źle. Chyba przedzwonię do Pioneera i zapytam u źródła czy wszystko jest ok. Myślę o kupnie jakiegoś lepszego przewodu LAN, ale nie wiem czy w tak długim odcinku cokolwiek warto kupić i czy jest sens.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.