Jump to content

worms

Użytkownicy
 • Content Count

  230
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  2813747

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To prawda, dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów, szczypior88 sprawiłeś mi mega przysługę. Chciałbym coś napisać, jednak nie jestem w tym zbyt dobry, a pamięć mam bardzo ulotną. Na tą chwilę miałem u siebie w testach: głośnikowy TQ Black II zworki Black, głośnikowy TQ Silver II zworki Black II, oraz zworki Silver II, oraz przewód który był największym zaskoczeniem: głośnikowy VDH Revelation. Wiem jedno po tych wszystkich testach nadal uczę się wychwytywać różnice i trochę mi zajmuje czasu by odpowiednio się nastawić przed odsłuchem, podejrzewam że to też kwestia lepszego i gorszego dnia. W moim systemie najmniej podszedł mi przewód TQ Silver 2 ze zworkami Silver 2, było to granie zbyt krystaliczne, góra dominowała nad resztą pasma, nie przetrwałbym długo z tak podłączonymi głośnikami. Po zmianie zworek na Q Black II było zdecydowanie lepiej, wysokie delikatnie zostały utemperowane co dla mnie wprowadziło pożądany efekt, kabel był energiczny, szybki, za brakło mi trochę zejścia na basie, ale za to było on wielobarwny. Nie mógłbym niestety wytrzymać z tym jak jest podawana scena, została pomniejszona względem moich WireWord Oasis 7 i dźwięk głownie znajduje między głosikami, chórki w "Another Brick In The Wall- Pink Floyd" zamiast zajmować przestrzeń 3 metrów, ewidentnie grają z centrum i mieszczą się na odległości lekko ponad 1 metr, mi ta prezentacja zabrzmiała bardzo dziwnie nie naturalnie. Mimo że mój przewód WW-O7 ma swoje wady to nie podmieniłbym go na Silver 2. Głośnikowe Q Black 2 i black zworki szybciej bym wybrał, ale niestety nie były w bezpośrednim porównaniu i zapomniałem o ich dobrych stronach i wadach. Na pewno nie miały tak wąskiej sceny, były chyba mniej dynamiczne. Zaskoczeniem był VDH Revelation ze zworkami Q Black 2, zagrał dużo lepszą sceną w głąb, dając każdemu instrumentowi miejsce na scenie w szerz, w dal, dzięki czemu całość była lepiej czytelna, bas nisko schodzący, może troszkę brak kopnięcia na basie, dynamiki i osobiście bym troszkę jeszcze podkręcił górę pasma, ale całościowo najlepszy przewód jaki miałem okazję u siebie podpiąć. Wprowadzający porządek na scenie, do tej pory nie wiedziałem że tyle można przewodami zdziałać, trochę ubolewam że nie mogłem sprawdzić jak zagra ze zworkami Q Silver II, może kiedyś się jeszcze uda.
 2. worms

  Klub Tidal

  Posiadam N70AE, po WiFi nie było szans na dobry przesył danych, zwłaszcza w MQA, 3 metry od urządzenia antena, przełączyłem się na kabel, niestety ponad 10 metrów potrzebowałem, ale teraz działa bez zastrzeżeń. Kiedyś był znaczek MQA, ale od jakiegoś czasu zniknął i ma tylko info 48/24 i to wszystko. Też się zastanawiam co ma źle. Chyba przedzwonię do Pioneera i zapytam u źródła czy wszystko jest ok. Myślę o kupnie jakiegoś lepszego przewodu LAN, ale nie wiem czy w tak długim odcinku cokolwiek warto kupić i czy jest sens.
 3. Czekam z niecierpliwością na Twoje doznania, oraz porównanie względem pozostałych zworek i które finalnie wybierasz. Wróciłem do domu też z kablem do testu w postaci Silver II, ale mam ból bo nie posiadam żadnych zworek, a sklep obiecywał black, lecz niestety nie mógł dać i teraz pozostałe odsłuch na blaszkach z głośników, lub odcięcie jakiegoś kawałka starego przewodu Oehlbach. Jestem zły jak diabli. Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 4. Z tego co pamiętam kolega posiada Van Den Hul Revelation, T Q Silver II był brany pod uwagę, oraz Back II, oraz Ultra Black, jednak mimo wszystko VDH R wylądował w systemie. Czy zworkami udało się jeszcze coś zmienić, bo chyba są z innej parafii?
 5. Chciałem uzyskać poradę, na temat modyfikacji sposobów łączenia głośników z końcówkami Bi-Wire. Czy można poprawić to co producent osiągnął przewodem i np: zastosować przewód Silver na górne wejścia w głośnikach, na dolne przejść zworkami Tellurium Q Ultra Blue i dzięki temu zyskać trochę więcej wypełnienia tzw. masy, której podobno w przewodach Silver brakuje? I jak to jest z tym przewodem Q Silver 2, podobno względem wersji pierwszej miała być poprawa ciemnego tła, masy, bo tego tam brakowało, zostało to poprawione, jest zauważalnie lepiej?
 6. Zaznaczam że to dotyczy mojego systemu, mojej osoby i jeżeli dobrze to wszystko się zrównoważy to można długo się cieszyć wzmacniaczem. A co do męczenia: Chodzi o to, że jak się ma ten załóżmy samochód wyścigowy, on może przynieść bardzo dużo frajdy, jednak jak będziesz miał nim do pokonania duży odcinek na pełnej mocy, to zacznie on Cię wcześniej lub później męczyć, głośnością, zużyciem paliwa, rodzina nie będzie mogła spokojnie ze sobą porozmawiać, przez hałas panujący w środku. Z Tucana mi chodziło o bas i wysokie, rozdzielczość, która w pierwszej chwili była niesamowita, a po jakimś czasie nie dało się wysiedzieć, trzeba to dobrze zrównoważyć, tylko pytanie czy wtedy nie będzie to granie innego wzmacniacza. Dużo też zależy od osoby której , takie właśnie granie może się podobać, ja go nie trawiłem po dłuższym czasie, a ktoś inny może być w pełni szczęścia i złapać przysłowiowego króliczka. Wątek gdzie opisywałem moje spostrzeżenia:
 7. Panie to teraz pozostało tylko wygrzewa M6si, bo jak wnioskuję nabyłeś nówkę sztukę i po wygraniu odpowiedniej ilości godzin będzie jeszcze bardziej uwodziła. Napisz jak gra w domu, jak mniemam jesteś z Warszawy, może kiedyś uda się nam porównać systemy, byłoby miło. Witamy w klubie. Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 8. To jest naprawdę klasa sama w sobie, ten wzmacniacz w dobrze zestawionym systemie może grać bardzo długo, potrafi niesamowicie przykuc uwagę. Tym bardziej że spokojnie w PL idzie go wyrwać w okolicach 8 tysi, za tą cenę nie ma konkurencji. Od siebie mogę tylko sugerować by za wszelką cenę go sprawdzić przed zakupem, po 2 godzinnym WOW w źle zestrojonym systemie może zmęczyć, osobiście to przerobiłem. Poszedłem inna drogą, M6si niewiele brakuje porównując do Tucany i po 12 godziach dzisiejszych seansów nie ma ochoty wyłączać systemu. Nowym nabywcą Tucany II życzę tego samego. Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka
 9. Jestem bardzo zdziwiony faktem, iż jest tak mało wpisów w tym temacie, myślałem ze to jest bardziej popularna marka. Moja przygoda z WireWorld zaczęła się na początku 2018 r. od kabla głośnikowego Oasis 7 - BiWire. Zastąpił on u mnie, wcześnie posiadane lub odsłuchiwane przewody: Chord C-Screen, Chord Clearway, Chord Odyssey, QED Reference X-Tube™ XT 40, Tellurium Q Ultra Blue. W moim systemie zagrał na bardzo wysokim poziomie, doskonale wszystko ze sobą łącząc. Na początku pod Denonem PMA 1520AE i Klipsch 160M, później Klipsche podmieniłem na Monitor Audio Silver 100, finalnie został tez podmieniony wzmacniacz na Musical Fidelity M6Si. Dodatkowo doszedł streamer Pioneer N70AE, który ze wzmacniaczem został spięty XRL WireWorld Oasis 7. Ostatnio naszła mnie ponownie chęć na poszukanie lepszego przewodu głośnikowego i wypożyczyłem do testów Tellurium Q Black II, ze zworkami Qblack, oraz Albedo Blue. Oczekiwania i nadzieje były duże, liczyłem że usłyszę coś więcej na tych przewodach, które w sklepie były bardzo zachwalane, jednak w moim systemie zmiany niebyły na tyle duże by się pokusić o wymianę WireWorlda. Jeżeli już cokolwiek dało się zauważyć, to Q Black 2 ze zworkami, delikatnie wyciągał górę, jakby ją nabłyszczał, pociągnięcia strun dostawały większej mocy, szczegółowości. Jednak nie zawsze i to były tak nikłe zmiany że właściwie nie wiem czy w ślepym teście byłbym w stanie to wychwycić. Albedo niestety nie miał swoich zworek i na głośnikowych była to totalna porażka. Po zastosowaniu zworek od Q black, góra pozostawała praktycznie bez zmian delikatnie może bas się utwardzał i troszkę więcej konturów zyskiwał, ale też niestety w ślepym teście nie byłbym tego w stanie wychwycić. Jeżeli miałbym coś zmienić w swoim systemie i dopieści bardziej dźwięk, to chciałbym sprawdzić czy właśnie mocniejszy bas i bardziej wybrzmiewająca góra będzie tym co lubię, ale jak się okazuje nie wiem jakie jeszcze przewody mógłbym do testu spróbować wypożyczyć. Z czystej ciekawości zaklepałem wychwalane Albedo monolith monocrystal i mam nadzieję że będzie już ze zworkami tej firmy. A może coś w Wirewolda warto spróbować? Oczywiście wiem że przewód droższy od głośników, ale z uwagi na FAW tylko taka zabawa na tą chwilę.
 10. Dobrze radzą, zdecydowanie M6Si, nie ma coś się szczypać jak jest możliwość, odwdzięczy się z czasem, a i finalnie mniej stracisz kasiorki. U mnie gra z N70AE, głównie Tidal i pliki i naprawdę chwale sobie to rozwiązanie, od święta poleci jakaś płytka z odtwarzacza dla odmiany. Szczerze jestem zakochany w mocy MF.
 11. Taka zdrada, nie ładnie. Mam nadzieję że gdzieś można przeczytać o tym co spowodowało taki ruch, co się zmieniło?
 12. Masz rację, analizując to co wyrabiam i nie dotyczy to tylko audio, choć w ostatnim czasie skupiłem się głownie na tym, nie potrafię sobie odpuścić, ciągłe ulepszanie i tak bez końca. Może lepiej kasę przeznaczyć na leczenie. Mówiłem sobie, listwa, kable zasilające, nóżki do klocków i kończę, szybko zmieniam zdanie i pojawia się coś nowego. Ale jednak jakiś progres jest, bo wcześniej to już dawno bym miał w domu z 3 zestawy przewodów i już wachlował nimi, teraz mi się chyba z braku czasu i wieku nie chce, całe szczęście, jest czas na przemyślenia i ochłonięcie. Bardziej zależy mi na tym by chwilę wolną spożytkować na oddanie się muzyce. Tutaj jednak pojawia się problem, co tu włączyć i z czym odlecieć.
 13. staropolanka2000, nie miałem okazji posłuchać, ale słyszałem od jednego z wystawców iż pojawi się na ASV z MF i będzie miał go spiętego z KEF, nie wiem jakimi, sam liczę na R3. Może warto się wybrać do Warszawy jak mieszkasz gdzieś blisko. Adam 38, nic z tych rzeczy nie wyszukuję gorszego basu, zastanawiam się tylko czy nie można sprawić że jeszcze niekiedy zagrzmi potężniej, jeżeli mógłbym to osiągnąć tylko zmianą kabli to jestem skory to zrobić , ale tak jak mówię w rozliczeniu by dołożyć maks do 2 tysi. Aktualnym basem bardzo się zachwycam, brzmi tak różnie, ma tyle barw i gdy trzeba potrafi ostro o sobie dać znać, więc nie ma tak że go brakuje. U Bipo miałem przyjemność być i to był dla mnie ideał, co u niego usłyszałem, przyznam że nie słyszałem jeszcze lepiej grającego systemu. Muszę kiedyś wizytę powtórzyć, może trochę się osłuchałem i zmienię zdanie. Adam rozumiem też Twoją intencję, czas przestać szukać i sugerować się innymi, lepiej zacząć słuchać muzyki i się nią cieszyć. Muda 44, właśnie na Chordach zamierzam się skupić i nawet wiem do kogo w tej sprawie się uśmiechnąć, Bipo liczę na Ciebie. Kable już wymieniłem, listwę też zastosowałem , podłączyłem wszystko jak należy, ale nie przyszło mi do głowy by odwrócić wtyczkę skoro jest to sprzeczne z założeniami elektroniki. Będę musiał spróbować. pawel_luk1, mi właśnie tego szarpnięcia nie brakuje, gdyż nie byłem na jego punkcie nigdy wcześniej skupiony i na tyle dobrze nie znam tego utworu, choć też go ma ustawionego do testu i słuchałem go do porzygania. Możliwe że nawet jak już będzie to co ma być ja dalej tego nie będę słyszał, bo mój słuch nie jest na tyle wyćwiczony. Słucham kolegi bo wiem że ma większe doświadczenie, to jak jego system gra mi się podobało i długo nie mogłem dojść do siebie po powrocie do domu. Nie meczę się słuchając u siebie. Miroslav1, już w planach jest odsłuch kabli od Bipo, tylko z czasem problem, mam nadzieję że się uda. Piotrek7, AnAm, Meloman Panowie spokojnie, dziękuję za radę, prawda system składamy dla siebie, ale można się podpierać radami innych, stąd też pytania, to jest luźna rozmowa i wcale też nic z tego nie musi wyniknąć. Bipo jest pierwszą osobą która mi odradzał już przy początku mej drogi ze stereo jakiekolwiek zmiany, ja na przekór jemu chyba to robię, a tak naprawdę dla siebie, jak się czegoś czepię to nie potrafię przestać i często popełniam błędy, nieprzemyślane zakupy. Bipo, trochę mnie znasz, spokojnie, zanim coś zrobię to wcześniej posłucham u Ciebie i będę chciał Twoje kable. Na pewno nie odebrał Twojego zestawu rok temu jak ten z bułą na basie. Marcin, tej historii chyba nie opowiadałeś mi wcześniej. Bardzo możliwe że akustyka dokłada u mnie coś od siebie, ale możliwości by ją poprawić mam marne i tak jestem mega zadowolony z tego jak to gra, albo że jestem głuchy i nie słyszę tego co złe.
 14. Dokładnie Panowie, sprzęt już jest, przynosi dużo radości, potrafi zaskoczyć, praktycznie wszystkiego słucham na nowo i potrafi wciągnąć że się nie chce przerwać. Bardziej chodzi pewnie o wypełnienie czymś czasu, gdyż od czerwca nic nie robiłem innego tylko w kółko szukałem tej drogi dla siebie, teraz jak się okazuje chyba mocno się od tego uzależniłem, hehe. Badam różne możliwości, co bardziej będzie się opłaciło. Doinwestować do przewodu głośnikowego który już posiadam, czy też zbierać na nowe głośniki, kiedyś w przyszłości. Cichą nadzieję miałem jednak na to, że są przewody które kosztują używane, tyle co mój i lepiej zgrają się z moim systemem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.