Jump to content

Łukasz

Użytkownicy
 • Content Count

  522
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Spendor/ Naim/ Rega
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Hasos z innych wątków widzę, że już jesteś po odsłuchach i Harbeth się spodobał. Napisz coś więcej w klubie, na czym słuchałeś i jakie kolumny udało Ci się porównać.
 2. Łukasz

  Kolumny do Naima

  Ja łączę Naima XS2 ze Spendor A2 i mogę się o tym połączeniu wypowiadać w samych superlatywach. Podobnie jak o połączeniu z Harbeth 7 i 5. Spendor A2 na pewno poradzą sobie w 18m2 ale można już myśleć przy tym metrażu o A4 lubA7. Lub...rozejrzeć się jeszcze na rynku bo coś ze starszej serii A jeszcze się pojawia w dobrych cenach - A5, A6. Wrzuć temat do klubu Naima, na pewno coś ktoś jeszcze doradzi.
 3. Nowe integry Naima, a raczej ich trzecia generacja. Supernait i XS zostały odświeżone. https://www.naimaudio.com/pl/product/range/nait
 4. No ciekaw jestem Adam jak oceniasz ATC i jak zagrały z Cyrusem ☺
 5. Nie zmieniałem. A2 były moim pierwszym wyborem. A5 dostałem ze sklepu na czas oczekiwania na zamówione kolumny. Na codzień nie słucham jednak rocka i A2 bardziej mi podeszły. Mały metraż też robi swoje. Ale generalnie to bardzo podobne w charakterze kolumny.
 6. Bez problemu. A2 nie są trudne. A o 6550 to już na pewno nie masz się co martwić. Depeche Mode jest świetnie 🙂 Co do cięższej muzyki. Oczywiście można posłuchać, tragedii nie ma. O wiele lepiej niż w poprzednich Dynaudio X14 jakie miałem w tym metrażu ale gorzej niż z JBL Studio 580. Nie ma na basie tego kopniaka 🙂 Do rock and heavy szukałbym innych kolumn. A5 które miałem przez chwilę dawało w rocku lepiej radę. Sam byłem zdziwiony ze aż tak dobrze grały ACDC, Megadeth czy Metallicę.
 7. Są miłośnicy, a jakże 🙂 Płyta "5" jest u mnie i na CD i na analogu 🙂 A nowa pewnie też się znajdzie na półce.
 8. Tak. To bardzo poukładane homogeniczne brzmienie. Oparte na szczegółowej ciepłej średnicy, zadziwiająco mocnym basie jak na takie maleństwa, wysokie w tle akompaniują. Do tego metrażu i mojej muzyki, nic więcej już nie szukam. Wiadomo, nie są to kolumny do wszystkiego ale małe składy, wokale, jazz, klasyka to są według mnie, wybitne. Słuchałem ich też z Haiku Audio Origami na EL34. Średnica była jeszcze bardziej gęsta i ciepła ( nie mylić z zamuleniem ), bas nisko schodził ale był bardziej zaokrąglony niż z Naimem.
 9. Grają z Naim Xs2, Naim cd5si i Regą Planar 2. Pomieszczenie 12m2. Głównie jazz i klasyka.
 10. Moje bliźniacze A2 grają znakomicie "po cichu". Wszystko zależy pewnie tez od konfiguracji, kubatury i akustyki pomieszczenia.
 11. Obecnie stoją ok 50 cm od ściany ale kiedy były dosunięte na 20-30 cm też nie było problemu buczącego basu.
 12. Pomieszczenie było dokładnie 4x3 🙂 Potwierdzam, że grało bardzo dobrze. Na tyle dobrze że zacząłem się zastanawiać nad wymianą mojego Naima XS2 na Origami. Jeśli A2 są powyżej budżetu to można popatrzeć na A3, które od czasu do czasu trafiają się używane.
 13. Według mnie byłoby gdzie wstawić nie wiem tylko czy małżonka podzieli mój entuzjazm ☺ To są dwie spore szafki dlatego też m.in. tak liczę na Forte...
 14. Podzwoniłem. Forte są w Gliwicach, w Audiostylu na razie nic nie ma. I Forte i Cornwalle stoją za to w tym momencie w hifistudio w Bielsku Białej i gdyby ktoś chciał to można posłuchać i porównać. Może wybiorę się w sobotę ☺
 15. A jak oceniasz ich brzmienie w stosunku do Twoich Harbeth ? Wyobrażasz sobie ewentualna zamianę ? Boje się że w stosunku do moich Spendorów mogę być zawiedziony średnicą, natomiast czasami tęsknię za nieskrępowaną swobodą i dynamiką jaką kiedyś miałem z tubowych JBL.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.