Jump to content

Łukasz

Użytkownicy
 • Content Count

  584
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

73 Neutralny

Audiostereo

73

Bocznica

0

Karta premium

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Heco/ Haiku Audio/ Naim/ Rega/ Beyerdynamic/ iFi
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ale z mocnym pushpullem na KT88. Mam Aurory 1000 z Single Ended na 6550 i jest za delikatnie. Z Octave v40 jest rewelacyjne granie. Sprawdziłbym też Haiku Audio Selene 6550 i Cayina Cs-55a. W tym kierunku ja bym podążał i mam nadzieję że to byłoby granie świetne nie tylko w rocku.
 2. Przy tym metrażu i takim repertuarze koniecznie sprawdziłbym jednak małe podłogówki - Spendor A4. A2 też będą wystarczające.
 3. Jeżeli jest ktoś zainteresowany to mój Origami 6550 se Black jest do wzięcia za dobrą cenę 🙂
 4. Na pilocie powinny być przyciski opisane jako pre, cd, tun, rec. Jeśli chcesz wybrać źródło to chyba to działało tak - naciskasz pre a następnie z klawiatury numerycznej 1,2, 3 itd. lub przyciskami lewo/prawo z centralnego kółka. Tak to chyba działało o ile pamięć mnie nie zawodzi 😀 Ale widzę że temat stary i pewnie nieaktualny 😀
 5. Mam Origami 6550 se w wersji black. Kiedy grałem w 12m2 był połączony ze Spendorami A2. Mogę polecić takie połączenie przy tych gatunkach muzyki. To było bardzo bardzo dobre brzmienie. Trzeba jednak wyraźnie podkreślić że ani Origami, ani Spendory to nie jest sprzęt do mocnego grania. To jest barwa, przestrzeń, klimat. Myślę że w ciemno można iść czy to w podłogówki z serii A czy w monitory.
 6. W tej chwili z Heco Aurora 1000 w pomieszczeniu 40m2+ i to jest za dużo dla tego wzmacniacza. Aurora potrzebują według mnie w tym metrażu mocniejszej lampy lub tranzystora żeby poruszyć te 4 x20cm przetworniki. Natomiast wcześniej Origami grał w 12m2 ze Spendorami A2 i to był spektakl 🙂 Origami nie gra ani ciepło, ani zimno. Prezentuje wiernie barwy instrumentów akustycznych, dęciaków. Jeśli ktoś słucha kameralistyki i jazz to jest super wzmacniacz dla niego, pop , lekki rock też brzmi fajnie. W połączeniu ze Spendorami zastąpił Naima XS2, który w porównaniu do Origami bardziej uśredniał i oci
 7. Origami jest forumowy, mój 😀 Jeżeli ktoś będzie zainteresowany to zapraszam do kontaktu 😀
 8. Naim już nieaktualny. Wzmacniacz Origami w nowej obniżonej cenie. [Hidden Content]
 9. Haiku Audio Origami 6550 SE Black i Naim CD5si [Hidden Content] [Hidden Content]
 10. Gdzie Ci się go udało upolować ? Też ostatnio przeszukiwałem internet w poszukiwaniu używek ale rzadko te Denony się pokazują.
 11. Gratulacje. To piękna maszyna. Napisz jakie wrażenia i jak go odbierasz w porównaniu do innych testowanych wzmacniaczy.
 12. a5r i a5 porównywałem bezpośrednio w salonie. a5 podobały mi się bardziej, grały "soczyściej", barwniej. Zamknięta konstrukcja a5r sprawia chyba że są bardziej wymagające dla elektroniki. a5 i a2 miałem natomiast już u siebie w domu. W sumie bardzo podobne brzmienie, a5 może troszkę mocniejsze w basie choć a2 niewiele odbiegały od a5 w tym aspekcie. Obie pięknie kolorowe w średnicy. Cudowne, soczyste, pełne granie. Gdybym dalej miał 12m2 to za nic w świecie nie rozstałbym się z a2. Widziałem kilka dni temu moje byłe a2 na OLX. Chyba nie do końca podeszły nowemu właścicielowi ale bardzo sz
 13. Myślałem o tym ale obawiałem się uruchamiać go bez wpiętej lampy. Na początku nie byłem pewien czy to tylko lampa i nie chciałem ryzykować ew. uszkodzenia wzmacniacza. Raczej to tylko lampa, dzisiaj prawdopodobnie będę miał już nową parę i zobaczę czy wszystko zagra.
 14. Podobno głupich pytań nie ma, a odpowiedzi jak widać czasami mogą być różne. Można spotkać przeróżne rozwiązania ( patrz Naim i gniazda głośnikowe ). W samym Haiku tez przecież oznaczenie kolorami gniazd RCA jest odmienne. Koniec końców zasięgnąłem informacji w samym źródle i w tym przypadku nie ma żadnych niespodzianek. Lewa lampa lewy kanał, prawa prawy kanał.
 15. Może ktoś podpowie. W Origami 6550 mamy dwie lampy mocy. Która z nich, patrząc na wzmacniacz z góry odpowiada za kanał lewy, a która za prawy ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.