Jump to content

Łukasz

Użytkownicy
 • Content Count

  519
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

44 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Spendor/ Naim/ Rega
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Łukasz

  Cyrus Klub

  No ciekaw jestem Adam jak oceniasz ATC i jak zagrały z Cyrusem ☺
 2. Łukasz

  Spendor Club

  Nie zmieniałem. A2 były moim pierwszym wyborem. A5 dostałem ze sklepu na czas oczekiwania na zamówione kolumny. Na codzień nie słucham jednak rocka i A2 bardziej mi podeszły. Mały metraż też robi swoje. Ale generalnie to bardzo podobne w charakterze kolumny.
 3. Łukasz

  Spendor Club

  Bez problemu. A2 nie są trudne. A o 6550 to już na pewno nie masz się co martwić. Depeche Mode jest świetnie 🙂 Co do cięższej muzyki. Oczywiście można posłuchać, tragedii nie ma. O wiele lepiej niż w poprzednich Dynaudio X14 jakie miałem w tym metrażu ale gorzej niż z JBL Studio 580. Nie ma na basie tego kopniaka 🙂 Do rock and heavy szukałbym innych kolumn. A5 które miałem przez chwilę dawało w rocku lepiej radę. Sam byłem zdziwiony ze aż tak dobrze grały ACDC, Megadeth czy Metallicę.
 4. Są miłośnicy, a jakże 🙂 Płyta "5" jest u mnie i na CD i na analogu 🙂 A nowa pewnie też się znajdzie na półce.
 5. Łukasz

  Spendor Club

  Tak. To bardzo poukładane homogeniczne brzmienie. Oparte na szczegółowej ciepłej średnicy, zadziwiająco mocnym basie jak na takie maleństwa, wysokie w tle akompaniują. Do tego metrażu i mojej muzyki, nic więcej już nie szukam. Wiadomo, nie są to kolumny do wszystkiego ale małe składy, wokale, jazz, klasyka to są według mnie, wybitne. Słuchałem ich też z Haiku Audio Origami na EL34. Średnica była jeszcze bardziej gęsta i ciepła ( nie mylić z zamuleniem ), bas nisko schodził ale był bardziej zaokrąglony niż z Naimem.
 6. Łukasz

  Spendor Club

  Grają z Naim Xs2, Naim cd5si i Regą Planar 2. Pomieszczenie 12m2. Głównie jazz i klasyka.
 7. Łukasz

  Spendor Club

  Moje bliźniacze A2 grają znakomicie "po cichu". Wszystko zależy pewnie tez od konfiguracji, kubatury i akustyki pomieszczenia.
 8. Obecnie stoją ok 50 cm od ściany ale kiedy były dosunięte na 20-30 cm też nie było problemu buczącego basu.
 9. Pomieszczenie było dokładnie 4x3 🙂 Potwierdzam, że grało bardzo dobrze. Na tyle dobrze że zacząłem się zastanawiać nad wymianą mojego Naima XS2 na Origami. Jeśli A2 są powyżej budżetu to można popatrzeć na A3, które od czasu do czasu trafiają się używane.
 10. Łukasz

  KLIPSCH club

  Według mnie byłoby gdzie wstawić nie wiem tylko czy małżonka podzieli mój entuzjazm ☺ To są dwie spore szafki dlatego też m.in. tak liczę na Forte...
 11. Łukasz

  KLIPSCH club

  Podzwoniłem. Forte są w Gliwicach, w Audiostylu na razie nic nie ma. I Forte i Cornwalle stoją za to w tym momencie w hifistudio w Bielsku Białej i gdyby ktoś chciał to można posłuchać i porównać. Może wybiorę się w sobotę ☺
 12. Łukasz

  KLIPSCH club

  A jak oceniasz ich brzmienie w stosunku do Twoich Harbeth ? Wyobrażasz sobie ewentualna zamianę ? Boje się że w stosunku do moich Spendorów mogę być zawiedziony średnicą, natomiast czasami tęsknię za nieskrępowaną swobodą i dynamiką jaką kiedyś miałem z tubowych JBL.
 13. Łukasz

  KLIPSCH club

  Dzięki Jamówię i Pablosz. Zadzwonię tam. Wygląda więc na to że czeka mnie wycieczka na Śląsk ☺
 14. Łukasz

  KLIPSCH club

  Czy orientujecie się ( może branża podpowie ) gdzie obecnie, w których salonach można posłuchać Forte i Cornwall ? Najlepiej w południowej Polsce. Audiotrendt w Krakowie, który ma w ofercie Klipsch niestety w tej chwili na miejscu nie posiada tych modeli i nie wiadomo kiedy mogłyby być.
 15. Łukasz

  Klub ATOLL

  Dorzuć do Harbetha i ATC Spendory A2 i będziesz miał pełny obraz "english sound". Każde z nich inne i każde piękne ☺
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.