Jump to content

Łukasz

Użytkownicy
 • Content Count

  525
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Spendor/ Naim/ Rega
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Łukasz

  Black Friday 2019

  Znalezione w necie. Q21 oferta specjalna Black Friday - Leben 300 cena 11900zł. Cena oficjalna na stronie dystrybutora 11900 zł. Genialne! :-} No chyba że dopiero w piątek ceny w tej zakładce staną się bardziej promocyjne 🙂 Na razie jedyne co mi wpadło w oko to słuchawki Audio Technica W-100p Z przecenione w Tophifi z 3200 na 1900.
 2. Stadion w tym roku bardzo mnie zmęczył. W większości pokoi poziom decybeli był za duży i w połowie dnia trzeba było zrobić dłuższą przerwę. Na duży plus - pan Sikora z Hornsami - skala, oddech, rozmach, barwa. Granie solidne - blues, rock, jazz. Troszkę gorzej wypadały bardziej kameralne utwory, dźwięk wtedy był za duży. Ale generalnie super. I drugie miejsce które mnie pozytywnie zaskoczyło - Klipschhorny z Quadem. Podłączone zwykłymi kabelkami, ustawione w kącie ( chyba tak właśnie mają stać )w przechodnim pokoju gdzie był duży hałas i zamieszanie a grały świetnie, swobodnie bez napinki. Klipsch Forte już tak dobrze nie grały ale też całkiem fajne . Trzecia rzecz na stadionie - słuchawki Audeze, siedziałem, słuchałem, zmieniłem tylko modele podłączone do wzmacniacza słuchawkowego Coplanda. Genialne są te słuchawki. Na koniec Golden Tulip i też trzy pokoje: - jak zwykle Grobel. Pięknie poukładany dźwięk. Już chyba można mówić o szkole pana Grobela, który wie jak dostroić cały system Serblin, Jadis żeby co roku był to jeden z najlepszych dźwięków w skali bezwzględnej i zawsze jest to podobny elegancki sznyt - Sveda - w piątek jeszcze wydawało mi się że były kłopoty na górze ale w niedzielę było to już granie na zupełnie innym poziomie. Podobało mi się zwłaszcza patrząc na cenę tych kolumn i porównując z innymi pokojami w Tulipie i na stadionie. Super że mamy takie polskie firmy jak Sveda i Lampizator. - pokój RCM z kolumnami Fink Team Borg i elektroniką Thrax. Dla mnie to dźwięk jakiego nie słyszałem jeszcze na Audioshow. Połączenie ciepła, barwy szczegółowości z niezwykłą dynamiką, szybkością i potęgą brzmienia. Przy zachowaniu prawidłowej skali instrumentów. To nie był sztucznie napompowany dźwięk. Wczoraj siedziałem tam 3 godziny i słuchaliśmy i z winyli wystawcy i z własnych CD. Od Paganiniego, przez symfonikę, jazz, po Alice in Chains. Myśleliśmy że na Gladiatorze "Battle" kolumny się wyłożą a to nam szczęki opadły, takich szybkich skoków dynamiki od zupełnej ciszy do forte jeszcze życiu nie słyszałem. A już Pink Floyd "The Wall" rozłożyło mnie na łopatki zupełnie. Kapitalne granie. Co ciekawe Borgi grały też w Sobieskim z fajną czeską elektroniką Canora. Można było porównać i zobaczyć jak ważna jest akustyka i sprzęt towarzyszący bo te same kolumny a granie już inne 🙂 Podsumowując - świetna edycja wystawy. Mnóstwo ciekawych systemów. Jak widać z rozbieżnych opinii każdy mógł znaleźć swój dźwięk. Pozdrawiam.
 3. Były w Sobieskim Spendor Classic 1/2 ze wzmacniaczem Audio Reveal Second oraz źródłem Ayona ( transport plus DAC ). Jak dla mnie to było najlepsze granie w Sobieskim ale trzeba brać poprawkę na to że lubię bardzo te kolumny. Spędziłem tam długie chwile w każdy z trzech dni wystawy. Puszczaliśmy z własnych płyt Bacha, Diane Krall, Alice in Chains. Grało to świetnie. Poza Spendorami w Sobieskim bardzo podobały mi się: - Grahamy podłogowe LS5/9F z elektroniką Soul Note. - pokój Lectora gdzie jego elektronika grała z podłogówkami prototypowymi jeszcze włoskiej manufaktury Pearl Evolution. Cena tych kolumn to 2 tyś EUR a swoboda, barwa niespotykana w tym przedziale cenowym. Przy okazji pozdrowienia dla niezwykle sympatycznej ekipy Lectora 🙂 - pokój gdzie grały modowane JBL L19, końcówka mocy Kenwooda, CD Pioneer i DACzki własnej produkcji ( to chyba ktoś z forum ? ) Było jeszcze wiele pokoi w Sobieskim gdzie grało naprawdę bardzo dobrze, trudno jednak wszystko zapamiętać. Wybrałem te trzy które najbardziej utkwiły mi w pamięci.
 4. Hasos z innych wątków widzę, że już jesteś po odsłuchach i Harbeth się spodobał. Napisz coś więcej w klubie, na czym słuchałeś i jakie kolumny udało Ci się porównać.
 5. Łukasz

  Kolumny do Naima

  Ja łączę Naima XS2 ze Spendor A2 i mogę się o tym połączeniu wypowiadać w samych superlatywach. Podobnie jak o połączeniu z Harbeth 7 i 5. Spendor A2 na pewno poradzą sobie w 18m2 ale można już myśleć przy tym metrażu o A4 lubA7. Lub...rozejrzeć się jeszcze na rynku bo coś ze starszej serii A jeszcze się pojawia w dobrych cenach - A5, A6. Wrzuć temat do klubu Naima, na pewno coś ktoś jeszcze doradzi.
 6. Nowe integry Naima, a raczej ich trzecia generacja. Supernait i XS zostały odświeżone. https://www.naimaudio.com/pl/product/range/nait
 7. No ciekaw jestem Adam jak oceniasz ATC i jak zagrały z Cyrusem ☺
 8. Nie zmieniałem. A2 były moim pierwszym wyborem. A5 dostałem ze sklepu na czas oczekiwania na zamówione kolumny. Na codzień nie słucham jednak rocka i A2 bardziej mi podeszły. Mały metraż też robi swoje. Ale generalnie to bardzo podobne w charakterze kolumny.
 9. Bez problemu. A2 nie są trudne. A o 6550 to już na pewno nie masz się co martwić. Depeche Mode jest świetnie 🙂 Co do cięższej muzyki. Oczywiście można posłuchać, tragedii nie ma. O wiele lepiej niż w poprzednich Dynaudio X14 jakie miałem w tym metrażu ale gorzej niż z JBL Studio 580. Nie ma na basie tego kopniaka 🙂 Do rock and heavy szukałbym innych kolumn. A5 które miałem przez chwilę dawało w rocku lepiej radę. Sam byłem zdziwiony ze aż tak dobrze grały ACDC, Megadeth czy Metallicę.
 10. Są miłośnicy, a jakże 🙂 Płyta "5" jest u mnie i na CD i na analogu 🙂 A nowa pewnie też się znajdzie na półce.
 11. Tak. To bardzo poukładane homogeniczne brzmienie. Oparte na szczegółowej ciepłej średnicy, zadziwiająco mocnym basie jak na takie maleństwa, wysokie w tle akompaniują. Do tego metrażu i mojej muzyki, nic więcej już nie szukam. Wiadomo, nie są to kolumny do wszystkiego ale małe składy, wokale, jazz, klasyka to są według mnie, wybitne. Słuchałem ich też z Haiku Audio Origami na EL34. Średnica była jeszcze bardziej gęsta i ciepła ( nie mylić z zamuleniem ), bas nisko schodził ale był bardziej zaokrąglony niż z Naimem.
 12. Grają z Naim Xs2, Naim cd5si i Regą Planar 2. Pomieszczenie 12m2. Głównie jazz i klasyka.
 13. Moje bliźniacze A2 grają znakomicie "po cichu". Wszystko zależy pewnie tez od konfiguracji, kubatury i akustyki pomieszczenia.
 14. Obecnie stoją ok 50 cm od ściany ale kiedy były dosunięte na 20-30 cm też nie było problemu buczącego basu.
 15. Pomieszczenie było dokładnie 4x3 🙂 Potwierdzam, że grało bardzo dobrze. Na tyle dobrze że zacząłem się zastanawiać nad wymianą mojego Naima XS2 na Origami. Jeśli A2 są powyżej budżetu to można popatrzeć na A3, które od czasu do czasu trafiają się używane.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.