Jump to content

naczesany

Użytkownicy
 • Content Count

  1281
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

257 Dobry

Audiostereo

225

Bocznica

32

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kumpel wstawił Orange'a do wzmacniacza Dubiela HV1, do 237 Vincenta i już nie chciał oddać a to sprzęt raczej nie klasy HiEnd.
 2. Ale z jakością wykonania czerwonego Verictuma to przesadzili. Tak wygląda po kilku wkładach. Ani to potem odsprzedać. Ciekawe co ma pod tą tulejką.
 3. Mam zupełnie odmienne zdanie. Ale to może za sprawą przebudowanej zwrotnicy bo fabryczne elementy to porażka.
 4. Dziękuję za sugestie. Z Roksan K3 grają mi na niektórych CD zbyt krzykliwie ale to chyba wina K3 bo CD to Lector na ecc81 Brimar.
 5. Cena powala. Podoba mi się Unison Reserach Preludio; ale tylko z wyglądu bo nie słyszałem.
 6. Mam mk1 z Roksan K3. Mocy i kontroli niskich nie brakuje. Ale jest niedosyt. Obawiam się, że w kwestii wzmacniacza. Lampa? Hmm, tylko co.
 7. Czy wymiana czterech kondensatorów elektrolitycznych 100 uF/ 250V na identyczne wartościami pojemności ale na napięcie 350 V (100 uF/ 350V) zmieni pracę układu wzmacniacza słuchawkowego do tego stopnia, że coś może się spalić lub uszkodzić? Wzmacniacz to dość leciwa konstrukcja Feliks Espressivo, chyba jedna z pierwszych na 6N6P i 6S45P-E. Nie ma żadnych elementów regulacyjnych. Żarzenie lamp jest bezpośrednio z uzwojeń transformatora dostarczającego 6,3V. Obecnie są tam kondensatory 100uF/250 Samwha czy Jamicony. Chciałbym je zmienić na Audio Note Standard 100uF/350V (już kupione). Dwa du
 8. Powiedzcie mi, czy wymieniając te 4 elektrolity 100uF/250V (dwa w narożach i dwa przy zielonych Nichiconach) na Audio Note Standard 100uF/350V (obecnie są tam jakieś Samwhy bądź inne Jamicony) nie zmienią się warunki pracy wzmacniacza? Jest to Feliks Espressivo jeden z pierwszych; nie ma żadnych elementów regulacyjnych. Te fioletowe to sprzęgające Mundorfy (miały zbawienny wpływ na brzmienie). Zielone Nichicony już wymieniłem na Audio Note.
 9. Warto jechać żeby posłuchać? Zagra to na miarę takiego Simply Italy albo podobnego? [Hidden Content]
 10. Jakby tam wstawić ECC81 Telefunkena albo innego Brimara [Hidden Content] ECC88 Amperexa [Hidden Content] kondensatory Audio Note Kaisei [Hidden Content] do tego Jupiter Copper Foil Paper and Wax [Hidden Content] może by i zagrało 🙂
 11. Mam Docet Lector cdp-7t chyba 14-letni. Wymieniłem kondensatory na Alexandry jak polecali Koledzy z forum ale czułem niedosyt. Zmieniłem na Jupiter Copper Foil Paper & Wax 1uF (w zupełności wystarczą). Wymiana gniazd RCA na WBT 0210 Ag nextgen Signature, zasilające FI-03 R, lampy Brimar ECC801 6060. To "inna bajka" niż wcześniej. Też chodziła mi po głowie wymiana lasera we Włoszech ale w obecnych czasach...? Koszt lasera to ok. 1200zł. Póki co raczej nie ma w Polsce serwisu Lectora. Choć zawsze można samemu ale wtedy to już bez regulacji (o ile jakieś się przeprowadza).
 12. K3 i brakuje "góry"? Pierwsze słyszę.
 13. Mam poziom płytek czerwonych w granicach minimum (ciągle) więc dam se spokój. Lekarzom nie wierzę.
 14. To w końcu szczepić się czy nie? W pracy mamy planowane uruchomienie programu szczepień a ja dalej nie wiem, a nie chce mi się wertować blisko 1000 stron.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.