Jump to content

naczesany

Użytkownicy
 • Content Count

  1243
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

241 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak się chyba utarło z tą mocą. Na w/w wzmacniaczach niczego nie brakowało. Moje początkowe zauroczenie prysło kiedy posłuchałem wokali (Krall, Barber itp.). Słychać było jednak sybilanty (nawet na moim analogowo brzmiącym torze - tak uważam). Nawet kolega, który je sprzedaje to potwierdził. Mimo dobrej ceny bo 1700 zł zrezygnowałem. Bardzo dobrze zabrzmiały z orkiestrą, kontrabasem itp. Ale wokale kiepsko. Może niewygrzane? Mimo to nie chcę ryzykować.
 2. Właśnie wpadły mi na krótko do odsłuchu słuchawki planarne Monoprice Monolith M1570. Nigdy wcześniej nie miałem możliwości odsłuchu planarnych. Używam HD600 i AKG Q701, które w konfrontacji z M1570 wypadają po prostu słabo. Jest większa stereofonia, są neutralne w brzmieniu podobnie jak moje Q701, niskie tony na padach (są jeszcze pady welurowe), które są na zdjęciu są odrobinę zbyt mocne w moim odczuciu ale to tylko w porównaniu z AKG. Naprawdę stopa basowa i jej kontrola jest na bardzo wysokim poziomie. Słuchawki są wyjęte prosto z pudełka więc może jeszcze się ułożą. Słucham na Feliksie Ech
 3. Ostatnio obejrzałem "Stranger" Korea Płd. Ten podobny tylko jakby nasz; dobre kino.
 4. Żeby było jasne: to JA nie piję.
 5. Czasami płyny nie pomagają. Ja używałem Dremel'a i filcowych nakładek i pasty polerskiej (do bolców również).
 6. Wszystkie kable które opisałem, prezentują już pewien (przyzwoity) poziom. Tego Neotecha miałem już kiedyś wcześniej na tych samych wtykach zrobionego przez siebie i również mnie nie zachwycił. Ale ciągle mam punkt odniesienia w postaci Monolith'a. Twierdzę, że bardzo duże znaczenie mają wtyki więc może na innych zabrzmiałby lepiej. Ale pozostaje pytanie jaki sens jest pakować w kabel za 290zł wtyki np. WBT 0152 Ag nextgen. Kto wie może mój Albedo zagrałby jeszcze lepiej na tych wtykach.
 7. Tak na szybko to, co zdołałem usłyszeć. Dzisiaj kable bierze kolega ale nie zdradzałem mu moich obserwacji. Może nie zdąży przeczytać. Odnośnie nowej wersji Monolitha ma te same odczucia co ja. Neotech 3001 - najbardziej jasno brzmiący Interkonekt, mało neutralny, wokal dość męczący na płycie Dianay Krall, raczej do bardzo ciemnych zestawień. Nawet na moim CD Lectorze i lampach Brimar ECC81 6060 brzmiał za jasno. Slayer to męka podczas słuchania Curious to bardzo lekki kabel z miejscami styku wtyków tylko w jednym punkcie podobnie jak wtyki WBT Jest bardzo przestrzenny i rozdziel
 8. W Polsce ciężko. Ja zamawiałem tutaj [Hidden Content] Dodam, że warto Orange. Do innych już się nie chce wracać 🙂
 9. Przypomniało mi się, że wielu (może niekoniecznie recenzentów) opisuje, jak to na niektórych (załóżmy dobrze zrealizowanych płytach, nośnikach) słychać jak muzyk uderza w poszczególne klawisze fortepianu albo słyszą czy struny instrumentu są stalowe lub z czegoś tam. O takie też niuanse mi chodziło choć to niekoniecznie z drugim planem jest związane. Póki co potrafię wyobrazić sobie (jak słucham), że fortepian jest wiekowy jak słucham utworów z płyty THE REAL CHOPIN. Dzieła wszystkie na instrumentach historycznych. Ale wcześniej o tym przeczytałem i faktycznie brzmi "ciepło", inaczej niż
 10. Miał ktoś do czynienia z wyżej wymienionym interkonektem? Zamówiłem do posłuchania. Jak tylko otrzymam, podzielę się uwagami.
 11. Moim pierwszym kablem (wcześniej tą zabawę traktowałem z przymrużeniem oka) był Furutech 314ag. Do tego Viborgi 501. Byłem bardzo zadowolony z tego co zrobiłem i usłyszałem. Dopiero potem usłyszałem i faktycznie potwierdziłem (mając już wyższe modele Furutech'a), że 314 jest jednak słabym kablem ale lepszym niż te całe Beldeny i im podobne. A to, że Furutech jest drogi? Cóż Japonia to ogólnie wysokie ceny więc musi być drogo. Podobnie jak Norwegia.
 12. Swego czasu bawiłem się Cool Edit Pro (jak byłem piękny i młody 😀). Program prosty i intuicyjny w obsłudze.
 13. Brzmienie porównywalne z K3 ale z gorszą kontrolą niskich. Vincent SV236 jakoś mnie nie przekonał. Może z lepszą lampą jak Brimar ale to już spory wydatek.
 14. Poczytałem i chyba w przypadku zwrotnic nie ma to większego znaczenia. Co innego w wzmacniaczu: chodzi o zmniejszenie zakłóceń, brumienia czy innych niepożądanych zjawisk. Ale skoro spytałem to napiszcie. Będę spał spokojniej 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.