Jump to content

naczesany

Użytkownicy
 • Content Count

  682
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

64 Neutralny

About naczesany

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No właśnie jest też Tannoy czy Paradigm. To zacne firmy. Spróbować bi wiring'u. To naprawdę "działa". Jakiś Kimber 4VS lub TC. Możesz wykorzystać po dwa przewody na gniazdo (będzie taniej).
 2. Ranking sprzętu.pdf 1000zł to niewielki budżet dlatego w podłogówkach nie można oczekiwać cudów. Stawiałbym na podstawkowe. Kilkanaście lat temu interesowałem się ofertą Totem ale widzę po cenach, że nawet po latach ceny za używki wysokie. Szkoda że niski budżet bo są fajne Mite na znanej aukcji
 3. Odnośnie tego Roksana to brałem udział w tej krótkiej dyskusji. "Co tak tanio? To źle, czy jak? 😀 Proste. Nowy 7 tys. Ty sprzedajesz za połowę ceny. To, że Ci nie zagrał wykluczam bo nawet nie włączałeś. Dla kupującego to okazja bo ma za połowę ceny nówkę. Pytanie o pochodzenie sprzętu, papiery...Chyba, że dostałeś od producenta. Może prezent od dystrybutora bez tzw marży...? W takim razie okazja. Ceny w salonach są kosmiczne. Przykładem jest też Hegel. Teraz już wiecie, jaka jest marża na sprzęt. Jest gwarancja. Sprzęt pięknie gra, znajomy posiada dokładnie ten model. Miałem dwa 😀 ten jest już ostatni i raczej nie będę miał więcej.Jest gwarancja, co prawda już biegnie, ale jest wystarczająco długa". Myślę, że branża się nie obrazi.
 4. Ok jest zgoda 🙂 Pamiętaj ino, coby silnie rozgrzać korpus wtyku RCA. Niektóre są naprawdę masywne i słabe zgrzanie spowoduje odpadnięcie spoiny od korpusu. Pozdrowienia ze Śląska.
 5. Piwko i lutowanie - z tego nic dobrego nie może wyniknąć.
 6. Mam te Ruskie: Mam jakieś VitaminQ. U mnie "nie grają". Różnice "usłyszałem" dopiero po wpięciu Jupiter Beeswax, Jupiter Copper czy ClarityCap CMR. I wcale nie usprawiedliwiam tego wysoką ceną. Twierdzę, że są firmy specjalizujące się w produkcji na miarę 21 wieku . Co innego w kwestii lamp. Miałem Gold Liony z nowej produkcji, Tesle złocone. Nic nie dorówna lampom z lat 50-60-tych, Mullard, Marconi czy Buggle Boy.
 7. Mediabox ma scart ale Hegel z kolei nie posiada wejścia RCA. Wydaje się fajną propozycją i tanią. CYP droższy ale jeśli zapewni w miarę bezstratną konwersję to jak najbardziej.
 8. Szukam konwertera, który połączyłby w całość trzy urządzenia. DAC Hegel HD11 ma dwa wejścia koaksjalne i jedno optyczne (toslink). Dekoder nc+ (mediaBox) i odtwarzacz mulimedialny Mede8er MED600X3D oba mają wyjścia tylko toslink więc tylko jedno urządzenie może w danej chwili pracować. Żeby słuchać muszę fizycznie za każdym razem przełączać kable toslink raz z jednego raz z drugiego urządzenia. Pomyślałem, że konwerter Clicktronic 60834 (http://www.clicktronic.com/en/products/digital-opto/productview/toslinkkoax_audio_konverter_advanced/) rozwiązałby mój problem. Sygnał audio z nc+ połączyłbym wtedy kablem toslink bezpośrednio do wejścia optycznego Hegla a sygnał z Mede8er poprzez kabel toslink do konwertera i dalej z konwertera wyjście kablem koaksjalnym do wejścia koaksjal Hegla. Wyjście z Hegla RCA już tradycyjnie dwoma interkonektami do wzmacniacza. Problem w tym, że nie mogę znaleźć tego konwertera na Polskich stronach. Ewentualnie czy macie jakieś inne propozycje?
 9. Może coś z Simaudio.
 10. To faktycznie dużo i może trzepnąć po kieszeni. Może faktycznie nie popadać w przesadę i dobra miedź i przekrój wystarczą. Moje przewody w ścianie pochodzą z '78 roku. Być może, że liczą się te ostatnie metry zasilające sprzęt, gniazdko, wtyczki. Chociaż ja po zmianie tego "przedłużacza" z linki 2x2,5mm na Gigawatta nawet na zwykłych tańszych miedzianych Viborgach odczułem poprawę nawet bez listwy Furutech.
 11. GIGAWATT LC-Y MK3+ 3X4 Miało być bez kombinacji ale muszę. Zastosowałem go jako podlistwowy przy panelach jako przedłużacz zamiast zwykłego z OBI, z gniazdka (Furutech) w pokoju oddalonym 8m od sprzętu. Z jednej strony Fi28R z drugiej FI38R do listwy e-TP60ER. Zmiana masakryczna (na korzyść). Dodam, że w ścianie stara instalacja miedziana 2x2,5mm2 bez PE. Skoro u mnie "działa" to co dopiero w nowych instalacjach.
 12. Soha III, sprzęgające Jupiter HT Beeswax, OPA Burson V6 i takie tam inne żeby max z niego wyciągnąć. TELEFUNKEN ECC81, NOS'u od Niemca z ebay'a.
 13. Philips Mini Watt CV 455. Słyszałem pochlebne opinie. A może Valvo 6201 ?
 14. Przesłuchuję w słuchawkowym ECC81 i tak wypadają: 1 - Bugle Boy 2 - Marconi 3 - Mullard 4 - Telefunken Chętnie dołączył bym coś jeszcze np. Philips. Proszę o propozycje co mogłoby je przebić. Koszty nie grają roli.
 15. naczesany

  Klub FURUTECHA

  Bo impulsowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.