Jump to content

arek_d

Użytkownicy
 • Content Count

  94
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ktoś ma Arcad-y 2.5 blisko Poznania? Zastanawiam się nad wymianą moich Esa Credo Illuminator 1 na coś łatwiejszego do napędzenia... Wzmacniacz to Line-Magnetic LM-508IA
 2. Czy wg Was coś takiego nie będzie zbyt duże do 20m2? https://www.cobra.fr/supravox-bahia-natural-walnut-p-44729
 3. W moim egzemplarzu też brzęczały trafa, lecz okazało się, że jeden transformator, montowany od dołu w tyle obudowy, nie był wystarczająco dobrze dokręcony. Jest on montowany na drewnianej podkładce. Po dokręceniu (potrzebny klucz nasadowy 7mm), wzmacniacz milczy jak grób 🙂 W załączeniu zdjęcie. (zalecam szczególną ostrożność z uwagi na ew. zmagazynowane napięcie na kondensatorach przekraczające 1000V, operację najlepiej wykonać po odczekaniu 24h od odłączenia urządzenia od zasilania)
 4. O ile dobrze kojarzę, to mieszkasz w okolicach Radomia?
 5. Nie słyszałem wcześniej o tych Supravox-ach. Wyglądają bardzo ciekawie i ceny nie powalają.
 6. Od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem LM-508IA. Fantastyczne urządzenie. Jakie kolumny byście polecili do przetestowania? Obecnie gram na moich Esa Credo Illuminator, lecz czuję że da się znacznie lepiej pod względem mikrodynamiki oraz średnicy (pokój 20m2). Widziałem w necie, że ludzie zestawiają wzmacniacz z Harbeth, PMC, Spendor.
 7. Czy ktoś może porównywał CS-845A z monoblokami 9084D? Pozbyłem się takich jakiś czas temu. Nie do końca się zgrywały z resztą systemu.
 8. Operacja się powiodła. CDek gra jak nowy 🙂
 9. Jeśli "disk not recognized" więc może jednak... Podobno właśnie te moduły mają taką właściwość, że mogą zaraz po wymianie się zepsuć (wada fabryczna?). Pierwsza wymiana lasera w UK się odbyła, jednak odtwarzacz prawie od razu po niej przestał rozpoznawać CD. Najbardziej wkurzające jest to że Linn UK nie zgadza się przesłać żadnej dokumentacji typu "service manuals", itd., bo to są materiały tylko dla partnerów (nie ważne że sami już nie serwisują). Z kolei partner w Polsce to jakaś pomyłka. Nie wchodźcie w żadne transakcje z nimi - szkoda nerwów.
 10. Rozkręciłem urządzenie i sprawa wygląda na w miarę prostą. Tak więc raczej poradzę sobie sam. Mam nadzieję że to moduł lasera był powodem nieprawidłowej pracy.
 11. Cześć, Czy może ktoś podjąłby się wymiany modułu lasera w Linn Unidisk 1.1? (zakupiłem nowy moduł na eBay)? Proszę o info na priv. Niestety pierwsza operacja wymiany lasera przez Linn Polska / Linn UK zakończyła się niepowodzeniem, a wszystko trwało prawie 2 lata (!). Wina po stronie oddziału polskiego, który miesiącami przetrzymywał sprzęt u siebie, bez żadnej akcji. W międzyczasie Linn UK przestał już serwisować odtwarzacze CD, więc nie skorygują już początkowego problemu. Odtwarzacz przestał rozpoznawać płyty CD po kilku minutach, nadal rozpoznaje płyty SACD.
 12. Oddam w dobre ręce monobloki 9084D :) Wersja europejska 230V. Więcej na informacji na priv...
 13. Mam 2 sieciówki od nich (Zodiac) i jestem zadowolony...
 14. Wg mnie można rozważyć np to: http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/19/256250.php Cayin-a A-88T bym nie polecał do tych kolumn (miałem kiedyś ten wzmacniacz, potrzebuje trochę spowolnionych, ocieplonych kolumn).
 15. Jak na razie Atlantic gra bardzo obiecująco. Delikatność oraz szczegółowość połączona z barwną średnicą. Instrumenty wybrzmiewają bardzo długo oraz mają dobrą lokalizację. W sumie odczucia bardzo podobne jak podczas grania z dobrego winylu. Jeśli wersja podstawowa przetwornika tak brzmi, to aż się chce posłuchać wersji "plus" z lampowym prostownikiem. Swoją drogą b. fajnie, że sprzęt można wypożyczyć za kaucją 3k PLN... PS Audio Junior grał na zbliżonym poziomie jednak miał zbyt małe napięcie na wyjściu (1.3V) i niestety mój preamp nie do końca sobie z tym radził.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.