Jump to content

amplifon

Branża
 • Content Count

  621
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

274 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. amplifon

  Wzmacniacz na GM70

  Było wcześniej sprawdzić językiem czy kopie:)
 2. Raczej nie. Ja mam standardowe stabilizatory i zero opóźnienia. Myślę że po prostu nie w tym problem. Mam komplet lamp GU48 i GM70 takich do uruchamiania eksperymentów pomiarów itp te lampy są wielokrotnie włączane i nie ma z tym problemów. Pewnie ze im to nie służy ale jak na razie nic się z nimi nie stało.
 3. To że lampa szybko klękła to raczej jej fabryczna wada. Używam GM70 i GU48. Trwałość tych lamp jest wręcz niesamowita. Wzmacniacz SET42 produkuję od 2013 roku i nawet we wzmacniaczach z początku produkcji lampy nie były jeszcze wymieniane. Z tego co przeszło przez moje ręce to z całej produkcji były wymienione tylko 3 komplety. Ostatnio padła lampa u dystrybutora w Niemczech ale dla przykładu wzmacniacz chodził na niej ponad 3 lata i po ostrej eksploatacji. Nadmieniam że GM70 w papierach ma tylko 1000H trwałości z doświadczenia wytrzymuje 3-4 tyś. Podobnie z 833A tutaj mam mniejsze doświadczenie bo pracuje tylko kilka kompletów SET140 ale jeden komplet jest eksploatowany na "maxa" 8-10h dziennie i lampy wytrzymują minimum rok co stanowi nadal grubo ponad 3000h. Czy można przedłużyć trwałość przez zmianę biegunowości czy inne myki z napięciem żarzenia szczerze wątpię. Jeszcze dodam że pierwszy komplet lamp GU48 jaki wymieniłem po roku był spowodowany rozszczelnieniem lampy. Zatem nie był to problem z katodą. Drugi komplet był wymieniony bo zabezpieczenie nadprądowe wyłączało monoblok powód mi nie znany ale raczej to też nie problem z katodą. Lampy GM70 raczej też nie miały problemów z katodami poza ostatnim serwisem w Niemczech co sądząc z opisu po prostu lampa nie miała już emisji ale tak jak piszę mogła ona mieć grubo ponad 3000h pracy z tego co mi przekazano nawet 5000h.
 4. amplifon

  C.E.C CD 3N

  Z tego co wiem ma być nowy model. szczegółów nie znam.
 5. amplifon

  C.E.C CD 3N

  Już nie jest produkowany są tylko dostępne egzemplarze u dystrybutorów. Nowych już nie ma.
 6. amplifon

  C.E.C CD 3N

  Z tego co wiem modelu już nie ma w oficjalnej ofercie. Co prawda jest w niby w oficjalnej ofercie ale w sprzedaży już nie ma. Chciałem nawet ściągnąć znajomemu CD3 od mojego dystrybutora z Niemiec ale nie ma i nie będzie. Jest dostępny tylko tańszy CD 5N. Urządzenie naprawdę fajne. Czy można kupić coś lepszego trudno powiedzieć. Generalnie jeśli chodzi transport jest niezawodny i pewny. Bo to zwykły laser Sanyo bez bajerów zatem trwały. Jeśli chodzi o dźwięk to słuchałem tylko CD5 i generalnie nie miałem żadnych zastrzeżeń.
 7. Impedancja traf wyjściowych pod lampy KT88 oraz EL34 niestety jest różna. W praktyce stosowane "audiofilskie" układy pracy tych lamp to układy ultralinearne i w przypadku lamp EL34 najczęściej stosowaną impedancją Raa jest 6600ohm a w przypadku 6550, KT88 to 3300 ohm. Zatem o pełnej kompatybilności nie może być mowy. Zaznaczam że są to takie typowe aplikacje katalogowe jak to jest zrobione w Cainach nie wiem nie mierzyłem impedancji ale przypuszczam ze też się różni. O ile zamiast lampy EL34 można wstawić 6550 (KT88 etc) i regulując bias układ będzie działał teoretycznie poprawnie to w odwrotnym przypadku już nie do końca. Należy sobie zdać sprawę jeszcze z jednego wstawienie do wzmacniacza zaprojektowanego pod EL34 mocniejszych lamp 6550 czy jeszcze mocniejszych KT120, KT150 wcale nie podniesie znacząco mocy wyjściowej takiego układu ponieważ właśnie wyższa impedancja transformatora na to nie pozwoli. Różnica może być na poziomie zupełnie nie odczuwalnych kilku watów i to wszystko. To samo dotyczy podmiany 6550 na KT150. Obiegowo krążą teorie o zwiększaniu w ten sposób mocy co jest kompletą bzdurą. Układy z mocniejszymi lampami mogą być co najwyżej nieco "sztywniejsze" na spadki impedancji głośników pod warunkiem że trafa wyjściowe na to pozwolą. Z tym jest jednak różnie bo zazwyczaj są to trafa robione na styk pod dane lampy i moc wyjściową.
 8. Trzeba posłuchać generalnie dużo zależy od głośników. A na odsłuch po prostu trzeba się ze mną umawiać. Dokładnie 1435V i odpowiedni transformator. Jak to wygląda przy odczepie 8 Ohm? Nie bardzo rozumiem pytania. Generalnie to dolne pasmo zależy tylko i wyłącznie od wielkości trafa i nie jest jakimś wielkim cudem uzyskanie tych 20Hz -3db nawet we wzmacniaczu SE w pp to żaden wyczyn.
 9. SET42 ma spadek -3dB przy 20Hz i pełnej mocy wyjściowej :) spadek podaję bardzo ostrożnie bardziej ze względu na zniekształcenia niż realny spadek napięcia. Monobloki SET140 podobnie bo tak projektowałem trafa.
 10. Chłopie czy ty masz ze mną jakiś problem? Już drugi raz robisz mi koło tyłka a w zasadzie starasz się zrobić bo za pierwszym razem nie wyszło ci to kompletnie. BTA-1 to przedwzmacniacz sprzed kilku lat i powstał jeden egzemplarz prototypowy i tyle w temacie.
 11. amplifon

  Sprzedam/kupię

  Świąteczne wietrzenie magazynu:) Rdzenie transformatorowe materiał Thysen H100-23 (doskonały materiał HiB grubość taśmy 0,23mm) wymiary 65x100x80.bmp Cena 80 zł za komplet 2 połówki. Posiadam kilkanaście sztuk. Rdzenie transformatorowe materiał Thysen H100-23 (doskonały materiał HiB grubość taśmy 0,23mm) wymiary Cena 130 zł za komplet 2 połówki posiadam kilkanaście sztuk. Obudowa pod wzmacniacz na GM70 nigdy nie ukończona wszystkie elementy w komplecie jak na zdjęciu. Cena 200 zł.
 12. Nie to pies zjadł potem wypluł a na koniec zarzygał wszystko silikonem:) Mnie takie coś przeraża bo psuje ogólnie opinię polskim produktom. Nie twierdzę że wszystkie moje wytwory były super zwłaszcza te z początku działalności ale takich cudów nigdy nie było. Jak zaczynałem produkować wzmacniacze to był 1997 rok (mówię o urządzeniach w miarę seryjnych) to z perspektywy lat były czasy koszmarne. Brak dostępu do maszyn, materiałów nawet zlecenie jakiś prostych rzeczy zewnętrznym firmom było obarczone 80%tową pewnością że zostanie to brzydko mówiąc spieprzone. Jako ciekawostka to w tamtych czasach w sumie był jeden producent który chciał się odjąć nawijania traf głośnikowych. Zresztą ze średnim skutkiem. Potencjometr Alps nie do kupienia dobre kondensatory nie do kupienia jak tez wiele innych elementów. Dobrej jakości płytki drukowane marzenie albo inaczej realne ale za taką kasę że można osiwieć. Teraz jest wszystko czego dusza zapragnie a pomimo to powstają takie rodzynki. Jeśli chodzi o wzmacniacze lampowe to niestety zagraniczne firmy też czasami mają ciekawe rodzynki. Zresztą mógłbym wymienić wiele znanych firm i podać konkretne zarzuty przyczyny usterek i zwykłego perfidnego cięcia kosztów. W zachodnich produktach nie można mówić o takim niechlujstwie ale często bardziej wynika to z optymalizacji zysków czy też dobrych chęci ale nie do końca przemyślanych rozwiązań.
 13. Ok zatem się "ustosukowywuję" się:) Te dwa oporniki połączone równolegle to oporniki o wartości 0,1Ohma i mocy 5W zatem ich wypadkowa rezystancja to 0,05Oma a moc 10W . Pracują w układzie zasilania żarzenia lampy GM70 i mają za zadanie wspomóc filtrację. Podczas normalnej pracy płynie przez nie prąd o wartości 3A zatem moc cieplna wydzielana na nich wynosi 0,45W. Tak mała moc nie nagrzewa nawet kondensatorów które są obok. Zakładając jakąś awarię to przy prądzie 5A zaczyna działać zabezpieczenie nad prądowe stabilizatora a moc na opornikach nadal pozostaje daleko bezpieczna i wynosi 1,25W. Zakładając dalej np awaryjne zwarcie kondensatora który jest przed układem stabilizacji to zadziała bezpiecznik transformatora zanim ten opornik zdąży się nagrzać o kilkadziesiąt stopni. Zatem gdzie tu widzisz niebezpieczeństwo pożaru? Gdzie widzisz możliwość nagrzewania wielkiego kondensatora mocą 0,45W? Gdzie wreszcie widzisz błąd w konstrukcji? Po co sugerujesz coś co jest jedynie w sferze domysłów? Po co wkleiłeś zdjęcie SET42 i sugerujesz to co sugerujesz? Panowie g.. mnie obchodzą wojenki na forum lokowanie produktów i obrabianie tyłków mam inne ciekawsze zajęcia. Nie pisuję zbyt często bo zawsze kończy się tym samym. Odpisałam bo zostałem wywołany do tablicy. Tyle w temacie.
 14. Chętnie sam się ustosunkuję tylko musisz mi konkretnie napisać o które oporniki ci chodzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.