Jump to content

KrzysztofPL

Użytkownicy
 • Content Count

  474
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

73 Neutralny

3 Followers

Recent Profile Visitors

2480 profile views
 1. Do sprzedania nowe zakupione w loudspeakershop 2 komplety wtyków widełkowych firmy WBT najnowszy model Plasma Protect 0681 CU . Kupione 3 tygodnie temu , użyte 3 razy do zakręcenia kimber kable 4VS , 8VS i 4 TC . Z racji porzucenia kabli kimber i pójścia w kable Nordost z oryginalną konfekcją wtyki WBT są już niepotrzebne . Najnowsza seria WBT z nową techniką galwanizacji plazmowej wygląda świetnie , czysta miedź ( żadne stopy miedzi z innymi metalami) i specjalnie galwanizowana plazmowo cieniutka warstwa złota . Cena w sklepie za 1 komplet tj 4 szt to 475 PLN - u mnie 350 PLN z wysyłką . Przy zakupie 2 kompletów tj 8 szt cena za całość z wysyłką - 650 pln
 2. Thora kupiłem z drugiej ręki sprowadzony w Norwegii , natomiast Emblę kupiłem w salonie w Szwecji sprowadzając ją za pomocą polskiego regionalnego kuriera do rąk własnych . Co do 250 godzin to jeszcze dużo przed Tobą 🙂 .
 3. Witam przymierzałem się do założenia klubu Bladeliusa w zeszłym roku bo swoje urządzenia Bladeliusa posiadam już 2 lata , ale mnie wyprzedziłeś 🙂 . Dopisuję się do klubu Bladeliusa ze swoim wzmacniaczem Bladelius Thor MK2 oraz odtwarzaczem Embla . To bardzo dobre urządzenia aczkolwiek warto je przeglądnąć zwłaszcza Thora gdyż preamp pracuje w nim w klasie A i elementy wokół niego są bardzo gorące , małe kondensatory , które są wokół niego wymagają wymiany gdyż z gorąca wysychają ( moje były wyschnięte i zamiast 220uF miały zaledwie kilka uF co miało wpływ na brzmienie , po wymianie na nowe Thor odżył jeszcze bardziej ) . Wykonałem pełny przegląd i wymieniłem wszystkie kondensatory głównego zasilacza końcówki mocy i preampa na identyczne stosowane przez producenta tj BCC od Vishay zakupione w Farnell za granicą . Thor to świetny wzmacniacz i jeśli ktoś ma i zamierza przy nim pozostać na lata to powinien go przeglądnąć i wymienić kondensatory na identyczne zachowując fabryczne brzmienie Thora . Jestem z niego bardzo zadowolony . Razem z Emblą tworzą świetny duet , który cieszy uszy 🙂 .
 4. Do mnie . Jestem w kontakcie z Michałem .
 5. Co do temperatury na tranach od przekaznikow wystarczy radiator , ale one i tak beda sie grzaly nawet jesli zbijesz im napiecie o 3v . Co do biasu, zawsze ustawialem rowną wartość , ustaw i zapomnij ( po jakims czasie po ustawieniu zmierz jeszcze raz ). Sprawdz sobie przekaznik sygnalowy w preampie zasilany 5V w pcb preampa , sprawdz jego luty i spojrz czy nie jest spuchniety ( mialem 1 spuchniety i przestawal kontaktować , zmierz napiecie zasilania ), sprawdz luty na kontraktonach w preampie . Generalnie obejrzyj luty , wazne jest sprawdzenie lutów na elementach smd w koncowce mocy ( dc servo) ...
 6. Myśle że sobie poradzisz 😉 A powiedz mi u Ciebie kondensatory od końcówki nie spuchły ? Mialem 4 egzemplarze A38 gdzie byly mocno spuchniete a w jednym z nich wybuch był juz kwestią minut lub sekund bo zaczely już syczeć . Także jak widać komuś sie przydała wyłapana przeze mnie wada fabryczna tego modelu . To fajny wzmacniacz warto wymienić w nim kondensatory na 80V nawet bez wymiany transformatora. Warto wymienić w nim również inne elementy gdyż ma potencjał i można conieco zmienić w brzmieniu . Ale jeśli ktoś nie lubi zmodyfikowanych wzmacniaczy to pod wzgledem bezpieczeństwa należy przynajmniej wymienić te 2 największe kondensatory ( 10mF 63V) na wyższe napięcie ( 10-15mF , 80V) już bez wymiany trafa .
 7. Dla chcącego nic trudnego. 😉
 8. Dostępne elementy do zwrotnicy (kilka postów wyżej) mam na sprzedaż nowe (kupione kilka dni temu) kable Chord Clearway 2x1,75m w oplocie VIA Blue Stone rozmiar XL. To zdublowane kable (w jednym oplocie zawiera się 2 kable Chord Clearway, każdy z 2 urządzeniami ma funkcję żył w jednej grubszej a więc 1 kabel do PLUS i drugi kabel MINUS w oplocie). kable zakończone koszulką termokurczliwą oraz zaprasowane tulejką WBT i zlutowane cyną WBT. Istnieje możliwość zakupu dowolnych wtyków, mogę zakonfekcjonować / info na priv lub propozycje. Suma to 7 mb kabla w 4 odcinkach po 1,75m. Cena do 280 zł + wysyłka. Mogę sprzedać same 4 kable bez oplotu, wtedy cena do 240 pln + wysyłka.
 9. Z racji iż jest zainteresowanie zakupem poszczególnych pozycji osobno istnieje możliwość zakupu oddzielnie . Pozycja 1, 3 oraz 8 zarezerwowana . Jeśli ktoś jest zainteresowany pozostałymi elementami proszę na priv .
 10. Czyszczenie magazynu : Ostatnie elementy zwrotnic , więcej nie będzie 🙂 1. Nowe nieużywane 2 pary terminali Jantzen M9-25 GN . 2. Kondensator SCR 12 uF 250 V MKP skracane nóżki - 2 szt. 3. Kondensator Jantzen Alumen 2,2uF - 2 szt 4. Rezystor Path Audio 9,1R - 2 szt 5. Rezystor Path Audio 7,5R - 2 szt 6. Rezystor Path Audio 8,2R - 1 szt 7. Cewka taśmowa Jantzen WAX AWG 16 0,15mH 0,12 R - 2 szt 8. Cewka taśmowa Jantzen WAX AWG 16 0,33 mH 0,19 R - 2 szt 9. Cewka Jantzen WAX AWG 0,82 mH 0,33R - 2 szt 10. Cewka powietrzna Jantzen 5mH 4,45R - 2 szt 11. Przewód Jantzen Solid Core 2x1+2x0,5 - 2 mb 12. Przewód Jantzen 2x2,5 OFC - 2mb Elementy mają kilka miesięcy , jak widać na fotkach były używane . Nie chcę się bawić w wysyłki pojedynczych pozycji dlatego mocno obniżam cenę za całość . Cena za wszystko 40 % wartości nowych - 550 zł z wysyłką po mojej stronie .
 11. Wypożyczam w poniedzialek Oyiade 3000 , Oasis 8 oraz Inakustik . Dzieki dam znać .
 12. Bartku , czy słuchałeś może kabel w tańszej wersji Oyaide Explorer v2 2mm ? Zamierzam we wtorek wypożyczyć kable Oyaide v2 , Inakustik LS 1002 , Wireworld Oasis 8 , może coś jeszcze . Jestem po odsłuchach wypożyczonych kabli Duelund na najnowszych wtykach WBT Plasma Protect - bardzo dobre kabelki . Oczywiście zdaję sobie sprawę, że kabel zagra u każdego inaczej ( zbyt duzo zmiennych) , ale jakieś cechy kabla powinny być podobne .
 13. Wszelkie wykresy pomiarów firmy Akkus zachowam dla siebie . Musisz jedynie uwierzyć na słowo. Jeśli Ci to nie wystarczy skontaktuj się z Akkusem , może uchyli rąbka tajemnicy 🙂 .
 14. Wystarczy już twojego tłumaczenia dotyczacego powiązań z branżą , każdy na forum kto przeczyta ten wątek sam sobie oceni . Nie bede już tego komentował . Natomiast odniose sie do powyższego cytatu . Nie wiem co siedzi wewnątrz Fidelii u Akkusa , ale patrzę na moje nowe kolumny i mogę napisać , że nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.