Jump to content

SomekPoland

Branża
 • Content Count

  1543
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

130 Dobry

Metody kontaktu

 • GG
  10558210

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. SomekPoland

  Sprzedam/kupię

  Rozglądam się za lampkami: E182CC i 300B
 2. Ja będę to mieć w Warszawie za jakiś czas 🙂
 3. Cześć Z racji, że z zasilaczami lampowymi dopiero zaczynam prośba o sprawdzenie układu zasilacza do preampu o zasilaniu około 200 V/100 mA: Trafo 520 V CT 6CA4 Dławik 10 H 155 Ohm 100 uF - 100 Ohm - 100 uF I dla każdego kanału filtr 33 Ohm i 22 uF PSU Designer pokazuje tętnienia na poziomie 0,026%. Boję się czy prąd rozruchowy nie zabije (albo skróci żywotności) lampy prostowniczej. Dochodzi on do około 470 mA.
 4. Warto zerknąć na ATC z serii naściennej HTS, myśle że się wpisze w wymagania.
 5. SomekPoland

  IC

  Może i wygląda ciekawie, ale mi 5220 nie siadł zupełnie. Jest nieco jaśniejszy, a Tobie raczej tego nie trzeba w tym secie.
 6. Komu końcówkę mocy? 🙂 [Hidden Content]
 7. SomekPoland

  IC

  Jakiś budżet? Bardzo fajnie się sprawdza Neotech NEI-3004.
 8. Po pierwsze primo: jeżeli lampa nie daje się wyregulować wbudowanym potencjometrem - trzeba ją wymienić. Po drugie, primo ultimo: jeżeli nie wiesz co robisz, to oddaj wzmacniacz do wykwalifikowanego serwisu.
 9. Czy ktoś ma jeszcze schemat do tego projektu?
 10. SomekPoland

  Potrzebuję ...

  Schemat do FET buffer/preamp z unisonus.com od Veterana.
 11. Po to się zadaje pytania otwarte, żeby usłyszeć różne odpowiedzi 😉
 12. W zasadzie temat jest skomplikowany, moim zdaniem żaden z formatów nie ma jednoznacznej przewagi. Większość nagrań to PCM 44,1 kHz który cierpi na masowe stosowanie filtru typu brickwall na etapie nagrywania. Przy 88,2/96 KHz nie jest to już problemem. Bruno Putzeys zdaje się pisze, że można ratować co się da w DAC, ale co było w ADC to już stracone. DSD x1 cierpi na duże szumy tuż poza pasmem przenoszenia (powiedzmy od 24 kHz), ale dużo łatwiej sobie z tym poradzić. Kształtowanie szumów i nadpróbkowanie pozwalają uzyskać bardzo dobre parametry sygnału. DSD x2 i x4 nie maja już tego problemu, za to narastają w nich problemy związane z jitterem, na który ten format jest bardzo wrażliwy. Im wyższa prędkość, tym bardziej jest on szkodliwy. Dużo też zależy od samego DAC, wiadomo, że niektóre sobie radzą wyraźnie lepiej z konkretnym formatem.
 13. Cześć, Pytanie za 100 punktów, jaki format audio waszym zdaniem jest lepszy? Chętnie wysłucham za i przeciw.
 14. SomekPoland

  głośnikowy top

  Bogdan, obudowa zamknięta to jest to. Ja gram na Svedach Blipo z kompletem SS 9700 i 2 x 8535, paczka zamknięta. Jeżeli chcesz najlepszą kolumnę to polecam Ci układ aktywny, brak pasywnej zwrotnicy to ogromne zmniejszenie zniekształceń. Wymagania wobec wzmacniacza bardzo się zmniejszają. Nagle się okazuje, że jedna para tranzystorów robi robotę jak trzeba 🙂 Jeżeli chodzi o wybór przetworników to poniżej kilka moich pomysłów. Wysokotonówka: 9700 to świetny głośnik, choć oczywiście można lepiej. Moim zdaniem świetny jest też berylowy SS, czy ceramika Accutona. Średniak: sugeruje Ci, żebyś pomyślał o kopułce średniotonowej, dobre robi Volt (ATC nie dostaniesz), SB ostatnio pokazało swoją. Jeżeli nie to ze Scana 18M jest super, to średniotonowiec od stworzony podstaw, w przeciwieństwie do 15M. Magnezowy Seas Excel to również fantastyczny głośnik. Basy: Seas Excel Magnez, Revelator alu, SB NAC, Peerles XLS10. Świetnym pomysłem może być zakup modułu DSP 8 kanałowego i projektowanie kolumny z jego wykorzystaniem. Do tego stary amplituner kina domowego z 8 kanałami i naprzód 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.