Jump to content

SomekPoland

Branża
 • Content Count

  1640
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

159 Dobry

Metody kontaktu

 • GG
  10558210

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gratuluję świetnego projektu! Fajnie, że zrobiłeś coś innego niż kolejna kalka z neta. Mam nadzieję, że za pół roku ja będę mógł coś pokazać.
 2. Zrób sobie Pass B1 jeżeli nie potrzebujesz wzmocnienia i temat masz z głowy.
 3. 3 PCB do przedwzmacniacza Bruno Putzeys’a z artykułu The G Word. 15 zł plus przesyłka
 4. Somek z przyszłości radzi: taki element nazywa się demultiplekser 1:2. Jakby ktoś szukał.
 5. Mi się marzy DSD1792/4 z Amanero który obsłuży DSD i PCM. Do tego analog jaki kto chce. Żyć, nie umierać! Tylko za głupi jestem żeby to zrobić samemu...
 6. Pytanie nie jest szybkie, więc i odpowiedź pewnie nie będzie prosta. Chcę połączyć Amanero z DSD1792/4 tak, żeby całość automatycznie odtwarzała PCM/DSD. W związku z tym potrzebuję jakiegoś układu który będzie przełączał sygnały, niestety w cyfrze się słabo odnajduje. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć jakie elementy będą najlepsze?
 7. Tak, filtr zakłóceń sieciowych i może warystor zabezpieczający przed przepięciami.
 8. Wyleje na Ciebie @Gutek wiadro zimnej wody. Odsprzedawalność urządzeń DIY jest prawie zerowa. Do F4 komplet elementów kupisz na diyaudio.com z PCB, kompletem tranzystorów i usniechem Nelsona Passa. Obudowę zrobią Ci w modushopie. Zasilacz albo SMPS, albo z 400W garnek i duże kondy. Kondy jakieś mam jakbyś potrzebował.
 9. Mnie też niesamowicie denerwuje EasyEDA, ale niestety, Autocad anulował opcję wykupienia licencji na samego Eagle. 60 zł miesięcznie - spoko. 250 na kilka programów, których nie potrzebuje... Słabo.
 10. [Hidden Content] Po jednym na kanał 🙂
 11. Mam kilka pomysłów które mogły by Cię zainteresować i kilka herezji za które zostanę spalony na stosie. Jeżeli chodzi o wzmacniacz DIY warto pamiętać o jednej prawdzie: wzmacniacz DIY jest tak dobry, jak dobre są jego zabezpieczenia. Niezależnie jaki projekt wybierzesz, musisz zadbać o ochronę kolumn i ochronę przeciwporażeniową. Wzmacniacz - jakie kolumny chcesz nim napędzać? Skoro masz przedwzmacniacz z dużym wzmocnieniem (jakim?), który może oddać duże napięcie wyjściowe (jak duże?) to można pomyśleć o czymś w rodzaju Pass F4 czyli samej końcówce mocy bez wzmocnienia napięciowego. Wtedy wzmocnienie zrobi pre lampowe, a Pass wzmocni prąd żeby wysterować kolumny. Ja składałem jakiś czas temu F5Tv2 i jest całkiem prosty w uruchomieniu, trzeba tylko postępować zgodnie z genialnymi instrukcjami 6L6 z diyaudio.com. Gra fajnie i @LunaticAllegro sobie chwali. Ja bym chyba celował w kity z [Hidden Content] nie są najtańsze, ale wszystko jest doskonałej jakości, świetna dokumentacja i masz support całego forum. Było też trochę fajnych podejść do tematu przez @jaskiniowiec, warto sprawdzić. Osobiście nie kupowałbym złożonych kitów z Chin, szczególnie tych najtańszych. W temacie kupowania kitu z Chin wypowiedzieć powinien się Ziggy @zjj_wwa. Jeżeli chodzi o zasilacz to ja bym użył przetwornicy wysokiej jakości, na przykład z Audiophonics 🙂
 12. Przepraszam jakiś brainfart miałem. Oczywiście ze inne nie dają takiego formatu wyjściowego. Nawet to wiedziałem przed tym wątkiem przecież...
 13. Wiem że to już dawno po ptokach, ale w sumie to dlaczego CS8414?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.