Jump to content

SomekPoland

Branża
 • Content Count

  1576
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

142 Dobry

Metody kontaktu

 • GG
  10558210

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Płytka do Pearl 2 plus komplet parowanych FET ów. 500 zł z wysyłką
 2. Bardzo fajnym kabelkiem jest Neotech NEI-3004 i 3005, warto sprawdzić.
 3. Przepraszam, ale dawno nie słyszałem takiej bzdury. Stosuje się rezystory o wartości ponad 10x większej niż spodziewane obciążenie (czyli na przykład dla zacisków 8 Ohm powiedzmy minimum 100 Ohm, albo nawet 200). Jeżeli kolumny nie są podpięte to lampa widzi obciążenie pod postacią wartości rezystora * przekładnia transformatora (czyli bardzo dużą w stosunku do normalnego obciążenia roboczego) co sprawia że przestaje praktycznie przewodzić i nie grozi jej uszkodzenie. Odpowiednio większy rezystor od impedancji kolumn minimum 10x jest zupełnie pomijalne i nic się nie będzie rozjeżdżać. No błagam... PS A biorąc pod uwagę że niektóry kolumny mają wysokie peaki impedancji to można nawet dać 1k żeby być spokojnym... Ja wiem że audiofilstwo, szukamy najlepszego brzmienia, ale zachowajmy rozsądek.
 4. SomekPoland

  Monitory diy

  Dlaczego? Jak nam powiesz co Ci nie leży w tamtych projektach to będzie nam łatwiej Ci pomóc...
 5. Ten analog o którym myślę? 🙂
 6. Moim zdaniem DIY ma sporo sensu w tym wypadku. Ja bym to widział mniej więcej tak: 2 suby minimum 10” może być Scan Speak 26W4558 albo Peerless XLS 10” Obudowa zamknięta, wzmacniacz wbudowany. MDF z licznymi wzmocnieniami wewnątrz. Można to nawet zrobić tak, żeby zamontowany głośnik opierał się o wzmocnienie obudowy. Wzmacniacz w klasie D Hypex, ICEPower, czy Pascal. Reszta to kwestia DSP.
 7. Popadasz w dramatyzm nieco. Dużo fajnych DACów się teraz produkuje, a sposobów na kreowanie dźwięku jest jeszcze więcej! Ale żeby nie być kompletnie negatywnym, to pomiary ładnie wyglądają. Coś więcej o nich?
 8. Teraz do wzięcia ode mnie 🙂 Jednak tyłek leniwy..
 9. No nie. Gdyby był to bym nie miał systemu cyfrowego w ogóle 😉 Nie bardzo rozumiem czemu ludzie chcą mieć przetworniki C/A które grają jak gramofon...
 10. Zaraz dojdziemy do tego że najlepiej gra winyl. Może już przestańmy się cofać 😛
 11. Niech Ci Bozia w dzieciach wynagrodzi dobry człowieku!
 12. Jakich konkektorów i pinów używałeś? Jakimś linkiem poratujesz? Tak zupełnie przy okazji, jeżeli ktoś potrzebuje lampowego preampa to robię zamówienie na płytki Broskiego z Tube CAD Journal.
 13. Na dniach myślę. Pewnie ten tydzień. Chce się z nimi dogadać żeby ogarnęło tańszą wysyłkę, bo 30 dolców ponad za jedno PCB to trochę przeginka.
 14. Krav-maga, karate, taekwondo, AIKIDO! Ktoś coś chce? [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.