Jump to content

SomekPoland

Branża
 • Content Count

  1512
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

123 Dobry

Metody kontaktu

 • GG
  10558210

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do oddania jedna kostka i dwa trafa: AD1865K - 120 zł +kw Dwa trafa 400VA 2 x 52V Toroidy wykonanie audio - 250 + kw
 2. Dzięki uprzejmości W. Colburna z Pass Labs wpadł mi w ręce komplet PCB i tranów do Pearl 2 więc nie planuję kończyć tego projektu. Gdyby jednak byli jacyś chętni to dajcie znać w tym wątku, wówczas dokończę go dla was 🙂
 3. Oddam w dobre ręce: Forumowe Amanero - 150 zł DIYINHK AK4490 mała płytka z częściami do zamontowania - 100 zł
 4. Kondensator wejściowy można wstawić między płytką, a gniazdem lub na dodatkowej płytce uniwersalnej. Miejsce na konda kosztuje, szczególnie jak mówimy o Mundkach, czy Jantzenach (a na to też będą chętni). Myślę, żeby dać podwójny pad na opka: THT/SMD. Zjeść ciastko i mieć ciastko 😉
 5. Ja gram na Svedach Blipo (8535 i 9700), tak jak wspomniano - to są aktywki. Gdybym wybierał pasywki to wtedy polowałbym na ATC. Głośniki w kolumnie aktywnej grają inaczej niż w pasywnej. Wynika to z bezpośredniego wysterowania głośnika wzmacniaczem, zamiast przepychania sygnału przez pasywną zwrotnice. Ja osobiście długo szukałem kolumn, choć te cały czas miałem pod nosem. Koniec końców wróciłem t=do tego konceptu i nie żałuje 🙂 ATC to otwarte, neutralne, kontrolowane granie. Potrafią zabrzmieć fantastycznie, ale też niemrawo - musisz zwrócić uwagę na sprzęt towarzyszący. Wraz z PMC dla mnie obowiązkowo do odsłuchania.
 6. Szybki update: co powiecie o OPA1642 na wejściu? Pomijalny prąd wejściowy, niskie szumy (muszę policzyć ile będzie finalnie, ale podejrzewam, że jesteśmy nadal w bezpiecznej strefie).
 7. SomekPoland

  Serwis Warszawa

  Express-service przy KEN 96.
 8. Bardzo się cieszę że "siadło" 🙂 Tak, ale to układ dla MC, dla MM mamy więcej luzu. Niestety nie maiłem czasu w weekend żeby do tego usiąść (ani tym bardziej pojechać na Wolumen po części do przedwzmacniacza liniowego, który kończę). Tytułowy przedwzmacniacz pewnie na dniach dorysuje do końca z waszymi uwagami, ale może warto pomyśleć o forumowym preampie MM o niekonwencjonalnej budowie? 🙂 Bylibyście chętni coś takiego stworzyć?
 9. Chodzi o ten artykuł: https://linearaudio.net/article-detail/2273 Jest on płatny, więc nie mogę udostępnić schematu. Omawia on m.in. headroom i szumy. Układ bazuje na parowanych AD797 (dla zniesienia prądu wejściowego, później jest pasywni aktywna korekcja RIAA i układ GIC dla filtra rumble. Całość jest symetryczna od wejscia do wyjścia.
 10. Myślę, że przy nowoczesnych opampachdosyć łatwo poradzimy sobie z uzyskaniem niskich szumów. Co do headroomu to jaka wartość nas satysfakcjonuje? Hans Polak w swoim artykule zastosował układ symetryczny co dało mu 30 dB headroomu. Może to jest droga warta rozpatrzenia?
 11. KrisNext ma oczywiście rację, 100nA przepłynie przez rezystor wejściowy 47kOhm. Tak to jest jak człowiek się wymądrza nad kotletem podczas przerwy w pracy. Pomyliłem się. Koledzy, w tej formie nic nie uradzimy. Myśle, że trzeba uściślić jaka specyfikacja nas interesuje i dookoła niej budować preamp, nie odwrotnie. Tak jak KrisNext i Przemak napisali prąd płynący przez wkładkę jest szkodliwy i nie ma co do tego wątpliwości, skoro wpływa na jej pracę (w jakimś stopniu nasycając układ magnetyczny). Pytanie czy dawanie komdensatora na wejściu nie będzie skórką za wyprawkę. To co mnie jeszcze bardziej zastanawia to gdzie jest granica sensu rozbudowywania tego prostego układu?
 12. KrisNext Jestem świadomy tego zjawiska. Prąd wejściowy opampa na poziomie 200 nA to ponad 20x mniejsza wartość od prądu indukowanego we wkładce. Dla Ortofona 2M Red jest to 4 uA przy napięciu wyjściowym 5,5 mV. Myśle, że można to pominąć, szczególnie, że to „prosty” przedwzmacniacz. Z tym problemem można zawalczyć stosując układ wejściowy na JFETach, tak jak Bob Cordell zrobił to w projekcie VinylTrak. Wtedy znowu wychodzimy z prostego preampu. Problem jest taki, że moje umiejętności najpewniej nie pozwolą zaprojektować do tego dobrego PCB, oraz cena i dostępność LSK489 może odstraszyć potencjalnych chętnych. Zupełnie inna sprawa, że artykuł ze schematem jest płatny...
 13. Ahaja Czytasz mi w myślach, bo najchętniej bym cała płytkę zrobił w SMD. Niestety dostępność MELFów w ostatni czasie w Mouserze jest mocno dyskusyjna. Ile myślisz miałoby sens? 2-3 sekcje? Więcej mija się z celem, już lepiej dołożyć lepszy stabilizator. KrisNext Kondy 2,5% do tego projektu kosztują po 2,50 zł a wartości składane są z 3 i 2 sztuk. Myśle, że więcej nie ma sensu właśnie ze względu na miejsce. Mimo wszystko ma to być mały i prosty układ. To samo w zasadzie tyczy się obciążenia wkładki. Boję się trochę, że jak zacznę rozbudowywać ten układ to: a) nigdy go nie skonczę b) pójdzie w niego więcej pracy i pieniędzy niż warto w tak prosty układ. Z czasem na pewno będę chciał zrobic coś dużo porządniejszego, to nie jest coś na zawsze. Chcę w miarę prosty, niedrogi projekt, który mi i może komuś jeszcze się przyda do prostego systemu.
 14. Dodam pady dla kondów bipolarnych w sprzezeniach zwrotnych. W sumie kłopot żaden, a zawsze jest jakaś możliwość manewru. Zwiększenie gainu to żadem kłopot, wystarczy dobrać inne wartości. Posiedzę nad headroomem, myśle ze przeniesienie więcej gainu na pierwszy stopień powinno pomóc (jeszcze to zweryfikuje). Bede chciał nieco pozmieniać niektóre elementy na płytce pod katem mniejszego rozmiaru i jeszcze ciaśniejszych upakowania. Czy możecie powiedzieć co sądzicie o płytce? Dziś wieczorem postaram się domalować Kondy odsprzedające, bipolary i resztę zasilania. Dlaczego korekcja aktywna? Raz, że mam już pre z korekcją aktywną, dwa że w jednym z artykułów w linear audio autor zalecał takie rozwiazanie ze względu na ograniczone możliwości opampów (wzmocnienie, pasmo przenoszenia). To był chyba art „Designing a non plus ultra phono stage”, albo coś w tym stylu. Wada pasywnej korekcji to tłumienie sygnału plus dodatkowe szumy. Żeby nie było, ze nie jestem świadom wad 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.