Jump to content

WuMike

Użytkownicy
 • Content Count

  798
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

67 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Crazy Horse :)
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. WuMike

  Klub HEGEL

  Ło matko. Jeden Hegel w galaktyce potrafi robić bas. Nie Pass, nie Gryphon, nie Vitus ani Audionet, tylko jeden jedyny on - gwiazda północy.
 2. WuMike

  Auralic Klub

  Mialem kiedyś Ariesa G1. Dobry sprzęt, ale wtedy moje graty były za słabe, aby wydobyć z niego wszystko, co ma. Po jakimś czasie, myślę jednak o Altair G1 lub Vega G1, gdyż zależy mi na dobrym transporcie, niezłym DAC’u oraz regulacji głośności. Unikamy tez wielu połączeń kablowych w takim przypadku, więc może to być jakiś kompromis. Pozbyłem się za to standardowego preampu, bo mi degradował dźwięk. Marzy mi się Vega G2, z regulacją głośności R2R, ale to już są zbyt duże pieniądze.
 3. Niedawno przestałem używać pre w ogóle. Moje Oppo z końcówką mocy daje lepsze rezultaty, niż w połączeniu z preampem, z potencjometrem za kilka tysięcy zł nowy. Pewnie to kwestia większej liczby stratnych elementów plus kabli, ale skoro jest lepiej, to po co wpinać cokolwiek pomiędzy DAC z regulacją głośności, a sam piec?!
 4. Gram bez pre - sygnał na końcówkę idzie prosto z Oppo 205, na razie, ale plany są, aby to zmienić, w dalszej perspektywie. Te niewielkie przecież kolumienki nie przestają mnie zadziwiać. One „rosną”, wraz ze zwiększaniem pieców i w zasadzie nie wiem, gdzie mają kres - X150.8 dla nich to jest to! Teraz dopiero oddychają pełnym zakresem, bez ograniczeń w żadnej części pasma, dynamice, scenie. To wszystko weszło na inny poziom, po zmianie wzmacniacza MF, ale to były zupełnie inne waty. Nie raz czytałem opinie, że tak to właśnie z nimi jest i że Response D2 muszą mieć porządną oraz czystą elektrownię. Zresztą, Valhalla tez wydatnie pomaga. Aż boję się przesiadać na wyższe i większe modele ProAc, bo mi za chwilę zabraknie mocy w Passie i będę szukał X350, olaboga! Nie nie, spokojnie. Wierzę, że nawet z D48R mój X150.8 dałby sobie radę. Może dopiero przy K6 powiedziałby jednak, abym zaprosił większe rodzeństwo.
 5. Nie. Słuchałem jedynie dzielonego M8 500. To bardzo fajnie i przyjemnie grający zestaw pre plus power, ale chyba zostałbym przy Passie.
 6. Pewnie grało z M6s PRE, w komplecie, prawda to? Miałem okazję posłuchać pre plus amp M8 500. Opis jest zatem zgodny z wyższą serią, tylko zapewne z mniejszym rozmachem i wypełnieniem, niż pięćsetki. Dobry sprzęt, za uczciwe pieniądze wciąż.
 7. Ty tak serio? Małe głośniki i duży wykop? Fanem Roskana K2 nigdy nie byłem, gdyż bas, który on serwuje nie jest konturowy i przez to nieco się rozlewa, głownie w średnim jego zakresie. Nic nie mówisz o pomieszczeniu, a to również bardzo ważna kwestia.
 8. Fajnie. Jestem ciekaw, jak wypadnie PRX, chociaż w międzyczasie zdążyłem jednak kupić X150.8 od konkurenta z USA.
 9. WuMike

  PASS Labs klub

  Pass X150.8 już się wygrzewa. Czołg z niego, ale naprawdę zgrabny. Pierwsze dźwięki - jest uśmiech na twarzy! Dynamika i kontur, ale podawana wtedy, kiedy trzeba, szczegółowość, mocny i kontrolowany, barwny ale nieprzeładowany bas, poukładana scena, świetna rozdzielczość - to spora poprawa w stosunku do ustępującego sprzętu. Jeżeli wszystkie aspekty z czasem się ułożą i nieco poprawią, będzie petarda
 10. WuMike

  Wzmacniacz do 20 tyś

  Pass X150.8 już się wygrzewa. Czołg z niego, ale naprawdę zgrabny. Pierwsze dźwięki - jest uśmiech na twarzy! Dynamika i kontur, ale podawana wtedy, kiedy trzeba, szczegółowość, mocny i kontrolowany, barwny ale nieprzeładowany bas, poukładana scena, świetna rozdzielczość - to spora poprawa w stosunku do ustępującego sprzętu. Jeżeli wszystkie aspekty z czasem się ułożą i nieco poprawią, będzie petarda.
 11. WuMike

  PASS Labs klub

  No tak. Jakoś najbliżej mi zawsze było do TopHifi, też geograficznie 😉 Kiedyś pewnie tak, ale na razie trzeba będzie oswoić się z końcówką i zaplanować dalsze kroki. Zmieniam lokal przy okazji, więc kolejne duże inwestycje - pre, kolumny pod koniec roku, najwcześniej.
 12. WuMike

  PASS Labs klub

  (Moon MiND 180) -> Oppo 205 -> Pass X150.8 -> ProAc Response D2. Drapię się po głowie nad kupnem Auralic Altair G1 lub Vega G1, ale na spokojnie. Najpierw sprawdzę powyższe. Oppo 205, co mnie zaskoczyło lepiej zasila niskim sygnałem obecną końcówkę MF Elektra E300, aniżeli osobny Pre. Może to kwestia kabli, nie wiem.
 13. DCS to musi być klasowy transport. Bardzo chciałbym go posłuchać. Altair G1 na pewno nie ta klasa, ale bardziej mi leży, bo ma niezłego DAC’a oraz regulację głośności, a ja chciałbym jednak podłączyć streamer bezpośrednio do końcówki mocy.
 14. Ok. Ja z kolei byłem rozczarowany Node 2 - zarówno dźwiękowo - bez blasku, otwarcia, a potem doszedł jeszcze dziwny problem „pykania”, w trakcie odtwarzania i pozbyłem się go z wielką ulgą. Obecny transport, Moon MiND 180 jest znacznie lepszy wg mnie. Niemniej jednak, biorę pod uwagę Altair G1, choćby dlatego, aby uniknąć zewnetrznego DAC’a oraz kabla cyfrowego, a przy okazji mieć MQA i dysk wbudowany w urządzenie. Myślę i wierzę, że G1 będzie lepszy od AA 1.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.