Jump to content

zjj_wwa

Branża
 • Content Count

  3355
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

463 Bardzo dobry

Metody kontaktu

 • Skype
  zjj_wwa

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Topologie układów i obwodów. Krzem, Lampy. Nietypowe schematy. Niestandardowe zastosowania elementów bądź układów. Optymalizacje typu Bang-for-Buck. Wszystko pod kątem HI End Audio, oczywiście.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3123 profile views
 1. Czy masz dostęp do jakiegoś egzemplarza takiego zmontowanego produktu / zestawu, z którym mógłbyś swój "porównywać" ? Np. pomierzyć na tamtym napięcia, porównać czy u Ciebie takie same napięcia w ważnych punktach układu .... Czy wiesz, jaka ma być wartość wysokiego napięcia dla tego układu? Czy masz już może jakieś dyspozycyjne ( = leżące w szufladzie) elementy elektroniczne? Czy masz jakieś pomysły na zasilacz? Transformator?
 2. Jaki jest poziom Twojego doświadczenia w DIY elektronice? Czy to ma być konstrukcja "Po taniości" - byle zadziałała ("świnka doświadczalna"), czy na wypasie ma być ? Jeśli na wypasie, to jaką kwotę pieniędzy chciałbyś na to poświęcić ?
 3. Literówka. Brakuje zapewne wszystkich kilku elementów, jakie są oznaczone symbolem gwiazdki, " * ", Na wyjściu od nogi numer 32 dekodera. Tych elementów po prostu nie ma. nie wlutowano ich. Brakuje ich. Więc musisz je w te swoje miejsca powkładać. Ot, i tyle. Jeśli chodzi o ten transformatorek wyjściowy, to przypuszczam, że można go zastąpić transformatorkiem typu PULSE ze współczesnej chińskiej produkcji. https://allegro.pl/oferta/transformator-sygnalowy-pe-65612nl-pulse-e147-7309636227 Nóżki - pasować nie będą w dziurki, ale sprytny jesteś, więc na pewno coś wykombinujesz. Zauważ legendę z wyjaśnieniem, co oznacza gwiazdka: * - Only for CD 962. Czyli musisz uzupełnić te brakujące elementy na schemacie, oznaczone właśnie gwiazdką. Przynajmniej w okolicach nogi 32 z dekodera.
 4. Poszukałbym tego wyjścia cyfrowego, bo pomimo, że go nie ma, to być może już jest. Poszukaj na PCB (nieistniejącego) rezystora 3255 o wartości 560R. Poszukaj na PCB (nieistniejącego) tranzystora 7362 typu BC848. Zapewne na tym PCB już masz gotowe puste miejsca do wlutowania kilku brakujących elementów i heya. To są takie moje przypuszczenia tylko, bo nigdy tej maszyny w rękach pod śrubokrętem nie miałem. Ale jak obwąchasz okolice transformatorka separującego 5250, to jest szansa, że jakiś tam sygnał będzie można storzyć/uzyskać/ ... a może nawet i znaleźć. O! ... tak patrzę na te fotki, co dałeś wcześniej. Wszystko już znalazłeś. Nic, tylko brać lutownicę i wlutować kilka brakujących elementów. Spróbuj ustalić, gdzie się znajduje ten KILL tranzystor 3762 - BC848 - w sensie czy jest na innej części pcb, czy "pod spodem" gdzieś, czy wlutowany, czy go brakuje i trzeba wlutować. Podobnie z tym rezystorem 7362 - 4k7 - co idzie do jego bazy. Jak wlutujesz te kilka brakujących elementów, to będziesz miał Digital Out. Przypuszczam, że można zamiast tego philipsowskiego transformatorka izolującego, dać jakiś inny, choćby taki "PULSE", popularny, chiński, ludzie często go jako separację galwaniczną do DACów stosują. A na upartego - możesz też ten sygnał Digital Out kraść wprost z kolektora tego tranzystora i zapewne też hulać będzie. ... a pozłacane gniazdo wyjściowe - wlutujesz sobie w miejscu "1250" na tylnej części PCB / tylna ściana obudowy. Rezystor 3362 znalazłem na jednej z Twoich fotek - ta o nieco mniejszym powiększeniu. Znajdziesz go idąc wzrokiem wzdłuż prawej krawędzi pcb w kierunku tyłu obudowy, tak w pół drogi. Tranzystorek zapewne od spodu, smd, tuż obok gdzieś (do wlutowania).
 5. https://elektrotanya.com/philips_cd690-00b-05b-10b_cd692-00b-05b-10b_sm.pdf/download.html Spójrz na nogę numer 32 tego scalaka na obrazku. Może ta noga Ci się przyda do czegoś.
 6. Jeśli górne -3dB osiągnę przy powiedzmy 100 ... 200 kHz, to nie będę narzekał. Ale aby to osiągnąć, to te prądy do przeładowywania bramek - to raczej po byku potrzebne będą.
 7. Dzięki za Twoje uwagi. Pozdrawiam, Ziggy.
 8. Swoją drogą ... ciekawe, że te piki mocy traconej na tranzystorach występują przy około 60% wartości maksymalnego wychylenia sygnału.
 9. Borysgo2, Bardzo dziękuję za Twoje podpowiedzi.
 10. Witam Szanownych. Może ktoś doradzi. Ile potrzeba zastosować zrównoleglonych par tranzystorów wyjściowych 2sa1943? Podejmuję próbę zbudowania wzmacniacza / hybrydowego pieca, byłbym wdzięczny za poradę. Założenia: Architektura typu zmodyfikowany cyrklotron. Dwie pływające baterie, każda po 58V. Maksymalne teoretyczne napięcie między-szczytowe sygnału wyjściowego: 116V. Praktycznie: zapewne coś bliżej 106V. Warunki pracy tranzystorów w obszarze Secondary Breakdown na grafie SOA. Ile par w takich warunkach? Wzmacniacz będzie przeznaczony do obsługi kolumn 8 ohm, nie wykluczając tych "bardzo trudnych" do wysterowania. Powinien też sobie 'jako-tako' radzić z niezbyt trudnymi kolumnami 4 ohmowymi. Temperatura obudowy tranzystora nigdy będzie nie wyższa niż 80 stopni C. Radiatory - takie jak w obudowie typu DT4 z toroidy pl, czyli po dwóch stronach, a każdy o rozmiarach 38cm x 20cm x 5cm. Jeśli chodzi o maks. prąd tranzystorów, to wolałbym nie przekraczać wartości, które wymagałby wdrażania ograniczników sprytniejszych niż zwyczajny liniowy ogranicznik typu I-V. Rezystory emiterowe: 0,47R. A zatem: Ile par? Chciałbym też zrozumieć racjonale, tok rozumowania, jaki stoi za taką lub inną rekomendacją, więc wraz z uprzejmą prośbą o krótkie uzasadnienie, dlaczego rekomendujecie taką czy inną liczbę par. Dziękuję i Pozdrawiam, Ziggy.
 11. Dla porządku może ustalmy: czy pomiar średniotonowca był robiony po jego wylutowaniu z obwodu / odseparowaniu od zwrotnicy, czy w warunkach gdy pozostawał przylutowany? (rozbudowana zwrotnica mogłaby "fałszować" odczyt pomiaru rezystancji/drożności samego głośnika, będąc niejako "równolegle" do głośnika). Jeśli mierzyłeś bez wylutowywania, to może odlutuj jeden kabelek średniotonowca i ponownie zmierz i podaj. Żeby było wiadomo, co zostało zmierzone. Jeśli wysokotonowiec nie do naprawienia, to proponuję wymienić parę, co by w obu kanałach jednakowe były.
 12. ... z innej beczki .... A Roberta lub Pawła znasz ? http://yb-audio.pl/diy/ A może Piotrka znasz ? https://www.google.com/search?channel=trow&q=audiosynergia&tbm=isch&source=univ&client=firefox-b-d&sa=X&ved=2ahUKEwiRq_yrocrjAhUN7KYKHd5MBskQsAR6BAgJEAE&biw=1366&bih=693
 13. No właśnie. Dokładnie to samo powiedział mój kręgosłup ("Ja pier***), gdy się dowiedział, ile ta dostawa waży, w chwili, gdy euro-palety już pod klatką schodową stały. Drugie piętro. Bez windy. Tak to jest, jak człowiek sobie bez większego zastanowienia fantazyjnie wymyśla i zamawia ściany typu "kanapka", o podwójnej / potrójnej grubości, z gęstym matrix'em usztywnień w środku. Jakoś tak mi podczas zamawiania nie przyszło do głowy, że to wszystko będzie ciążyć. Szczęście w nieszczęściu, że obudowa dzielona - osobno bass pudło, a osobno nadstawka średnio-wysokotonowa. Projekt ze stron: TroellsGravesen.dk Jensen 1071, tak jak kolega wspomniał wcześniej, acz lekko zmodyfikowany o te grubsze ściany. Modyfikacja miała na celu zachowanie niezmiennego litrażu we wnętrzach komór, kosztem powiększonych rozmiarów zewnętrznych. Niezależnie od samego projektu "1071", dorobiłem sobie jeszcze taką już zupełnie niezależną tubową nadstawkę wstęgową - z myślą o okolicznych nietoperzach. Na bazie Fountek CD 2.0. Wysokość 20cm. Wylot około 60cm.
 14. Moje (od Marko3T) wyglądają tak ... A gotowe - tak: Przyjechały na dwóch euro-paletach. ponad ćwierć tony.
 15. https://www.facebook.com/Insomnialab-Studio-Stolarki-1725209964475379/ https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&channel=trow&biw=1366&bih=693&tbm=isch&sa=1&ei=D8o1XZuzG4yqrgTKg5DIAg&q=insomnialab+studio+stolarki&oq=insomnialab+studio+stolarki&gs_l=img.3...27596.30240..30691...2.0..0.73.607.9......0....1..gws-wiz-img.......35i39.N1Bby5yCdz4&ved=0ahUKEwjb9siT4MjjAhUMlYsKHcoBBCkQ4dUDCAY&uact=5
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.