Jump to content

zjj_wwa

Branża
 • Content Count

  3672
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

581 Audioholik

Metody kontaktu

 • Skype
  zjj_wwa

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Topologie układów i obwodów. Krzem, Lampy. Nietypowe schematy. Niestandardowe zastosowania elementów bądź układów. Optymalizacje typu Bang-for-Buck. Wszystko pod kątem HI End Audio, oczywiście.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4190 profile views
 1. Tak. Zasilacze idą na pierwszy ogień. De facto wałkowane w tej chwili.
 2. Ściągam tego Feszczuka. Zobaczymy, co to za smakołyki tam w środku.
 3. Zaprezentowany na fotce schemat / koncepcja - to bardzo fajna sprawa - choć już o "wyższym" stopniu złożoności, aby omówić kilka ciekawych tematów. Z zaznaczeniem wszakże, że to jest takie "najbardziej podstawowe" minimum, pozwalające zademonstrować określone sprawy. Że to NIE jest szczyt współczesnej techniki, a do szczytu jeszcze daleka droga. Natomiast niezwykle ważnym jest też to, aby ich nie "przestraszyć", nie "przerazić", a już napewno nie zniechęcić, poprze prezentowanie czegokolwiek, co złożonością przewyższałoby to co na planszy zobrazowałeś. Już nawet ten układ, tak jak go
 4. Z kondensatora, czyli "dużej wanny" na której nie może się gwałtownie zmienić napięcie, to ich przemaglowałem. Zatem jest dobra szansa ku temu, że bootstrap by zrozumieli. A to ciekawa koncepcja jest. Z Darlingtonem i Sziklai - nie powinno być problemu, ale trochę później. Najpierw muszą sobie zlutować małą popierdółkę kilku-tranzystorową z Darlingtonami. Analogie hydrauliczne są ze wszechmiar pomocne w intuicyjnym pojmowaniu pewnych obwodów, a akurat przy Darlingtonie - wielce przydatne. Chodzi o kierunek - jak najbardziej się zgadza. Kierunek, czyli ścieżkę dojścia do jakiegoś z
 5. Zamierzam zrobić z nimi sporo konkretów. Z tym że małymi krokami. W tym tygodniu dowiedzieli się i pomacali np. co to du/dt ... Powoli się rozpędzamy.
 6. W przypadku praktyk zawodowych .. jest trochę elasytczności. Ponoć. Wyjdzie w praniu. Na razie sam wymyślam. Małymi kroczkami.
 7. Chodzi o X-Men? Co to jest ten Men? Z kreskówki jakiejś?
 8. Świetny materiał, bardzo logicznie poukładany i krok po kroku poukładany. Co prawda opowiada o "skomplikowanej konstrukcji", ale za to - krok po kroku. Krok po kroku - jak najbardziej do przełknięcia. Gotowiec, ino trzeba będzie na j. polski przetłumaczyć. Super sprawa. Dzięki za linka. Też na spokojnie sobie rozpakuję i popatrzę. Dzięki za materiał.
 9. Witam. Poszukuję pomysłów, schematów, na Wzmacniacz EDUKACYJNY. Czyli konstrukcji, które mogą być wykorzystane w procesie uczenia młodzieży elektroniki. Najprostrzy wzmacniacz już mam: trzyelementowy, na bazie pojedynczego tranzystora. Muzyka gra. Jest to jakiś dobry punkt startu. Ale teraz kwestia: co dalej. Konstrukcji zarówno tych nieco prostszych, np. o złożoności 5 .. 10 węzłów, i/lub 3..5 tranzystorów, jak i bardziej skomplikowanych, ale też bez przesady (6..9 tranzystorów?) Konstrukcje, schematy, powinny cechować się: a). Wysokimi walorami edukacyjnymi.
 10. Nie wiem od czego to zależy. Z tel. kom. przeglądarki korzystam rzadko. Raczej głownie z laptopa lub peceta korzystam. Próbowałem kasować coś z istniejących załączników, ale w ogóle nie mogę znaleźć nigdzie guzika "kasuj". Obecnie zostało mi jeszcze około 7 kilobajtów przestrzeni do limitu. To już jest na tyle mało, że żaden większy obrazek w to się nie zmieści.
 11. Witam. Jak SKASOWAĆ załączniki? Osiągnąłem limit 100% na załącznikach, a zatem brak możliwości dodawania jakichkolwiek nowych. Nie mogę nigdzie znaleźć klawisza do kasowania starych załączników. A byłby trochę do skasowania, np. te z przed nastu lat ...
 12. Prośbę? Sławku, chyba oszalałeś.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.