Jump to content

zjj_wwa

BranżaKonto NIE jest oficjalnym Partnerem Audiosteo.
 • Content Count

  3828
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

634 Bardzo dobry

Audiostereo

624

Bocznica

10

Karta premium

Metody kontaktu

 • Skype
  zjj_wwa

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Topologie układów i obwodów. Krzem, Lampy. Nietypowe schematy. Niestandardowe zastosowania elementów bądź układów. Optymalizacje typu Bang-for-Buck. Wszystko pod kątem HI End Audio, oczywiście.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

6058 profile views
 1. Skoro masz optyczne ...to de facto masz też i cyfrowe. Do wyjścia optycznego dochodzą trzy sygnały: Masa, Zasilanie oraz właśnie Digital OUT. Być może będziesz musiał zrobić prosty układzik konwersji poziomu napięcia z tego Digital OUT (na nieco niższe), a być może i nie. Ale masz de facto gotowca. W wersji na chama to po prostu podciągnij sygnał DIGITAL OUT ze złącza optycznego do gorącego środkowego pinu jakiegoś gniazda koncentrycznego. Masę z optyka połącz z masą tego gniazda koncentrycznego. Zamontuj gniazdo koncentryczne tak, aby było IZOLOWANE od blachy obudowy. No i
 2. Prądy na drugiej siatce - potrafią czasem świrować. Dla świętego spokoju, ten rezystor 270R to bym dał większej mocy. Powiedzmy 2W. A może nawet 560R/2W || 560R/2W.
 3. Nie wiem czy koledzy się zgodzą, ale jakoś OSCON'ów w tym miejscu ... no nie wiem. Raczej nie widzę. U mnie OSCON'y się dobrze sprawdzały we wszelkich sekcjach cyfrowych, jako odsprzęgi .... Tutaj w katodę lampy preampowej - chyba bym coś bardziej .... "analogowego" dał. Nichicon FG? Nichicon KA? MUSE? ... O Black-Gate'ach nie wspomnę. Nie wiem jak w tym miejscu by się spisały zwyczajne Panasonic z serii FG .... Mam je jako odpsrzęgi zasilania w torze analogowym w DAC'u no i jakoś to gra. Są też takie ELNA for Audio .... ale nie miałem z nimi przyjemności. Może warto popytać.
 4. Wydaje mi się, że na częstotliwość graniczną. Rezystor obok elektrolita (ile wynosi?) stanowi autobias dla tej lampy, a zarazem wpływa na osłabienie jej wzmocnienia. Osłabianie wzmocnienia jest efektem niechcianym. Dla wysokich częstotliwości - czyli częstotliwości audio - tego osłabienia wzmocnienia w tym układzie "nie ma", bo częstotliwości audio są bocznikowane - idą sobie bokiem przez ten elektrolit do masy. Co nie przeszkadza bynajmniej w utrzymaniu prawidłowego napięcia DC na katodzie, czyli autobiasu. Pomnóż wartość rezystora (ile_wynosi?) R przez pojemność elektrolita C a nast
 5. Proste rozwidlenie sygnałów wejściowych na dwa urządzenia nie załatwia sprawy? Wiesz o co chodzi - taki 'rozwidlony' przewód, który doprowadzi np sygnał prawy do "gniazd białych", oraz drugi taki 'rozwidlony' przewód, który doprowadzi np sygnał lewy do "gniazd czerwonych". Jest to prosta metoda - nie wymagająca rozkręcania i ingerencji we wnętrznościu urządzeń. Warto spróbować.
 6. Wiem że kumaty kolega jesteś. Być może mniej zawalony robotą w najbliższym okresie. Jak byś coś kombinował z modyfikacjami, np. jak podwyższyć modami parametry tego urządzenia, to daj proszę znać. Z pomysłów co mi przychodzą do głowy to oczywiście potężniejsze trany mocy na wyjściach. No i ewentualnie przeskalowanie ograniczników prądowych o równo "razy dwa". Powinno dać radę. Być może da radę też nieco napięcia wyjściowe do góry podciągnąć. Jest trochę rezerwy na trafie. Ale to już trochę niefajnie się wpasuje w te wskazówki i skale woltomierzy za szybkami.
 7. Formalnie tego jeszcze nie zmierzyłem. Detekcja składowej stałej z wyjścia głośnikowego - nie wiem czy słusznie, ale uważam że starannie dobrany filtr dolnoprzepustowy, pierwszego rzędu, zwyczajne RC, powinno zrobić robotę.
 8. Napięcie 4,1V jest w przypadku mojego LY4-24VDC wystarczające, aby utrzymać w stanie załączenia styki, które zostały wcześniej przyciągnięte wyższym napięciem/prądem. W szereg z cewką przekaźnika (R_dc = 350 ohm) mam w tej chwili rezystor 560 ohm, zbocznikowany elektrolitem 1000uF/35V. Całość zasilana z 18V. Po załączeniu przekaźnika (i naładowaniu elektrolita), napięcie na cewce spada mi do 7,2V DC, zapewniając mocne i pewne utrzymanie kotwicy (170% tego, co jest już "wystarczające"). Jednocześnie podtrzymanie przekaźnika takim obniżonym napięciem pozwala na znaczną redukcję energi
 9. Z tych mosfetów co były tutaj proponowane to albo ten Infineon Optimos z serii 3, albo (wygodniejszy do zastosowania na płytkach uniwersalnych) taki co w obudowie TO-220 był tutaj proponowany. Driver - ten co proponują - Toshiby. Jeśli chodzi o układ - to podoba mi się ten z poprawką Grzegorza, zapewniający szybkie wyłączanie. Ja w wolnych chwilach koncentruję się póki co na dokończeniu układu zabezpieczenia głośników, pod który kupiłem mechaniczne Omron LY4-DC24. Mój własny, a raczej zapożyczone różne fragmenty z rozwiązań stosowanych / proponowanych przez różnych autorów.
 10. Powiedz proszę coś więcej na ten temat lub wskaż linka z dobrym wyjaśnieniem. Moja wrzutka: wydaje mi się, że niektóre z tutaj zaprezentowanych pomysłów są chyba ciekawsze od tego, co kangur zaprezentował bądź co bądź już parę lat temu.
 11. W tej dokumentacji co jest do ściągnięcia z netu - jest schemat, jak to urządzenie jest zbudowane w środku. Można próbować to jakoś ocenić. Kupując - można się zdecydować użytkować je "tak jak jest" na bazie "tego co jest". A jak ktoś chce trochę DIY poszaleć, to wydaje mi się, że w miarę prostymi metodami można podciągnąć parametry tego urządzenia. Można np. pomyśleć, czy nie wymienić 2n3055 na MJ15024( 250W), a w ślad za tym nieco "przeprofilować" ogranicznik prądowy. Tego typu ruchy. Oczywiście to już trzeba wiedzieć, co się robi. No i kwestia zmiany pewnych elementów, problem "przeskal
 12. W kwestii "zmiany jakościowej" - niech się Muzg wypowie. Przypuszczam że to jest kwestia innej filozofii, innego punktu odniesienia. Chińczycy robią, żeby sprzedać. Philips to zrobił dla wojska, żeby przetrwało niejedno nadużycie. Kwestia co kto lubi. Trochę tak jak byś pytał czy lepsze brunetki czy blondynki. Inne gusta. Inne guściki. Mi - trudno ocenić. Jestem zadowolony.
 13. Transformator zasilający ma następujące uzwojenia: P1: 110VAC; P2: 110VAC; P3: 18VAC; S1: 11,5VAC; S2: 36VAC; S3: 36VAC. Zalecane bezpieczniki dla pierwotnego to: 1,6A (dla 220/238VAC), lub 3,15A (dla 110/128VAC).
 14. Zrobiłem test i potwierdzam. Tak. Da się połączyć wszystkie trzy kanały szeregowo. Uzyskałem 32,5V + 32,5V + 5V = 70V DC wszystkiego. W szczególności, jak połączyłem tylko te pierwsze dwie sekcje, to uzyskałem +/- 32,5V DC względem pozycji środkowej (przewód mostkujący). Wrzuciłem na wagę łazienkową. Urządzenie waży 9,5 kg.
 15. W świetle tego co piszą w opisie aukcji, być może w instrukcji (niemiecka, jeszcze nie przeczytałem), oraz tego, co widać na dołączonym schemacie, to ma trzy niezależne uzwojenia na transformatorze. Trzy niezależne masy. W związku z tym nie powinno być przeciwwskazań (ja takich nie widzę), aby te dwa kanały do 32V połączyć szeregowo i zrobić z nich zasilanie symetryczne. Każda masa każdego kanału jest izolowana od sąsiednich kanałów. Spróbuję i dam znać.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.