Jump to content

zjj_wwa

Branża
 • Content Count

  3698
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

583 Bardzo dobry

Metody kontaktu

 • Skype
  zjj_wwa

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Topologie układów i obwodów. Krzem, Lampy. Nietypowe schematy. Niestandardowe zastosowania elementów bądź układów. Optymalizacje typu Bang-for-Buck. Wszystko pod kątem HI End Audio, oczywiście.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4802 profile views
 1. Macie jakąś uproszczoną metodę, jak to w warunkach domowych, w oparciu o podstawowe multimetry, ensownie przeprowadzić, takie parowanie ?
 2. Jeśli budować Pass'a, to którego? Jeśli budować któregoś z tych mocniejszych Passów, to który? Czy to nie jest tak, że im więcej zrównoleglonych tranzystorów w końcówce, to on będzie miał nieco .. inny dźwięk?
 3. zjj_wwa

  pcb krell ksa 50

  Ten najpierwsiejszy z pierwszego posta? Czy z formalnego punktu widzenia to jest schemat wersji "MK II" ? W sensie Krell KSA50 MK II ?
 4. zjj_wwa

  pcb krell ksa 50

  Kondek kompensacji na VAS pozostał zapewne niezmieniony? Kurcze, kusząca propozycja .... są te trany u jednego handlarza na pl aukcjach, może się skuszę.
 5. zjj_wwa

  pcb krell ksa 50

  Czy to może mieć związek z Ft = 175 MHz ?
 6. Pytanie tak naprawdę sprowadza się do tego: czy te dwa urządzenia, które chcesz ze sobą połączyć w "tor" - czy którekolwiek z nich ma regulację siły głosu, z możliwością wyciszenia do "zera" ? Jeśli tak. to teoretycznie można by korzystać z tej regulacji siły głosu zawartej w samym urządzeniu. A ino się nie pomylić i starannie wyciszać za każdym razem do zera, przed podłączeniem ... Tłumik rezystorowy uzyskasz z dwóch rezystorów: Ra, Rb, przy czym współczynnik podziału będzie równy: Podział = Ra / (Ra+Rb).
 7. Ale dlaczego przy tej samej mocy, przy tej samej impedancji i przy tej samej częstotliwości wychodzą dwa różne, czyli sprzeczne, wyniki?
 8. A po co ta duża okrągła dziura w tym pcb - po stronie sygnałówki?
 9. Witam. Bryston 28B SST. Czy ktoś miał możliwość posłuchać tego urządzenia? Jak to gra? Czy warto pójść tą drogą?
 10. A ino nie zjaraj wzmaka tym sinusem. Deneralnie to nie szalałbym bardziej jak 60 deg Celciusza na obudowach tranów.
 11. Czy z komputera leci ciągły sinus z aplikacji "generator sinusa", czy jakaś muzyka? A jeśli muzyka, to jaki gatunek? Metal, Pop, Jazz, klasyka, ... co ? wikipedia crest factor.
 12. Słowo komentarza do wcześniejszego. Robiłem kiedyś pomiar dwóch dławików. Każdy z osobna miał nominalne 1H. Suma dwóch osobnych: 2H. Ale odpowiednio postawione "rdzeniami tuż obok siebie",dawały razem 2,15 H. A to jest więcej niż 2,0.
 13. Jeśli dwa trafa jedno nad drugim, to pamiętaj aby fazowość pierwotnych uzwojeń uzgodnić tak, aby strumienie magnetyczne w każdym z traf kręciły się w przeciwnych kierunkach.
 14. Hmmm ... w mostku powiadasz ... No może jest to jakiś pomysł. Przy okazji się dowiedzą, co to ten mostek ..
 15. Dzieciakom się zamarzyło "dużo mocy" z "niskich woltów". Więc szukam układów, które mają jakąś wewnętrzną "pompkę", którą podnoszą sobie napięcie ..
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.