Jump to content

zjj_wwa

Branża
 • Content Count

  3690
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

582 Audioholik

Metody kontaktu

 • Skype
  zjj_wwa

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Topologie układów i obwodów. Krzem, Lampy. Nietypowe schematy. Niestandardowe zastosowania elementów bądź układów. Optymalizacje typu Bang-for-Buck. Wszystko pod kątem HI End Audio, oczywiście.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

4410 profile views
 1. Witam. Bryston 28B SST. Czy ktoś miał możliwość posłuchać tego urządzenia? Jak to gra? Czy warto pójść tą drogą?
 2. A ino nie zjaraj wzmaka tym sinusem. Deneralnie to nie szalałbym bardziej jak 60 deg Celciusza na obudowach tranów.
 3. Czy z komputera leci ciągły sinus z aplikacji "generator sinusa", czy jakaś muzyka? A jeśli muzyka, to jaki gatunek? Metal, Pop, Jazz, klasyka, ... co ? wikipedia crest factor.
 4. Słowo komentarza do wcześniejszego. Robiłem kiedyś pomiar dwóch dławików. Każdy z osobna miał nominalne 1H. Suma dwóch osobnych: 2H. Ale odpowiednio postawione "rdzeniami tuż obok siebie",dawały razem 2,15 H. A to jest więcej niż 2,0.
 5. Jeśli dwa trafa jedno nad drugim, to pamiętaj aby fazowość pierwotnych uzwojeń uzgodnić tak, aby strumienie magnetyczne w każdym z traf kręciły się w przeciwnych kierunkach.
 6. Hmmm ... w mostku powiadasz ... No może jest to jakiś pomysł. Przy okazji się dowiedzą, co to ten mostek ..
 7. Dzieciakom się zamarzyło "dużo mocy" z "niskich woltów". Więc szukam układów, które mają jakąś wewnętrzną "pompkę", którą podnoszą sobie napięcie ..
 8. Witam. Jak w tytule. Jaki polecalibyście kit do samodzielnego montażu, lub na bazie jakiej jednoukładowej kości, celem uzyskania mocnego wzmacniacza do car-audio, napędzanego napięciem 12V, jak z akumulatora samochodowego? Szukam czegoś w miarę prostego, co początkująca młodzież będzie w stanie sama sobie złożyć. Coś, to ma bootstrapowane napięcia, lub jakąś wewnętrzną przetwornicę, celem osiągnięcia wysokich mocy, rzędu 50-100W, z niskiego napięcia 12V. Pomysły jakieś? A gdyby do tego wszystkiego było to jeszcze w miarę proste w uruchamianiu, to miód malina i zadowolenie p
 9. Jeśli chodzi o tą kwestię, to ostatnio zdarzyło mi się (celowo) przesunąć i ulokować plecy tranzystorów mocy na wysokości 25%...30% pełnej wysokości radiatora. Jestem zadowolony. Następny, jaki będę robił, chyba nawet rozważę jeszcze niżej, gdzieś na wysokości 20..25%. Do podobnych przemyśleń co kolega doszedłem po zabawie w macanego paluchem jak również zabawie pirometrem laserowym. Wcześniej, jak dawałem na 50% wysokości, to prozaiczna prawda była taka, że górna część radiatora była gorąca, a dolna - zimna.
 10. Witam. Macie może jakie.ś doświadczenia w zakresie składania kitu do samodzielnego montażu, np. AVT 2477 ? To jest wzmacniacz Car Audio o mocy do 70W, zasilany z unipolarnego +12V czyli że można go zasilać z akumulatora. Odnoszę wrażenie, że ten zestaw jest już wycofany z oferty producenta. Czy są z tym zestawem jakieś problemy? A może polecicie mi jakiś inny kit, zestaw, do samodzielnego montażu, dla młodzieży, który by cechował się unipolarnym zasilaniem +12V (tak jak z akumulatora samochodowego), oraz cechował się dość dużą mocą, rzędu 70W lub więcej ? Dziękuję, Poz
 11. @borysgo2, Próbowałeś zassać sygnały z dolnej anody, zamiast z górnej katody (czyli Mu-Follower zamiast SRPP)? Czy FFT dla mu follower'a nie wyjdzie ciut ciekawiej jak dla SRPP?
 12. Można wycyganić płytki pod ten projekt?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.