Jump to content

zjj_wwa

Branża
 • Content Count

  3689
 • Joined

 • Last visited

 Content Type 

Profiles

Forums

Calendar

Blogs

Magazyn Audio Stereo - artykuły, recenzje, testy

Sklepy

Opinie o sprzęcie

Producenci

Modele

Wytwórnie

Wykonawcy

Płyty

Opinie o płytach

Typ sprzętu

Ogłoszenia (sprzęt i płyty)

Ogłoszenia płyty (archiwum)

Lista kont (branża)

FAQ

Everything posted by zjj_wwa

 1. A ino nie zjaraj wzmaka tym sinusem. Deneralnie to nie szalałbym bardziej jak 60 deg Celciusza na obudowach tranów.
 2. Czy z komputera leci ciągły sinus z aplikacji "generator sinusa", czy jakaś muzyka? A jeśli muzyka, to jaki gatunek? Metal, Pop, Jazz, klasyka, ... co ? wikipedia crest factor.
 3. Słowo komentarza do wcześniejszego. Robiłem kiedyś pomiar dwóch dławików. Każdy z osobna miał nominalne 1H. Suma dwóch osobnych: 2H. Ale odpowiednio postawione "rdzeniami tuż obok siebie",dawały razem 2,15 H. A to jest więcej niż 2,0.
 4. Jeśli dwa trafa jedno nad drugim, to pamiętaj aby fazowość pierwotnych uzwojeń uzgodnić tak, aby strumienie magnetyczne w każdym z traf kręciły się w przeciwnych kierunkach.
 5. Hmmm ... w mostku powiadasz ... No może jest to jakiś pomysł. Przy okazji się dowiedzą, co to ten mostek ..
 6. Dzieciakom się zamarzyło "dużo mocy" z "niskich woltów". Więc szukam układów, które mają jakąś wewnętrzną "pompkę", którą podnoszą sobie napięcie ..
 7. Witam. Jak w tytule. Jaki polecalibyście kit do samodzielnego montażu, lub na bazie jakiej jednoukładowej kości, celem uzyskania mocnego wzmacniacza do car-audio, napędzanego napięciem 12V, jak z akumulatora samochodowego? Szukam czegoś w miarę prostego, co początkująca młodzież będzie w stanie sama sobie złożyć. Coś, to ma bootstrapowane napięcia, lub jakąś wewnętrzną przetwornicę, celem osiągnięcia wysokich mocy, rzędu 50-100W, z niskiego napięcia 12V. Pomysły jakieś? A gdyby do tego wszystkiego było to jeszcze w miarę proste w uruchamianiu, to miód malina i zadowolenie p
 8. Jeśli chodzi o tą kwestię, to ostatnio zdarzyło mi się (celowo) przesunąć i ulokować plecy tranzystorów mocy na wysokości 25%...30% pełnej wysokości radiatora. Jestem zadowolony. Następny, jaki będę robił, chyba nawet rozważę jeszcze niżej, gdzieś na wysokości 20..25%. Do podobnych przemyśleń co kolega doszedłem po zabawie w macanego paluchem jak również zabawie pirometrem laserowym. Wcześniej, jak dawałem na 50% wysokości, to prozaiczna prawda była taka, że górna część radiatora była gorąca, a dolna - zimna.
 9. Witam. Macie może jakie.ś doświadczenia w zakresie składania kitu do samodzielnego montażu, np. AVT 2477 ? To jest wzmacniacz Car Audio o mocy do 70W, zasilany z unipolarnego +12V czyli że można go zasilać z akumulatora. Odnoszę wrażenie, że ten zestaw jest już wycofany z oferty producenta. Czy są z tym zestawem jakieś problemy? A może polecicie mi jakiś inny kit, zestaw, do samodzielnego montażu, dla młodzieży, który by cechował się unipolarnym zasilaniem +12V (tak jak z akumulatora samochodowego), oraz cechował się dość dużą mocą, rzędu 70W lub więcej ? Dziękuję, Poz
 10. @borysgo2, Próbowałeś zassać sygnały z dolnej anody, zamiast z górnej katody (czyli Mu-Follower zamiast SRPP)? Czy FFT dla mu follower'a nie wyjdzie ciut ciekawiej jak dla SRPP?
 11. Można wycyganić płytki pod ten projekt?
 12. Kusząca propozycja. Złożoność ciut wyższa jak to co by się chciało, ale .... tutaj mamy praktycznie wszystko, o czym by się chciało opowiedzieć. A gadania by było sporo. No i z potencjałem na ulepszenia, jak już tą wersję "bazową" ogarną.
 13. No jest to też jakaś koncepcja. Skrajnie odwrotna do strategii małych kroczków.
 14. O lampach - to na zajęciach nawet nic nie wspomnę. Nie będą wiedzieć, że w ogóle istnieją. Chyba wiadomo dlaczego. Ten najprostszy Pass - trochę ryzykowne. Trzeba brać pod uwagę, że w grupie są "Orły", ale są też Ci słabsi. A "polityka" nakazuje tak to poprowadzić, aby na pewniaka odnieśli sukces. Również Ci najsłabsi. Przy Pass - chyba jest zbyt wiele rzeczy, które można schrzanić. Prawdopodobieństwo sukcesu "dla wszystkich" - będzie zatem niskie. A to z kolei - niezgodne z "polityką". Poza tym jest jeszcze kwestia części do Pass'a. One niekoniecznie są najtańsze.
 15. Tak. Zasilacze idą na pierwszy ogień. De facto wałkowane w tej chwili.
 16. Ściągam tego Feszczuka. Zobaczymy, co to za smakołyki tam w środku.
 17. Zaprezentowany na fotce schemat / koncepcja - to bardzo fajna sprawa - choć już o "wyższym" stopniu złożoności, aby omówić kilka ciekawych tematów. Z zaznaczeniem wszakże, że to jest takie "najbardziej podstawowe" minimum, pozwalające zademonstrować określone sprawy. Że to NIE jest szczyt współczesnej techniki, a do szczytu jeszcze daleka droga. Natomiast niezwykle ważnym jest też to, aby ich nie "przestraszyć", nie "przerazić", a już napewno nie zniechęcić, poprze prezentowanie czegokolwiek, co złożonością przewyższałoby to co na planszy zobrazowałeś. Już nawet ten układ, tak jak go
 18. Z kondensatora, czyli "dużej wanny" na której nie może się gwałtownie zmienić napięcie, to ich przemaglowałem. Zatem jest dobra szansa ku temu, że bootstrap by zrozumieli. A to ciekawa koncepcja jest. Z Darlingtonem i Sziklai - nie powinno być problemu, ale trochę później. Najpierw muszą sobie zlutować małą popierdółkę kilku-tranzystorową z Darlingtonami. Analogie hydrauliczne są ze wszechmiar pomocne w intuicyjnym pojmowaniu pewnych obwodów, a akurat przy Darlingtonie - wielce przydatne. Chodzi o kierunek - jak najbardziej się zgadza. Kierunek, czyli ścieżkę dojścia do jakiegoś z
 19. Zamierzam zrobić z nimi sporo konkretów. Z tym że małymi krokami. W tym tygodniu dowiedzieli się i pomacali np. co to du/dt ... Powoli się rozpędzamy.
 20. W przypadku praktyk zawodowych .. jest trochę elasytczności. Ponoć. Wyjdzie w praniu. Na razie sam wymyślam. Małymi kroczkami.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.