Jump to content

tomasz_pianista

Użytkownicy
 • Content Count

  2464
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

tomasz_pianista last won the day on September 25 2011

tomasz_pianista had the most liked content!

Community Reputation Całkowita

488 Dobry

Audiostereo

487

Bocznica

1

Karta premium

Metody kontaktu

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ze strony Ortofona:) Compatibility with Rega brand TT/TA: REGA brand cartridges’ height from stylus tip to the top cartridge mounting surface is lower than standard. Therefore you would need spacers to ensure the correct set-up of the Ortofon cartridge. Please read about cartridge set-up and alignment on tonearm on our FAQ. Adjusting the height of your Rega tonearm is easy with Acoustic Signature's Spacer Set. It allows you to adjust the height from 0.5 mm to 3.5 mm in precise steps of 0.5 mm - without removing the tone arm. Simply loosen the screws, insert the AS-spacer, then lock
 2. Widzisz, bardzo dobrze, że posłuchałeś. Tak jak mówiłem, każdy ma swoje zdanie o starych i nowych konstrukcjach, często nie poparte doświadczeniem. Dlatego te wątki to zawsze wymiana ognia, a nie rzeczowych opinii.
 3. Odkopię temat i wrzucę moją opinię:) Potrzebowałem jakiegoś prostego urządzenia do streamingu, który jest u mnie na 3 miejscu za CD i winylami i traktuję to raczej jako formę poszukiwania muzyki. Wciąż wolę nośniki fizyczne:) Udało się kupić używaną WXAD-10. Instalacja jest absolutnie idiotoodporna, aplikacja chodzi płynnie i po chwili już testowałem Spotify i Tidal Hi-Fi. Reszta sprzętu - Yamaha CDX 993 (bardzo dobre zasilanie o pojemności 27,200uF, dwa trafa, kości JRC 5532), Przedwzmacniacz "pasywny" Khozmo, końcówka mocy Yamaha PC2002 (taki potwór z epoki). Kolumny to drob
 4. Ja niestety nie wiem co to znaczy:) Dla mnie to są jakieś mity audio. Co to jest japoński dźwięk? Coś jak Denon 103R czy Audio-Technica AT33PTG we wkładkach gramofonowych? Tak samo moim zdaniem jest ze wzmacniaczami, masz bardzo pełnie brzmiące Marantze albo Luxmany z dawnych lat, albo suchotniki w stylu Yamahy AX930. Albo lampowe japońskie wzmacniacze z lat 70'. Albo potwory po 500W na kanał. Ja akurat dość mocno siedzę w japońskich konstrukcjach, natomiast moja konkluzja jest taka, że cudów nie ma i jeśli faktycznie chcemy mieć dobry dźwięk ze starych wzmacniaczy japónskich, to muszą t
 5. Jak wątek wejdzie w polemikę stare vs nowe to już koniec:) Najlepiej posłuchaj różnych klocków, to jedyna recepta. Ja używam starego sprzętu, ale ktoś inny będzie wolał nowy. Natomiast w przypadku starego sprzętu radziłbym Ci zawsze celować w najwyższe modele z właściwiej epoki (firmy miały swoje wzloty i upadki przez lata). Yamaha miała słabszy okres w latach 90'. Z kolei klocki z początku lat 80' często wymagają remontu. A nowe są dużo droższe, choćby as1200 to już prawie 10 tys . złotych. Także wszystko ma swoje lepsze i gorsze strony. Ax900 to niezły wzmacniacz, dobre kondy
 6. Każdy będzie chwalił swoje, ogólnie stare klocki Yamahy są bardzo dobre, więc jeśli są we właściwej kondycji to taka AX900 nie powinna się chować przy np.AS1100. Nie myślałeś, żeby pójść w dzielony wzmacniacz? Ja używam Yamahy PC2002M z tzw.pasywnym przedwzmacniaczem (Khozmo) i jest to kilka klas wyżej niż np. A-1000 którą kiedyś miałem (ogólnie jedna z lepszych integr Yamahy, aż 4 wielkie kondensatory)
 7. Kondensatory:) Cewki zostawiam, tak szczerze to będą moje pierwsze doświadczenia z modyfikacją zwrotnic. Po co zmieniać? Ogólnie jakość zwrotnic może mieć spore znaczenie w brzmieniu kolumn. Zwłaszcza, że są też łącznie 4 kondensatory elektrolityczne w tych zwrotnicach (są dwie zwrotnice na jedną kolumnę, heh). Kolumny mają już pewnie 35 lat, więc elektrolit mógł stracić swoje parametry. Tylko do takich zabaw to trzeba mieć czas, o to najwcześniej po świętach:)
 8. Jedź dalej, rozkręcasz się.
 9. Widzę, że forma coraz lepsza.
 10. A co jak będziesz chciał zmienić wkładkę?:P Moim zdaniem trochę źle kombinujesz też z chęcią posiadania dwóch gramofonów ze średniej półki. Dobrze zachowany Thorens z SME sprawi, że nie będziesz zbyt często włączał Duala ze średniej półki. Lepiej dokupić sobie drugi headshell i mieć np. wkładkę MM i MC. Jaki masz przedwzmacniacz?
 11. Aż żal komentować. Kłamco, oszuście, mały człowieczku.
 12. Czy będzie w końcu jakaś reakcja moderacji? Przecież to jest jakaś paranoja.
 13. To ma być śmieszne? Śmieszne to są Twoje wpisy z innych forów: "Gość uparł się, że igła zamiennik z Wamat-u do wkładki At 13EaV to jest badziew kompletny i jeśli ma kupić ode mnie wkładkę AT 13EAV to tylko taką która ma oryginalną igłę. To mu przełożyłem igłę z Wamat-u do body igły z napisem 13Eav."
 14. ?? Człowieku, ja jestem pianistą, nie stolarzem. Masz w ogóle świadomość ilu osobom pomagałem za free na tym i innych forach?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.