Jump to content

RadeX

Użytkownicy
 • Content Count

  172
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3130 profile views
 1. ech, jeśli byłaby reaktywacja to mi pasuje tylko piątek wieczorem.
 2. To było tylko nawiązanie do tego iż pełnokrwisty Mac zaczyna się od MA-7000/8000/9000. 6900 to też Mac i jest również fajną integrą ktorej granie może zachwycić.
 3. a ja nie chcę umniejszać przedmówcy też :) , no tak ale tak naprawdę pełnokrwisty Mac zaczyna się od monobloków itd. Zawsze można lepiej, zawsze któryś klocek jest wyżej ale to nie zmienia faktu że integra 6900 jest naprawdę fajna. Miałem kiedyś i byłem bardzo zadowolony.
 4. ech szkoda, znowu nie uda mi sie dotrzeć na spotkanie :( cały ten tydzień odpada
 5. generalnie parametr ustawiasz tak jak zaleca producent wkładki. Producent mojej wkładki rekomenduje 150pF i tak mam ustawione. Tutaj masz techniczne wytłumaczenie: http://www.hagtech.com/loading.html W praktyce regulując pojemność przesuwasz rezonans na górze gdyż całość układu ma wpływ na finalną charakterystykę wliczając pojemność okablowania, pojemność wej. pre, indukcyjnośc wkładki itd.
 6. RadeX

  Roon + room DSP

  Może Elberoth po zakupie mikrofonu miał już możliwośc pobawienia się Roon więc może nieda się prosić i skrobnie parę wniosków :) Mnie interesuje co to może wnieść w super zaadaptowanym pomieszczeniu jakie posiada. Generalnie pisze się iż jeśli mniej mamy do poprawienia tym efekt fajniejszy czyli bilans zysków i strat z powodu dodatkowego elementu w torze lepszy. Jak dla mnie zmierza to do kierunku adaptacja akustyczna który jest lepszą opcją, szczególnie w słabych pomieszczeniach gdzie korekcja programowa będzie większa. Dodatkowo jestem w stanie wyobrazić sobie korektę charakterystyki ale pozostają inne kluczowe elementy jak np. RT - czas pogłosu który ma znaczący wpływ na brzmienie a tego chyba nie da się skorygować, tak samo kwestia odbić które mają znaczący wpływ w kreowaniu przestrzeni, chyba ze rozmawiamy tylko o dźwięku bezpośrednim i jakiś monitorach. Jak dla mnie to tylko proteza chyba żeby stosowac DSP tylko na basie, ucho mniej wrażliwe a i efekty moga być większe. Technika posuwa się do przodu więc może też jako człowiek starej daty mylę się.
 7. Ten mało relaksujący dźwięk to co dokładnie? Brak gładkości, odchudzone wokale, ostra góra czy coś innego? Słuchałem różnych kolumn i SF zawsze wypadały po cieplejszej stronie mocy :) Jeśli wypadają ostro to juz kwestia preferencji co oznacza ostro, chyba że nie chodzi o ostrośc. To co cenię w SF to łagodność połączona z czytelnością szczegółów, pozornie wykluczające się elementy, pozornie gdyż to jest właśnie równowaga tonalna która w SF jest na najwyższym poziomie. Ciekawi że jest ostro z Jadisem, zawsze można odgiąć troszkę kolumny lub ostatecznie spróbować z wymianą lampek w części pre na cieplejsze.
 8. Dzięki McJedi. Ja chciałem tylko zwrócić uwagę na to, iż temat nie jest prosty, zależny od wielu czynników i nie należy go upraszczać. Akustyka pomieszczenia gra tutaj bardzo dużą rolę, szczególnie echo na najniższych częstotliwościach które zazwyczaj jest wyższe niż na górze. To że siedzą w kolumnach super głośniki jak revelatory to też duże uproszczenie, gdyż gra całość, nie tylko głośniki, ale zwrotnica w kolumnach ma również znaczenie, gdyż wpływa na całość. Takim kolejnym uproszczeniem w mojej opinii jest się skupianie na czystym damping factor. Z tego co pamiętam MC402 ma ten współczynnik w granicach 40 a np. MC501 ponad 100. W teorii ma to wpływ na umiejętność wygaszania drgań głośnika, czym większy damping factor tym większa kontrola i mniej poluzowany bas ale to tylko kolejne uproszczenie. Słuchałem wzmacniaczy z niskim DF i było dobrze. Myślę, iż kontynuacja dyskusji niema sensu, gdyż to temat rzeka. Przytoczę tylko na koniec historię jednego odsłuchu u znajomego, gdzie zaproszona osoba mająca sprzęt z naprawdę najwyższej półki stwierdziła że bas jest lekko poluzowany a potem za kilka dni zadzwoniła i powiedziała a wiesz u mnie też jest bas poluzowany na tych nagraniach. To dowodzi jak czesto nasze opinie moga być krzywdzące. Generalnie nie chcę nikogo przekonywac do swojej opini, to tylko moja opinia oparta na moim doświadczeniu i preferencjach. Myślę, iż właściciele MC402 mają również swoją opinię. Pozdrawiam wszystkich obecnych właścicieli MC402 to naprawdę świetny klocek za nieduże pieniądze, moc oraz barwa, bardzo miło go wspominam i w mojej opinii bas nie jest tam poluzowany ani słaby. PS Dystrybutorów i ich opinii przestałem słuchać wiele lat temu, gdyż to nigdy nie były obiektywne opinie a jeśli nawet szczere to skupione na doświadczeniu z wąskim zestawieniem urządzeń które akurat dystrybuują. Kiedyś rozważałem zakup dzielonki 500, próbowałem dwie wersje tranzystorową i na lampach jednak nie było żadnego kroku naprzód w stosunku do C2300. To tak jakby niewypał, duże oczekiwania a w praktyce wręcz słabo, nie wiem czemu, może za dużo oczekiwałem. Mówią iż 500 w wersji lampowej gra lepiej jak się wymieni oryginalne lampy ale tego nie probowałem. Dla mnie naturalnym krokiem do przodu jest 1000 tutaj jest rzeczywiście lepiej ale też nie powiedziałbym iż to przepaść do C2300 raczej określiłbym to jako kolejny krok do przodu. 1100 nie znam więc się nie wypowiem na temat bezpośredniego porównania do 1000. C1100 jest dużo cichszy? Co to oznacza w praktyce, to podstawowe stwierdzenie w broszurach tego pre, to sie "rzuca na uszy" od razu czy to tylko przeniesienie z folderów reklamowych?
 9. Jeśli stwierdziłeś iż bas był poluzowany i koledzy którzy wpadali też to stwierdziili to na pewno tak było,. Dowodzi to tylko zestawienia w twoim pomieszczeniu, twojej elektroniki i kolumn. Ja twierdzę iż bas nie jest poluzowany w MC402 ani nie jest taki sobie. Ta dobra akustyka to jakie czasy pogłosu na dole i jaka charakterystyka cząstotliwości? MC501 są bardzo szybkie, szybsze od MC452 czy MC601 wiec może dlatego wydaje się tobie iż bas w nich to super petarda.
 10. Już parę razy słyszałem o niby poluzowanym basie w tej końcówce i szczerze mówiąc nie zgodziłbym się z tym. W wielu przypadkach poluzowanie basu to tak naprawdę bardzo duży pogłos na niskich częstotliwościach, czesto przekraczający 1s, taka przypadłośc pomieszczenia a nie wzmacniacza, akustyka czyli aspekt który jest bardzo często pomijany a ludzie szukają wad we wzmacniaczach lub kolumnach. Miałem końcówkę MC402 bardzo długo i też bardzo miło ją wspominam, poluzowania basu nie stwierdzono przy zmierzonym pogłosie pomieszczenia przy 50Hz około 300ms.
 11. U mnie SF też gra z McIntosh i jak dla mnie jest to najlepsze zestawienie jakie kiedykolwiek miałem, szczególnie pod względem barwy.
 12. MC252 to bardzo fajny klocek, cena chyba ok. zależy od stanu, wieku, niemniej one chodzą tak powyżej 10tyś. generalnie wszystko zalezy co będziesz tym napędzał, jakie kolumny i czy wystarczy Tobie prądu, ja osobiście bardziej poszukałbym MC402, to prawie te same pieniążki a prądu zdecydowanie więcej. Może jednak Tobie wystarczy, u mnie MC252 długo nie zagościł bo był za słaby troszkę, zdecydowanie lepszy niz integra MA6900 ale nadal za słaby. A jaki preamp chcesz podłączyć?
 13. Rzeczywiście użytkowników ML jest niewielu chyba na tym forum, dodatkowo takich którzy by podzielili sie jakimis doświadczeniami. Ja mam pytanie czy ktoś moze posiada coś z nowej serii ESL np. 15A lub 13A. Interesuje mnie bardzo jak w nich wypada bas w porównaniu do starych Summit. Czy został poprawiony czy nadal jest typowo subowy. Interesują mnie opinie osób którzy mają te kolumny a nie przypadkowo gdzieś ich słuchały.
 14. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :) Na dzień dzisiejszy 15.01 też mi pasuje.
 15. Najlepiej to wymienić na MCD301 lub wyżej, tam napędy to są już rewelacyjnie wyciszone, praktycznie to ich nie słychać. Generalnie różne egzemplarze MCD201 różnie hałasują. Miałem kiedyś MCD201 ale z końca produkcji i według mnie był bardzo cichy, wiele napędów na rynku było głośniejszych, ja nie narzekałem na głośność, może miałem szczeście. Niektórzy piszą iż upgrade firmware może pomóc do ostatniej wersji ale mi nie chce się wierzyć, to chyba urok samego napędu ale spróbowac można. W MCD301, MCD500 i dalej napędy są pancernie wręcz zabudowane co daje dodatkowe wyciszenie. W MCD201 napęd jest otwarty, bez tej zabudowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.