Jump to content

PawelP

Użytkownicy
 • Content Count

  357
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. NIe było to nieprzemyślane, wolałbym trochę bardziej konkretnie i technicznie, bo to coraz bardziej intrygujące 🙂 Logicznie patrząc jeżeli SPDIF jest szybszy to się przepełni bufor, jeżeli SPDIF jest wolniejszy to trzeba jeszcze skomplikować działanie żeby od startu nie było problemu, ale sprowadza się do tego samego, tym razem się niedopełni, w obu przypadkach widzę gubienie sampli. No ale kto wie, może jest coś czego nie widzę, chętnie bym się dowiedział. Założyłem pojęciowo bufor cykliczny z dwoma indeksami - próbki wchodzącej i wychodzącej. Chyba że o jakiś inny magiczny bufor chodzi ?
 2. Przy asynchronicznych zegarach (SPDIF vs wewnętrzny) i prostym mechaniźmie bufora ten bufor się przepełni z czasem i zaczynają być gubione próbki, więc moźe jitter mniejszy, ale mamy chyba inny poważny problem ?
 3. Jako że te pasywne sa minimalno-fazowe to nie wprowadzają własnej zmiany fazy, choć faza "się zmienia" jako konsekwencja i w bezpośredniej relacji do zmiany amplitudy :) Podpisuję się pod porównaniem G-7 regulatorów we wzmacniaczu do bass-reflex-u - b. podobne technicznie w swoim mało finezyjnym działaniu, ale jednak jakoś wprojektowane w urządzenie, zwykle pod katem linearyzacji ch-ki. Galki z natury odlinearyzowuja ch-kę, przynajmniej u źródła. Skomplikowane to audio :) A tak subiektywnie to jak jest potrzeba uzyć gałek regularnie (nie incydentalnie pod jakieś specyficzne nagranie/a) to gdzieś jest jakiś większy problem w torze i ewentualnie akustyce. Oczywiście to moim zdaniem i sam uważam, że statystycznie raczej nie mam racji 😄
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.