Jump to content

barni

Użytkownicy
 • Content Count

  2915
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

282 Dobry

Audiostereo

267

Bocznica

15

1 Follower

Karta premium

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

26544 profile views
 1. Czesc Chciałbym do kabla opartego na Beldenie 8402 założyć wtyki nieco lepsze niż Amphenole, w które go teraz wyposażyłem „na próbę”. Celem jest lekkie uspokojenie góry i oczywiście nie zepsucie niczego w pozostałym zakresie, który mi się bardzo podoba. Ktoś robil podmiany w tym kierunku na wtyki Furutecha, WBT lub Cardasa ? Co polecacie dla uzyskania tego celu ? Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 2. Nie tyle sentyment co postrzeganie pewnych zjawisk przez mózg i ucho. One nie mają wbudowanego miernika zniekształceń a na niektóre reagują wręcz pozytywnie. Polecam lekturę [Hidden Content], bardzo przystępnie to tam opisano.
 3. Ja tam koncertowe zwierzę jestem wiec mi noga musi chodzić w rytm muzyki a w tego typu zestawach ten efekt nie występuje. Spróbujcie na nich puścić cięższego rocka lub coś chociażby forte orkiestry. Nirwana występuje wtedy po bardzo dalekim odsunięciu się od zestawów czyli zobaczeniu klamki pokoju odsłuchowego z drugiej strony [emoji23] Ale wiem, ze sa fanatycy tego typu konstrukcji, wiec mozecie założyć, ze się nie poznałem na ich wybitnej muzykalności … cokolwiek ona oznacza [emoji2957][emoji2957][emoji2957]
 4. Pewnie połowa obecnych topowych kondów okaze sie za kilkanaście lat śmietnikiem, wiec nie ma co się zżymać na te kondy w Krellach. Pewnie jak były nowe były też świetne. Niestety wiraż częściej nowi właściciele czyli fundusze inwestycyjne patrzą tylko na kase i deprecjonują bardzo znane marki, poczytajcie opinie serwisów o kilkuletnich Mac-ach - to jest dopiero dramat.
 5. Lampa w takich pomiarach chyba by na wartości ujemne wskoczyła, a jakoś ich w zsypach nie widać ;-)
 6. Krell CD300 grał na takich sterydach, że jestem w stanie uwierzyć, że wzmacniacz od kompletu musiał być mułowaty aby to się do kupy poskładało we w miarę neutralny dźwięk ;-)
 7. I to jest dźwięk, którego nigdy nie zrozumiem a kilkukrotnie podchodziłem do tego typu zestawów w różnych konfiguracjach ma AS.
 8. U mnie pomiędzy SOTM a Meitnera ładnie dopasował się Luxman JPU-150, a na zasilaniu SOTM-a Groneberg Quatro Reference
 9. Tu nie chodzi nawet o postępująca degradacje tylko o mozliwosc kupienia wzmacniacza uszkodzonego w wyniku wylania lub utraty pojemności , a naprawionego przez partacza. Stad recap zrobiony na czas jest zaletą a nie żadną wadą. To tak jakby za wadę uznać wymieniony na czas rozrząd, bo moze noe być oryginalny. Oryginalny czy zamiennik gwarantuje dalsze życie, brak wymiany oznacza czekania na awarię o nieznanej skali uszkodzeń.
 10. No Roon nie pójdzie przy NAS-ach na niczym innym niz Intelu w środku. Zarządzanie biblioteka wbrew pozorom nie zajmuje tak dużo zasobów, bo te bibliotekę buduje Roon raz z potem ja tylko odświeża o nowe rzeczy. A moglbys sprawdzić ile będzie pokazywał CPU jak zrobisz w Roon w opcji DSP upscaling do DSD64 ? Na spokojniejszej muzyce to naprawdę robi fajne wrazenie analogowpsci dźwięku.
 11. Na tym Synology robisz może upsampling do DSD ? Ciekawy jestem czy procek w nim daje sobie rade z ta operacja i płynną obsługą plików.
 12. Fajne źródło, miałem kiedyś. Gdyby na basie nie grało tak po francusku to pewnie zostałoby na dłużej ;-)
 13. Bass reflex pozwala zejść z basem w rejony nieosiągalne dla tej samej wielkości obudowy zamkniętej. Jednak fizyki nie da się oszukać, zestawy z świetnym basem z obudowy zamkniętej są po prostu duże, bo duża musi być powierzchnia głośników, które go odtwarzają oraz przestrzeń w jakiej pracują. Ale w zamian jest genialny PRAT, odpowiedź impulsowa i idące za nimi zaangażowanie w przekaz jakiego słuchamy. Ja nauczyłem się już, że jeżeli przy słuchaniu mojej ulubionej muzyki nie bierze udziału moja noga to znaczy, że odsłuchiwany zestaw nie jest dla mnie, bo wywołuje pełnego zaangażowania mojego
 14. Ktoś próbował oklejać zestawy głośnikowe folią wykorzystywana w oklejaniu samochodów ? W sumie nic takiego nie widziałem i zastanawiam się dlaczego. Przychodzi mi tylko do głowy powód możliwego nagrzewania się drewna przy oklejaniu lub demontażu i pękania pod wpływem gorąca oryginalnej okleiny pod spodem. Niemniej pomysł wydaje się ciekawy, bo jest na rynku sporo ciekawych zestawów sprzed kilu lat, które jednak z racji niemodnego kolory (buk, brzoza) ciężko dopasować do obecnych wnętrz. Macie jakieś takich prób ?
 15. Witamy wśród szcześliwych i zakochanych, u mnie miłość trwa od 20 lat 😉 A propos kevlarowych Focali - ktoś zna powód dla którego w niektórych kevlarowych głośnikach Focala brązowieje klej w miejscu przyklejenia nakładki przeciwpyłowej / korektora fazy ? Zauważyłem to w wielu wooferach i większych średniotonowcach, ale nigdy np nie widziałem tego w przetwornikach np. w PS. 5.1. W moich zestawach mimo sporego portfolio Focala 😆 nic takiego nie wychodzi (odpukać), niemniej zastanawiam się czy to efekt związany z staniem zestawów w nasłonecznionym miejscu, czy związany z jakąś partią
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.