Jump to content

McGyver

Branża
 • Content Count

  24047
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

McGyver last won the day on December 28 2019

McGyver had the most liked content!

Community Reputation

4204 Audioholik^n-1

Metody kontaktu

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

229002 profile views
 1. Łojezu, kto im robi te tytuły aukcji?? "Pusty talerz poetycznego pijanicy" 🤣
 2. Mnie sie nie spodobał ani z grania, ani z budowy ani nawet z wyglądu.
 3. Patrz stopka w każdym moim poście.
 4. To jest ta z czerwonymi ścieżkami na burym laminacie z drugiej foty?
 5. Nie wiem co trzeba mieć pod kopułą żeby wymyślić cedeka z klapą wyglądającą jak deska klozetowa 🤮
 6. Esoteric to to nie jest. Płytę główną i mechanizm ma bodajże z Azura 351C, tyle że DAC i analogówka nie są obsadzone elementami. Ewidentnie Cambridge zrobiło ten model po to żeby uzupełnić lukę w ofercie. Po upgradzie może powalczyć np. z Teac VRDS-T1, ale nie z McIntoshem MCD-1000. Reasumując, jak ktoś ma i nie zamierza zmieniać, warto upgradować. Jak ktoś może kupić w okazyjnej cenie - warto rozważyć zakup i upgrade. W razie czego laser na wymianę kosztuje tyle co nic. Ale jak kupować w normalnej cenie cennikowej - hmm... problematyczne.
 7. A co to jest? "CD-1"? Advantage CD-1? Anthem CD-1? Audio Note CD-1? Audio Research CD-1? AVM CD-1? Ayon CD-1? Bel Canto CD-1? Cambridge Audio CD-1? Gamut CD-1? Grundig CD-1? Inkel CD-1? Krell CD-1? Musical Fidelity CD-1? Naim CD-1? Onix CD-1? PS Audio CD-1? Sherwood CD-1? Usher CD-1? Yamaha CD-1?
 8. Tak, wkrótce będę miał takiego na warsztacie i dam znać.Czekam tylko na dostawę podzespołów. Zrobione. Foty: Opis do zdjęć: 1. Widok całości po zmianach. Wnętrze urządzenia dodatkowo wyklejone matą bitumiczną. 2. Nowy układ kształtowania przebiegu sygnału cyfrowego, posiada wyjście AES/EBU. 3. Nowy zegar. 4. Dodane nowe gniazdo AES/EBU. Blaszane gniazdo coaxial wymienione na Neutrika.
 9. McGyver

  YAQIN MC-100B

  Nie pamiętam tego pytania, musiałem nie zauważyć. Nie siedzę na forum etatowo non stop.
 10. składowa stała się tam nie dostaje. Składowa stała tam powstaje. Z czego? Z zakłóceń, które odkształcają sinusoidę i czynią ją niesymetryczną. Ponadto niektóre odbiorniki są niesymetrycznym obciążeniem, wywołując większe spadki napięcia na połówkach dodatnich niż na ujemnych, lub vice versa.
 11. Oba mają takie same obudowy, na jednym z nich pozostała jeszcze fabryczna nakładka z perforowanej folii. To bez znaczenia, prawdę mówiąc diabli wiedzą co projektant miał na myśli umieszczając tam takie cudactwo. Nic nie robić samodzielnie, nic nie psikać. Jeżeli gra czysto, nie śmierdzi spalenizną, nie dymi, nie rozgrzewa się tak że parzy przy dotknięciu (wyraźnie ciepły ma prawo być, ale nigdy tak by skłonić leżącego na mim kota do ewakuacji) to można nic nie robić. A jeżeli już, to oddać na przegląd jakiemuś ogarniętemu elektronikowi. Natomiast jeżeli występują w/w podejrzane zjawiska to zwracać sprzedawcy.
 12. McGyver

  Zestaw nad problemy

  Nie. Po pierwsze, nie czytałby płyt lub pierdział na obu kanałach, po drugie, przy uszkodzeniu cedeka (ale innym niż laser) po zamianie jednej ze stron interkonektów miejscami, wada przeszłaby do drugiego kanału. A nie przeszła. Więc wadliwy jest wzmacniacz.
 13. Nie przypuszczam by kilkuletnia igła fabrycznie zapakowana i przechowywana w warunkach magazynowych bądź w szufladzie straciła swoje właściwości. Co innego gdyby była wyjęta z pudełka i leżała w oknie wystawowym na słońcu. No i co innego 2-4 lata magazynowania, a co innego ćwierć wieku czy dłużej. Bo i takie staruchy bywają oferowane przez handlarzy.
 14. Może i ma sens, ale do rzeczywiście wyższych, a nie tylko dużo starszych jak 1060. Jeżeli już, to np. PMA1315R Marazm PM7200 ma podobny charakter brzmienia jak Denon PMA925R, ale za ponad dwa razy większą kwotę. Pod TV można, pod kino domowe nie warto. Jak coś jest do wszystkiego, to z reguły jest do niczego.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.