Jump to content

McGyver

Branża
 • Content Count

  23168
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

McGyver last won the day on December 28 2019

McGyver had the most liked content!

Community Reputation

3681 Audioholik^n-1

8 Followers

Metody kontaktu

 • Skype
  mail: theprotagonistdac@gmail.com
 • Adres URL
  http://valvencore.pl/

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

226751 profile views
 1. I dlatego w kolumnach za 80 000PLN nie zastosowałbym tweetera za 130zł. Ale za 300zł to już być może 😜
 2. To zrozumiałe. MySlę jednak że większość zaakceptowałaby opcję "solidnie, ale bez ekscesów kosztowych", bo czy PCB bEdzie kosztować 40 czy 70PLN to już kwestia drugorzędna.
 3. ProAc Response D80 za 55 tysi, a tweeter to Vifa DX (128PLN) "modyfikowana". W wywiadzie Steven Tyler przyznał że owa modyfikacja polegała na wymianie frontu z ABS na metalowy... czyli efekt jedynie estetyczny. Jeszcze droższe ProAc Response D100 mają identyczny tweeter.
 4. I tu się sromotnie mylisz. OK, przedstaw co masz.
 5. No cóż, różnica w cenie powalająca.
 6. Jeżeli masz tylko jedną płytę winylową, to nie kupuj. Warto słuchać MUZYKI. A nośnik to rzecz wtórna. Nie daje innego wymiaru nagrań. Oczywiście z winylu, podobnie jak z cyfry da się uzyskać dźwięk wysokiej próby, lecz wymaga to zdobycia sporej wiedzy o technice analogowej, obsłudze gramofonu, jego regulacji i kalibracji, parametrach ramion i wkładek oraz ich wzajemnych relacji, dopasowania/niedopasowania, parametrach preampów gramofonowych, itp. itd. Czyli generalnie NIE jest to technika plug and play. A nade wszystko osiągnięcie naprawdę satysfakcjonującego dźwięku z winylu jest dużo kosztowniejsze niż osiągnięcie satysfakcjonującego dźwięku z cyfry. Należy także wspomnieć że słuchanie muzyki z analogu wymaga KUPOWANIA płyt winylowych, bo nie można domowym sposobem zgrać sobie muzyki na ten nośnik.
 7. Już postulowałem kiedyś w innym wątku, że jak robić od zera, to PCB z wejściem I2S, bez analogówki, bez zasilania, i uniwersalną, czyli przed DACami sockety na "stoliczki" gdzie można wstawić albo DF albo logikę do NOSa.
 8. Były kiedyś. Teraz są sfatygowane.
 9. Potwierdzam. Miałem takich kilka sztuk.
 10. Podzespoły Arcam ma może i lepsze (aczkolwiek też nie do końca, w tych Marantzach znajdziesz m.in. Black Gate...), ale wykonanie Arcama i nieprzemyślany projekt woła o pomstę...
 11. Woofery z Pearl z włókna szklanego są wyraźnie lepsze niż Vify TC. A co do tweeterów Morela, to w Ruarkach jest niski model o jakości tekstylnej Vify. Wcale bym się nie zdziwił gdyby tweetery w Pylonach nie były gorsze bo to nie metka decyduje o brzmieniu.
 12. TeRuarki wyglądają oryginalnie, ale są oparte na najbardziej budżetowych głośnikach Vify z serii TC. Budżetowe Pylony często mają lepsze głośniki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.