Jump to content

McGyver

Branża
 • Content Count

  22382
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

McGyver last won the day on December 17 2018

McGyver had the most liked content!

Community Reputation

3307 Audioholik^3

7 Followers

Metody kontaktu

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

224970 profile views
 1. Zasilanie można z powodzeniem pobrać z zasilania żarzenia lamp. A ponieważ układ sterownika ma nikły pobór prądu, wpływ na brzmienie będzie zerowy.
 2. McGyver

  Kabel sieciowy DIY

  Po pierwsze, obudów nie wolno podłączać do zera, tylko do PE. Po drugie, zero nie jest przysłowiowe.
 3. McGyver

  DAC PCM63

  A jak sobie wyobrażasz żarzenie zasilane z lampy?
 4. Ja nie mam problemu z grzechotką. Dla mnie nawet lepiej gdyby jej nie było, natomiast fajnie by było gdyby ośka nie obracała się zbyt luźno.
 5. McGyver

  Kabel sieciowy DIY

  Nie taka znów nowa, istnieje już prawie ćwierć wieku. Jednak na polskim rynku faktycznie obecna jest od niedawna. Przewody dla nich wytwarza Neotech jako OEM, ale są to inne produkty, nie mające odpowiedników w ofercie Neotecha.
 6. Trzeba zmierzyć napięcie anodowe na KT88 i dla tego napięcia odczytać bias z tabelki. Musisz jeszcze zbadać jaką rezystancję ma opornik pomiarowy bo w różnych egzemplarzach różnie bywało.
 7. Bo New Sensor kupił prawa do marki Mullard i branduje nią część lamp produkowanych w Saratowie. lampy Tesli też rebrandował.
 8. W latach '90 ubiegłego wieku amerykańska korporacja New Sensor kupiła post-sowieckie zakłady w Saratowie i rozpoczęła produkcję lamp pod własnymi markami Sovtek i Electroharmonix.
 9. Tabelki do określania biasu: [Hidden Content]
 10. McGyver

  Potrzebuję ...

  A w czym używki są lepsze od nówek?
 11. Należy wymienić oryginalny potencjometr we wzmacniaczu na taki, który jest wyposażony w silniczek. Taki potencjometr będzie trochę większy niż ten oryginalny, ale nie widzę powodu by miał się nie zmieścić w Lebenie. Do tego trzeba dołożyć elektronikę odbierającą rozkazy z pilota i kręcącą silnikiem. W praktyce płytka drukowana trochę może większa od pudełka zapałek. Da się to zrobić estetycznie i elegancko.
 12. Dość podobne do Electroharmonix.
 13. No ale to jest telekomunikacja a nie audio. A tu dyskutujemy o audio.
 14. No przecież nie ma żadnych schodów, niezależnie od głębii bitowej i częstotliwości próbkowania. Oczywiście przy częstotliwości próbkowania 4Hz nie da się zakodować cyfrowo żadnego sygnału powyżej 2Hz i taki też musi tu być zastosowany filtr antyaliasingowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.