Jump to content

McGyver

Moderatorzy
 • Content Count

  27434
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

McGyver last won the day on December 28 2019

McGyver had the most liked content!

Community Reputation Całkowita

7423 Pięciotysięcznik

Audiostereo

6077

Bocznica

1346

10 Followers

Metody kontaktu

Informacje profilowe

 • Branża
  Producent

Recent Profile Visitors

237327 profile views
 1. A użyj. Tylko zaznacz że fota moja 😜 Tu też się fota przyda. Nie miałem tyle cierpliwości żeby to wszystko sprawdzać. Kupiłem bez problemu na allegro. Można też kupić wersje SMD i wyprostować im nogi: [Hidden Content]; Trzeba uważać, bo w takich samych obudowach są również przekaźniki dwucewkowe które się nie nadają.
 2. D8 jest chyba na wszelki wypadek, jakby ktoś użył innego MOSFETa. Zenerki faktycznie brak, nie zwróciłem na to uwagi. Preamp który zmontowałem na bazie tej PCB (bez zenerki) gra znakomicie i bezawaryjnie od kilkunastu miesięcy. Zenerkę 15V oczywiście można dodać, najprościej przylutować do skrajnych PINów MOSFETa na lewej stronie druku. Dopisz że dla lamp ECC88 należy przeciąć ścieżki żarzenia i inaczej je podłączyć do PINów lamp.
 3. McGyver

  Pass D1 I/U

  To forum publiczne. Wszystko co tu zamieścisz może być skomentowane.
 4. McGyver

  cd do 1000zł

  Tak to jest w CD57 a nie CD67SE. Mimo że oba z zewnątrz wyglądają tak samo, CD67ma dużo sztywniejszą i cięższą obudowę niż CD57, ma też we wnętrzu poprzeczną belkę usztywniającą której w CD57 nie ma:
 5. McGyver

  cd do 1000zł

  Spieraj się z kimś innym, przez moje ręce przeszło takich Kambodży kilkanaście, a Marazmów prawie setka. Kambodża waży 4,6kg. Marazma CD67SE przed chwilą zważyłem. Wynik- ponad 6 kilo. Nie twierdzę że cyfra na toroidach gra beznadziejnie. Twierdzę że EI do cyfry są lepsze niż toroidy.
 6. McGyver

  cd do 1000zł

  Było o tym dużo w DIY. Toroidy przepuszczają sporo więcej śmieci z sieci na uzwojenie wtórne niż EI. W cyfrze ma to znaczenie, co wielokrotnie sprawdziłem budując samodzielnie przetworniki cyfrowo-analogowe. Do cyfry zawsze stosuję EI, nigdy toroidów. Toroidy tylko do analogu, a i to nie zawsze. Toroidy są po prostu tańsze w wykonaniu, no i do wzmacniacza mocy łatwiej zrobić duży, niebrzęczący toroid niż duże, niebrzęczące EI. Prawda. To już jakiś powszechny amok, używki potrafią wystawiać w cenach wyższych niż nówka kosztuje. Ten balon musi kiedyś pęknąć.
 7. McGyver

  cd do 1000zł

  Nie, Marazm ma sztywniejszą.
 8. CD67SE miał dużo potężniejszy bas niż szczupły w tym zakresie PD-S904.
 9. McGyver

  Pass D1 I/U

  No to co? Układ mute da się zmieścić na powierzchni średniej wielkości znaczka pocztowego. I to razem z przekaźnikiem.
 10. McGyver

  cd do 1000zł

  Ale wszystkie elektrolity to chińszczyzna no-name a laminat jest tak słabej jakości że ścieżki odłażą po jednym lutowaniu. Marazm: Bardzo sztywna obudowa z dodatkową, grubą i ciężką płytą podłogową. Bardzo dobrej jakości laminat z dwustronnym drukiem. Trafo EI lepsze do cyfry niż toroid. Żadnej chińszczyzny, same markowe komponenty, w tym kondensatory mylarowe, elektrolity Elna Cerafine, Elna Silmic... Jego następca CD6000 był już gorszy pod każdym względem. Nawet wyświetlacz miał gorszy.
 11. McGyver

  Pass D1 I/U

  Poza tym zastosowane elementów SMD w tak prostym układzie jest dość dziwnym pomysłem. I z tego później wynika że wychodzi takie upchane.
 12. McGyver

  cd do 1000zł

  Powątpiewam. A już jakością wykonania i jakością komponentów Marazm bije na głowę Kambodżę. Marazm ma wszystkie części markowe a Kambodża głównie chińskie no-name.
 13. Tylko jeszcze warto wiedzieć z czego zostało zrobione to DSD.
 14. Po pierwsze, a na co komu więcej? Po drugie, za 2kPLN nie można mieć wszystkiego. Kompromisy są nieuniknione. Osobiście wolę poświęcić pierdy typu kosmiczne próbkowanie (nota bene skąd wziąć taki materiał?) ale nie poświęcać brzmienia dla wodotrysków.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.