Jump to content

Stachu19

Użytkownicy
 • Content Count

  677
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

53 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1756 profile views
 1. Stachu19

  Klub HEGEL

  A ja od lat nie słucham całych albumów i nie widzę takiej potrzeby, zwłaszcza że czasem mam wrażenie, że płyty cd są dopychane na siłę, żeby miały pod 70 minut. Serwuję sobie seriami po kilkanaście minut albumu, oczywiście z wyjątkiem dzieł typu symfonie, gdzie ma sens słuchanie całości. No i myślę, że do plików musimy się przyzwyczaić, bo o ile nasze zainteresowania sięgają głębiej niż najbardziej oczywisty kanon jakiegoś gatunku, to będziemy sięgać po pliki, bo wznowień starszych albumów nie będzie. Za bardzo dociążony? Tylko z mojej pamięci, jak szukałem daca - ten Myryad może być za to odpowiedzialny, bo hegle są relatywnie przejrzyste i charakter źródła ma znaczenie. A to w ogóle jest sens wpinać Primare CD21 pod daca, to chyba ta sama klasa? Dodatkowo ten cd może być nawet słabym transportem, a bardzo spoko po analogu. Jeśli H80 musisz słuchać na 50, to faktycznie chyba warto by zmienić wzmak. Myryada zamień też na coś z Hegla, np. HD20. 😉
 2. Panie i Panowie, klasyczny hip-hopowy zespół Beastie Boys. Album: In Sound From Way Out i na dokładkę... Tak że... szerokim nurtem płynie ta rzeka, a że jakieś gnojki słuchają często tej najpłytszej strużki, tak to bywa.
 3. Stachu19

  Klub HEGEL

  Tak jak pisał Cezar - jak masz problem z wysokimi, to po co chcesz zaczynać od ogarniania basu. Sprawdź najpierw wstępnie tutaj wstępnie, gdzie masz najwięcej odbić do ogarnięcia: https://www.mega-acoustic.pl/poradnik-akustyczny/kalkulator-akustyczny/ Ja jestem na początku tej drogi, czyli mam dwa pochłaniacze plus dwa absorbery "hybrydowe" i już jest znacząca poprawa, zarówno w jakości dźwięku (w tym wysokie, które są mniej agresywne, ogólnie dźwięk bardziej plastyczny), jak i w scenie. To są mniej więcej koszty połowy rca Albedo Monolith. 😉 Dyfuzory to na razie możesz odpuścić. A czy pytałeś żonę o opcję z nadrukiem, bo tuż może byłoby łatwiej. 😉 - https://www.mega-acoustic.pl/sklep/fiberstandard-120x60-custom/
 4. A jaką macie opinię na temat albumu "Question and Answer" Pata? To była jedna z moich pierwszych płyt jazzowych w ogóle, mam do niej sentyment i nie oceniam, choć może to dlatego Pat to dla mnie właśnie raczej klasyczne trio, a niechętnie PM Group.
 5. Pewnie zgodzimy się w opinii. Wg mnie wizualnie i dźwiękowo to jest naprawdę przyjemny film. Wykreowany świat, trochę steampunk, częściej spotykany w japońskich animacjach, kupił mnie absolutnie. Tylko że zachwycając się stroną wizualną, zapomniano o scenariuszu, który jest mega wtórny i dość płytki, reżyseria też bardzo taka sobie, role zarysowane powierzchownie. No i tak wyszło. Ale ja oglądam filmy rozrywkowo (od głębszych doznań mam muzykę i książki), więc obejrzałem z przyjemnością.
 6. Widzę, że nikt Ci nie odpowiedział. Być może nikt nie mocował kolumn do podstawy, tylko zwyczajnie stawia i koniec. Rozumiem, że to względy bezpieczeństwa zrodziły pomysł mocowania. Całkiem ładnie te płyty wyglądają, sam zaczynam się nad takim rozwiązaniem zastanawiać. A czy zauważyłeś jakieś zmiany w brzmieniu z podstawą i bez?
 7. Stachu19

  Klub HEGEL

  Średnica plus dobry timing to klucz do muzykalności. Piszesz, że średnica mięsista, ale wzmak niemuzykalny. Czy możesz jakoś głębiej opisać swoje wrażenia? Piszę poniekąd jako właściciel H200, który nie zauważa u siebie braku muzykalności. Powiedziałbym - klucz tkwi w muzyce. Muza Buddy'ego Guya na H200 wciąga jak diabli.
 8. Stachu19

  ciemny kabel

  Ok. Nie znam tych kolumn, sama marka zawsze budziła mój respekt jakością wykonania "bud". Gdzieś otarłem się o opinię, że są nierówne. Mozart Grand miał chyba długo forumowicz Violet prowadzący bloga Stereo i kolorowo. A wpis autora wątku, że dopiero niedawno robił test ze zmianą ustawień sugerował, że może i kolumny mieć niedawno. Z IC polecam spróbować Chord Cobra, na pewno nie rozjaśnią, a wiadomo, czy przyniosą jakiś skutek.
 9. Stachu19

  ciemny kabel

  A jak długo masz te kolumny, że dopiero teraz zrobiłeś ten test? Pytam, bo ta drobna zmiana powinna ci uświadomić, jak mocno w twoim pomieszczeniu gra akustyka. I teraz pytanie, czy to nie pokój robi ci taką robotę, czy nie masz wrednych odbić itd. Jesteś pewien, że w tej materii jest wszystko ok? Bo to od tego powinieneś zacząć, a nie dać się nakręcić na grzebanie w zacnych kolumnach, szczególnie jeśli nie masz w tej materii doświadczenia. Ja kilka miesięcy temu zaliczyłem przeprowadzkę i nieźle się zdziwiłem, jak różnie gra ten sam zestaw, we wcale nie tak różnych niby pomieszczeniach. Powodzenia i powstrzymania się od pochopnych ruchów życzę. 😉
 10. Panowie, skoro mówimy o pewnym aspekcie brzemia, to fajnie to poprzeć przykładami. Nie wiem, czy to niskie zejście, czy nie, ale lubię moment w soundtracku Batmana, gdzie nagle z rozpędzonej maszyny przechodzimy do niskich dźwięków, których np. na wysłużonych słuchawkach z klapniętymi padami na początku prawie nie słyszę. W linku poniżej zaczynamy od 3:19, ale ten moment zaczyna się kilka sekund później: Miłego słuchania.
 11. Stachu19

  Filmowe zapowiedzi

  Nowy Jarmusch?
 12. Obydwa covery są w porządku, ale i tak najbardziej buja oryginał. Covery są bardziej, rzekłbym, przysadziste. 😉 "Swinguje" użyłem dość swobodnie. A Sweet Home Chicago nie musi swingować. To nie jest jakiś element definiujący bluesa i o ile dla Ciebie jako muzyka może być to ciekawa właściwość, o tyle generalnie w bluesie za często nie mówi się o swingu.
 13. Presley mało korzenny, bliżej mu do country i nie swinguje jak oryginał. 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.