Jump to content

Stachu19

Użytkownicy
 • Content Count

  673
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

53 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1721 profile views
 1. Pewnie zgodzimy się w opinii. Wg mnie wizualnie i dźwiękowo to jest naprawdę przyjemny film. Wykreowany świat, trochę steampunk, częściej spotykany w japońskich animacjach, kupił mnie absolutnie. Tylko że zachwycając się stroną wizualną, zapomniano o scenariuszu, który jest mega wtórny i dość płytki, reżyseria też bardzo taka sobie, role zarysowane powierzchownie. No i tak wyszło. Ale ja oglądam filmy rozrywkowo (od głębszych doznań mam muzykę i książki), więc obejrzałem z przyjemnością.
 2. Widzę, że nikt Ci nie odpowiedział. Być może nikt nie mocował kolumn do podstawy, tylko zwyczajnie stawia i koniec. Rozumiem, że to względy bezpieczeństwa zrodziły pomysł mocowania. Całkiem ładnie te płyty wyglądają, sam zaczynam się nad takim rozwiązaniem zastanawiać. A czy zauważyłeś jakieś zmiany w brzmieniu z podstawą i bez?
 3. Stachu19

  Klub HEGEL

  Średnica plus dobry timing to klucz do muzykalności. Piszesz, że średnica mięsista, ale wzmak niemuzykalny. Czy możesz jakoś głębiej opisać swoje wrażenia? Piszę poniekąd jako właściciel H200, który nie zauważa u siebie braku muzykalności. Powiedziałbym - klucz tkwi w muzyce. Muza Buddy'ego Guya na H200 wciąga jak diabli.
 4. Stachu19

  ciemny kabel

  Ok. Nie znam tych kolumn, sama marka zawsze budziła mój respekt jakością wykonania "bud". Gdzieś otarłem się o opinię, że są nierówne. Mozart Grand miał chyba długo forumowicz Violet prowadzący bloga Stereo i kolorowo. A wpis autora wątku, że dopiero niedawno robił test ze zmianą ustawień sugerował, że może i kolumny mieć niedawno. Z IC polecam spróbować Chord Cobra, na pewno nie rozjaśnią, a wiadomo, czy przyniosą jakiś skutek.
 5. Stachu19

  ciemny kabel

  A jak długo masz te kolumny, że dopiero teraz zrobiłeś ten test? Pytam, bo ta drobna zmiana powinna ci uświadomić, jak mocno w twoim pomieszczeniu gra akustyka. I teraz pytanie, czy to nie pokój robi ci taką robotę, czy nie masz wrednych odbić itd. Jesteś pewien, że w tej materii jest wszystko ok? Bo to od tego powinieneś zacząć, a nie dać się nakręcić na grzebanie w zacnych kolumnach, szczególnie jeśli nie masz w tej materii doświadczenia. Ja kilka miesięcy temu zaliczyłem przeprowadzkę i nieźle się zdziwiłem, jak różnie gra ten sam zestaw, we wcale nie tak różnych niby pomieszczeniach. Powodzenia i powstrzymania się od pochopnych ruchów życzę. 😉
 6. Panowie, skoro mówimy o pewnym aspekcie brzemia, to fajnie to poprzeć przykładami. Nie wiem, czy to niskie zejście, czy nie, ale lubię moment w soundtracku Batmana, gdzie nagle z rozpędzonej maszyny przechodzimy do niskich dźwięków, których np. na wysłużonych słuchawkach z klapniętymi padami na początku prawie nie słyszę. W linku poniżej zaczynamy od 3:19, ale ten moment zaczyna się kilka sekund później: Miłego słuchania.
 7. Stachu19

  Filmowe zapowiedzi

  Nowy Jarmusch?
 8. Obydwa covery są w porządku, ale i tak najbardziej buja oryginał. Covery są bardziej, rzekłbym, przysadziste. 😉 "Swinguje" użyłem dość swobodnie. A Sweet Home Chicago nie musi swingować. To nie jest jakiś element definiujący bluesa i o ile dla Ciebie jako muzyka może być to ciekawa właściwość, o tyle generalnie w bluesie za często nie mówi się o swingu.
 9. Presley mało korzenny, bliżej mu do country i nie swinguje jak oryginał. 😉
 10. Stachu19

  Klub HEGEL

  Czyli jest lepiej niż samodzielny dac w H300 i lepiej niż samodzielnie HD20. Ciekawe, jakie jest wytłumaczenie tego zjawiska. Swoją drogą, czy ktoś wie, czy w dacach Hegla sekcje wyjściowe xlr i rca są jakoś rozdzielane i podłączenie obydwu w tym samym czasie nie jest na dłuższą metę niezdrowe dla sprzętu. Wpływu na dźwięk nie zaobserwowałem, ale właściwie to też za bardzo nie testowałem.
 11. U, to już na grubo. A były wtedy maskownice założone? Bo może właśnie maskownice potraktował jak drapak i przyhaczył o głośnik.
 12. Stachu19

  Klub HEGEL

  Aha, rozummiem. Czyli wzmak musi być włączony , bo źródła podłączasz do jego daca, a masz ich za dużo, by korzystać tylko z HD20, tak? Wybór słuchawek doskonale rozumiem, bo sam byłem parę lat temu w podobnej sytuacji. Szedłem po jakieś zamknięte, a wyszedłem z DT880. 🙂Mega wygodne słuchawki i mam nadal. Teraz mam jeszcze zamknięte beyery T70, ale to ostry zawodnik i nie do końca uniwersalny. U mnie pracują również ze wzmacniaczem Beyerdynamica A20.
 13. Stachu19

  Klub HEGEL

  PolTor, o ile wiem, to nie ma różnic zewnętrznych, tylko na tabliczce przyklejonej z tyłu jest adnotacja model H200A. A na zdjęciu tak ma, więc powinno to być to.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.