Jump to content

Stachu19

Użytkownicy
 • Content Count

  716
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

68 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2222 profile views
 1. Ale to nie musi być takie wyraźne albo-albo. Przykład być może zaskakujący: Swingująca szafa - audycja Korneliusza Pacudy - [Hidden Content] Prowadzi stary wyga, naturalnie, bez narcyzmu, a zarazem powie coś o stylistyce, o kontekście kulturowym tych starych kawałków, o nawiązaniach muzycznych. Dla mnie to wartościowa audycja i choć mało słucham takich rzeczy, audycji słucham z przyjemnością. Zresztą w Trójce audycja Janka Młynarskiego też do tego pasuje. Nie powiedziałbym, że lubię klimaty przez niego prezentowane, nie mam żadnych płyt tego typu, a jednak audycji słuchałem z przyjemnością i nigdy nie przełączałem. Też odszedł, nawiasem mówiąc.
 2. Im ktoś starszy, tym pewnie trudniej, ale nie, nie ma tu sprzeczności, o ile "nie lubię" zrozumiesz jako "nie przepadam", "jest mi obojętne" itp. Przykład: jazz lubiłem taki, powiedzmy, intensywny, swingujący, korzenny, a rzeczy typowe dla ECM mnie nudziły, były zbyt rozwlekłe, mało dźwięków. Ale w pewnym momencie te przestrzenne granie do mnie przemówiło i teraz słucham tego pewnie najczęściej. A ileś lat temu powiedziałbym "nie lubię". Wiem, już pytałem, ale nie chcesz się przyznać, jakie radio. Nazwa miała inny wydźwięk, gdy powstała, bo stała w kontrze do audycji Marii Jurkowskiej, która zagłębiała się w bardzo korzenne, akustyczne granie, a panowie Mann i Chojnacki chcieli prezentować nowoczesną odmianę bluesa. Dziś brzmi to trochę niezręcznie. To właśnie przykład Kydryńskiego. I w moim odczuciu pani Gacek, która zresztą bardzo lubi swój wygląd, bo w necie pełno selfie. Nie tylko. Źródło: [Hidden Content]
 3. Miałem podobnie, tym bardziej że to zwykle wyglądało jak na powyższym filmie od 0:28, gdzie pani chce być taka hop do przodu, fajna i w ogóle, a pan musi ratować sytuację z wytrawnością starego gracza.
 4. Tak, ale siła audycji autorskich polega na tym, że możesz usłyszeć coś, czego nie znasz, nie lubisz i nie masz pojęcia o istnieniu, a ze zdumieniem odkrywasz, że to jest super. Dotyczy to audycji Waglewskich. Mann jest dobry dla mniej zaawansowanych i ja np. w bluesie od pewnego momentu nie słyszałem u niego nic ciekawego, mógłbym go wręcz nazwać niemal muzycznym rasistą, bo ograniczał się prawie tylko do białego grania. A to co mówił, to takie sympatyczne gadułki, niezbyt merytoryczne. Uwaga, będę trochę złośliwy. Jeśli pani Gacek często robiła z koszulką to, co w tym filmie, to nie dziwię się, że pan Wojtek lekko tracił głowę. Bo na antenie ich rozmowy trochę przypominały te dziwne gadki Niedźwiedzkiego z niejaką "Helen"...
 5. Prezenterzy to są w Zetce i RMF, a to są autorzy audycji autorskich. Tomaszewski musiałby na boisko czy kort wybierać własnych zawodników, żeby się z nimi równać. 😉 A właśnie nadmiar informacji czyni ich tym bardziej cennymi.
 6. To ja niemal zupełnie odwrotnie, tzn. audycja Waglewskich ze względu na rozpiętość stylistyczną budziła mój absolutny podziw, a maniera Wagli zupełnie mnie nie drażni. Z kolei maniera Kydryńskiego irytuje mnie niesamowicie i choć muza w miarę ok (często flaki z olejem), to nie jestem w stanie jego pretensjonalności znieść i przełączam po kilku minutach. Mój ostatni kontakt z Trójką to koncert "Waglewski gra żonie", na którym byłem. Zapowiadał go Chojnacki i wspominał, że planowana jest z tego płyta. Ciekawe, czy wyjdzie. BTW, przy całym szacunku dla redaktorów, którzy odeszli, najbardziej rozpoznawalną twarzą, najbardziej charakterystyczną, definiującą profil Trójki jednak jest Niedźwiedzki. Też już kiedyś odchodził i wracał.
 7. Z Trójką pożegnał się też Magiel Wagli. Nic z tym nie zrobimy. Ja jeszcze raz polecam RDC. Wiernik, Rogowiecki, Klatt, Wasowski to też stara gwardia. Gadane audycje również sensowne. W podróży tak samo często włączam/włączałem RDC jak Trójkę.
 8. Cóż, ponieważ to chyba pokłosie afery z panią Gacek, wkleję tu. Z anteny znika m.in. Bielszy odcień bluesa Jana Chojnackiego. Zdaje się, że i BOB, i Manna będzie można posłuchać w radio Baobab. cytat: Sygnału Bielszego odcienia bluesa nie usłyszycie już w Trójce. W poniedziałek 16 marca zawiadomiłem pismem dyrekcję Trójki o rozwiązaniu umowy współpracy. W piśmie zobowiązałem się do zrealizowania w dwutygodniowym terminie wypowiedzenia dwóch audycji Bielszy odcień bluesa 19 i 26 marca. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Dziś podjąłem próbę telefonicznego kontaktu z dyrektorem Kowalczewskim, który oświadczył, że jeżeli mi bardzo zależy to mogę nadać audycję w nocy, „bo tam jest więcej miejsca”. Moje rozbuchane ego nie pozwoliło mi skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. Po 45 latach Bielszy odcień bluesa znika więc z trójkowej ramówki, bez możliwości pożegnania się i podziękowania Słuchaczkom i Słuchaczom” – napisał w mediach społecznościowych Jan Chojnacki. [Hidden Content] Baobab: [Hidden Content]
 9. Czyli kto? Prawdę mówiąc, przykre, że ją zwolnili, ale ja przestałem słuchać Trójki mniej więcej, kiedy ona tam zaczęła się pojawiać. Słuchałem jej trochę z zażenowaniem. Czy to nie były też czasy szefostka Olszańskiego, który próbował zrobić z PR3 drugą Zetkę? W każdym razie ja wtedy przeszedłem do Dwójki, a i RDC obecne też wolę. W Trójce jest jakaś irytująca atmosfera kółka wzajemnej adoracji między "wiernym" słuchaczem a prowadzącym. Nie czuję tego już.
 10. @Patrykowski ja nie znam końcówek, więc nie będę fantazjował ani na siłę przypominał sobie opinii innych. Zresztą prawdę mówiąc, w ogóle wydaje mi się, że nie bardzo była tu na forum rozmowa o samych końcówkach caspiana. Mało popularny temat. Brzmieniowo im starsza integra, tym bardziej miękko, średnicowo grała. A w drugą stronę - M1 ciut lepsza detaliczność i bliżej neutralności względem starszych, ale nadal gęste, mocno dociążone, "angielskie" granie.
 11. Szacun. 🙂 Mam sporo jego płyt, ale największy sentyment do Roll Away The Stone. To długo była moja najlepiej nagrana płyta z gitarą akustyczną.
 12. W ogłoszeniach wisi dac użytkownika @szymko z Krakowa. Pewny 100% człowiek. Tu masz jego komentarze na forum mp3store, gdzie jest aktywny: [Hidden Content] A, tylko link, który dałem, jest aktywny tylko dla osób zalogowanych tam na forum. :]
 13. A... Czyli w celach poznawczych. Dobra, spróbuję. 🙂
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.