Jump to content

bronstein

Użytkownicy
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bronstein

  Medici.tv

  Czy są może na forum użytkownicy płatnej wersji serwisu medici.tv ? Jeżeli tak, to czy moglibyście się podzielić swoimi wrażeniami z użytkowania, czy warto płacić za udostępniane treści? Dodatkowym powodem do zadania tego pytania jest aktualna promocja tam występujaca (do 30/11), czyli -40% + dodatkowo roczne darmowe konto, czyli dzieląc się z kimś kosztami można wyjść na kwotę ~100 PLN za rok. Może byłby ktoś chętny na taką spółkę?
 2. ops ... rzeczywiście, logistyka zaczyna tu stawiać opór, być może do chwili upowszechnienia składanych ekranów amatorskie odbiorniki TV zatrzymają się przed granicą 100'', ale po pokonaniu tej przeszkody nic już ich nie zatrzyma ;) Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 3. kurcze, czy wszystkim słowo "kino" kojarzy się tylko w projekcją obrazu? 😉 może w przyszłości powstaną nowe "kina", które zamiast białych ekranów z materiału będa miały ekrany elektroniczne? szczególnie ciekawie może to wyglądać w przypadku ekranów półkolistych, może w ten sposób odrodzi się 3D w kinie? a może postawnie nowy rodzaj sal kinowych, które nie będą w pełni zaciemnione, np. jakaś hybryda kina z kawiarnią czy pubem?
 4. hmmm .... czyli ciągle telewizory są za małe, ale taki hipotetyczny 120'' telewizor powinien mieć w podstawie już około 2,5 metra, czyli wielkość chyba mocno porównywanlną z większoscią naszych ekranów? A jeszcze jedno pytanie, czy istnieje jakieś ogólno dostępne źródło informacji na temat ilości projektorów sprzedawanych w danym okresie? Coś analogicznego do raportów c*pa (Camera & Imaging Products Association in Japan) dla rynku fotograficznego?
 5. Adam? to raczej pomyłka 🙂 Prosiłbym raczej o rozmyślania na temat przyszłości amatorskich projektorów KD
 6. Cześć, czy zgadacie się z opinią, iż czas amatorskich projektorów KD powoli dobiega już do końca? Nowe konstrukcje projektorów będą oczywiście powstawały, ale ich przeznaczenie wg mnie będzie raczej biznesowe, czyli sale konferencyjne albo estradowe. Wg mnie (a piszę to jako posiadacz 3 już projektora), wobec znacznego wzrostu wymiarów i jednoczesnej obniżce cen odbiorników TV (75'' za mniej niż 5 tyś, 82'' za mniej niż 10 tyś. - oczywiście za modele 4K i HDR) zakup projektora do domu powoli staje się zbędny. Nie ma chyba jakiś istotnych ograniczeń technologicznych które uniemożliwiałyby pojawienie się w najbliższych latach powszechnie dostępnych telewizorów o rozmiarach przekraczających 100''. Jak dla mnie, do tej pory to właśnie rozmiar obrazu był główną zaletą projektora względem telewizora, bo wygodą obsługi to telewizory górowały od zawsze (czas włączenie/wyłączenia, konieczność zaciemnienia, hałas itp.) Zakładam, że większość zaglądających na to forum używa (bądź przynajmniej to rozważa) projektor jako główne źródło obrazu w swoim systemie KD, czy planując ew. zmiany w przyszłości w swoim systemie moglibyście zastąpić projektor dużym telewizorem? Bardzo jestem ciekawy Waszej opinii, dajcie znać co o tym sądzicie.
 7. Cześć, czy możecie zaproponować jakiś stosunkowo niedrogi (powiedzmy do 1000 zł) odtwarzacz blu-ray, który będzie służył w niemalże wyłącznie do odtwarzania muzyki, głównie z płyt Blu-Ray Audio, SACD i CD. Moje wymagania sprowadzają się w zasadzie do trzech warunków: wysoka kultura pracy samego napędu, tzn. głównie cicha praca podczas odtwarzania oraz szybki start odtwarzania po włożeniu płyty (w szczególności blu-ray) czytelny i funkcjonalny wyświetlacz, pokazujący numer utworu oraz bieżący czas odtwarzania, pozostały czas utworu i pozostały czas do końca płyty (czyli coś, co kiedyś było normą dla odtwarzaczy CD, a teraz stało się luksusem :( ) wejście USB z możliwością odtworzenia muzyki w formacie FLAC i to wszystko, wydaje się że niewiele, a jakoś nie potrafię znaleźć odpowiedniego sprzętu. Obecnie posiadam odtwarzacz PIONEER BDP-160, ale niestety nie spełnia dwóch pierwszych warunków. Może znacie coś niewiele droższego, ale jednak nieco lepszego? Mam nadzieję, iż zaglądają tu miłośnicy "staroświeckich" metod odsłuch muzyki cyfrowej i pomogą mi (a może i innym) w znalezieniu odpowiedniego sprzętu :) Post ten traktuję też jako próbę popularyzacji odsłuchu muzyki z płyt Blu-Ray Audio, które moim zdaniem, nie istnieją w powszechnej świadomości osób słuchających muzyki z płyt, a są niezwykle ciekawym medium, łączącym w sobie wysoką jakość dźwięku z wygodą ogromnej ich pojemności oraz zwykle dosyć ciekawą formą wydawniczą. Dla nieznających tego formatu, pozwolę sobie dać przykład jednej płyty: [Hidden Content] na której mamy: Total Playing Time: 14:36:16 czyli ponad 14 godzin, taki to jest właśnie format :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.