Jump to content

bronstein

Użytkownicy
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. wszystko to jest fajne, zarówno Chromecast jak i NuPrime, ale z tego co mi wiadomo to tylko MusicCast Yamahy współpracuje z Alexą, tyle że po Polsce akurat nie chce :( czy ktoś zna sposób na pożenienie MusicCasta z Alexą w naszym kraju ???
 2. albo i nie będziesz mógł, właśnie próbuję to sobie skonfigurować, ale jedyne co dostaję, to: Sorry, the MusicCast skill is not available in your country at this time. :( czy ktoś może już to przeszedł?
 3. Cześć, jeżeli ograniczysz się wyłącznie do treści dostarczanych przez sieć, to taki dodatek: http://musiccast.pl/produkty/stereo/wxad-10 albo nieco bogatszy http://musiccast.pl/produkty/stereo/wxc-50 powinien załatwić temat. Musiccast Yamahy współpracuje się już z Alexą, więc będziesz mógł sobie pogadać (po angielsku) ze swoim sprzętem :)
 4. dzięki za info, czy mógłbyś coś napisać jeszcze o poziomie hałasu? w sieci znalazłem poniższy, nieco niepokojący mnie, wpis: może ktoś zna miejsce, w którym można by było osobiście sprawdzić kulturę pracy tego projektora?
 5. Dziękuję za wszystkie dotychczasowe uwagi, wygląda na to, że wyjątkowo w tym przypadku dobrze i tanio nie idą w parze :) Znalazłem jeszcze jeden projektor, nieco droższy i innego typu (LED), mianowicie LG PF1500G, ma ponoć 21dB w trybie ECO. Lampy LED wiadomo są z definicji chłodniejsze w trakcie pracy niż "zwykłe" żarówki, więc system chłodzenia może być znacząco mniejszy. Do tej pory myślałem, że tego typu projektory to tylko przenośne zabawki, ale recenzje w sieci mówią że nadaje się do domowych instalacji. Czy ktoś miał z nim do czynienia? Szczególnie interesuje mnie, czy nadaje się do instalacji sufitowej, bo ponoć ze względu na swoją budowę mogą być z tym kłopoty?
 6. Cześć, czy możecie polecić jakiś cichy i jednocześnie nie za drogi (powiedzmy do 3 tyś. zł) projektor full hd? Obecnie posiadam Acer H6510 i wydaje mi się nieco za głośny, tak więc określenie cichy oznacza wg mnie coś mniej głośnego od tego modelu (wg. specyfikacji 26bB w trybie ECO). Przeglądając dane dostępnych obecnie projektorów natrafiłem na model Optoma HD142X, wg opisu ma on mieć głośność 24dB w trybie ECO. Jak myślicie, czy będzie on zauważalnie mniej głośny od Acera? Czy ktoś może polecić jakiś inny projektor spełniający powyższe kryteria?
 7. Wrzuć na luz i spójrz na liczbę płyt wystawianych przez sprzedającego, to musi być jakiś techniczny błąd automatu sprzedażowego. Zero się przesunęło o dwa miejsca i wszystko. Na 100% procent nie ma tu żadnego walka, tylko jakiś problem z automatyzacją :)
 8. Chyba jedyny sposób streaming, czyli AirPlay z zabawek z iOSem albo zakup urzadzenia typu Chromecast Audio i rzutowanie z Androida.
 9. Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. W tego Pionka 170 to nie bardzo wierzę, wydaje mi się, iż do znanego mi modelu 160 różni się tylko softem, reszta wygląda identycznie (przynajmniej w instrukcji). Wygląda na to, iż w moim budżecie niczego ciekawszego nie da się znaleźć, trzeba będzie sięgnąć nieco głębiej do sakiewki. Wspomniana Yamaha a1040 wygląda interesująco, szukając informacji o niej natrafiłem też na niższy model z tej serii, tj. Yamaha S677, który można obecnie kupić nowy w cenie 1200zł. Czy ktoś ma może jakieś doświadczenia z tym modelem? Czy pod względem konstrukcyjnym bardzo rożni się od "prestiżowego" modelu a1040?
 10. Cześć, czy możecie zaproponować jakiś stosunkowo niedrogi (powiedzmy do 1000 zł) odtwarzacz blu-ray, który będzie służył w niemalże wyłącznie do odtwarzania muzyki, głównie z płyt Blu-Ray Audio, SACD i CD. Moje wymagania sprowadzają się w zasadzie do trzech warunków: wysoka kultura pracy samego napędu, tzn. głównie cicha praca podczas odtwarzania oraz szybki start odtwarzania po włożeniu płyty (w szczególności blu-ray) czytelny i funkcjonalny wyświetlacz, pokazujący numer utworu oraz bieżący czas odtwarzania, pozostały czas utworu i pozostały czas do końca płyty (czyli coś, co kiedyś było normą dla odtwarzaczy CD, a teraz stało się luksusem :( ) wejście USB z możliwością odtworzenia muzyki w formacie FLAC i to wszystko, wydaje się że niewiele, a jakoś nie potrafię znaleźć odpowiedniego sprzętu. Obecnie posiadam odtwarzacz PIONEER BDP-160, ale niestety nie spełnia dwóch pierwszych warunków. Może znacie coś niewiele droższego, ale jednak nieco lepszego? Mam nadzieję, iż zaglądają tu miłośnicy "staroświeckich" metod odsłuch muzyki cyfrowej i pomogą mi (a może i innym) w znalezieniu odpowiedniego sprzętu :) Post ten traktuję też jako próbę popularyzacji odsłuchu muzyki z płyt Blu-Ray Audio, które moim zdaniem, nie istnieją w powszechnej świadomości osób słuchających muzyki z płyt, a są niezwykle ciekawym medium, łączącym w sobie wysoką jakość dźwięku z wygodą ogromnej ich pojemności oraz zwykle dosyć ciekawą formą wydawniczą. Dla nieznających tego formatu, pozwolę sobie dać przykład jednej płyty: http://www.deccaclassics.com/en/cat/4786748 na której mamy: Total Playing Time: 14:36:16 czyli ponad 14 godzin, taki to jest właśnie format :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.