Jump to content

tomekkk

Użytkownicy
 • Content Count

  349
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  [email protected]

  Pod Katowicami są lasy (tak, tak.) i tam mieszkam. Jestem raczej stary ale jeszcze nie znudzony. Muzyki słucham od zawsze. Sprzęt to lampa (trochę zmodyfikowany Amplifon WL 70, Vandersteen 1Ci + CD Arcam Alfa 7SE (mocno przerobiony - inny konwerter, zasilany akumulatorami i uproszczone wyjście analogowe na Dynamicapach - bez OPA - modyfikowany zegar) plus DAC, USB wykonany przez zaprzyjaźnionego elektronika (Kustagon, AmparoAudio) a w nim Xmos, Sabre oraz trafa Lundahla na wyjściu - zasilany akumulatorem - dla mnie bomba!!! Kable Nordosta Gold i Blue Heaven. Słucham głównie jazzu i symfoniki. To oficjalnie, a tak serio to wszystkiego co jest warte (oczywiście w/g mnie) miana "dobra muzyka". Nie może być nudna! Od wielu lat jeszcze winyl na "nieco poprawionym Adamie" i pre (zasilanie oczywiście aku tyle że symetrycznie- -12 - 0 +12 V, wykonanym przez innego zaprzyjaźnionego elektronika - często chętniej zamiast CD.  
  Aktualizacja : Teraz wzmacniacz Unison Research PRELUDIO.  W Amplifonie "padł" lewy kanał a ja nie mam czasu z tym walczyć.
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam i dzięki za odp. Aktualnie - po odsłuchach i zmianie wejściowych na ECC82 PSVANE nie mam ochoty na eksperymenty z KT 120. Ten wzmacniacz potrafi zagrać w 50 m2 (ale po zmianie lamp wejściowych j/w ) bardzo dynamicznie i z dobrym basem oraz szybkością, poszerzoną sceną oraz lepszą lokalizacją wokali/instrumentów ( po wielu latach różnych doświadczeń - wiem co mówię/piszę ) i rozdzielczością. Zaskoczył mnie pozytywnie. Pozdrawiam Tomasz
 2. Witam wszystkich miłośników US i przepraszam, że poza tematem ale po fakcie zauważyłem brak wątku "powitanie" choć go niechcący założyłem. Na forum jestem praktycznie od zawsze, jednak częściej jako czytelnik. Mam niską samoocenę jako specjalisty od audio mimo, że przewaliłem sporo sprzętu i muzyki słucham od momentu gdy mój Tata " zapodał" Bolero Ravela na gramofonie własnej roboty 55 lat temu. Właśnie nabyłem US PRELUDIO i słucham - na ile pozwala mi żona !! Ponieważ rzadko pozwala więc nie mam jeszcze wyrobionej opinii. Kupiłem go ponieważ ok. rok temu padł mi lewy kanał w moim ukochanym Amplifonie WL 70 . Przez ten rok cierpiałem bez muzyki !! Choć i tak z powodów rodzinnych nie było czasu słuchać. Wybrałem Preludio, gdyż mam sporo lamp do niego (6550, KT88, ECC82) i w sumie mogę go intensywnie eksploatować. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów. Aha ! Czy ktoś z Państwa próbował w tym wzmacniaczu KT120 ? , Mam wygrzaną lecz mało używaną kwadrę KT120 Tung Sol i szkoda mi się jej pozbywać - jednak boję się ryzykować. Nie ma tych lamp w zalecanych dla US mimo autobiasu ??
 3. Witam wszystkich miłośników US Właśnie nabyłem US PRELUDIO i słucham - na ile pozwala mi żona !! Ponieważ rzadko pozwala więc nie mam jeszcze wyrobionej opinii. Kupiłem go ponieważ ok. rok temu padł mi lewy kanał w moim ukochanym Amplifonie WL 70 . Przez ten rok cierpiałem bez muzyki !! Choć i tak z powodów rodzinnych nie było czasu słuchać. Wybrałem Preludio, gdyż mam sporo lamp do niego (6550, KT88, ECC82) i w sumie mogę go intensywnie eksploatować. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów. Aha ! Czy ktoś z Państwa próbował w tym wzmacniaczu KT120 ? , Mam wygrzaną lecz mało używaną kwadrę KT120 Tung Sol - jednak boję się ryzykować. Nie ma tych lamp w zalecanych dla US mimo autobiasu ??
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.