Jump to content

czester15.30

Użytkownicy+
 • Content Count

  2912
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1873 Audioholik^2

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1929 profile views
 1. Jeśli kocioł jednofunkcyjny + zasobnik c.w.u. , to czy w zasobniku potrzebny jest czujnik temperatury wody użytkowej sprzężony z kotłem ? Czy kocioł może regulować temperaturę c.w.u. na podstawie pomiaru powrotnej wody z wężownicy zasobnika ?
 2. Wanna po korek przelewowy około 180 litrów . Mam kocioł 20 - sto letni dolnego spalania na paliwo stałe Seko 15 Kw i usunę go . Nie planuję innego źródła ciepła . Przewody spalinowe będą w szachcie dymnym .
 3. Także mam dodatkowo prysznic przepływowy , ale jakoś słabo działa bo pewnie za mały .
 4. Nie wiem jak konkretnie te przewody są zbudowane , ale jeśli spalinowy na łączeniu ma od dołu kielich , a od góry wchodzi do kielicha prosta rura ( tak jak w kanalizacji PCV ) , to skropliny niepowinne wydostać się do przewodu zasysającego powietrze . Gorzej chyba wtedy z zasysanym powietrzem do spalania . Niemniej jednak taki problem był opisany na Elektrodzie , u gościa z przewodu powietrznego skapywało do środka kotła i niszczyło go . Widziałem kolanka współosiowe ze skraplaczem i króćcem pomiarowym . Ciekawe czy ten skraplacz odprowadza skropliny z powietrznego . W łazience na dole prysznic , a na górze wanna .
 5. Dom parterowy z zamieszkanym poddaszem 110 metrów kw. . Murowany w dwa pustaki żużlobetonowe z pustką w środku . Szczyty w jeden pustak . Poddasze solidnie ocieplone wełną . Okna wymienione . Nad kotłownią łazienka na parterze , na poddaszu prawie też idealnie w pionie . Zasilenie wody w pionie . W kuchni zmywarka . Małe zużycie c.w.u. ( częste i codzienne kąpiele poza domem ) . W tej chwili spalam na sezon 2 , 7 - 2,8 , maksymalnie 3 tony węgla z kierunku wschodniego . W tym roku planuję wymianę w piwnicy drzwi wewnętrznych na ocieplone , gdzie idzie się schodami do domu , ocieplenie sufitu piwnicznego ( pierwszy strop od dołu ) pięcio cm. styropianem , i wykonanie elewacji ze grafitowego styropianu 14 - 15 cm . Nie wiem czy w przyszłości zamontuję kolektor słoneczny do grzania wody c.w.u. i w tedy jednak piec jednofunkcyjny z zasobnikiem na wodę . Słyszałem , że przy kolektorach słonecznych latem może być problem z odprowadzeniom nadmiaru ciepła . Widziałem chyba piece dwufuncyjne z możliwością współpracy z kolektorami .Jak to działa ? Jakiej firmy zamontowałeś wkład ( domyślam się , że spalinowo powietrzny ) ?
 6. Faktycznie masz rację . Popatrzyłem na schemat podłączenia pieca . Takie " skrzywienie audio " , rura z pieca wychodząca gorąca out ,a wchodząca input . W tym wypadku trzeba patrzeć na grzejnik .
 7. Nie wiem . Chyba przejęzyczyłeś się .Wejście to powrót , a wyjście to zasilenie " gorąca rura ) na układ grzejników .
 8. Ale w kotle dwu funkcyjnym gazowym kondensacyjnym jest wbudowany jakiś mieszacz ? Tak zrozumiałem z wcześniejszych postów .
 9. Pewnie dobrze bo będę wiercił otwór w podłodze , w celu doprowadzenia gazu z piwnicy do płytki gazowej . Wiele czytałem na temat pieców , fora , Elektroda itd. Wyczaiłem taki " polski " , podzespoły na renomowanych drogich markach . Ceny części zamiennych są tanie , bo nie pisze na nich Viessmann itd. Pierwszy raz spotkałem się z profilem L ( chodzi o obciążenie na wodę c.w.u. ) . Dom będę ocieplał styropianem grafitowym 140 mm - 150 mm . Potrzebuję dużej modulacji mocy . Co sądzicie o parametrach tego kotła ? [Hidden Content]
 10. Tak mi chodzi po głowie przewymiarować instalację grzejnikową , bo prucie podłóg nie wchodzi w grę . W dwutysięcznym roku był kompletny remont . W kuchni zdjęte były deski podłogowe w celu wylania posadzki pod terakotę . Okazało się , że w jednym miejscu była podłoga zgniła , był minimalny przeciek rury od wody . W kuchni i łazience na dole miała być podłogówka , zakrakali mnie , że znowu coś pęknie i trzeba będzie rozwalać . Tak już zostało .
 11. Tak . Kermi ma też trzy- płytowe i chyba tej samej technologi . Wyczytałem to : " Grzejnik kompaktowy therm-x2® Profil-K . Grzejnik płytowy o dużej mocy grzewczej – odpowiedni do niskich temperatur na zasilaniu " [Hidden Content]
 12. Czy do pieca kondensacyjnego warto wymieniać kaloryfery Kermi jednopłytowe na kaloryfery wielopłytowe Kermi ? [Hidden Content]
 13. W tej chwili w instalacji c.o. mam naczynie wzbiorcze przelewowe otwarte ( stosowane w kotłach na paliwo stałe ) . Zostanie ono zdemontowane . W kotle kondensacyjnym dwufunkcyjnym jest wbudowane naczynie przeponowe małej objętości . Czy potrzebne jest jeszcze dodatkowe przeponowe większe w instalacji ?
 14. Niektóre opony rowerowe Schwalbe miały rotację inną do tylnego koła i przedniego . Tylne koło miało bieżnik pod " włos " , a przednią zakłada się jak kierunkową typową . Na takich oponach są dwie strzałki w lewo i prawo ( rotacja przedniego i tylnego koła ) .
 15. W tym sęk , że gazyfikacja mego miasta dopiero zaczyna się . W miarę możliwości będę posiłkował się ich wiedzą .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.