Jump to content

czester15.30

Użytkownicy
 • Content Count

  2899
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1807 Audioholik^2

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1755 profile views
 1. Ucha znana była już w neolicie . [Hidden Content]
 2. Takie powiedzenie było : Ford i Fiat gówno wart .
 3. Ekonomia decyduje o tym , że Rosja kupuje na swoje potrzeby od Chin " kukuryźniaki "
 4. Mieszkając w Polsce ( zakładam, iż wyjechałeś na wyspy będąc dorosły ) , czy nigdy nie nazwałeś wszystkich obywateli przyległych republik ZSRR włącznie z Litwą i polskimi obywatelami o wyznaniu prawosławnym kacapami , bądź też ruskimi ?
 5. Ukraińcy znają dobrze język rosyjski bo śpiewają po rosyjsku . Co ciekawe to utwór Białorusina ( chyba rosyjskojęzycznego ) . [Hidden Content]
 6. PC odpada , gazu sieciowego długo nie będzie , ekogroszek też nie . Zostaje piec na pellet , instalacja prawdopodobnie bez bufora , gdyż bufor odpowiedniej pojemności nie zmieści się . Ma przyjść fachowiec od instalacji i obejrzeć dom ( była wstępna rozmowa o chęci zainstalowania PC gruntowej ) . -
 7. Niedawno moja znajoma przelała dużą kwotę za dom z działką . Ma konto w PKO z Żuberkiem , przelewała do Banku Poczty Polskiej . Problemu nie było . Sprawdzałem w tych dwóch bankach " sesje " przychodzące i wychodzące , są ze trzy razy w dzień o różnych porach w czasie pracy banku .
 8. Ciężko będzie to wnieść i zamontować . Czy wylot spalin z pieca palletowego do komina można puścić pod kontem odpowiednią żaroodporną elastyczną rurą stalową lub kolankami . Tak zwany czopuch może być pod kątem z 45 stopni doprowadzony do ściany komina ? Muszą po prostu przesunąć piec w prawo , bo po lewej stronie podłączenie pod kontem prostym ogranicza ściana . Następny problem . Jedyny bufor który przejdzie przez futrynę 70-tkę i to po zdjęciu izolacji to 500 L. Kostrzewa . 800 L. Kostrzewa - musiałbym wyciąć po dwóch stronach kawałki ościeżnicy . To nie stanowiłoby dla mnie żadnego problemu . Te bufory są bez CWU . Bufor z CWU w żadnym razie nie wniosę do kotłowni , one są szersze . Jeden piec który jest w dotacji Kostrzewa wejdzie po zdemontowaniu obudowy , a jak nie to wycinanie ościeżnicy .
 9. Z tego co wiem Hajnówce jest jakiś producent pieców . Czy robi typowe na drewno tego nie wiem . Natomiast w Narwi jest znany producent pieców .Te piece są chwalone . Edytuję : Czy któryś z użytkowników mógłby wstawić link do bufora który grzeje CO i CWU , ma grzałkę do elektryczną do CWU . Trzeba sezonować drzewo wiele lat , wtedy taki piec będzie działał . Z przygotowaniem i magazynowaniem opału jest kłopot .
 10. Nie założyłem . Przecież tu też można dowiedzieć się sporo . Ostatecznie przyjdzie do mnie obejrzeć dom inspektor nadzoru , który zajmuje też wstawianiem PC i innych źródeł ciepła . Ta wizyta za dwa tygodnie .
 11. Teraz rozumiem . To jakiej pojemności przykładowo bufor do domu 120 metrów kwadratowych ?
 12. Znam kumpli z okolicznych miejscowości Hajnówka i Białowieża mają PC gruntowe i jest u nich podłogówka . Kumpel z Białowieży odpisał , że jak nie ma tej podłogówki to wydajność spada .
 13. To duża przeróbka . Dom mam po remoncie kapitalnym wykonanym w 2000 r. Minęło już 19 lat i do tej pory tylko odświeżyłem sufit w kuchni i sypialni . Nie chcę wchodzić w dodatkowe koszty i nie mam na to sił . Niemniej jednak rozwiązanie jest do wykonania łatwiejsze od podłogówki . Ta zima jeszcze na starym źródle . Piec elektryczny z buforem + fotowoltaika według mnie bardzo dobre rozwiązanie , bo grzałka grzeje na taryfie nocnej . Jeśli piec na pellet , to czy ten bufor potrzebny ? Przecież taki piec jak automat rozpali się i wygaśnie , czy pracuje w nocy , czy w dzień taki samy koszt . Na buforze są też straty ciepła . W przypadku pieca na pellet niech ciepło idzie bezpośrednio do grzejników . Tak wydaje mi się .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.