Jump to content

Funnykris

Użytkownicy
 • Content Count

  525
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

92 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  4753335

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Funnykris

  pliki hi res

  Bandcamp jest spoko ale jest tam tyle syfu że ciężko coś znaleźć sensownego. Trzeba sobie zarezerwować trochę czasu. Spotkałem się tam z "albumami" nagranymi z rana. Chłop z mikrofonem i rozstrojoną gitarą. Słabo gra i słabo śpiewa itp. sprawy. Jest tam też dużo słabej muzyki. No i ceny czasami ci artyści rzucają z kosmosu. Na Spotify poniżej 1000 odtworzeń a wołają 10$ albo i więcej. Na plus że można czasami kupić coś dobrego za niewielkie pieniądze, nawet za dolara.
 2. Steven Wilson - Grace for Drowning Steven Wilson - Raven that Refused to sing Pink Floyd - The Wall (2011 Remastered) Dire Straits - Communique
 3. Jak stawiacie podstawkowe ATC na standach? Bezpośrednio na standzie czy dajecie jakieś nóżki pod monitor? Bo u mnie teraz sobie tak stoją bezpośrednio i tak się zastanawiam czy to tak ma być. 🤯
 4. Porównuję do NuPrime IDA-8, końcówek STA-9, Keces S-125 i mojego starego Audiolaba 8000A - czyli tego czego miałem okazję posłuchać dłużej. Tę końcówkę Kecesa tylko chwilę. Ja sobie zdaję sprawę że piszę o całkiem innej klasie ALE na rynkku wtórnym za ok 3000 można dostać takie właśnie klocki. Te Yamaszki jak im się trafią cięższe do napędzenia kolumny siadają na dupie aż miło. Moc to nie wszystko. Wierzę na słowo. Nie słyszałem 701. To faktycznie trochę lipa. Balans to podstawa do stereo.
 5. Słuchałem 501. Podobno grają prawie tak samo. To nie jest dobry wzmacniacz. Słaba dynamika. Słuchałem kawałka w którym następują po sobie dwa uderzenia stopy. Jedno cichsze drugie głośniejsze. Yamaha tego nie różnicuje. W One of my turns Pink Floyd trzaśnięcie drzwiami na początku to było klepnięcie. Nie czuć było kompletnie tego impetu. Ja wiem że to są tanie wzmacniacze ale ludzie. Jak wydawać na coś pieniądze to niech to chociaż gra. Ja bym się zainteresował AMC XIA 100 albo 150 - podobno fajne. Sam muszę się wybrać na odsłuch. Słyszał ktoś?
 6. Ej! Miało być śmieszne zachowanie pilota. Tak na poważnie to ciężko będzie to ogarnąć. Zwyczajnie nikt się nie przejmuje tym czy do danego urządzenia pasuje pilot zastępczy. Musisz teraz z tym żyć 🙂
 7. Uważam że Sennheisery nie wartają swojej ceny. Kupowanie HD5xx mija się z celem kiedy za te same pieniądze Beyerdynamic ma do zaoferowania serię DT w różnych wersjach impedancji z podziałem na wersję profesjonalne i domowe. Na dodatek są zrobione dużo lepiej i z lepszych materiałów. Skóra, metalowe pałąki, mocny plastik i produkują w Niemczech. I takie granie w Sennkach jest dopiero za 1200 zł w HD600. Inne firmy też proponują wg mnie lepsze opcje choćby AKG.
 8. Jakbym zmieniał potencjometr to tylko na sterowany. Więcej zabawy i koszt pilota ale zleciłbym to komuś i tyle.
 9. Recenzent to mocne słowo. Sugeruje obiektywność. Bardziej pasuje bajkopisarz. "Pióro" ma niezłe przyznaję, ale pamiętam jak porównywał standardowe CD ze złotymi jakimiś japońskimi czy coś i wg niego były ewidentne różnice. Jak ktoś pisze takie bzdety jak to albo o kablach Lan to ciężko poważnie go traktować. Ciekawe jak gra wg niego LTE 😂
 10. Recenzent to mocne słowo. Sugeruje obiektywność. Bardziej pasuje bajkopisarz. "Pióro" ma niezłe przyznaję, ale pamiętam jak porównywał standardowe CD ze złotymi jakimiś japońskimi czy coś i wg niego były ewidentne różnice. Jak ktoś pisze takie bzdety jak to albo o kablach Lan to ciężko poważnie go traktować. Ciekawe jak gra wg niego LTE 😂
 11. Stereofonia na bardzo podobnym poziomie. Nie doszukiwałbym się jakichś specjalnych różnic. Wysokotonówkę mają wspólną. Bas jest równie szybki ale wydaje się szybszy w 7. Myślę że to wina/zasługa tego że jest go objętościowo mniej przez co jest twardszy. Jako że dźwięk jest całościowo mniej dociążony basem to kiedy ten się pojawia to wyskakuje i szybko się chowa. W 11 nie czuć tak mocno tego wycofania basu bo jest go więcej cały czas. Słychać to nawet w wokalach - w 7 są nieco jaśniejsze. Różnicę w brzmieniu świetnie obrazują pomiary. Ale myślę że szybkość jest podobna a odczucia to kwestia indywidualna: SMC7: https://www.stereophile.com/images/214ASCM7fig4.jpg SCM11: https://www.stereophile.com/images/archivesart/1209ATCfig4.jpg Jak się przyjrzeć z jakimi wychyleniami pracuje to to nie jest takie dziwne. Widać jak mocno ten głośnik pracuje. Nie wiem czy w każdej obudowie zamkniętej tak to wygląda czy to kwestia tego ogromnego napędu głośnika.
 12. To wypożycz. Jak chcesz trochę więcej dołu to jak najbardziej SCM11 Ci to da. Tu się generalnie rozchodzi i gusta. SCM7 grają jaśniej. Moim zdaniem w małych pomieszczeniach basu jest w sam raz. Powiem nawet inaczej. Potrafi nieźle walnąć kiedy trzeba. W Russia On Ice Porcupine Tree jest taki fragment gdzie bas schodzi bardzo nisko i dosłownie czuć jak ściska się powietrze w pokoju. Sub to moim zdaniem ostateczność w stereo. Chyba że koniecznie chce się zejścia do 20Hz no to wtedy faktycznie. ATC swoją drogą ma suba. Ale cena jest spora. Jak za parę SCM11. Co do skalowania to tu chyba nie ma różnic. To przecież są takie same kolumny. Różnią się średnicą głośnika średnio-niskotonowego i pojemnością paczki. Większy głośnik niżej schodzi - logiczne.
 13. Nie prościej byłoby po prostu oddać do jakiegoś serwisu? Jakbyś zainwestował to może by się udało zrobić na pilota.
 14. No jak miałem na testach w domu SCM11 to w małym pokoju SCM7 grały fajniej. 11 dawały bardzo podobny dźwięk ale z mocniejszą podbudową na basie. Po chwili to mnie męczyło. Po przeniesieniu do 25m2 było bardzo dobrze. Ale to tak z ciekawości testowaliśmy u mojego taty jak zagrają w większym pomieszczeniu. Na jego torze lepiej grają jego Piegi 5.0. U mnie w mieszkaniu 7 grają spokojniej. Ale to piszę z perspektywy swojego gustu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.