Jump to content

Funnykris

Użytkownicy
 • Content Count

  777
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

182 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  https://kchoma.bandcamp.com/

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Za to potrafią zagrać lepiej niż większość monitorów w tej cenie. I to dużo lepiej. Coś za coś. Z gorszymi wzmacniaczami też grają ładnie. Tylko nie wykorzystuje się ich potencjału.
 2. Sugerujesz że 1600NE nie jest konkurencją dla Nait 5si?
 3. Słyszał ktoś Denon PMA-1600NE ? Ten wzmacniacz wydaje się całkiem nieźle zaprojektowany. W Naim wczoraj wieczorem brumiało trafo... Potem przestało. Ten wzmacniacz brzmi wspaniale ale mam go kilka dni a już zdążył siać na głośniki szumem i buczeć. Ale jeszcze go nie skreślam
 4. ATC SIA 2 150 i SCM7 to na oko jakieś 25k. Za 5 tys. mniej można kupić aktywne SCM19.
 5. Doleję oliwy do ognia 😄 To pomiary tych samych kolumn w tym samym pomieszczeniu przy użyciu innych kabli. Niebieski to standardowy kabel głośnikowy a czerwony to Shunyata Research Etron Anaconda, jest tam jeszcze zielony ale go nie widać bo pokrywa się z tym czerwonym. [Hidden Content] Szymin chyba nie będziesz szedł w zaparte i nie zanegujesz pomiarów? Tutaj nie mierzono tylko parametrów elektrycznych kabla ale przede wszystkim nagrano kolumny. Wzmacniacz - przewód - zwrotnica - głośniki. Wszystko jakoś na siebie oddziałuje.
 6. Akurat zasilające i USB - szczególnie USB na 100% nie mają znaczenia. Ogólnie kable cyfrowe nie mają znaczenia.
 7. Taka moc na papierze do mnie nie przemawia. Podam Ci przykład: NuPrime ida-8 - 2x100W w klasie D. Brak kontroli niskich tonów. W utworach w których następuje szybki i krótki bas brak zdolności do jego definitywnego "ucięcia". W kawałku Hey You Pink Floyd jest na początku piękna gitara basowa - tu był brak zejścia. Sugden A21 - 2x20W w klasie A. Ok - głośno nie zagra i spokojnie doszedłem do jego limitu mocy, przy czym było dla mnie zbyt głośno. Ale przy normalnych poziomach głośności bas miał dobrą kontrolę i piękną barwę. Jak zapinałem głośniki to byłem przekonany że się wyłoży na ATC a ten piecyk bardzo mnie zaskoczył. Wcześniej słyszałem ten wzmacniacz na Revel Performa F206 i też grał pięknie. No i gdzie tu logika? Ja graty zwożę albo ktoś mi przywozi i tylko tak je oceniam. Nawet w salonie audio wiele rzeczy zagra a w domu nie. Jednocześnie dziękuję wszystkim za sugestie wzmacniaczy których warto posłuchać. Będę je miał na uwadze.
 8. Mam w kolorze białym i z maskownicami wyglądają jakby lepiej 😛 Jest jeszcze roczny syn - także wiadomo 😄 No przy takich metrażach nie sądzę żeby więcej mocy było potrzebne. Inna sprawa że słyszałem moje SCM7 w pomieszczeniu 20m2. Wpięte w mocny system. I to była tragedia. Żeby grać odpowiednio głośno w takim pomieszczeniu trzeba było je mocniej odkręcić. I bas gdzieś znikał, scena się gubiła. Były za małe. Po coś te 19 powstały 🙂 Gdzieś czytałem że 7 grają dobrze tak do 16m2 a 11 do ok.20. potem już 19 albo na bogato - 40. Myślę że ważne jest też pomieszczenie. To że u mnie jakieś połączenie "gra" nic jeszcze nie przesądza. W innej akustyce może być tragicznie.
 9. Ze wszystkich testowanych przeze mnie wzmacniaczy Naim ma faktycznie najmocniejszy bas. Ma też w sobie sporo twardości. Ale w żadnym wypadku nie jest "łupiący". Rozdzielczość jest znakomita. Słychać bardzo dobrze każdy detal taki jak np. pogłosy wokalu czy fakturę instrumentów. No i scena... rozchodzi się na boki od kolumn z łatwością. Jest też bardzo dokładna choć nie jest bardzo głęboka. ten wzmacniacz gra blisko słuchacza - to nie wada a raczej cecha. Nie wiem na jakich poziomach głośności słuchacie muzyki ale ja tego Naima rozkręcam na ok 1/4, czasami więcej i dla mnie głośność jest w sam raz. Audiolaba 8000A też tak odkręcam. Ale jak słyszę na jakich poziomach głośności słuchają zastanawiam się nad stanem ich uszu... Ja słucham ciszej bo za głośno gubią mi się detale. Ten Naim ma realnie 70W na kanał. Nie wiem... może to ja słucham muzyki jakoś ciszej niż większość? Mam skromne 13m2 i naprawdę odkręcenie 50W wzmacniacza choćby na połowę to murowany ból głowy a nie przyjemność ze słuchania. Adam a pytałeś o Naim Nait 5i czy 5si? To chyba inne modele. A jak oceniacie połączenie ATC SCM7 z Naim Nait 5si? Bo w wątku [Hidden Content] napisaliście: Naim 5si powinien je spokojnie wysterować. SCM7 są znacznie łatwiejsze do napędzenia niż model większy - SCM11. Za 6000zł oczekuję sprzętu całkiem nowego. Używki akceptuję gdzieś do okolicy 4k. Więcej mogę dać tylko z pewnego źródła gdzie wiem co się z danym sprzętem działo.
 10. ATC pisze też żeby nie sugerować się "symbolicznymi watami" i patrzeć na wydajność prądową. Jak już kiedyś pisałem Sugden A21 spokojnie je kręci swoimi 20W i bynajmniej nie jest to anemiczne granie. Co do Sia 150 to prawdopodobnie będę mógł tego posłuchać w bliższej przyszłości ale słyszałem już kilka opinii że są lepsze wzmacniacze do ATC. Mój brat odsłuchał wszystkie ATCz serii Entry prócz 19 i najlepiej podobno grał Gryphon Diablo 120. 120W przy 8ohm a podobno SCM40 grały rewelacyjnie. Inna sprawa że Gryphon to koszt i to spory. Miałem też u siebie kilka paczek które przekraczały 100 a nawet 200W na kanał i dajmy na to para końcówek STA-9 wcale jakoś nie szokowały mocą... A podobno 290W na kanał. Naprawdę nie polecam czytać specyfikacji wzmacniaczy bo to do nikąd nie prowadzi. Podobnie jak recenzje sprzętu bo przecież 99% recenzji to ochy i achy nad nie wiadomo czym. Wolę opinie ludzi którzy coś słyszeli i nikt im za to nie zapłacił. Podejrzewam że ATC podaje takie waty znając rynek i wiedząc mniej więcej ile realnie mocy oddaje przeciętny wzmacniacz 100W. Inna sprawa że wzmacniacz 100W praktycznie może być słabszy niż wydajny prądowo 50W.
 11. Najbardziej zaskakuje w Naimie dźwięk perkusji. Ma naprawdę znakomity atak i wyraźnie słychać bęben basowy. Grałem trochę lat w zespole rockowym i tak brzmi właśnie stopa. Do tego wokale - bardzo bliskie. Kontrola basu wzorowa. Mocowo z ATC SCM7 spokojnie sobie daje radę. I to z nawiązką. 40W z wydajnym zasilaniem potrafi dać bardzo dużo. Już od dawna nie patrzę na to ile W ma wzmacniacz.
 12. Jak patrzę na pomiary DAC i wzmacniaczy to mam wrażenie że wszystko gra tak samo. Wzmacniacze za 1500 zł potrafią mieć wspaniałe parametry a jak przyjdzie co do czego to wiadomo jak jest. Słyszałeś kiedyś o efekcie mikrofonowym? Jako gitarzysta doświadczyłem nie raz na własnej skórze co to znaczy słaby kabel. Naprawdę potrafią brumić. Ba! Potrafią złapać sygnał radiowy. Kilkukrotnie włączony piec zaczął mi odbierać jakieś fale radioww. Przeważnie na chwilę ale efekt jest.
 13. Jak już ma w domu to może chyba wpiąć. Co szkodzi na własne uszy przekonać się że to fikcja? Tzn wg Ciebie. Ja przyniosłem kabel za 3 kafle spodziewając się czegokolwiek. Nic nie usłyszałem ib tyle. Nic mi się nie stało od tego doświadczenia.
 14. Czy autor wątku posłuchał w końcu tego druta czy nie? Bo jak nie to o czym my tu w ogóle....? 😄
 15. A co możecie powiedzieć o Marantz PM8006? Mieści się w budżecie. Jak wypada w porównaniu z Naim Nait 5si?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.