Jump to content

Funnykris

Użytkownicy
 • Content Count

  369
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

57 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  4753335

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chodziło mi o HBO GO. Nie o kanał telewizyjny. Nie oglądam telewizji 🙂
 2. Z takim podejściem to miks byłby niesłuchalny. Na poziomie miksu wycina się z instrumentów niektóre składowe dźwięku (np. żeby zrobić miejsce dla gitary basowej), potem wchodzi VST - EQ, czasami potrzebna jest kompresja, normalizacja, efekty. Dobry miks to takie żonglowanie brzmieniem instrumentów, żeby razem tworzyły harmonijną całość. Ale z tym co faktycznie jest ustawione na np. piecu to może nie mieć wiele wspólnego. Uprzedzę zarzuty o niekompetencję - sporo się bawiłem w nagrywanie.
 3. Bez przesady. Puszczam czasami coś na DVD i jest bardzo duża różnica. HBO lubi obniżać na chwilkę jakość podczas oglądania ale potem wraca do full HD. Z kompresją oczywiście.
 4. Jeśli masz faktycznie możliwość oglądania na co dzień filmów w nieskompresowanym 4K (czyli tylko BR UHD) to zazdroszczę zarobków 🤑 Pomijając to, że większość filmów jest obrabiana w 2K i przeskalowywana do 4K. Normalnie w TV 4K nie uświadczy, a nawet Netflix 4K to skompresowany obraz, co oznacza że ostatecznie może być nawet na poziome Blu Ray Full HD. Ja osobiście większość treści oglądam na HBO GO gdzie jakość to full HD bez HDR, więc nawet sobie tym nie zaprzątam głowy.
 5. Tak wiem. Powyżej stopnia 4 to zaczyna tracić sens. Tak dla ciekawych: Porównanie rozmiaru plików przy różnych stopniach kompresji FLAC
 6. Przepływność bitów można chyba dowolnie przestawiać, a kodując we FLAC i tak bitrate będzie dobrany do utworu. Ustawianie tu czegokolwiek chyba nic nie zmienia. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.
 7. Miałem takie trzaski podczas pracy w przeglądarce itd. Jeśli to to samo zakup DAC nic nie da. To sieje zakłóceniami po portach USB. Sprawdź, czy te trzaski nie pojawiają się przypadkiem jak procesor zmienia taktowanie. Menadżer zadań->Wydajność->Procesor CPU. Jeśli tak to: 1. Prawoklik na baterię (jeżeli to laptop, jak deskop to wejdź przez panel sterowania) - Opcje zasilania - Zmień ustawienia planu - zmień zaawansowane ustawienia zasilania - zarządzanie energią procesora. 2. Ustawiamy minimalny i maksymalny stan na 99% (u mnie na 100% nic się nie zmieniało ale możesz spróbować). 3. Tryb zasilania - większa wydajność.
 8. Nauszne, wokół uszne, otwarte, zamknięte?
 9. No to pisałem wcześniej, że te niuanse brzmieniowe Vinyla można bez problemu oddać w formacie cyfrowym. No i jak kolega xajas zauważył dzisiaj wszystko jest nagrane cyfrowo, obrobione na komputerze. I TO JEST WIERNE ŹRÓDŁO. Zgrane do Audio CD może zabrzmi nieco mniej rozdzielczo, może nie. Ale zachowa cały charakter brzmienia, dynamikę itd. Natomiast na vinylu dojdzie do zniekształceń. I dojdą szumy, których nie da się uniknąć.
 10. Nie bardzo rozumiem. Stwierdziłem tylko, że można lubić analog za brzmienie, ale generalnie jego zapis jest mniej doskonały. Gdyby zapis na płytach winylowych był tak znakomity nikt by nie wymyślał CD.
 11. No u mnie w np. najnowszych Assasynach przy wyłączonym HDR kolory były znacznie gorsze. Zdecydowanie z HDR poprawia się kolorystyka. HDR ma właśnie za zadanie lepiej odwzorować obraz. O całym tym efekcie łał wyłaniania się słońca zza horyzontu niewiele powiem, bo mój TV ma ok 400 nitów więc... Natomiast kolory zdecydowanie lepsze. Może to kwestia tego, że HDR wpływa na ogólną jasność. No to są moje odczucia i pokazywałem to bratu i miał takie same. To się aż rzucało w oczy. Tak czy inaczej... Wątek jest o 8K więc może zakończmy temat HDR. Uważam po prostu, że 8K w przeciwieństwie do HDR niewiele wnosi. Lepiej by podrasowali technologię OLED, żeby się nie przepalały.
 12. To akurat zależy od konkretnego producenta/modelu. Ale prawdą jest, że jak to mawia mój ojciec "Z g.....na waty nie ukręci". Mam bazowe PS4 i z 3m obraz jest ostry i wyraźny. Jednak jak stanąć metr os TV widać, że jest nie do końca tak ostry jakby mógł. Z tym że nie gram z odległości metra od 55 cali... I to przy włączonym skalowaniu obrazu. Prawdziwą różnicę robi HDR, i to nie w temacie jakichś tam błysków światełkami. Obraz z HDR wygląda bardziej naturalnie. Kolorystyka jest zdecydowanie lepsza. Tu jest przeskok jakościowy, a nie w zwiększaniu rozdzielczości.
 13. Panowie a skąd w ogóle brać treści 8K? Pomijając że z 3m zaciera się różnica pomiędzy Full HD a 4K... Filmów w 8K właściwie nie ma, gier nie ma, streamingu w 8K nie ma i potrzebowały bardzo wydajnych łącz i serwerów. Kupno w tym momencie TV 8K to absurdalna decyzja. W momencie kiedy ten format się upowszechni i będzie można skorzystać z tej technologii dzisiejsze TV 8K to będzie zabytek technologiczny. Jak pierwsze 4K bez HDR.
 14. Dla ubogich to jest Spotify free. Kolega trochę odpłynął 🙄 Całe brzmienie Vinyla można właściwie oddać na CD, Hi-Res. Tylko po co? Podobnie jak w przypadku lamp całe to "brzmienie" to efekt niedoskonałości technologii analogowej. Sam to lubię ale bądźmy realistami. Sugerowanie, że vinyl bezwzględnie gra lepiej od cyfry jest niepoważne.
 15. Mam ultrabooka. Wiatrak włącza się okazyjnie. W sumie prawie nigdy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.