Jump to content

Funnykris

Użytkownicy
 • Content Count

  637
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

123 Dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  https://kchoma.bandcamp.com/

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. No nie wiem. Jak w nagraniu jest pizdnięcie basem to te gówienka potrafią nieźle walnąć po uszach. Ma się wręcz uczucie wibrowania powietrza. Ja słucham głównie rocka z rodzaju tzw. progresywnego czy art rockowego. I naprawdę super się sprawują. Akurat basu im nie brakuje. Ale nie z każdym wzmacniaczem tak jest! Jak podłączyłem je pod NuPrime IDA-8 który jest przeciez świetnym urządzeniem to bas stał się zdecydowanie zbyt mało obecny. Teraz jadę cały czas na starym Audiolabie 8000A po tuningu i choć chętnie bym zmienił na coś lepszego to co nie podłączę to gra gorzej... ATC SCM7 to tak naprawdę monitory studyjne. Można z powodzeniem na nich miksować materiał. One nic nie dodają ani nie ujmują nagraniu. Nie każdemu to pasuje i tyle. Świetna scena, mało wymagające od pomieszczenia. Znajomy ma Guru Junior i mówi że bomba. Sam nie słyszałem ale może to dobry kierunek? Spróbuj sobie GoldenEar Aon2.
 2. Jak to wypada w porównaniu do ATC SCM7 i SCM11?
 3. Fajny kombajn 🙂 Nie bałbym się utraty danych w przetwornikach 24/32 bit. Ale niedobrze jest się zbliżać blisko szumów. Dlatego rozwiązanie takie, że obniżamy cyfrowo o ileś tam db i wtedy analogowo wydaje się mieć sens.
 4. Fajnie tylko nie mówimy przypadkiem o sprzęcie który w momencie premiery kosztował jakieś 35k?
 5. A znacie może jakieś DAC które mają faktycznie wewnętrzna regulację głośności gdzie byłoby po prostu obniżenie napięcia na RCA jak w klasycznym pre? Tzn ustawiamy w np. Volumio Hardware Mixer i możemy sobie tam regulować spokojnie poziom wyjściowy. Można by tak zrobić preamp. Do Volumio da się podłączyć nawet pilot więc...
 6. To chyba coś nie jest ustawione poprawnie. 100% to full głośności a 1% to praktycznie ma być cisza. Połączenie DAC - końcówka to najdoskonalsze możliwe połączenie. Jest jednak warunek. Odstęp sygnału od szumu w DAC musi być bardzo duży. Bo wraz ze ściszaniem będziemy się zbliżać do szumu. Ewentualnie DAC z preampem. Volumio pokazuje że większość DAC ma opcję miksera "hardware" ale ciekawe jak to wewnętrznie działa. Teoretycznie powinno obniżać napięcie na RCA ale jak znam życie próbki są przeliczane.
 7. Te słuchawki mają bardzo duży potencjał. W okresie ostatnich kilkunastu miesięcy miałem u siebie 3 pary audiofilskich słuchawek. Beyerdynamic Amiron, HiFiman Sundara i Audeze LCD-2. Do tego świetne wzmaki. Aune S6 a Audeze testowałem na S7. I po DT990 nic mi te słuchawki nie urwały szczerze powiedziawszy. Najlepsze były Audeze i jestem skłonny przyznać że to całościowo są lepiej brzmiące słuchawki. No chyba że do rocka czy metalu. To wtedy DT990 je pogonią. No i są wygodniejsze. Scena mniejsza ale za to barwa bardziej naturalna. Nie bez powodu ta seria słuchawek to do dziś standard w studiach nagraniowych i masteringowych. DT990 PRO to jedyne słuchawki na których jestem w stanie zmiksować materiał i zabrzmi przynajmniej przyzwoicie na kolumnach.
 8. U mnie wersja PRO chodzi na TAGA HARMONY Thda-500T. Świetny i wydajny wzmacniacz ale nie z każdymi słuchawkami. Akurat DT990 fajnie się zgrywają. Wzmacniacz trochę temperuje im górę.
 9. Chyba że charakterystyki głośników zostaną dobrze dobrane. Ten dołek na częstotliwościach granicznych bierze się stąd że producenci kolumn starają się ukryć to, że np. wysokotonówka i średniotonówka gra totalnie inną barwą dźwięku i brzmi to... dziwnie. Jak się to odpowiednio poprowadzi nic się nie powinno rozjeżdżać. Przykład z moich monitorów:
 10. Na forum jest już temat o Harpii... Z takimi praktykami firmy nie poleciłbym tych kolumn nikomu.
 11. Wydaje mi się że już założyłeś stosowny temat. To co robisz nie ma żadnego sensu chyba że masz pliki minimum w 24/48. Nie chce mi się tłumaczyć po raz setny jak działa cyfrowe audio i jakie parametry plików za co odpowiada.
 12. Nie polecam WAV. Wiele odtwarzaczy i strumieniowców nie chce często czytać tagów. WAV jest też bez sensu z innego powodu. Jest FLAC 🙂
 13. Że w sensie u mnie ten NAD z czym grał? Z ATC SCM7. Moim zdaniem elektrycznie nie dawał rady. Nie on pierwszy. Rozwiń tę myśl. Przecież to przyzwoity DAC.
 14. Tylko nie wiadomo jak z obudowami z tym przyciskiem. I wymagane lutowanie a ja to tak średnio lutuję 😄
 15. Da się zrobić na pilot 😛 To nie jest jakieś nierealne. Ale ja pytam o ten konkretny zasilacz. Teraz jadę w ramach testu na Tomanku ale malinkę z zasilaczem muszę oddać i składam dla siebie na impulsówce. Podoba mi się w Tomanku że ma wyłącznik. W Volumio daję "wyłącz" a potem wyłączam zasilacz i spokój.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.