Jump to content

radmorek

Użytkownicy
 • Content Count

  644
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

230 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1648 profile views
 1. Wielu z nas słuchało i dla tego spośród tych dwóch wskazanie jest na Heco, jeśli nie pasuje, to do Twojej wizji, to nic na to nie poradzimy. Jeśli nie dociera do Ciebie, że ten Denon nie pasuje do Twoich wymagań i kupowanie tak drogich kolumn do niego mija się z celem, to może, jak wyrzucisz w błoto te 2.5k zł, to zrozumiesz o czym piszemy. Kup do niego Koda EX-569F lub Magnat Supreme 1002 ewentualnie Quadtal Argentum 530/550, zaoszczędzisz sporo kasy, a efekt będzie taki sam lub nawet lepszy, a jak chcesz wydać na siłę te 2.5k zł, to spróbuj z Tesi 561 lub BL40 MK3.
 2. W kwocie 3.5k zł za wszystko nowe, kolumny i z amplitunerem sieciowym, do którego da się podłączyć gramofon, będzie ciężko aby w Twoim metrażu spełniło oczekiwania i dało wyraźną poprawę w stosunku do tego co miałeś, no chyba, że jakieś promocje/wyprzedaże ale nie jest nic stracone na starcie. Pierwsze co mi przychodzi, co mógłbyś ewentualnie spróbować odsłuchać, zanim pójdziesz w słuchawki, to taki miks Twojej opcji 1 i 2, to: - aktywne Klipsch R-51PM z wbudowanym phono - około 2k zł [Hidden Content] - Yamaha WXAD-10 - około 700 zł, jeśli będziesz potrzebował, bo te kolumny mają możliwość podłączenia komputera razem więc maks. 2.7k zł, a jeśli zrezygnujesz z WXAD-10, to zostaje Ci 1.5k zł na dołożenie suba , bo nie wiem czy bas będzie dla Ciebie akceptowalny, bo Klipsch w tym modelu niestety "poskąpił" go robiąc ukłon w stronę "środka" i dołożył wyjście na sub gdyby ktoś jednak potrzebował więcej. Drugie co mi przychodzi do głowy to - Onkyo A-9150 - około 1.7k zł [Hidden Content] - Yamaha WXAD-10 - około 700zł - kolumny, no i tu robi się problem, bo zostaje 1100 zł czyli coś w rodzaju: Koda EX-569F, Pylon Pearl 20, Magnat Supreme 1002, co nie oznacza, że to są złe kolumny, jeśli byś trochę dorzucił, to mógłbyś spróbować z Quadral Argentum 530 lub 550, dużo jest teraz promocji na nie i odpowiednio za 1300/1500 zł można kupić.
 3. A kto Ci doradził aby zestawiać Missiom M33i z beznamiętnym Marantz SR5003, kolumny trzeba było zostawić, no ale skoro sprzedałeś wszystko, to jeśli szukasz teraz w nowych klockach do 3.5k zł, to najpierw określ choć oczekiwania co do dźwięku.
 4. Niestety ucięło mi odpowiedź więc do powyższego chciałem dodać, że autor nie potrafi określić odległości zamocowania maskownic, to jeszcze udaje, że potrafi rozróżnić rodzaj preampu, nie mówiąc o tym, że w innych wątkach wypowiada się autoratywnie o tym co kto słuchał i o czym ma pojęcie, a nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie, zadane przez siebie, typowe dla gazetoczytaczy. Franz-007 napisał prawidłowo, że ten wzmacniacz, to konstrukcyjna porażka, a ja dodam, że tą wadę można bardzo szybko i tanio usunąć ale skoro autor taki znawca, to niech radzi sobie sam, nie wspomnę o tym, co również wskazał Franz-007, że trzeba wykluczyć wadę kolumn wpierw, co również jest banalnie proste.
 5. Jaja sobie robisz czy cytujesz gazety, bo elektronikiem rozumiem nie jesteś.
 6. Cena 2.5k zł za te kolumny, to żadna rewelacja, zwłaszcza jeśli są używane, a jak nowe, to też bez problemu można kupić [Hidden Content] nie zmienia to faktu, że będzie to najgorzej wydane 2.5k zł w tym przypadku.
 7. Żeby kolumny coś zaprezentowały sobą, to wzmak/ampli musi też sobą coś reprezentować, a ten Denon nie reprezentuje sobą nic, na czym by Ci zależało i już kolumny z pierwszego Twojego postu go przerastają, a Ty dajesz się wciągnąć w dywagacje o jeszcze droższych kolumnach. W kwocie Rti-a5 złożysz nowy zestaw stereo, który zagra tak jak zechcesz, nie mówiąc o tym, że to będzie przepaść w stosunku do DRA-800H, nawet za te 2.5k co masz teraz złożysz lepszy zestaw. Zrobisz, jak będziesz chciał, to Twoje pieniądze.
 8. Z tych dwóch, to ewidentnie Heco pod Twoje gusta i ampli, jednak zdajesz sobie sprawę, że z tym Denonem i tak nie uzyskasz tego co oczekujesz, jego przerastają nawet tańsze kolumny, a jeśli już musi zostać, to kup lepiej tańsze kolumny i do tego subwoofer, bo bez tego, jak drogich byś kolumn nie podłączył do tego ampli, to basu będzie tyle co kot napłakał.
 9. Wszystko jest napisane w instrukcjach obsługi, jeśli znalezienie odpowiedniej zakładki w nich sprawia Ci umysłowy ból, bądź myślisz, że ktoś przeczyta je za Ciebie, żebyś Ty w tym czasie mógł się smartfonem bawić, to pozostaje tylko współczuć poziomu ... . Jeżeli TV połączony jest z amplitunerem przewodem opt/coax, to w Sony jest zakładka Ustawienia/Dźwięk/Cyfrowe wyjście audio i tam do wyboru jest albo Automat dla Dolby Digital albo PCM, nie wchodząc w szczegóły dlaczego, najczęściej trzeba ustawić PCM (ewentualnie poprzełączać między nimi i zobaczyć czy pojawi się dźwięk). W niektórych Sony i dla niektórych typów podłączeń, jeśli sygnał idzie przez dekoder i do niego wpięta jest antena, to dekoder z tv łączy się hdmi, a dźwięk wyprowadza się na amplituner z dekodera (dekoder nc+ ma osobne wyjście audio), itd., itp, wszystko jest w instrukcjach. A wiesz do czego służy ta funkcja. W Sony, przy podłączeniu zew. audio, najczęściej ustawienia muszą być takie, że jak wchodzisz w Ustawienia/Dźwięk to w zakładce: -Głośnik- masz wybrane- System audio w -Wyjście słuchawkowe/audio- masz wybrane- Wyjście audio w -Wyjście audio- masz wybrane- Stały poziom. Szczegóły czemu/co innego są w instrukcji.
 10. Jeśli masz te 200zł na dorzucenie, to jak najbardziej warto do 20m2, są warte swojej ceny i ładnie zagrają z Onkyo.
 11. Jeśli ma być nowe i pod Twoje gusta, to ja nie widzę innej możliwości niż ten wzmacniacz w tej cenie. Co do kolumn, to nie patrz na cenę, bo Koda ma dużo dobrych rzeczy w normalnej cenie, a nie napompowanej przerośniętym ego producenta, to są naprawdę dobre podstawkowce w rewelacyjnej cenie i w Twoich 20m2 nie widzę nic lepszego jeśli razem ze wzmacniaczem ma być blisko 2k zł., ewentualnie zestaw wcześniejszy ale ten wydaje mi się bardziej Ci podejdzie. Co do Twoich propozycji, to daj sobie spokój, jeśli chcesz mieć lepiej niż teraz, o ile kolumny są przyzwoite, to ta Yamaha, to straszna padaka, jeśli już Yamaha to najmniej od modelu A-S501 wzwyż. Mając 2k zł na nowy kpl. nie da się mieć i bardzo dobrego wzmacniacza i bardzo dobrych kolumn. Wierz mi, że to Onkyo i Koda, w tych cenach, będzie ciężko przebić.
 12. Tak przeglądając Allegro, to jest w dobrej cenie (normalnie koło 2k zł), bardzo dobry wzmacniacz [Hidden Content] do tego weźmiesz podstawkowce Kody [Hidden Content] i za 2.2k zł masz bardzo dobry zestaw na początek.
 13. Dźwięk będzie zupełnie inny, pytanie czy taki Ci będzie odpowiadał, bo Edifier, to taki boombox mający zrobić z rozmachem dużo hałasu za małe pieniądze ale już z namiastką dobrego stereo, zestawy, które Ci podałem pozwolą Ci usłyszeć dużo więcej i lepszej muzyki ale kosztem rozmachu i efekciarstwa. Gdybyś zdecydował się na używany sprzęt, to w 2k spokojnie przebijesz pod każdym względem Edifiera.
 14. Jeżeli ma być nowe i nie musi mieć dużej mocy, to w kwocie 2k zł możesz spróbować takiego zestawu [Hidden Content] [Hidden Content] ewentualnie zamiast MA B2, możesz spróbować z popularnymi Heco Aurora 300. Jeśli szukasz w używce, to masz szerokie pole manewru.
 15. Więc musisz się udać do salonu i samemu oceniać, bo w necie zostało już wszystko napisane, a jak już tam będziesz, to posłuchaj Cambridge One z Monitor Audio Silver 1 lub Emit 20.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.