Jump to content

radmorek

Użytkownicy
 • Content Count

  222
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

97 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Te kolumny są dobre i nie ma je co zamieniać na Dali, natomiast tego Denona dobrze by było jak byś zmienił na przynajmniej model 860, jeśli chcesz Denona.
 2. Mówiąc ogólnie i nie technicznie, wzmacniacze lampowe nie mogą działać bez obciążenia czyli bez podłączenia kolumn, bądź jak mawia branża w stanie rozwarcia wyjścia, ponieważ wynika to z budowy tego wzmacniacza, jeśli podamy na jego wejście jakiś sygnał, to zostanie on wzmocniony przez lampy i trafi na uzwojenie pierwotne transformatora od sygnału i nastąpi dostosowanie stopnia końcowego mocy lampy do impedancji na wyjściu czyli do kolumn, jeśli na wyjściu nie będzie żadnego obciążenia, to na uzwojeniu wtórnym transformatora pojawi się wysokie napięcie mogące go uszkodzić i nie tylko. A ponieważ kolumny dla wyjścia wzmacniacza to nic innego jak obciążenie "oporowe" więc zamiast kolumn można zastosować rezystor.
 3. Dyskusja z serii "... co było pierwsze, kura czy jajko ..." albo "... wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocnymi ...", jak chcecie odsłuchać kolumn bez podłączonego zasilania do nich, do ch... je podłączacie, a jak idziecie odsłuchać wzmacniacz, to co do du... go podłączacie, nie wspomnę o czymś z czego jakąś muzykę trzeba zapuścić. Do słuchania muzyki jest potrzebny zawsze "jakiś zestaw" i jako zestaw trzeba to rozpatrywać, a co w nim jest dla kogo ważne, to sprawa indywidualna.
 4. Nie musi, do wyjścia podłączasz równolegle rezystor powiedzmy 47 Ohm bądź większy ale nie przekraczający 100 Ohm.
 5. Jest to po części prawda, bo jeśli kupisz kolumny z nisko schodzącą impedancją i do nich podłączysz słaby wzmacniacz, a potem bardzo mocny, to usłyszysz różnicę, system musi być zrównoważony i jeśli w takiej "równowadze" się będziesz poruszał, to rzeczywiście zmian możesz nie słyszeć ale zaraz " prawdziwi audiofile" Cię wyprostują i powiedzą, że jesteś głuchy albo, że taniego sprzętu słuchasz😉 .
 6. Dlaczego skandal, to jest po prostu audiofilizm😉, nie liczy się faktyczna wartość/jakość użytych elementów, tylko wmówienie, że one są naj..., co przekłada się na dźwięk, a następnie na cenę.
 7. Proponowałbym nie ulegać audio mitom, że jak kolumny nowe kosztowały drogo, to musi być do nich drogi wzmacniacz. Te kolumny, to żadna kosmiczna technologia z NASA czy z pogranicza nauki i science fiction. Problem z nimi polega na tym, że potrafią zejść z impedancją w granice 3 Ohm i to jest to całe wyzwanie, wymuszające podłączenie mocnego zasilania, a nie drogiego (choć obecnie przy nowych to nieodzowne połączenie). NAD C375, to żadna rewelacja w swojej cenie, "napompowana moc" przy dość średnim zasilaniu, powoduje, że grzeje się jak reaktor jądrowy. Roksan, o który pytał autor, to dużo lepszy sprzęt tyle, że w wersji MKIII, no ale to używka i bez DAC.
 8. Do 2k zł i nowe z dac, to głównym faworytem jest A-9150 i od niego wypadałoby zacząć odsłuchy.
 9. Jak masz możliwość to odsłuchaj tego Yaqin ale cudów się nie spodziewaj, stereotypy często mylą, a jeśli nowy NAD i do 3k zł to 356bee https://allegro.pl/oferta/nad-c356-bee-odsluchy-pabianice-salon-q21-7270360279
 10. Dla samej diagnozy wystarczy kawałek gumy/filcu podłożyć, to po pierwsze, po drugie nikt na odległość takiej usterki nie zdiagnozuje.
 11. Nie mam pojęcia, poza tym nie lubię NAD-a😉.
 12. No i sprawa się rypła😉, trzeba było tak od razu, żeby odtworzyć niskie tony z tego suba w akustyce samochodowej, to musiałbyś zainwestować w Altus 380 albo coś z Cervwin Vega i zasilanie typu Rotel RB 990BX czy Roksan Kandy KA1 MKIII.
 13. Jak sprawny i Ci się podoba, to brać, pamiętaj tylko, że to jest KA1, a nie KA1 MKIII, o którym zapewne czytałeś wiele opinii w necie 😉 i to nie jest to samo brzmienie, można rzec, że to inne wzmacniacze są, producent zdał chyba sobie z tego sprawę i dlatego wprowadził jeszcze MKII i MKIII, po zwykłym K1. Jeśli możesz to dorzuć i weź MKIII.
 14. Z tych co podałeś, to R-N803D jeśli zależy Ci na basie, chociaż dziwne, że z A-S701 brakowało Ci niskich tonów, chociaż fakt, że ona ma je trochę "nienaturalnie podbarwione", R-N803D prezentuje się znacznie lepiej pod tym względem. Z MA BR6 jest problem, że robi wrażenie poprzez swoje duże niskotonowce, a ale bas z nich jest rozlazły i nijaki, audiofile określą to niekontrolowany i miękki, problemem jest zwrotnica ale mniejsza technikę, do jakiej kwoty szukasz, jeśli nowe z funkcjami sieciowymi i w kwocie nowej R-N803D, to nic lepszego nie znajdziesz z basem.
 15. Kupowanie do tej Yamahy kolumn droższych niż 2.5k zł i to nowych, to zwykły przerost formy nad treścią, ona nawet z takich nie wyciągnie "wszystkich walorów". Jeśli dysponujesz kwotą 6k zł, to za połowę tej sumy kupujesz nową Yamahę R-N803D, jeśli lubisz tą firmę, za drugą połowę kupujesz nowe kolumny, kwestia co lubisz, wybór jest spory, WXA-50 sprzedajesz i za pieniądze ze sprzedaży, kupujesz alkohol i się upijasz ze szczęścia 😀.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.