Jump to content

radmorek

Użytkownicy
 • Content Count

  425
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

155 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. K1 mkIII, to szybkość, dynamika i potężne uderzenie, generalnie nie osiągalne dla tych co wskazałeś. Z Twoich typów zacznij od PMA-1500AE.
 2. Bo dodatkowy koszt i czas pracy, bo fatyga kupić części i znaleźć jak zrobić, bo dodatkowe pudełeczko wiszące wśród gąszczu kabli, bo ... . Myślisz, że gdyby autor umiał robić takie rzeczy i znał się na "audio", to zadawałby tak banalne pytanie. Równie dobrze można zadać pytanie, po co kupować wzmacniacze, kolumny, dac itp. przecież to wszystko można zrobić samemu😉.
 3. Trzeba było spytać przed zakupem, bo ten sub generalnie się nie nadaje, powinien być taki z wejściami wysokosygnałowi czyli pod kable głośnikowe. Aby podłączyć ten, trzeba albo wykorzystać wyjście słuchawkowe, pod warunkiem że włożenie jack-a nie odcina kolumn, albo wykorzystać jedno z wyjść głośnikowych i poprzez tłumik rezystorowy/filtr dolnoprzepustowy podłączyć. Można jeszcze pokombinować z tape i zsumować sygnał z dwóch kanałów poprzez rezystory ale to żmudne. Miłego kombinowania.
 4. Nie napisałeś w jakiej kwocie szukasz, jeśli w cenie nowej RN, to tylko z używek coś lepszego trafisz. Roksan to dobry wybór ale przy Twoich preferencjach z MCR, żaden z nowych Ci raczej nie podejdzie, bo też firma "skręciła w audiofilizm i średnicą oraz neutralnością zajeżdża", jedynie Kandy K1 mkIII miał swój oryginalny charakter ale ma już swoje latka. Napisz mi na priv ile chcesz za tą RN i w jakim jest stanie, chętnie kupię sobie, jak cena będzie adekwatna.
 5. Daj sobie spokój z tymi kolumnami, zainwestuje np. w te i będziesz szczęśliwa😉: [Hidden Content]
 6. Nic lepszego i trwalszego nie znajdziesz w tych pieniądzach, a to jest naprawdę dobry sprzęt, tyle że wiekowy i dlatego tani. Przy tym metrażu i pieniądzach zapomnij o tradycyjnych klockach audio do domu.
 7. radmorek

  Jak podłączyć

  Przecież napisałem, że tak, tyle że przewodem optycznym. Jeszcze raz, wykonujesz dwa połączenia: - TV z blu-ray łączysz przewodem hdmi - blu-ray z ampli łączysz przewodem optycznym
 8. Jak może nieznacznie dorzucić albo wziąć na raty, to bez kombinowania i nówka w jednym kawałku [Hidden Content] bądź na początek [Hidden Content] i następnie dozbierać albo też na raty i dokupić coś sieciowego chyba, że wygląd nie ma znaczenia, to [Hidden Content] i wtedy zostają pieniądze na sieciówkę. Z tych co podałeś, to Azur740A
 9. W tak niskim budżecie do napier..., to tylko stary i sprawdzony Elmuz [Hidden Content] [Hidden Content] bądź cokolwiek innego tej firmy, co uda Ci się znaleźć w budżecie i dobrym stanie.
 10. Szkoda wyrzucać, w pierwszym przypadku zapewne selektor/ potencjometr wprowadza zakłócenia do całego układu, bo mało prawdopodobne, żeby wszystkie na raz zużyły się w tym samym czasie, w drugim przypadku pewnie zabezpieczenie "trzyma", bo tranzystory i/lub rezystory emiterowe się "skończyły", bo to dość częsta przypadłość Teac-a.
 11. Popieram przedmówcę, kolumny za 3k zł, to i tak za dużo jak na TX-8270 ale wydasz, jak chcesz, tak jak radził kolega audioburak, zacząłbym odsłuch od Opal 30 jeśli już ma być z rozmachem.
 12. Prawdopodobnie subwoofer aktywny Taga ma wejście R i L RCA, które jest wejściem "low input" i przyjmuje ono sygnał niskopoziomowy już "zsumowany" czyli taki jaki wychodzi z Twojego ampli z "sub out", natomiast ten subwoofer co kupiłeś ma wejście R i L RCA ale "line in" czyli przyjmuje sygnał stereo z rozdzielonym kanałem lewym i prawym, które sobie potem sumuje i odcina pasmo niskotonowe dla siebie, to tak "nie fachowo" w skrócie, dlatego aby ten subwoofer działał z Twoim ampli, to albo musisz połączyć kablami głośnikowymi terminale głośnikowe z ampli z terminalami "high level input" suba albo co prostsze, patrząc na Twoje zdjęcia, to w Twoim ampli jest wyjście "line out" i je łączysz z wejściem "line in" suba za pomocą zwykłego kabla 2rca-2rca. Na wszelki wypadek zawsze warto zajrzeć do instrukcji obsługi urządzeń, to w sumie taka podstawowa czynność😉.
 13. A podłączyłeś dobrze i sprawdziłeś pozycję przełączników z tyłu końcówki, tam jest między innymi wybór filtra. Co do "teorii o kablu", to jest takowa ale to zbieg/zależność kilku rzeczy jest, a jaki przekrój masz w ogóle . Co do wygłuszenia kolumn, to je mają, a jakie to inna kwestia. Poza tym zdajesz sobie sprawę, że ten zestaw gra adekwatnie do ceny, jaką trzeba za niego zapłacić i zgodnie ze "swoim przeznaczeniem". Być może też, ta końcówka mocy ma jeszcze inną wadę niż nie grający kanał.
 14. Bez przesady z tą prądożernością, co do tych, co podałeś, to Denon pma-1500r na pierwszy rzut.
 15. radmorek

  Jak podłączyć

  Blu-ray łączysz z tv przewodem hdmi i dodatkowo blu-ray przewodem optycznym z amplitunerem, następnie w opcjach blu-ray (czasami też/lub w opcjach tv) ustawiasz/wybierasz aby telewizor nie był nadrzędny do blu-ray i wtedy blu-ray działa nie zależnie od tv.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.