Jump to content

radmorek

Użytkownicy
 • Content Count

  478
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

166 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie raz już pisałem, w niskim budżecie, zainteresować się klasą D, nowy sprzęt i mający wszystko co trzeba np. [Hidden Content] do tego kolumny np. [Hidden Content]
 2. Tak, jak zostało już to powiedziane, jest to klasa D stąd duża moc z "małej wagi" i nie będzie miał problemów z napędzeniem Twoich kolumn. Słuchałem już nie jednego maleństwa z tego typu i w swoich cenach są rewelacyjne. Podejdź do jakiegoś sklepu z audio i posłuchaj sam, nawet Topping MX3.
 3. Daj sobie spokój ze starymi gratami, chyba że potrafisz sam je naprawić, jeśli uda Ci się znaleźć w tej kwocie, bo obecnie podrożały, to możesz spróbować HK970, ale radziłbym się skupić na [Hidden Content] do 500zł jest spory wybór z darmową wysyłką i masz wszystko co potrzebujesz.
 4. Jeśli ma być nowe do 3.5k zł. to zacząłbym od Yamahy ale R-N803D, duża funkcjonalność i solidna konstrukcja, dźwięk do indywidualnej oceny, jeśli używane to zacząłbym od Roksana.
 5. radmorek

  Pioneer A 443 usterka

  Cokolwiek aby połączyć. Teoretycznie w Pioneer było to do podłączenia korektora ale chyba końcówkę mocy można wysterować przez nie.
 6. radmorek

  Pioneer A 443 usterka

  A zworki w gnieździe Adaptor z tyłu wzmacniacza są ?
 7. Jeżeli dla Ciebie Yamaha RX396 czy HK3270 gra lepiej od R-S700, co oczywiście jest możliwe, bo to Twoja opinia, to znaczy, że żadna z porad na forum Ci nie pomoże i bez indywidualnych odsłuchów nic sobie nie wybierzesz, a na pewno żaden Nad, tym bardziej modyfikowany. Jak zwykle uważam, że celnie dobrał Ci audioburak czyli Onkyo A-9150 jeśli ma być nowe lub w używce Denon 1500R/AE, jeśli już używane, to tradycyjnie polecam Roksan Kandy I mkIII jeśli ma być do 2k zł.
 8. Będziesz kupował nowe, a w salonie na pewno mają obydwa więc sam ocenisz, dla mnie Onkyo A-9050 gra dużo przyjemniejszym i "lepszym" dźwiękiem niż TX-8250 i zapewne też to usłyszysz, a czy Ci się bardziej będzie podobało, to powiesz nam sam😉.
 9. Jeżeli dla kogoś efektywność kolumn jest wyznacznikiem jakości grania, jak i pozostałe suche "technikalia" to tylko pozostaje współczuć, bo z tego wynika, że te STX-y są prawie najlepiej grającymi kolumnami na świecie, no bo skoro np. Magico 5 za 50 tyś, zł mają skuteczność zaledwie 88dB, to taki Graviton z 97dB musi je "zjadać na śniadanie". Pomijam fakt, że autor upatrzył sobie TX-8250, który do tych kolumn pasuje technicznie, jak "świni siodło", no ale czego to się nie pier..., żeby towar sprzedać. Oczywiście nie zmienia to faktu, że komuś takie połączenie może się spodobać. Ja obstawiam, że ten Onkyo z Pylon zagra lepiej. Jeżeli budżet autor zwiększa do 3k zł, to ja bym jeszcze odsłuchał Onkyo 9050 z Pylon 25, jeśli nowe ma być wszystko ale namawiam na używki wtedy skok jakościowy będzie znaczący.
 10. No wiesz, przy Twoim budżecie dużego ruchu nie masz, poza tym kolumny swoje też zrobią więc musisz rozpatrywać wszystko jako całość więc nie sugeruj się za bardzo tym co słyszałeś u kolegi. Onkyo tak jak pisałem, na razie faworyt, ewentualnie zaproponuję Ci, jak w innym wątku komuś, rozejrzenie się za czymś takim [Hidden Content],searchweb201602_3,searchweb201603_53 i nie sugeruj się wielkością/wyglądem, te urządzenia są bardzo funkcjonalne, grają bardzo ładnie i mają odpowiednią moc dzięki temu, że to klasa D i pociągną spokojnie kolumny podłogowe i w niskich budżetach myślę są lepszym rozwiązaniem niż stare ampli av, które są praktycznie nienaprawialne ze względu na brak części/cenę, a wbrew pozorom, aż tak rzadko się nie psują. Jeśli natomiast chcesz rzeczywiśće odczuć skok jakościowy w niskim budżecie, to tak jak zawsze polecam, oprzyj go o: [Hidden Content] ale to już drożej, trzeba radio dokupić, jakiś dac itp.
 11. Zrobisz jak będziesz chciał, jeśli "wolisz wygląd od dźwięku", Twój wybór ale w kwocie jakiej szukasz (~500zł), poza tzw. okazjami, żaden ampli nie zapewni Ci funkcjonalności i dźwięku, na którym Ci zależy, zwłaszcza basu, jaki oferują te "małe gówienka". To były tylko przykłady ale na ali i nie tylko są tego tysiące, a o moc nie musisz się martwić, bo je nie zabraknie, no ale zawsze można się oszukiwać, że "duży gra głośniej i lepiej"😉.
 12. Wolałbym jednak stereo. Nigdy nie będę miał zestawu innego niż 2.0. Z racji zajmującego miejsca w domu i osobistych preferencji. Gdzieś slyszalem że wzmacniacz w podobnych pieniądzach co amplituner zagra o niebo lepiej (na korzyść wzmacniacza). Jeżeli szukasz amplitunera do 600zł i przy Twoich założeniach, to poza tzw. okazją, nie kupisz nic lepszego niż zaproponował Ci audioburak, bo to bardzo dobrze grający w stereo ampli AV, a do tego cyfrowe wejścia dają spore możliwości rozbudowy/ podłączeń, nawet wiele tanich wzmacniaczy stereo nie zagra, jak ten ampli.
 13. radmorek

  Amplituner

  [Hidden Content]
 14. Według bodajże samego producenta kolumn, ten model ma min. impedancję nie dużo poniżej 4 Ohm w okolicy 180 Hz więc wszystko możliwe, choć producent Amplitunera deklaruje współpracę z kolumnami 4-16 Ohm, choć mocy dla najniższej wartości nie podaje, poprzestając na 6 Ohm. Jeśli wszystkie połączenia są solidne/prawidłowe, to jednak wszystko na to wskazuje, że ten ampli jest za słaby dp tych kolumn, tym bardziej że to już drugi egzemplarz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.