Jump to content

Kazik II

Użytkownicy
 • Content Count

  1930
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

558 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

8083 profile views
 1. A teraz Czesław Niemen z cd i znów Niemen fajna płytka 😉
 2. A może wiesz czemu cienko grały na Audio 2019
 3. AN nie słuchałem, tylko odniosłem się do wpisu Moontan
 4. Polak potrafi 😉 ale Wasze działania są na wysokim poziomie i myślę że ma to szansę zagrać znakomicie.
 5. Na ostatnim Audio zestaw cubeaudio był zaprzeczeniem wysokiej jakości reprodukcji dźwięku.
 6. Fajnie słucha się takich staroci 😉
 7. Neupreis ca.: 2'900 DM, tyle kosztował accuphase 206 A on lepszy od wina z ceną 😉
 8. Dawno temu jeden z użytkowników forum napisał - cytat - "dla uzyskania tutti orkiestry, bądź wrażenia namacalności fortepianu, niezbędne jest zastosowanie zespołów głośnikowych o skuteczności powyżej 95dB/1W, zdolnych do przetwarzania transjentów o poziomie szczytowym SPL=126dB, bez znaczących zniekształceń harmonicznych, a tym bardziej intermodulacyjnych w zakresie średnio i wysoko tonowym. Tak zdefiniowane kryterium oznacza że zespół głośnikowy powinien się charakteryzować mocą programową około 1000W i taki też powinien być użyty wzmacniacz. Obniżenie mocy wzmacniacza do 250W zaowocuje spadkiem SPLmax do 120dB. co jest wartością do przyjęcia w warunkach domowego salonu, aczkolwiek zauważalnym dla wnikliwego i wymagającego słuchacza." Podana prze zemnie powyżej płyta, ma zakres dynamiki powyżej 30 dB i dlatego jest problemem dla niektórych systemów 😉
 9. Na forum było kiedyś bardzo dokładnie wyjaśnione, dlaczego niektóre realizacje nagrań, potrzebują dużych mocy, poszukaj.
 10. Przy tej pozycji. lepiej wypadła końcówka mająca dla 8, 4, 2 ohm (200, 400, 500) niż moja mająca 100, 200, Kolumny moje mają ciut powyżej 90 dB , i minimum impedancji 4,2 ohm i są trzydrożne. A jeszcze lepiej grały ze wzmacniaczem 500, 1000, 2000 W Główna różnica polegała na swobodzie w oddawaniu transjentów 😉
 11. Zagra lepiej, jeśli zestawy głośnikowe na to pozwolą 😉 i nie chodzi tu o głośność.
 12. Znajomy stolarz nie używał klonu ;( i powiedział, że u nas jest problem, bo prawie niema drzew klonowych do ścinki. A ma na składzie naście m3 desek sosnowych i świerkowych. Z powyższym nie pomogę, ale trzymam kciuki za Wasze projekty.
 13. Nawet Jasik zaskoczony był znakomitą realizacją. Podobne klimaty 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.