Jump to content

bartleby

Użytkownicy
 • Content Count

  130
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutralny

About bartleby

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. bartleby

  Kupię DAC Topping D30

  Kupię używany DAC Topping D30 - ewentualnie podobny. Proszę pisać PW. Może być z wysyłką. Cena do uzgodnienia.
 2. Przepraszam, wcześniej przeczytałem twój post w pośpiechu. Tak, wyłączam loudness jak słucham w dzień, bo basu jest za dużo i jest nieprzyjemny. Z sopranami podobnie. Poesperymentuję jutro z ustawieniem na tyle na ile się da. Nie mam dywanu i nie będę miał, bo ciężko się po tym jeździ na wózku. Pokój jest mocno zawalony meblami. Kolumn podłogowych już nie kupię, bo nie mam ich gdzie postawić tak, żeby głośniki były odsłonięte. Te Paradigmy to i tak spore kloce. Tu też Cię wcześniej źle zrozumiałem - przywykłem, że 1 kabel do 1 kolumny. Już rozumiem i jak mi się jutro uda, to ku
 3. 4 kable? Mam zrobić bi-amping? Jutro je trochę poprzestawiam jak nie będzie tłoku w mieszkaniu.
 4. No ok, ale co zrobić, żeby i w dzień było ok? Tu wraca temat DAC. Poza tym trochę stary i ryzyko, że kupię 'grzebany'. To jednak jest opcja.
 5. Nie. Z loudness po cichu/w nocu jest wszystko w porządku. Głośniej bez loudness jest bardzo niewiele basu i soprany też marne 'pudełkowo'. Z loudness głośniej jest źle, bas zaczyna buczeć/dudnić a soprany drażnią i nie są to w brzmieniu takie soprany jak lubię - jakby podbita była część pasma trochę poniżej sopranów. Nie wiem czy jasno to tłumcaczę.
 6. Altusy nie sprawiają mi szczęścia, bo kupiłbym Altusy. Nie mogę eksperymentować z ustawieniem kolumn - to jest niewielki salon i wszystko ma swoje miejsce. Mogę je minimalnie obracać itp. Kolumny nie stoją na półkach ani we wnękach, ale mają z tyłu mało miejsca. Te Paradigmy to na przestrzeni kilkunastu lat moje 6 kolumny, są najbardziej zbliżone brzmieniem do tego co lubię. Miałem różne marki i wielkości. Zawsze miałem Harmany, od amplitunerów do kina po ostatni HK3490 stereo. Kupiłem Marantza, żeby spróbować czegoś innego, bo Harmany nie spisały się. Niezmienne pozostaje
 7. Z Marantra dużo, ale z włączonym loudness. Z Harmana zawsze mało, dlatego musiałem zawsze walczyć z subwooferami. Nawet nie wiedziałem, że te kolumny potrafią zagrać takim basem dopóki nie podłączyłem ich do Marantza. Dlatego myślę, że może DAC...
 8. Z kablami jest jak najbardziej do sprawdzenia - dzięki. Chociaż problematycznie, bo mam kable pod listwami. A tu się dziwię, bo naczytałem się o CA, że 'kocyk'.
 9. Ok, teraz przynajmniej wiem, że 'konwerter toslink do analogu' to DAC 😄 Marantz przyszedł i trochę go sobie posłuchałem. Muzyka brzmi przyjemniej niż na moim dotychczasowym HK3490, ale to nadal nie to. Jest trochę więcej basu (HK ma mało basu!), ale soprany nadal 'pod kocykiem'. Podbicie sopranów daje nie taki efekt o jaki mi chodzi - mam wrażenie, ze to podbija głównie trochę niższą część pasma niż np. lekko udeżane talerze perkusji. Marantz jest królem nocy, ciche słuchanie (z 2 osobą śpiącą w pokoju) z włączoną funkcją loudness daje przyjemny efekt - słychać ładnie soprany i bas pociąg
 10. Kupiłem Marantza pm6006. Nie mogę nic więcej powiedzieć, bo wniknęły komplikacje z przesyłką i jeszcze go nie mam. Do tego przyplątał mi się jakiś problem z uchem i prawie nic nie słyszę w 'kanale lewym' 😉 Zintegrowana ALC1150.
 11. Ale ja potrzebuję ewentualnie zmienić optyka idącego z karty w komputerze na analog 2x RCA, żeby podłączyć to do wzmacniacza bez wejścia optycznego. Nie potrzebuję USB -> optyk.
 12. Budżet koło 1000zł na używany, więc od razu nasuwa się Yamaha A-S501. Jak wyczekam, to da się trafić używany CA CXA60 poniżej 2000zł, ale obawiam się, że nie trafi brzmieniowo w mój mocno dresiarski konturowy gust. Dziękuję. Jeśli będę jednak musiał kupić wzmacniacz bez optyka, to to kupię.
 13. Dziękuję za pomoc. Będę jednaj szukał wzmacniacza z optykiem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.