Jump to content

Premiumsound

Partner Audiostereo
 • Content Count

  443
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

81 Neutralny

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.premiumsound.pl

Informacje profilowe

 • Branża
  Sklep

Recent Profile Visitors

1252 profile views
 1. Zdecydowanie nie jest zagrożeniem, bo nie ma czegoś takiego jak za mocny wzmacniacz. Prędzej uszkodzi głośniki wzmak za słaby, który wysyła zniekształcenia niż mocny wzmacniacz z czystym sygnałem. Musical 6 powinien się z nimi dobrze zgrać, bo ma spory bas i dociaży te głośniki, wyciśnie z nich wszystko. Opis na naszej stronie jest błędnie przetłumaczony, musimy to poprawić.
 2. Figaro to zdecydowanie lepsze kolumny w każdym paśmie. Są też łatwiejsze do wysterowania dla wzmacniaczy. Wszystkie podłogówki są trójdrożne i nie schodzą poniżej 4ohm, mając dość wysoką skuteczność 91db. Brzmienie Figaro jest bardzo organiczne na średnicy, dociążone, lekko ciemne, więc z Audią optymalnie, z dobrze kontrolowanym basem, świetnie budują scenę w głąb.
 3. Pozwolę sobie nie zgodzić się z Tobą, bo dopiero od niedawna funkcjonuje oficjalna dystrybucja Line Magnetic w Polsce i obserwujemy stały wzrost sprzedaży produktów tej firmy i ilości zadowolonych klientów.
 4. AS Overture i Audia Fligght to bardzo dobre połączenie. Overtury są ciemne w brzmieniu i Audia wyciąga z nich wszystko, co najlepsze. Pathos gra ciut za gęsto. Gratuluję systemu.
 5. Firma Line Magnetic została założona w 2005 roku przez dwóch braci, audiofilów, którzy pasjonowali się i nadal pasjonują techniką lampową, lampami elektronicznymi i legendarnymi amerykańskimi produktami lat 50-tych. Line Magnetic LM - 805IA Oferta Line Magnetic to wzmacniacze, źródła i kolumny głośnikowe. Część aktualnego asortymentu firmy, to świadome nawiązania do wielu legendarnych produktów. Poza replikami legendarnych, amerykańskich urządzeń Western Electric, Line Magnetic oferuje również całą gamę aktualnie projektowanych urządzeń, które zachwycają pasjonatów i audiofilów na całym świecie. Line Magnetic LM - 812 Iconic Przez wiele lat firma stała się znana na całym świecie również jako specjalista w naprawach takich legend jak Western Electric, Altec, Jensen itp. Produkuje też repliki głośników i elektroniki. Line Magnetic LM - 845 Premium Dziś wszystkie projekty i osiągnięcia są wynikiem wielu lat pracy i doświadczeń zespołu fachowców i inżynierów audiofilów. Firma ma dwie fabryki, w których wszystkie produkty wykonywane są w systemie punkt-punkt.
 6. Pear Audio Blue Little John - gramofon na którym zagramy podczas warsztatów. Gramofony i ramiona Pear Audio Blue nie stanowią rewolucji, ale raczej ewolucję podejścia Toma Fletchera do konstrukcji gramofonu. W oparciu o Blue Toma Fletchera, Little John używa tej samej zasady motorycznej i silnik musi być początkowo obrócony ręcznie. Ta zasada silnika drastycznie zmniejsza rezonans przechodzący od silnika do talerza i zapewnia dokładność prędkości. Little John zawiera istotny parametr w konstrukcji gramofonu: pasujące materiały zdolne do naturalnej kontroli rezonansu i będące w fazie dźwiękowej. Komponenty są tak dobrane, aby idealnie ze sobą współpracować, dzięki czemu całość jest czymś więcej niż tylko sumą części - tworząc gramofon w harmonii dźwiękowej. Szczególną uwagę zwrócono na nową konstrukcję łożyska wraz z nowym i ulepszonym cokołem. Wdrożono ulepszony układ silnika i inny talerz wraz z innymi ulepszeniami w celu uzyskania najwyższej jakości dźwięku organicznego. Doskonałe połączenie materiałów zapewnia zdumiewający realizm, jakość tonalną i równowagę, z realistyczną i głęboką sceną dźwiękową 3D. Będziesz mógł usłyszeć zadziwiające, zbliżone do żywego występy swoich ulubionych muzyków. Każdy model jest zbudowany ręcznie na tych samych zasadach projektowych i wszystkie oferują dźwięk o wysokiej wydajności, jakość wykonania i wartość przekraczającą ich cenę.
 7. Rolof Audio Stelvio - przedwzmacniacz gramofonowy z wydzielonym zasilaniem i całkowicie symetryczną konstrukcją. Na tym urządzeniu będziemy prowadzili odsłuchy podczas całych warsztatów. Pełny opis i dane techniczne urządzenia pod tym linkiem - ROLOF AUDIO STELVIO
 8. Walentynkowa oferta od Primare. Przy zakupie wzmacniacza, odtwarzacz CD za 50% ceny. Oferta aktualna do końca weekendu. Zapraszamy - https://www.premiumsound.pl/manufacturer/primare
 9. Premium Sound i 4HiFi zapraszają na warsztaty gramofonowe. W dniach 21 i 22 lutego, w siedzibie 4HiFi w Gliwicach odbędą się warsztaty gramofonowe i prezentacje sprzętu oraz płyt winylowych. Prowadzić je będzie człowiek o niebywałej wiedzy, projektant, konstruktor i miłośnik gramofonów. W 2002 roku opublikował pierwszy w Polsce poradnik kalibracji tych wspaniałych urządzeń. Robert Rolof, bo o nim tutaj mowa, wprowadzi słuchaczy w świat gramofonów, wkładek i wielu innych ciekawych zagadnień. Zakres warsztatów będzie sukcesywnie uzupełniany. Lista sprzętu na którym zagramy będzie bogata i wyjątkowa. Wisienką na torcie będą płyty winylowe (możliwość zakupu) wyprodukowane przez legendę świata audio Kazuo Kiuchi(Harmonix, Hijiri, Enacom, XRCD24). Odsłuchy prowadzone będą na urządzeniach marek: Rolof Audio, Shanling, Audiosolutions, Hana, Line Magnetic, Pear Audio Blue. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy !!! Link do wydarzenia na FACEBOOK
 10. Wysokiej jakości okablowanie audio z miedzi OCC, pochodzące z bardzo egzotycznej dla nas Indonezji, a dokładnie wyspy Bali. Pomysł na Vermouth Audio narodził się w 2010 roku z ogromnej pasji i pragnienia. Naszą filozofią zawsze było dostarczanie najlepszych produktów najwyższej jakości w cenie, na którą większość klientów może sobie pozwolić. Uważamy, że jakość nie powinna być narażona na szwank, a nasza satysfakcja wynika wyłącznie z dzielenia się naszą pasją. Konstruujemy złącza, kable i elektronikę do głośników. Na początku traktowaliśmy to jako hobby, ale nagle wraz z upływem czasu, przez ciężką pracę i poświęcenie, zostaliśmy uznani jako producent. Ponieważ uwielbiamy i dążymy do wysokiej jakości reprodukcji muzyki, największą nagrodą na jaką moglibyśmy kiedykolwiek liczyć są ludzie, którzy cenią to co tworzymy. Obecnie Vermouth jest znane nie tylko jako niedroga i opłacalna firma, ale przede wszystkim jako marka, która zapewnia czystą jakość. Wielu pytało, czy nasze ceny nie są aby zbyt niskie w stosunku do tego, co oferujemy. My tak nie uważamy. W tym celu chcielibyśmy podziękować za zaufanie i dzielenie się naszymi marzeniami. Ciesz się naszymi produktami tak samo jak my lubimy je wytwarzać. www.premiumsound.pl
 11. Zainteresowanych odsłuchem kolumn AudioSolutions Virtuoso M i Virtuoso S, serdecznie zapraszamy do naszego dealera 4HiFi w Gliwicach. Oprócz tych dwóch modeli, mają też na miejscu i udostępniają do odsłuchu całą linię Figaro. Zapraszamy.
 12. Zapraszamy już od jutra na Stadion Narodowy sala SKY BOX 137 Zaprezentujemy Virtuoso M i S w towarzystwie monobloków Shanling A600, Line Magnetic PRE LM-512CA i Rockna Audio Wavedream NET i DAC Signature. Stoliki Solid Tech i okablowanie Tellurium Q. Do tego pyszna kawa z trójmiejskiej palarni Pello Cafe.
 13. Zdecydowanie 250 Evo, z tych starych Xavian, to najbardziej udany model. Trzeba tylko zadbać o dobre podstawki do nich, najlepiej takie, z którymi można skręcić kolumny. Te aluminiowe Metallico od Xavian były świetne, niestety trochę drogie.
 14. Witam. Mamy już na miejscu najnowsze Xavian Perla Esclusiva i Madre Perla (wersja podłogowa). Wszystkie nowe Xaviany będę teraz z pełnego drewna dębowego, już nie orzech włoski. Dodatkowo mają też zmienioną, poprawioną przez Barlettę zwrotnicę. Co z tego wynika? Moja pierwsza myśl była taka, że dąb jest tańszy od orzecha, bo tak jest i sprytny Włoch znalazł oszczędności. Dąb jednak, ma też zupełnie inną gęstość i twardość. Nie wiem co bardziej wpłynęło na brzmienie tych nowych modeli, ale są zdecydowanie szybsze, bardziej rozdzielcze i mają lepszy, niżej schodzący bas. Gdy rozmawiałem z Barlettą na prezentacji, twierdził że to nowe zwrotnice przede wszystkim, ale też podkreśla, że sam bas, jest lepszy dzięki drewnu dębowemu. Kończąc ten przydługi wywód, zapraszam na odsłuchy, bo kolumienki są genialne. Wybitna stereofonia, dosłownie znikają z pomieszczenia i to, co w poprzednich seriach trochę kulało, czyli rozdzielczość na basie, jest zdecydowanie lepsze. Łatwiej dzięki temu zgrywają się z lampami i tranzystorami które są bardziej misiowate basie.
 15. Według mnie, Lavardin nie pasuje do Xavian, chyba że ktoś stawia na wokale i tylko takiej muzyki słucha, będzie super. W szerszym repertuarze te kolumny potrzebują prądu. One go kochają i odwdzięczają się za zapas mocy. Co prawda aktualna oferta Xavian i tak jest bardziej uniwersalna w tej kwestii niż modele na scan speak, ale jednak nadal Barletta robi skomplikowane zwrotnice, które zjadają wzmacniacze. Mocna lampa na KT 88 jak Line Magnetic, albo mocny, wydajny prądowo tranzystor. Innej drogi nie ma.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.