Jump to content

i-ar

Użytkownicy
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. We czwartek był globalny problem z dostępem urządzeń Yamaha wykorzystujących vtuner. Został już naprawiony i powinno wszystko działać.
 2. ja bym sprobował wyczyścić szmatką z kropelką oleju (może być oliwa z oliwek)
 3. i-ar

  Logitech Harmony 650

  Potwierdzam, że piloty harmony wymagają cierpliwości, ale jak już się wszystko zaprogramuje jest wspaniale.Używam ich (pierwszy nie wytrzymał upadku) od jakichś 10 lat a oryginalne piloty od urządzeń, które kupiłem w tym czasie leżą nierozpakowane. Wydaje mi się, że Twój pilot jest wadliwy. Spróbuj go całkowicie zrestartować i zaprogramować jedną prostą czynność. Jeżeli nadal będzie zachowywał się źle proponuję kontakt z pomocą techniczną (polecam - bardzo pomocni).
 4. Nie lakierem, tylko zmywaczem do lakieru. Kiedyś były takie na bazie acetonu i znakomicie kleiły taśmy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem była jednak specjalna taśma do klejenia. Niektóre z magnetofonów szpulowych miały specjalne wgłębienie na pokrywie głowic, ułatwiające takie operacje, ale przy odrobinie wprawy udaje się skleić taśmę bez problemu na dowolnej gładkiej powierzchni. Ucinasz równo kawałki taśmy, naklejasz na jeden kawałek taśmę klejącą, odwracasz do góry nogami i przykładasz drugi kawałek taśmy magnetofonowej do pozostałego kawałka taśmy klejącej. Oczywiście musisz zwrócić uwagę aby klejenie nie było od strony głowic.
 5. i-ar

  MP3 vs FLACa - test.

  Też uważam, że 2 jest najgorsza, a 1 najlepsza. Skłaniam się do kolejności 1432 (od najlepszego). Przy takich kawałkach algorytm kompresji, poza wykorzystaniem filtra dolnoprzepustowego, nie ma chyba wiele do roboty i dlatego nie słyszymy różnic (chyba ze okaże się, że trzeba będzie pójść do laryngologa?)
 6. i-ar

  MP3 vs FLACa - test.

  A może jeszcze inaczej? Porównywanie idzie nam ostatnio coraz lepiej, więc moze "weźmy na warsztat" jeden kawałek i zgadnijmy, czy jest to flac, 320mp3, czy jeszcze coś innego? Skoro część z nas uważa, że rozpozna mp3 po sekundzie słuchania, to spróbujmy!
 7. i-ar

  MP3 vs FLACa - test.

  Potwierdzam 4,1,2,3 (od najlepszego), ale 2 i 3 są mono, co tylko ułatwiło identyfikację. Z jedynka i czwórką już było gorzej, chociaż nie tak, jak z poprzednimi. Wiele zmieniło to mono i porównywanie ze sobą tylko dwóch par. Chyba że okaże się inaczej...
 8. i-ar

  MP3 vs FLACa - test.

  Przyłączam się do zabawy. Jak dla mnie 1 to flac, potem 3 dalej 2 i 4 a i tak pewnie okaże się, że jest całkowicie odwrotnie :-). Na moim sprzęcie z marketu wydaje się, że scena najszersza jest w 1, w 2 czuję się jakbym był w środku tego fortepianu, w 3 muzyka jest najłagodniejsza. Różnice są praktycznie niewyczuwalne, może na poziomie 0,1% pewności i mogą być bardziej "audiosugestią" - to zdecydowanie nie jest zabawa w "znajdź 10 szczegółów".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.