Jump to content

JarekC

Użytkownicy
 • Content Count

  1387
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

JarekC last won the day on November 23 2012

JarekC had the most liked content!

Community Reputation

260 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Tak na prawdę jedyne pewne źródło oryginałów o Rochester Electronics jest to firma specjalizująca się sprzedażą elementów wycofanych z produkcji przy czym posiada autoryzację większości dużych producentów półprzewodników. [Hidden Content] Mają wszystkie gradacje i wersje SMD i DIP. Przy czym cena znacznie wyższa niż z Chin i też dość spore koszty wysyłki.
 2. A gdzie pisałeś że wymieniłeś układ ds90LV028A? Napisałeś nieprecyzyjnie i z kontekstu wynikało że wymieniłeś TL431. To jest ogólnodostępne forum i nie potrzebuję twojego zezwolenie na pisanie w tym wątku. Jest mi obojętne jak ten DAC gra natomiast nie jest mi obojetne jak są traktowani uczestnicy tego projektu. Jeżeli trzecia osoba ma problem z tym samym napięciem to może problem tkwi w źle obliczonym układzie stabilizatora lub choćby zmianie trafa zasilającego i konieczności zmiany wartości rezystora szeregowego.
 3. Kolega sam sobie zaprzecza: Najpierw pisze :To nie był problem TL431. A potem: Przyczyną okazało się, że chyba uszkodziłem układ Mam wrażenie że kolega jest Alter Ego Vivaro.
 4. Za mało, rekomendowane minimalne napięcie zasilania dla tego układu to 3V. Tutaj masz dostępny kalkulator dla TL431 pracującego jako Shunt Regulator [Hidden Content]
 5. .Chyba masz rację ale i tak została jedna dobra wiadomość 😀.
 6. Witam, Dwie dobre wiadomości: - płytki zamówione - z wątku i z całego forum zniknęły wszystkie wpisu niejakiego Robert Pudzi, czyżby jednak zdublowane konto z innym użytkownikiem piszącym w tym wątku Pozdrawiam JarekC
 7. JarekC

  WIP - DAC AK4499

  Aktualnie z układami AKM może być problem bo niedawno spaliła się ich fabryka [Hidden Content] i większość układów zniknęła z rynku lub ceny poszybowały w górę.
 8. Zostawcie starą taka jaka była, nowa ma za ostre kolory. Testy róbcie na osobnej skórce.
 9. Jak zamienisz C z E w Q1 i Q2 to może będzie mieć sens. A gdzie jest wyjście z tego układu, czy to tak sobie wisi na zasilaniu?
 10. Jeżeli chce Ci się wysyłać to możesz mi go podesłać, spróbuję go zreanimować. Tutaj jest też wątek poświęcony naprawie R-DAC Kontakt przez PW lub jarekc(dot)diy(małpa)gmail(dot)com
 11. Serwis należy rozpocząć od sprawdzenia napięć +5V na stabilizatorze REG400 i 3.3V na REG401
 12. W rDAC lubią padać kondensatory przy jednym ze stabilizatorów lub sam stabilizator. Do mnie trafiły 3 uszkodzone i we wszystkich były uszkodzone stabilizatory i kondensatory. W sieci dostępna jest instrukcja serwisowa, zacząć od sprawdzenie wszystkich napięć.
 13. Jeżeli tylko oznaczenia z układów nie są starte to najczęściej udaje się rozkodować oznaczenie. Zacząłbym od sprawdzenia kondensatorów blokujących, za przetwornicą, lubią padać na zwarcie.
 14. STTB w SOT23-6 odpowiada LM2841 od TI czyli przetwornica Step-Down Możesz sprawdzić czy zgadza się pinologia: [Hidden Content]
 15. Projekt wystartował 11 lat temu i jego żywot dobiegł końca. Zmieniłem też trochę swoje zainteresowania i aktualnie raczej jestem tylko biernym obserwatorem forum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.