Jump to content

wojtek_o

Użytkownicy
 • Content Count

  110
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  2088222

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czy zasilanie transportu CD (Cambridge CXC) z zasilacza UPS to dobry pomysł? Celem jest stabilizacja napięcia i uniknięcie zakłóceń. Klasy tych urządzeń są bardzo różne. Czym się kierować i czego unikać?
 2. Muszę w takim razie doprecyzować pytanie 😄 Czy w przedziale cenowym do ~5tys zł - są istotne różnice w jakości transportów w odtwarzaczach CD? Czy wszystko gra podobnie i lepiej przeznaczyć więcej pieniędzy na DAC-a?
 3. Ciekaw jestem Waszych doświadczeń i spostrzeżeń jeśli chodzi o jakość transportu w stacjonarnych odtwarzaczach płyt CD. Teoretycznie, większy wpływ na brzmienie ma to jakiego przetwornika DAC użyjemy... i teoretycznie każdy CD player z wyjściem cyfrowym jest w roli transportu równie dobry. Ale praktyka tej teorii nie potwierdza 🙂 Stąd pytanie - które odtwarzacze z dostępnych na rynku mają niezawodnie działający i precyzyjny transport? Zastanawiam się nad kupnem CD playera z przyzwoitym przetwornikiem na pokładzie, ale też na tyle dobrym transportem aby można go było rozbudować w przyszłości. P
 4. Testowałem urządzenie przez weekend i mam kilka interesujących spostrzeżeń. Niestety nadal twierdzę, że urządzenie nie działa do końca poprawnie. Ale po kolei. Niektóre urządzenia podłączone do domowej sieci elektrycznej powodują niewielkie skoki napięcia - nie mam na to dowodu, ale taką mam teorię. Żadne z urządzeń audio poza odtwarzaczem Cambridge CXC nie reaguje na te wahania. Zauważyłem, że gdy CXC odtwarza płytę i w tym momencie włączę/wyłączę płytę indukcyjną w kuchni, to następuje pół sekundowa przerwa w odtwarzaniu. Usterka ujawnia się czasem również w innych okolicznościach, gdy
 5. Mówią, "u nas działa"... i jak to udowodnić, że problem jest?
 6. Serwis odesłał mi sprzęt i nic się nie zmieniło. Na trzy odtworzone płyty, błąd wystąpił trzy razy. Występuje to średnio raz na godzinę ciągłego odtwarzania. Zacząłem się zastanawiać, czy to na pewno nie jest jakiś zewnętrzny problem, np z dac-iem? Mam cambridge dacmagic 100 podłączony przez coax. Jak wpiąłem wyjście z cxc do bluesounda przez kabel optyczny, to po godzinnym odsłuchu nie zauważyłem zacinania się... co jest ciekawą obserwacją i daje do myślenia. Ale nie słuchałem po toslinku wystarczająco długo żeby być pewnym, że przy takiej konfiguracji błąd nie występuje.
 7. Czy uszkodzone gniazdo jack w przetworniku Dragonfly (black) da się wymontować/wymienić? Mam taki problem, że pojawiło się buczenie i trzeba pokręcić wtyczą żeby ustało. Da sie to naprawić? Czy nie warto?
 8. Ponieważ w serwisie cd-transport działa bez zająknięcia, mam podejrzenie, że to jakieś skoki napięcia w mojej domowej sieci elektrycznej powodują to zacinanie się odtwarzania. Czy jest możliwe, że Cambridge CXC jest bardziej podatny na takie wahania napięcia od reszty moich urządzeń? Czy listwy antyprzepięciowe/filtrujące powinny tu pomóc? A może dobrym pomysłem będzie zasilanie niektórych urządzeń - jak np transport cd, gramofon - z UPS-a?
 9. Nagralem kilka probek jak odtwarzacz sie zacina. W serwisie mowia, ze "u nich dziala" i nie potrafia zreplikowac usterki. Co robic w tej sytuacji?
 10. To będzie druga naprawa. Mam nadzieję, że tym razem skuteczna. Obawiam się tylko jednego - gwarancję mam do 21 listopada. Jak przetrzymają sprzęt w serwisie dłużej, to nadal będę mógł się ubiegać o wymianę?
 11. Dzięki za odpowiedź 🙂 Poprzednia reklamacja (dwa miesiące temu) skończyła się tym, że tylko nasmarowali mechanizm i odkurzyli laser. Wyraźnie poprawiła się korekcja błędów, bo wcześniej transport miał problemy z porysowanymi nośnikami. Ale to zacinanie było i jest. Dziś właśnie wysłałem cxc do serwisu. Jest w ogóle szansa żeby wymienili egzemplarz w całości? Ja bym się cieszył z wymiany wadliwych części o ile są je w stanie namierzyć... na wymianę całego odtwarzacza nie liczę, ale byłoby super...
 12. Nagrałem kilka sampli. Tak to brzmi: [Hidden Content] Może ktoś miał podobnie i potrafi to ze słuchu zdiagnozować? Będę wdzięczny 🙂
 13. To jest problem z kategorii trudno replikowalnych i obawiam się, że serwisowi ciężko będzie udowodnić, że coś takiego występuje. Wczoraj np. przesłuchałem innej płyty i było idealnie, bez żadnych zacięć czy przeskoków. Muszę jeszcze poobserwować czy to jest bardziej zależne od konkretnego nośnika, czy może bardziej od jakości prądu/interferencji z urządzeniami elektrycznymi w mieszkaniu. Zastanawiam się czy w przyszłości lepiej wymienić ten sprzęt na odtwarzacz zintegrowany, taki jak np Marantz CD6007, Rotel CD14? Czy zostawić tranport CXC i wymienić Dacmagic na coś lepszego? Ciekaw jestem z
 14. Spróbuję. A jeśli to problem z siecią energetyczną, to zastanawiam się czy listwy filtrujące mogą tu coś zmienić? Akurat CD mam wpięte w Monster Mp Exp 600Ag+.
 15. Pytanie kieruję do użytkowników tego CD transportu. Czy zdarza Wam się, że w trakcie odsłuchu odtwarzanie się zacina (na ułamek sekundy)? U mnie występuje to średnio dwa razy na jedną płytę CD. Sprzęt był miesiąc temu w serwisie, bo nie radził sobie z porysowanymi płytami. Po odkurzeniu lasera/nasmarowaniu mechanizmów - działa o niebo lepiej. Ale jednak zdarza mu się takie "zająknięcie" od czasu do czasu. Zastanawiam się, czy to ten konkretny egzemplarz, czy Cambridge po prostu tak ma? Aha - no i bardzo ważne spostrzeżenie. Zjawisko występuje częściej gdy korzystam w tym samym czasie z pł
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.