Jump to content

konradwo

Użytkownicy
 • Content Count

  819
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

271 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Uruchomiłem dziś swój zestaw, po prawie pół roku przerwy. Ciekaw byłem czy nie skaszaniłem i tak już nienajlepszej akustyki bo zrobiłem małe przemeblowanie, jakieś tam szafy przybyły, coś się poprzesuwało, nie brałem w ogóle pod uwagę tego jak mi po tej przestawce zagra bo ten pokój przejściowy a na razie coraz więcej gratów przybywa i brakowało miejsca, trzeba było wszystko jakoś ulokować. Kolumn nie ruszałem. Jest zdecydowanie lepiej teraz! Bas, który był już zdyscyplinowany z Arcadami, "zdyscyplinował się" jeszcze bardziej! Zwłaszcza przy cichych odsłuchach jest znacznie lepiej. Już wyczekuję jesieni, bo wtedy czas na słuchanie znowu się pojawi. Już nie mogę się doczekać nowego, dwukrotnie większego, bardziej ustawnego, w przyjaźniejszym akustycznie budownictwie i o lepszych proporcjach pomieszczenia. A na razie może przejściowo zamówię jeszcze jakąś szafę 😉
 2. E-302 być może będzie dobrym partnerem dla np. Kappa 8.2 (u mnie E-408 bardzo dobrze się z nimi zgrywał). Lepiej wprawdzie pasują do nich zazwyczaj amerykańskie piece z tamtych lat ale być może i Tobie spodobałoby się zestawienie z Accu. 8.2 są bardzo łatwe w napędzeniu, E-302 będzie miał do nich wystarczająco pary. Dźwiękowo zjedzą Bolero 300 8A czy Re90 - to już się raczej zaczną schody z tym piecem i odpuściłbym. Ew. sprzedać Accu, kupić Nakamichi PA7 i będzie super. Wyżej padła też propozycja JBL, nie znam zbyt dobrze i nie wiem jak się z Accu zgrają ale to może być dobry trop, JBL z tamtych lat to też porządne granie. Tak czy siak trzeba się liczyć z wielkimi paczkami, niekoniecznie spełniającymi standardy dzisiejszego designu (jeśli to komuś przeszkadza) no i coraz ciężej kupić te kolumny w przyzwoitym stanie...
 3. kav500i bardzo dobrze sobie poradzi, 9.2i to już nie stare 9 i nie są wcale tak wymagające. Albo końcówki KSA, KST (tylko tutaj trzeba jakieś pre albo przyzwoite sterowanie głośnością ze źródła). No i w tych po tylu latach kondy mogą nie trzymać już parametrów, te końcówki mocno się grzeją. Nawet kav300i (nie mylić z 300iL ! ) sobie poradzi z napędzeniem, pytanie tylko czy to Ci wystarczy, te kolumny spokojnie można spinać z piecami znacznie wyższej klasy i przyrost jakościowy będzie naprawdę spory. Nakamichi PA5/7 to fajne połączenie. Na pewno wszystkie powyższe pasują dobrze charakterem do tych kolumn. Unikałbym na pewno piecy jazgotników (już z Rotelem RHB-10 znacznie mniej mi się podobało) i takich z bułowatym basem (tych też sporo na rynku). (jako ciekawostkę dodam, że np. 8.2i można bardzo dobrze napędzić przyzwoitym ampli KD czy 25W lampą push-pull jeśli mówimy o kontroli basu itp. a porównanie mam z przeróżnymi piecami, w tym mocnymi, amerykańskimi końcówkami, w sieci jeszcze sporo opinii na temat trudności z napędzeniem 8.2/9.2 - mylnych gdyż ludzie mylą je z prądożerną, starą serią)
 4. kav500i nie kupisz taniej niż 400xi (jeśli mówimy o normalnych, rynkowych cenach i sprawnych egzemplarzach). kav500i to ok. 2x większy budżet. Nie mylić z serią S300/S500
 5. Tak, kav500i to bardzo fajny piec. Kupiłem kiedyś z ciekawości i jak na razie został na dłużej 🙂 To już zupełnie inna filozofia dźwięku, inne wykonanie.
 6. Nie wiem jaką masz resztę toru, jaką akustykę, jakie upodobania jeśli chodzi o dźwięk. Ja natomiast nie zainteresowałbym się żadnym z tych wzmacniaczy. Moim zdaniem jest masa innych piecy bardziej wartych na początku posłuchania niż te wymienione. Owszem, znajdą się tu obrońcy czterysetki i wierzę, że może im się podobać. Im, w jakichś konkretnych zestawieniach. Więcej jednak znaleźć można głosów negatywnych. I nawet JEŚLI to wina źle dobranych zestawień to warto mieć na uwadze fakt, że ten piec (400) wymaga bardzo starannego doboru reszty toru a w takim przypadku lepiej chyba odsłuchać bardziej przyjaznych klocków. Wykonanie wzmaka przemilczę 🙂
 7. To dwa zupełnie przeciwległe bieguny jeśli chodzi o brzmienie. Na pewno po stronie Twojego obecnego zestawu jest kav400xi Najlepiej posłuchaj zanim cokolwiek kupisz (czy nawet weźmiesz kredyt) bo tak euforia może być duża jak i rozczarowanie. Z obydwoma zaś możesz się później długo bujać przy odsprzedaży.
 8. Słowo klucz: jakiś tam. Mieć może i będzie ale moim zdaniem znikomy w porównaniu do tego co osiągnąłbyś tym co pisałem wyżej. Zauważ też, że Node 2 gra raczej po cieplejszej stronie czyli już powinien dość dobrze wpasować się w Twój gust. Nie znam kolumn, które masz zamiar odsłuchać, ale nie poprzestawaj na nich, na rynku jest ogromny wybór, myślę, że odsłuchów możesz mieć na długie miesiące 🙂 A ten Copland to fajny wzmak. Jego raczej bym nie ruszał na razie, powinien sobie dobrze poradzić z większością kolumn.
 9. Szukasz DACa, taki tytuł tematu i nie chciałbym tu wyskakiwać z czymś innym ale... na Twoim miejscu zdecydowanie w tym momencie przeznaczyłbym całą tą kwotę na poszukiwanie innych kolumn (wraz z kwotą ze sprzedaży obecnych). Moim zdaniem to najbardziej sensowny w tym momencie ruch, dający największe zmiany - zakup innych kolumn. Zwłaszcza, że piszesz o upodobaniach raczej innych niż to co oferują te bowersy. Node 2 wcale taki zły nie jest. Ja go słuchałem z Bowersami 802 i nie miałem odczuć jakoby w tym systemie odtwarzacz stanowił jakieś straszne ograniczenie. Dołożenie lepszego DACa w tym momencie spowoduje moim zdaniem tylko niewielki ułamek tego co mógłbyś osiągnąć wymianą kolumn, mając do dyspozycji taką kwotę. Budowę (czy przebudowę) systemu zacząłbym najpierw od dobrania odpowiednich kolumn (i wzmaka, który je dobrze napędzi i dobrze się z nimi dźwiękowo zgra), do pomieszczenia, własnych preferencji itp. Potem dopiero zabawa w dopieszczanie źródłem czy resztą, jak ktoś lubi.
 10. Zagadaj z producentem, najlepiej u źródła 🙂 Ew. napisz skąd jesteś, może w pobliżu ktoś ma i zaprosi na odsłuch
 11. Jako ciekawostka jeszcze: kiedyś tam, w czasach kiedy montowałem sobie subwoofer w samochodzie, wybrałem taki w obudowie zamkniętej, nie zależało mi na dużym ciśnieniu czy niskim zejściu ale na szybkości, rytmice. Przy tamtych kompromisach obudowa zamknięta i szybki, mocny wzmak pomagały w tym. Obecnie, przy Arcadach 3,5 (bass refleks, 18 cm basowe) rytm, szybkość, detal są na takim poziomie, że po prostu nie tęsknię za innymi rozwiązaniami, choć swego czasu po głowie też chodziły mi kolumny zamknięte z jakąś "trzydziestką"
 12. Dla mnie, miłośnika (i użytkownika) różnych V8-ek pod maską, bass refleksy - jesli dobrze zestrojone - grają bdb. Mam też stare kolumny, które zostaną w drugim systemie, tam 30 cm na basie i... też bass refleks 🙂 Ile ludzi, tyle gustów, znajdą się też tacy, którzy lubią odgrody, tuby czy elektrostaty i pewnie też chętnie zobaczyliby kolumny producenta X w takiej konstrukcji. Grzegorz obrał taką drogę, skoro to wychodzi dobrze, nie ma co kombinować i kłaść na to siły i środki, zwłaszcza, że taki produkt mógłby się okazać jednak dość niszowy. Lepiej skupić się chyba na istniejących projektach i je rozwijać. Sam w robocie często spotykam się z pytaniami o różne rzeczy, lecz nie podejmuję się bo wiem, że jeśli coś zajęłoby zbyt dużo mojego czasu, pracy, nie do końca znajdując satysfakcjonującą ilość odbiorców to chyba nie tędy droga.
 13. Potwierdzam, będzie ciężko uzyskać taki dźwięk z tym wzmakiem. A już próba parowania go z trianglami czy focalami to będzie porażka na całej linii, chyba, że ktoś tak lubi (bardzo sucho, jazgotliwie). Mnie ten piec nie podszedł, próbowałem go łączyć z różnymi kolumnami, ale odpuściłem. Nie miałem zaś tego problemu ze wzmakami Marantza czy Harmana z podobnego przedziału cenowego, które go zastąpiły.
 14. A skąd, sprzęt w salonie. Sprzedawca głowił się jak ów problem rozwiązać, twierdząc, że pewnie sieciówka nie ta itp . itd. ale nawet jak przyniósł ów magiczny kabel to trafo buczało bardzo (dla porównania w przywiezionym przeze mnie wzmaku absolutna cisza). Co więcej: ten sam problem zauważyłem w którymś z niższych modeli Naima, nie buczało aż tak bardzo ale jednak. Coś jest na rzeczy, w sieci trochę jest info na ten temat. Być może Ty miałeś egzemplarz, który nie miał z tym problemu, super, że takowy trafił się Tobie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.