Jump to content

konradwo

Użytkownicy
 • Content Count

  829
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

272 Bardzo dobry

About konradwo

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Krelle powinny bdb pasować, nie bez powodu tak często łączone z Vandersteenami. kav-500i mieści się w tym budżecie, choć może być ciężko znaleźć. Prądu mu nie braknie, nie jest to też sterylny, bezduszny wzmacniacz. Mnie bardzo pozytywnie zaskoczył.
 2. Gdyby ktoś chciał, będę sprzedawał swojego T9, kolor czarny, komplet sklepowy, stan idealny.
 3. Stary, dobry Krell kav-300i + ew. upgrade do Premium powinien załatwić sprawę. Mogę się mylić bo nie słuchałem ale spróbowałbym takiego połączenia i wyciągnął jakieś wnioski, może to będzie to.
 4. Słuchałem dość długo u siebie Tempo VI z A70 i uważam, że to bdb połączenie. Musiałbyś i tak spróbować samemu, ale A70 to był jeden z lepiej grających z Tempo VI piecy jakie słuchałem (podobało mi się jeszcze zestawienie z Accu E-408 choć to trochę inny kierunek i z Ars Sonum Filharmonia - tu znowu dość egzotyczny wzmak i kiedyś może być problem z ew. odsprzedażą tego czy nawet serwisem, naprawami). A jeśli już któryś z wspomnianych Cayinów to moim zdaniem z Tempo VI lepiej sprawdzi się A70 choć co kto lubi. No i jest jeszcze możliwość manewru lampami, potrafią sporo wnieść.
 5. To u Ciebie chyba byłem z Grześkiem zeszłego bodajże lata? Potwierdzam, grało to zestawienie świetnie!
 6. Dobrze wiedzieć. Mój serwisu nie potrzebuje ale gdyby kiedyś w przyszłości coś nie tak się działo, wiadomo na kogo uważać. Współczuję bo tu musi drażnić strasznie.
 7. Nie wiem czego słuchał paul klaczka, ja słuchałem tych D400 na podkarpaciu i obiektywnie grały wyśmienicie (mimo trochę maławego dla nich pomieszczenia). Końcem końców całościowo wolę Arcady 3,5 ale o D400 myślę od dłuższego czasu do drugiego systemu. To też fantastyczne paczki. Zwłaszcza na tle tego co można spotkać w kwotach bliskich czy nawet wchodzących w pięciocyfrowe w salonach audio.
 8. Nie znam RS3000 ale pamiętam np., że Kappy 8.2i w ogóle nie chciały grać z Yamahą AX900, był jazgot, basu brakowało i nie przez to, że wzmak był słaby (znacznie słabsze i mniej wydajne wzmaki wyciągały z tych kolumn więcej basu). Podejrzewam, że może być to jeden z problemów. Poza tym przyczyny upatrywałbym w akustyce czy ustawieniu.
 9. Uruchomiłem dziś swój zestaw, po prawie pół roku przerwy. Ciekaw byłem czy nie skaszaniłem i tak już nienajlepszej akustyki bo zrobiłem małe przemeblowanie, jakieś tam szafy przybyły, coś się poprzesuwało, nie brałem w ogóle pod uwagę tego jak mi po tej przestawce zagra bo ten pokój przejściowy a na razie coraz więcej gratów przybywa i brakowało miejsca, trzeba było wszystko jakoś ulokować. Kolumn nie ruszałem. Jest zdecydowanie lepiej teraz! Bas, który był już zdyscyplinowany z Arcadami, "zdyscyplinował się" jeszcze bardziej! Zwłaszcza przy cichych odsłuchach jest znacznie lepiej. Już wyczekuję jesieni, bo wtedy czas na słuchanie znowu się pojawi. Już nie mogę się doczekać nowego, dwukrotnie większego, bardziej ustawnego, w przyjaźniejszym akustycznie budownictwie i o lepszych proporcjach pomieszczenia. A na razie może przejściowo zamówię jeszcze jakąś szafę 😉
 10. E-302 być może będzie dobrym partnerem dla np. Kappa 8.2 (u mnie E-408 bardzo dobrze się z nimi zgrywał). Lepiej wprawdzie pasują do nich zazwyczaj amerykańskie piece z tamtych lat ale być może i Tobie spodobałoby się zestawienie z Accu. 8.2 są bardzo łatwe w napędzeniu, E-302 będzie miał do nich wystarczająco pary. Dźwiękowo zjedzą Bolero 300 8A czy Re90 - to już się raczej zaczną schody z tym piecem i odpuściłbym. Ew. sprzedać Accu, kupić Nakamichi PA7 i będzie super. Wyżej padła też propozycja JBL, nie znam zbyt dobrze i nie wiem jak się z Accu zgrają ale to może być dobry trop, JBL z tamtych lat to też porządne granie. Tak czy siak trzeba się liczyć z wielkimi paczkami, niekoniecznie spełniającymi standardy dzisiejszego designu (jeśli to komuś przeszkadza) no i coraz ciężej kupić te kolumny w przyzwoitym stanie...
 11. kav500i bardzo dobrze sobie poradzi, 9.2i to już nie stare 9 i nie są wcale tak wymagające. Albo końcówki KSA, KST (tylko tutaj trzeba jakieś pre albo przyzwoite sterowanie głośnością ze źródła). No i w tych po tylu latach kondy mogą nie trzymać już parametrów, te końcówki mocno się grzeją. Nawet kav300i (nie mylić z 300iL ! ) sobie poradzi z napędzeniem, pytanie tylko czy to Ci wystarczy, te kolumny spokojnie można spinać z piecami znacznie wyższej klasy i przyrost jakościowy będzie naprawdę spory. Nakamichi PA5/7 to fajne połączenie. Na pewno wszystkie powyższe pasują dobrze charakterem do tych kolumn. Unikałbym na pewno piecy jazgotników (już z Rotelem RHB-10 znacznie mniej mi się podobało) i takich z bułowatym basem (tych też sporo na rynku). (jako ciekawostkę dodam, że np. 8.2i można bardzo dobrze napędzić przyzwoitym ampli KD czy 25W lampą push-pull jeśli mówimy o kontroli basu itp. a porównanie mam z przeróżnymi piecami, w tym mocnymi, amerykańskimi końcówkami, w sieci jeszcze sporo opinii na temat trudności z napędzeniem 8.2/9.2 - mylnych gdyż ludzie mylą je z prądożerną, starą serią)
 12. kav500i nie kupisz taniej niż 400xi (jeśli mówimy o normalnych, rynkowych cenach i sprawnych egzemplarzach). kav500i to ok. 2x większy budżet. Nie mylić z serią S300/S500
 13. Tak, kav500i to bardzo fajny piec. Kupiłem kiedyś z ciekawości i jak na razie został na dłużej 🙂 To już zupełnie inna filozofia dźwięku, inne wykonanie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.