Jump to content

konradwo

Użytkownicy
 • Content Count

  899
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

306 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Masz łączny budżet 4-4,5 tys. W tej cenie kupisz Infinity Kappa 8.2i i do tego Harmana PM665 W tym budżecie i w oparciu o Twoje preferencje to rewelacyjny zestaw. Miałem taki, byłem bardzo zadowolony (później można zrobić upgrade pieca np. na Krella kav-300i ale ten Harman naprawdę świetnie się zgrywał z Kappami i był power). Warunek: jedno i drugie znaleźć w dobrym stanie. Za nowy zestaw na tym poziomie będziesz musiał zwiększyć budżet x kilka a i tak w wielu aspektach będzie ciężko.
 2. Jedyne co mi przychodzi do głowy ze współczesnych konstrukcji, w oparciu o to co słyszałem to np. S16 Hertz Credo D400 Nie do końca jestem sobie jednak w stanie przypomnieć jak się mają na średnicy i górze do Re90 Pamiętam natomiast, że brzmiały bardzo dobrze i poza świetną dynamiką przyjemnie się ich słuchało, sam się ciągle zastanawiam nad tym modelem. Trzeba byłoby spróbować. Dziś trudno o takie wszystko mające paczki. Mnie ciężko było znaleźć brzmienie łączące te cechy we współczesnych kolumnach, odsłuchując to co zalega w salonach. Można jeszcze spróbować Bowersy 802 - pamiętam, że one też fajnie budowały scenę, trzeba jednak lubić ten typ prezentacji i po Re90 może czegoś brakować.
 3. Wypożycz jakiegoś dobrego DACa czy dwa (najlepiej wg większej ilości opinii grających inaczej). Skombinuj transport (taki, który wg powszechnej opinii uchodzi za dobry - nie każdy mega drogi CD uchodzi za dobry transport!). Wtedy posłuchaj czy są różnice. Celowo użyłem słów "uchodzi za" - zobaczysz sam. Znaczy usłyszysz 🙂 lub nie. Spróbuj na taki test umówić się np. z McGyverem czy Mudą - jeśli znajdą czas i się zgodzą. Pewnie będą mieć na stanie jakieś swoje fajne graty. Akurat raz w życiu miałem przyjemność spotkać McGyvera - fajne rzeczy mi pokazał (a raczej posłuchać dał 🙂 ). Sugeruj się własnym słuchem ale rzetelnie porównaj w takich warunkach żeby wykluczyć jakiekolwiek "wąskie gardła", skopaną akustykę (ta ma ogromne znaczenie i jak coś jest nie tak to może być problem żeby jakiekolwiek zmiany usłyszeć w pewnych aspektach - tak było np. swego czasu u mnie z basem - wszystko dudniło mi tak samo 🙂 ). Daj znać jaki efekt.
 4. To i ja dorzucę coś od siebie. Miałem AX-900, skusiły mnie wielce pochlebne opinie z tutejszego forum. Rozczarowałem się nim mocno (zwłaszcza na tle innych pieców popularnych marek z tamtych lat, dostępnych w cenach podobnych lub sporo niższych). To chyba jedyny piec, który kompletnie nie zagrał mi wtedy Kappami 8.2i (było jazgotliwie, jasno). Wzmak był technicznie OK więc wykluczam to, że grał niewłaściwie. Być może tak jak pisze Lumperator - do takich kolumn ten piec może okazać się lepszym wyborem. Nie wiem jak niższa siedemsetka, podejrzewam jednak, że sygnatura brzmienia podobna. Starsze A-1000 i A-1020 mogą być ciekawsze.
 5. Co do stanu to nikt tu gwarancji nie da co przyjdzie, ale jeśli sprzedawca będzie wydawał się OK, mozna ryzykować, nie są to jakieś ogromne pieniądze. Można jeszcze kombinować z mullardami, będzie pewnie pulchniej, gęściej (tylko pytanie właśnie czy nie za pulchno się zrobi na basie, dla mnie amperexy to taki złoty środek to zrównoważonego systemu, ew. dopasowywanie telefunkenami lub w drugą stronę mullardami jeśli coś nie do końca pasuje).
 6. Liczyłem po cichu na to, że jakiś inny portal coś zaoferuje, tymczasem to allegro właśnie próbuje "podebrać" klienta innym (mam na myśli allegro lokalnie, które też uważam za kiepski twór i jak na razie mocno niedopracowany ale jak widać sporo osób z tego i tak korzysta)
 7. W Polsce zazwyczaj z tym słabo. Ja kupiłem na e-bay, trochę w Europie, trochę w Stanach. Wszystkie lampki przyszły sprawne. Kupowałem po przeciętnych cenach. W Polsce jest jakiś handlarz, ale ma bardzo wysokie ceny (i mega nachalny marketing - jak już raz zadzwonisz to spamuje ciągle smsami, głównie na Święta i trzeba numer blokować 😉 ). Jak Ci się nie spieszy, śledz zagraniczne aukcje, ja tak kupiłem trochę kompletów na zapas 🙂
 8. U mnie podobnie: ecc82 to Raytheony, więcej wnoszą chyba ecc83 i tam mam amperexy buggle boye. Mam też telefunkeny, jest ciut detaliczniej i jaśniej, ale ucieka delikatnie ta gładka, barwna średnica, wolę więc amperexy. Z obydwoma jednak mogę żyć, zaś do fabrycznych chińczyków wracałbym już z bólem 🙂
 9. Prowizje to już zupełnie inna historia. Nikt nikogo do korzystania nie zmusza, równie dobrze można napisać, że gdyby nie allegro nie kupiłbyś sporej ilości rzeczy, albo musiał za każdym razem gonić po coś na bazar (nie piszę o rzeczach nowych, które są dostępne w sklepach internetowych a o całej masie używanych rzeczy, do których dostęp mamy zazwyczaj tylko przez portale typu allegro, ebay czy olx). Przez wiele lat nie było w Polsce strony czy portalu gromadzącej w jednym miejscu tak wiele ogłoszeń (głównie rzeczy używane mam na myśli), to też wielka wygoda podczas poszukiwań, porównań itp.. Ich portal, ich sprawa ile biorą prowizji, kto chce korzysta, nikt nikogo nie zmusza.
 10. U mnie zmiana lamp mocy coś tam wniosła (kt88 chińczyki kontra tungsole 6550), lecz nie tyle co sterujące. W Twoim piecu będzie inaczej, super, że się da jeszcze więcej wycisnąć!
 11. Z dwojga wolę i tak pomoc w takich przypadkach. Przez kilkanaście lat tylko raz kupiłem przedmiot odbiegający od tego co pisał sprzedawca. Za to 2 razy ktoś nie wysłał nic i w tym przypadku poniósłbym dużo większe straty gdyby nie zwrot z allegro.
 12. Mnie 2 razy oszukano na allegro (kwoty rzędu kilkuset zł). Allegro zwróciło kasę, bez żadnych problemów, bez konieczności zgłaszania przeze mnie sprawy na policję czy jakichś wyjaśnień. Szybki zwrot i po sprawie. Miałem zaledwie 2 takie przypadki od 2004 roku, kupuję ok. 200-300 przedmiotów w ciągu roku. Może więc uznano mnie za dobrze rokującego na przyszłość i stąd zwrot? Nigdy zaś nie kupiłem w ciemno przez portale typu OLX
 13. Jakbym słyszał siebie, jak pierwszy raz pozmieniałem sterujace w A70 - zupełnie inny wzmak. Fajnie, że gra Ci jeszcze lepiej! Ja na razie żadnych zmian bo czekam na przeprowadzkę, ale już mnie korci jak to zagra i czy będę chciał coś zmieniać czy zostanę przy tym samym.
 14. Nie mam już 🙂 Dzięki! Nie o Node w takim razie chodziło i coś mi zadzwoniło ale nie wiadomo, w którym kościele 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.