Jump to content

Piotrek83

Użytkownicy
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Mam 3 sztuki 5C3S z różnych lat produkcji i z kondensatorem 47uF potrafiła czasami zaiskrzyć podczas włączania wzmacniacza. Chociaż nie zauważyłem negatywnego wpływu tego zjawiska. Grosze to ta lampa kosztowała dawno temu. Dzisiaj trzeba zapłacić około 60 zł, nie mówiąc już o wersji z czarną anodą gdzie cena oscyluje w granicach 200 zł. Mam na myśli oczywiście lampy nie używane.
 2. Lampa 5C3S i kondensator 50uF to nie jest najlepsze rozwiązanie. Dla 5C3S powinno być 4uF. 5U4G natomiast 40uF. Na uwadze trzeba mieć też że chińskie lampy 5U4G w specyfikacji też mają podane 4uF.
 3. U mnie w Łodzi 227,6 V w gniazdku
 4. Mówicie o mechanicznym stukaniu dobiegającym z samego przełącznika, czy jakiś dodatkowych dźwiękach dobiegających z głośników podczas przełączania ?
 5. Używam niebieskich Alpsów ale teraz z ciekawości kupiłem drabinke smd Jestem ciekaw jak się sprawdzi w porównaniu do Alpsa niebieskiego ktory to był bardzo nierówny między kanałami.
 6. Jakie trafa głośnikowe byś polecił do Sun Audio? Wiem że Tamura, ale ta cena i dostępność.... U siebie mam właśnie Ogonowskiego i James JS-6123HS. Porównywałem oby dwa w tej samej aplikacji i James jest bardziej tranzystorowy, mało lampowy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.