Jump to content

popej

Użytkownicy
 • Content Count

  1882
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

584 Audioholik

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.gmaptool.eu/

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2399 profile views
 1. Lekkie przesunięcie głowy może powodować zmiany dźwięku na słyszalnym poziome. Tyle że funkcje percepcji mózgu to kompensują i normalnie człowiek tego nie odczuwa. Chyba że spodziewa się zmian, bo np. modyfikował sprzęt 😉
 2. Soundbar to kompromis. Taki półśrodek między głośnikami wbudowanymi w telewizor a normalnym sprzętem audio. Ale jak estetyka jest ważniejsza od akustyki 😉 Ja bym zostawił kolumny, kupił amplituner KD i używał w konfiguracji 2.0. Z ewentualną możliwością późniejszego dodania kolumn czy subwoofera. Nie wiem, jakie masz źródło muzyki, ale dzisiaj TV+amplituner z obsługą sieci (Netflix, Spotify) praktycznie obsługuje 90% potrzeb.
 3. Amplitunery mają różne właściwości. Jak nie napiszesz, jaki sprzęt konfigurujesz, to dostaniesz tylko najbardziej ogólne porady. Nie (przynajmniej w większości sprzętu). Zwykle tylko zmienia się napięcie zasilania końcówki, a w konsekwencji maksymalna moc wyjściowa i nagrzewanie radiatorów. Zarówno głośność jak i basy pozostają bez zmian.
 4. Chromecast nie ma gapless. Jak ktoś słucha albumów, to duża wada.
 5. Jak producent tego super sprzętu załapie problem, to zwiększy poziom szumów 🙂
 6. Nie potrafią zaprojektować normalnej elektroniki? Włączania z pewnością jest stresem dla sprzętu, stabilizacja punków pracy wymaga kilkunastu minut nagrzewania, ale przeciętnie wykształcony inżynier powinien sobie poradzić z takimi problemami. Minimalna moc, pewnie bez żadnych konsekwencji dla głośnika. Ale problem ekologiczny pozostaje, ja bym ignorował głupie zalecenia producenta.
 7. popej

  sub do muzyki pilne

  Dokładnie tak jest, akustyka i kolumny decydują o brzmieniu sprzętu. A sub to też kolumna 🙂
 8. popej

  sub do muzyki pilne

  Tak powinno być. Sub powinien akustycznie znikać. Jak go wyłączysz, to odczujesz zmianę w brzmieniu całości. To są ustawienia zwrotnicy w subie. Służą do ręcznego dostrojenia suba do prostego wzmacniacza. Twój wzmacniacz ma wbudowane zwrotnice i akustyczny system pomiarowy do ustawienia tych zwrotnic. W rezultacie powinieneś wyłączyć zwrotnicę w subie, czyli ustawić fazę na 0 i wyłączyć filtr dolnoprzepustowy albo ustawić na maksymalną częstotliwość..
 9. popej

  sub do muzyki pilne

  To pewnie nie będzie większego problemu z zestrojeniem subwoofera. Co prawda informacje o możliwościach amplitunera są bardzo skąpe, ale chyba wersja YPAO nie powinna być gorsza niż amplitunerach KD. Można się spodziewać korekty charakterystyk subwoofera i zestrojenia zwrotnic. Gdzieś widziałem informacje, że częstotliwość podziału można ustawić przez aplikację MuiscCast.
 10. Koszty są istotne, ale cena zależy od tego, ile klient jest gotów zapłacić. A klient na rynku stereo potrafi zapłacić dużo więcej, szczególnie jak ocenia jakość po cenie. Prosty przykład: Kino domowe Onkyo TX-NR686 nowy kosztuje średnio 2000zł Stereo Onkyo TX-8270 nowy kosztuje średnio 2700zł A jak zajrzysz do środka, to wersja stereo ma płytkę wzmacniacza 7-kanałowego bez obsadzonych elementów. Poza tym stereo ma tańsze DAC-i, nie ma dekoderów wielokanałowych, nie ma systemów korekty akustyki itd.
 11. Ocenianie sprzętu po cenie nie jest racjonalne. Szczególnie porównywanie KD i stereo, bo to są inne rynki. Gdyby marketing potrafił sprzedać 7-kanałowy amplituner na rynku stereo, to cena nie byłaby 2 ale 3-4 tysiące.
 12. IMHO jedno czy dominujące źródło informacji świadczy o małym zainteresowaniu tematem.
 13. Generalnie strategia producentów audio jest prosta: dla masowego odbiorcy zrobić amplituner KD. Dla mniej licznych amatorów stereo usunąć kilka kanałów z projektu, dodatkowe DAC-i, zwrotnicę subwoofera, systemy pomiarowe, dekodery wielokanałowe itd., po czym pozostałość zaoferować jako amplituner stereo. Cena okrojonego wariantu stereo zwykle jest wyższa niż pierwowzoru KD. IMHO przyzwoity amplituner KD z dwiema kolumnami będzie pod prawie każdym względem lepszy niż amplituner stereo w podobnej cenie. Przyzwoity to taki, który ma zaawansowane systemy korekty akustyki, jak np. Yamaha 685.
 14. VTuner można zastąpić oprogramowaniem ycast: [Hidden Content] Tyle że trzeba postawić własny serwer, np. na Raspberry PI i w ruterze oszukać DNS, żeby zamiast do vTunera przekazywał zapytania do lokalnego serwera. Nie testowałem tego, zapłaciłem $3 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.