Jump to content

popej

Użytkownicy
 • Content Count

  2063
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

719 Bardzo dobry

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.gmaptool.eu/

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3285 profile views
 1. WXAD-10 ma własną, dość siermiężną aplikację do sterowania Tidal. Niestety nie znajduje możliwości wybrania flac a apka pokazuje, że odtwarza AAC. Do tego nie ma obsługi gapless. Można ewentualnie skorzystać z funkcjonalności DLNA, która obsługuje zarówno flac jak i gapless, tyle że trzeba muzykę retransmitować przez telefon i aplikacje typu BubleUPNP czy mconnect. Oba programy płatne lub z reklamami. Ciekawy jestem, jak działa Link 1 z Tidal, ale niestety nikt jeszcze nie zdradził tej tajemnicy 😉
 2. Może za mało napisałem? System oparty na DSP i kalibracji mikrofonem pomiarowym, to zupełnie co innego niż klasyczne loudness we wzmacniaczach. Nie tyle zbyteczny, co zbyt uproszczony, żeby poprawnie działać. W rezultacie częściej szkodzi niż pomaga. Co dziwne, 803 ma oba warianty, loudness na DSP i potencjometr. Pewnie polityka typu "dla pewności pasek i szelki" 😉
 3. Ja bym stawiał na 803, bo jako jedyna zawiera funkcjonalność, która poprawia kontrolę basu i pozwala na zachowanie równowagi tonalnej, niezależnie od głośności. Marketingowo to się nazywa YPAO RSC i YPAO Volume. Poza tym analogowa część 803, to prawdopodobnie dokładna kopia 701.
 4. Nie zauważyłem adresu na stronie, podałem link wygrzebany ze źródeł html. Może służy do jakiegoś lokalnego skryptu uruchamiającego odtwarzanie?
 5. Prawdopodobnie ten patent opisuje MQA: [Hidden Content] Jak widać na wejściu jest 17/96 a na wyjściu enkodera jest 13/48 plus zakodowana informacja o reszcie.
 6. Można spróbować alternatywnych adresów: [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] Albo tego typu: [Hidden Content] [Hidden Content] [Hidden Content] Można też zamienić http na https. Oryginalnie strona radio357.pl podaje taki adres: [Hidden Content]
 7. Tańszy, droższy to nie cena? LOL Rozmijamy się w podejściu. Mnie interesuje, jakie technologie mają sens i prowadzą do lepszego odtworzenia muzyki. Cena jest wtórna. Niestety dla wielu hobbystów cena to jedyne obiektywne kryterium jakości. Za stary jestem na takie zabawy 🙂
 8. Amplituner KD. Odtwarza hires, DSD itp., ale DSP ultradźwięków nie przetwarza. To nie to. Mnie interesuje technologia, pomiary, algorytmy, schematy, pspice. Ja jestem hobbystą elektronikiem, nie hobbystą konsumentem.
 9. No to mamy podobne rozeznanie, tyle że dla mnie cena nie jest wyznacznikiem jakości brzmienia. Sprzęt, jaki używam, nie wpływa na fakty, ale akurat korzystam z korzystam z tego typu urządzenia. Przecierz to najbardziej popularne rozwiązania na rynku.
 10. THD to są zwykle zniekształcenia plus szum, czyli THD+N. Przy czym szum, to jest moc szumu w testowanym pasmie. 2x większe pasmo to też 2x większa moc szumów. Oczywiście przy założeniu białego szumu.
 11. Niestety nie jesteś na bieżąco z techniką audio. Wejdź na witrynę jakiegoś sklepu muzycznego i sprawdź, jakie są ceny profesjonalnych korektorów, bo mylisz się o rząd wielkości. Co do wielokrotnej konwersji, to może tak było 10 czy 20 lat temu. Dzisiaj dominuje zapis cyfrowy muzyki, sygnał wchodzi cyfrowo, jest korygowany cyfrowo i przetwarzany jednorazowo na analog.
 12. Prościej i taniej można takie brzmienie osiągnąć na tranzystorach. Bob Carver to udowodnił w zeszłym wieku.
 13. Na słuch, to faktycznie można poprawiać w nieskończoność. Normalnie robi się pomiar mikrofonem w miejscu odsłuchu i koryguje EQ tak, żeby uzyskać płaską charakterystykę (lub inną pożądaną). Robi się to raz i powtarza po przemeblowaniach czy przestawieniu kolumn.
 14. Jak nie znasz teorii, to rozsądniej wskazać przykład praktyczny.
 15. Bez przesady, to zwykły przekaźnik przełączający odczepy trafo w celu zmniejszenia napięcia zasilania końcówki mocy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.