Jump to content

popej

Użytkownicy
 • Content Count

  1865
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

571 Audioholik

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.gmaptool.eu/

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1866 profile views
 1. popej

  Mało basu

  Należy ustawić regulację tonu i loudness na płaską charakterystykę, zrobić kalibrację mikrofonem w punkcie odsłuchu i załączyć YPAO Volume. To wszystko. Jeżeli nadal brakuje Ci basów, to znaczy, że przywykłeś do podbicia niskich tonów. W takim przypadku trzeba po prostu podkręć odpowiednią gałkę 😉
 2. Slychałeś? Czy tak sobie plotkujesz ...? Dwa lata spędziłeś na analizie tego postu? Łoł :D
 3. popej

  Audio mity

  Nie, to nie tak. Twoja elektronika ma liniową charakterystykę, ale to czego słuchasz, jest zniekształcone przez kolumny i akustykę. Z pewnością nie słuchasz liniowo. Możesz zbliżyć się do liniowej charakterystyki odsłuchu, jeżeli zastosujesz korektor o dobrej rozdzielczości. O, załapaliśmy się na mit o liniowej charakterystyce :)
 4. popej

  Audio mity

  Zależnie od twojej choroby i Twojego przekonania do medycyny alternatywnej. Jeżeli nie cierpisz mocno i wierzysz w medycynę alternatywną, to kup na allegro najlepsze medykamenty na jaki pozwala Ci twój budżet domowy. Jeżeli mocno cierpisz albo nie wierzysz w medycynę alternatywną, to postaraj się o receptę od lekarza i w aptece poproś o najdroższy zamiennik przepisanego leku. :(
 5. Wszystko, co odtwarzasz na PC, można zgrać do pliku, tyle że to dość uciążliwe. Nie prościej odtwarzać z telefonu przez BT? Aplikacja Spotify na telefonie pozwala na ściąganie i odtwarzanie off-line.
 6. popej

  Audio mity

  Pewnie coś w rodzaju efektu gotowanej żaby. Zaczynają od istotnych modyfikacji systemu, potem robią nieistotne ale dość wiarygodne zmiany, potem zmieniają cokolwiek. A skoro zawsze postrzegają różnice, to wierzą we wszystko. Przynajmniej Ci naiwni. Mogą być też tacy, co głoszą wiarę, bo tak zadeklarowali publicznie i nie potrafią się wycofać. I oczywiście są także biznesmeni, ale to już nie jest wiara ;)
 7. popej

  Audio mity

  Skąd wiesz, że to ferryt, może to szklany paciorek? ;)
 8. Zobacz pozycję "przesłuch stereo". Zwarcie w kablu? Złe podłączenie?
 9. popej

  Audio mity

  Problem nie tylko dotyczy przesunięcia fazy prądu ale także zmiany kształtu przebiegu prądu. A to będzie cecha wielu zasilaczy elektroniki.
 10. popej

  Audio mity

  W dużym uproszczeniu: Jak prąd zmienny płynie przez opornik, to opornik się grzeje i pobiera moc. Moc jest liczona jako prąd*napięcie. Wyliczoną wartość nazywa się mocą czynną. Jak prąd zmienny płynie przez kondensator czy cewkę, to moc nie jest pobierana. Nadal jednak można policzyć moc z wzoru prąd*napięcie. Tę wyliczoną wartość nazywa się mocą bierną. W domu masz urządzenia, które zachowują się jak opornik lub kondensator czy cewka. Przy opłatach za energię liczy się tylko to co faktycznie zużywasz, czyli moc czynną wydzielaną na urządzeniach zachowujących się jak opornik. Moc bierna powoduje straty w liniach przesyłowych, więc dostawca energii na tym traci.
 11. popej

  Audio mity

  A z drugiej strony mamy kogoś, kto oferuje placebo do poprawy dźwięku. Można powiedzieć, że ta druga strona to albo oszust albo ignorant. I teraz stajesz po tej drugiej stronie.
 12. Te wyniki są bardzo słabe, coś masz nie tak z układem pomiarowym. Może kwestia zakłóceń przenoszonych po masie i zasilaniu.
 13. popej

  Audio mity

  Ten pierwszy kabel, Belden 8402, to jest kabel mikrofonowy, 2 żyły AWG20 plus ekran. Rezystancja żyły dla 1m wynosi około 0.033 Ohm, rezystancja ekranu ok. 0.010 Ohm. Wg pokazanych pomiarów, kabel przed wygrzewaniem miał ok. 0.13 Ohm, po wygrzewaniu 0.02 Ohm. Ta druga wartość wydaje się zbliżona do parametrów producenta, zakładając, że chodzi o 2 żyły połączone równolegle. Oczywiście trudno uwierzyć, że zmieniła się przewodność miedzi, IMHO różnice mogą wynikać z rezystancji styków. Niestety testujący nie wnikał w przyczyny, więc nawet nie wiemy, co i jak łączył. Można nawet wysnuć przypuszczenie, że cały zysk z wygrzewania zniknie po przepięciu kabla.
 14. Pisałem gdzieś cokolwiek o brzmieniu? Jedynie stwierdzam, że lampowe wzmacniacze mocy nie mają wystarczającego pasma, żeby przenieść sygnał, jaki można zakodować przy próbkowaniu 192kHz. Wiem, jak działa DAC. I dla tego orientuję się, że rzucasz ogólniki bez konkretów, bo nie potrafisz sformułować merytorycznego argumentu :)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.