Jump to content

popej

Użytkownicy
 • Content Count

  2275
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation Całkowita

800 Bardzo dobry

Audiostereo

800

Bocznica

0

Karta premium

Metody kontaktu

 • Adres URL
  http://www.gmaptool.eu/

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

3898 profile views
 1. Moode startuje w trybie Access Point, więc możesz się zalogować telefonem i skonfigurować WiFi. AP nazywa się Moode i ma hasło moodeaudio. Możesz też po nagraniu Moode na kartę SD skonfigurować wstępnie różne opcje na PC. W tym celu trzeba edytować plik moodecfg.ini.default i zapisać na SD jako moodecfg.ini. Między innymi możesz podać nazwę i hasło do Twojej sieci WiFi (opcje wlanssid i wlanpwd).
 2. I tę betę sugeruję przetestować. Być może Volumio coś poprawił przez aktualizację jądra w oficjalnych wydaniach na Stretch, ale faktyczne wsparcie dla RPi 4 istnieje dopiero w Buster. [Hidden Content]
 3. Zapewne RPi4 działa, tylko czy jest wspierana oficjalnie? To wydaje się być aktualną dokumentacją: [Hidden Content] Najwyraźniej RPi4 została pominięta.
 4. A czy Volumio oficjalnie obsługuje RPi4? Nie sprawdzałem ostatniego wydania, ale całkiem niedawno tam jeszcze był Debian Stretch, a pełna obsługa RPi4 to chyba jest dopiero w Raspios, który wystartował od nowszej edycji Debian Buster. Może spróbuj wersje Volumio beta.
 5. Tematem wątku jest sprzężenie globalne. Inna sprawa, że problemy sprzężenia globalnego we wzmacniaczach audio rozwiązano jakieś pół wieku temu. Ale trauma widać pozostała 🙂
 6. Głośność ma kilka ustawień w Moode. Chyba jest w konfiguracji audio, konfiguracji MPD i konfiguracji Spotify. Może któreś z tych ustawień trzeba zmienić.
 7. Przeedytuj plik /boot/config.txt. Znajdź w nim wpis "dtparam=audio=on" i albo usuń albo wstaw znak # na początku linii. Edytować możesz w Moode, w terminalu SSH albo na PC, jeżeli włożysz kartę SD z Moode do czytnika na PC. Po edycji trzeba restartować RPi, żeby system ruszył bez tych driverów audio.
 8. Znając praktyki Yamahy, to różnice między RX-A2A i RX-6VA są głównie estetyczne. Z drugiej strony, jeżeli cena zbliża się do 5k zł, to bardziej atrakcyjnie niż Yamaha wygląda Denon AVC-X3700h. Co IMHO oznacza, że spośród omawianych modeli Yamahy, RX-V6A jest najrozsądniejszym wyborem. Co do wydajności prądowej, to nie ma co spodziewać się różnic, bo konstrukcje końcówek zwykle są dość podobne. A dla stereo amplituner KD zwykle ma nadmiar mocy zasilacza. Maksymalna moc wyjściowa też jest zbliżona.
 9. Nie wiem, z czym masz problem, linki bezpośrednie z podanej strony to jest to, co wpisuje się do Moode. Inna sprawa, że Moode ma Jazz24 już skonfigurowany.
 10. popej

  Audio mity

  Aaa, literówka. Czyli mało istotne zmiany. Ale producent się stara ?
 11. Chromecast audio jest całkiem fajne, ale nie ma gapless, co jest sporą niedogodnością przy słuchaniu albumów. Z niedrogich streamerów to jeszcze sensowne będą urządzenia kompletowane na Raspberry Pi. Od czasów Twojego Sansui technika poszła sporo do przodu. DAC-i w tanich urządzeniach są porównywalne lub lepsze. Z pewnością obsługują więcej formatów PCM.
 12. popej

  Audio mity

  IMHO zatyczka jest po to, żeby zewrzeć wyjście do masy. Przedwzmacniacz gramofonowy ma duże wzmocnienie i być może pojawia się zauważalny sygnał na wyjściu, co pójdzie na głośniki jak przypadkiem włączysz to wejście. Jak masz podłączony gramofon, to wejście zwiera wkładka gramofonowa, która ma stosunkowo niską impedancję. Może po prostu sprawdź, czy wzmacniacz szumi przy przełączeniu na gramofon bez zatyczek.
 13. Ja wczoraj próbowałem uaktualnić Moode na RPi 0, ale po 80 minutach procesu zrezygnowałem. Na forum Moode ludzie podawali czasy - 10 minut na RPi4, 18 godzin na RPi0 ?
 14. Potrzebny streamer i abonament Spotify Premium. Przyzwoity streamer do Spotify to np. Yamaha WXAD-10.
 15. A, rada nieaktualna. Robią jeszcze poprawki uaktualnienia, może coś jest zmieniane na serwerze?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.