Jump to content

piramidon

Użytkownicy
 • Posts

  560
 • oraz w archiwum

  354
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

412 Dobry

Audiostereo

67

Bocznica

345

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka symfoniczna , organowa,gotyk-rock
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

piramidon's Achievements

 1. A kiszone jabłka? Żal było zostawić osom i zakisiłem. Smak: słono-kwaśny, zmiękły(były b. słodkie). Ponieważ kiszonki...wiadomo, zjadamy je z rozsądku. Zimą wypijamy i zjadamy sporo kiszonych buraków. Z tym trzeba ostrożnie: buraki nie sprzyjają stawom.
 2. Prawdopodobnie dlatego, że na tej Twojej irlandzkiej wsi sklepów z regałami z kilkunastoma metrami słuchawek przeznaczonych do wzięcia do ręki i założenia na uszy - nie uświadczysz. I tu właśnie jest pokazana istota haczyka na klienta.Wpłacił jeleń pieniądze- mamy go. Rozważania nie dotyczą słuchawek dousznych, też bym się brzydził- nie używam.
 3. Dziś odbyłem rozmowę o możliwości zwrotu słuchawek zakupionych zdalnie. Dowiedziałem się, że słuchawki( nawet wokółuszne) mogą być nie zaakceptowane do zwrotu z powodu styczności z ciałem podczas prób użytkowania. Wygląda na to, że jedynym sposobem uniknięcia tego ograniczenia praw konsumenckich jest oświadczenie o nieodpowiednim zapachu słuchawek. ;))) Jak euro-agd może sprawdzać potencjalny dotyk klienckiego np. ucha?
 4. W ciągu ostatniej doby zmarła na covid jedna osoba na 38 000 000 ( trzydzieści osiem milionów) Szansa na wygranie w lotto to 1 na 14 milionów. Tzn dwa razy było trudniej umrzeć na covid, niż wygrać w lotto Gdzie jest kupon lotto tej osoby?!!!
 5. Podzielę się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi kontaktu chorego z organami administracji państwowej podczas zakażenia covidem. Przebadałem się zgłaszając objawy na stronie ministerstwa zdrowia: wypełniłem ankietę, po kilkudziesięciu minutach oddzwoniono do mnie na podany numer i w rozmowie potwierdzono mój opis stanu zdrowia. Następnie po kolejnych kilkudziesięciu minutach zadzwoniono do mnie i podano adres punktu poboru prób i godzinę poboru próby- na następny dzień.Poinformowano również, że jestem do czasu wyniku w kwarantannie. Następnego dnia, po kilku godzinach od poboru otrzymałem SMS, że czeka na mnie wynik na Internetowym Koncie Pacjenta. Ja skorzystałem z dostępu do wyniku na stronie firmy diagnostycznej- był pozytywny. Kilkadziesiąt minut później skontaktował się ze mną sanepid w osobie sympatycznej z głosu i sposobu prowadzania rozmowy kobiety - informacja o izolacji przez dziesięć dni. Kilkanaście minut później zadzwonił do mnie bardzo uprzejmy policjant i zapytał, czy nie potrzebuję pomocy. Następnego dnia otrzymałem SMS o objęciu mnie programem opieki DOM i wysłaniu mi pulsoksymetru- doszedł następnego dnia. Od tego momentu miałem spokój do czasu SMS z ministerstwa zdrowia o konieczności kontaktu z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej w sprawie terminu zakończenia izolacji. I tak dopiero telefon do miejscowego sanepidu tę sprawę wyjaśnił. Nikt mnie nie sprawdzał, prawdopodobnie moja wieś jest za daleko. Podsumowując: Procedury kontaktu z urzędami odbierałem jako wysoce profesjonalne. Prawdopodobnie spokój zapewniłem sobie biorąc do kontaktu z urzędami starą, zresetowaną Nokię z nową kartą zakupioną nie na mnie, bez wpisanych żadnych kontaktów. Żonie kilkanaście razy kazali robić selfie z iphone. Żona covid również przechodziła, jak grypę.
 6. A ja jestem ozdrowieńcem od dwóch dni. Covid w moim przypadku był jak lekka grypa, jaką pamiętam sprzed 20 lat. Od czasu rozpoczęcia morsowania i saunowania nie choruję. Podczas tygodnia z covidem byłem w saunie trzy razy(mam swoją w ogrodzie) Jestem przekonany, że covid to wirus, co dokonuje sprawdzenia naszego systemu immunologicznego. Czyli jak się prowadzimy - słabi ludzie np.tłuściochy mają przechlapane.
 7. Jest jeszcze jedna: czarnych jagód nigdy nie zjem na surowo!!!. Powód: pasożyty "Uwaga na jagody i inne owoce leśne prosto z krzaka - ostrzega sanepid. Przez niemyte owoce możemy zarazić się bąblowicą, groźną chorobą wywoływaną przez tasiemca. Wiele osób nie jest świadoma tego, że ją ma."
 8. Ja jestem uzależniony od ...cebuli. Nawet zeszłotygodniowy covid nie zabrał mi potrzeby jej jedzenia. Z piwa zrezygnowałem. Ponieważ mam swoje lata, zwracam uwagę na poziom naturalnego testosteronu. Chmiel i lukrecja są zabójcami męskiego hormonu. Lukrecja to tajny składnik wielu ciemnych piw, np mojego ulubionego portera bałtyckiego.
 9. To są informacje z różnych dziedzin. Dziedziny kuchennej i ziołolecznictwa. Piotrze! temat dotyczy CHOROBY! Spodziewam się następnych Twoich wypowiedzi na ten temat
 10. Dlatego określiłem niską temperaturę, jestem zaawansowanym saunowiczem. Okropny smak kurkumy, gorzki imbiru rozcieńczam jajkiem ekstrahującym i emulgującym skutecznie kurkuminę.
 11. Ponieważ darzę sympatią uczestników tego Forum, podzielę się moim-ziołowym sposobem na grypę covid: Przez 7 dni infekcji pokasływanie, pieczenie gardła i solidne bóle mięśni, stawów i kości leczyłem tylko specyfikami samodzielnie wykonanymi. Są to: -mieszanina nalewek w stosunku1:1:1:1 z katalpy, pąków magnolii i pąków sosny i kwiatów czarnego bzu. - co drugi dzień zjadałem mieszankę 4 jajek na mięko z ok.25ml oliwy łyżeczką kurkumy, łyżeczką imbiru i 1/3 łyżeczki pieprzu. Oprócz tego stosowałem siedzenie w saunie- sesje po 4razy przez12- 15min w temp max 65stopni, schładzanie w wodzie19stopni,w basenie przez ok4minuty, odpoczynek w przedsionku sauny do 10minut- co trzeci dzień tj 3 razy przez 7 dni. Nie zaprzestałem nawet w deszcz. pięknie oderwał się kaszelek. Odkasływaną treść natychmiast wypluwałem, by pozbyć się zainfekowanego śluzu. Dlatego teraz mogę się nudzić i napawać przymusową bezczynnością(z ostrożności). Edit1: wszędzie(zwłaszcza sypialnia i sauna) kropiłem olejkiem eukaliptusowym i pichtowym
 12. Zanegować, lub podać w wątpliwość można wszystko. Proszę odpowiadaj na pytanie. Informacją przez Ciebie przekazana jest insynuacja i autopromocja wyrafinowanego audiofilizmu. W ten sposób nabijasz sobie posty? A fe!
 13. Właśnie przeszedłem grypę zwaną covid, mam jeszcze 6 dni kwrantanny. Czy bardzo odradzacie rąbanie drewna na zimę- bo nudno! Nie powiem, że nie ma reperkusji: straciłem smak (nie czuję kwaśnego) i w większości węch( brzoskwinie rozpoznaję, whisky smakuje jak czysta)
 14. piramidon

  Kawa

  Nie zgadam się z tą opinią Ludzie nie słyszą (np. sprawka wieku, fizjologii), a kupują wypasione głośniki i kable... Z używkami jest to samo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.