Jump to content

piramidon

Użytkownicy
 • Content Count

  158
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

363 Bardzo dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  muzyka symfoniczna , organowa,gotyk-rock
 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Proponuję rozważyć ASUS Impresario SDRW-S1 LITE. Jest to odtwarzacz DVD z niezłym wzmacniaczem słuchawkowym, cena ok 400zł. Daje radę ( z ledwością) moim DT 980 pro 600 Ohm. Piszę z ledwością, bo przy nich wymagane są głośno zrealizowane nagrania. Do Twoich słuchawek będzie odpowiedni, jak do do moich Hfiman HE 4XX( mam je teraz na głowie) Łączy się tego Asusa do portu USB komputera (u mnie laptopa). ..."Cyfrowy konwerter analogowy (DAC)Cirrus Logic CS4398 Wzmacniacz słuchawkowy Do 600 omów TI TPA6120A2 Wzmacniacz operacyjny2 x NJM5532 Kondensator filmowy WIMA2 x WIMA FKP2"... InterfejsUSB 2.0 Specyfikacja wyjściaStosunek sygnału wyjściowego do szumu (ważony A) (Front-out): 114 dB Wyjście THD + N przy 1 kHz (Front-out): 0,00056% (-105 dB) Odpowiedź częstotliwościowa: 10 Hz do 48 kHz Napięcie wyjściowe w pełnej skali: wyjście liniowe: 2 Vrms (5,65 Vp-p) Wyjście słuchawkowe: 7 Vrms (19,8 Vp-p)
 2. Ultimate- za 700 zlotych- to musi być super technologia- skoro "za te pieniądze poezja"! Taki smartfon za 700 zł to przy tym zapewne prościzna. Już nie wiedzą ile brać pieniędzy zachłanni handlowcy za dwa głośniczki i dwa procesory. Reklamę powinno się oznaczać
 3. A dlaczego nie środek między zestawami głośnikowymi? Przecież to upraszcza problem odbić Mam wzmacniacz Yamaha AS801 przeznaczoną do systemu 2.1 i tak to ustawiłem. W pokoju odsłuchowym widok subwoofera (zamknięta obudowa z głośnikiem 30cm) nie jest dla mnie problemem. A brzusio czasami masuje przednio.
 4. Przypomniałem sobie o takiej możliwości: https://restoredhearing.com/
 5. Z całym szacunkiem -ale staram się czytać ze zrozumieniem. I tu zacytuję Twoje pytanie budzące mój sprzeciw: Nieco później zaprzeczasz sam sobie: Sorry za upierdliwość. Aleś trafiony zatopiony. Więcej samodyscypliny intelektualnej. Moja, dawna co prawda praca doktorska zahaczała m.innymi o analizy wymagań. Przeczytaj poniższy artykuł - pomoże Ci formułować pytanie, by można było na nie odpowiedzieć. http://analizawymagan.pl/zmierzyc-niemierzalne-analiza/
 6. Z racji powiązań zawodowych miałem dobre, niemieckie ubezpieczenie zdrowotne. Po długim oczekiwaniu(ach te "termine" w niemieckiej służbie zdrowia) dostałem się do profesora w Hamburgu. Ten odradził mi próby z komórkami macierzystymi w pobliżu mózgu, bo nie zawsze z komórek tych ukoci się to, czego oczekujemy- a wręcz odwrotnie- nowotwór. Tu nie ma ratowania życia, tu nie ma zagrożenia dla zawodu gwarantującego byt. Tu jest zwykły dyskomfort. Nie jest do końca poznana przyczyna degeneracji czy to wyścółki w uchu, czy to zakończeń nerwowych. Poszedłem do polskiej pani docent neurolog: ta mi powiedziała, że nie zna osoby, która wyleczyłaby tinnitus. Inni neurolodzy - polscy i niemieccy-to potwierdzili. Wypiłem litry nalewki z ginko biloba, zjadłem dziesiątki blistrów piracetamu. Dotlenia to mikronaczyka kwionośne w mózgu. Dostałem specjalne nagrania do przeciwdziałania tinnitusowi, spróbuj na początek tych z youtube. Uszy olejowałem, grzałem podczerwienią i właziłem do sauny. Wybudowałem własną w ogrodzie - korzystam do woli(nie, nie -to nie mitomania- mam parę tysięcy metrów ogrodu- to się zmieściło) Jest to OT- więc króciutko. Jakiś czas temu pisałem o niej na forum. Jest to piramida o proporcjach piramidy Cheopsa o podstawie 6 metrów. Konstrukcja metalowa z profili zamkniętych 50x100mm w narożach. Scianka grubości 100 mm dwustronnie wyłożona blachą ocynkowaną wypełniona jest izolacją z płyt wełny mineralnej.Podloga ze sklejki podestowej położonej na gruncie i wyłożonej wykładziną biurową lub wystawową W środku ogrzewanie wkładem kominkowym 14 kW. Kolumny transmisyjne(idealne do muzyki organowej) T+A Criterion 160- każda po 50 kg wagi Wzmacniacze różne. Tegoroczne mokre lato dało radę denonowi PMA1060- padły kondensatory i potencjometry. Na dzień dzisiejszy piramida służy za drewutnię- mam nadmiar drewna- korzystając z wiosennej możliwości sciąłem dwie stuletnie lipy gniijące od środka i zapas jest nietypowym tworem akustycznym Aha! Jestem najgorszym wrogiem każdego polityka-Buduję samodzielnie,zgrzebnie, ale też własnoręcznie. Nie daję krwiopijcom politykom zarabiać na moim lenistwie.Kupuję materiały i zatrzymuję każdą złotówkę wartości dodanej.Pracę fizyczną traktuję jak siłownię za darmo.
 7. Słuchanie jest doznaniem organoleptycznym, kto Ci odpowie, co w Twojej glowie siedzi? Jak zareagują Twoje zmysły na zmieniające się(lub nie- w skutek zmiany sprzętu) impulsy akustyczne? Ja mam Ci na to odpowiedzieć, lub ktokoleiek inny? Sorry stary!
 8. Z zamiłowaniem do słuchania muzyki przy stwierdzonej utracie jakości słuchu jest jak z dojrzałym seksem: więcej celebracji niż dupczenia. I celebruję już i jedno i drugie - bo mam już ...siąt lat. Do muzyki wieczorem dobra brandy, kolumny z czereśniową okleiną pięknie wyglądają w półmroku pokoju odsłuchowego.Itd....itp O tym drugim nie napiszę, bo to tajemnica alkowy. Zawsze możesz zacząć słuchać winyli- celebra jeszcze większa.
 9. Stary sprzęt śmierdzi, stare winyle też. I dlatego przerzuciłem płyty do garażu lub rozdawałem znajomym. Stare to są dobre skrzypce i wino.
 10. Oj tam ! Oj tam! To taki odtwarzacz Sam borykam się z ubytkami słuchu i tinnitusem.PESEL ma swoje prawa- pozostaje zachować dystans. A słuchawki pozwalają słuchać bez katowania rodziny. Bo ja wybudowałem w ogrodzie piramidę do słuchania muzyki organowej. Żona jej nie lubi.
 11. Niektórym pozostało tylko kupienie "wysokoenergetycznych" słuchawek:
 12. Właśnie dlatego kupiłem Yamahę as-801 i, by słuchać bezpośrednio z komputera potrzebuję tylko kabelek USB. Jak ogarnia mnie lenistwo- słucham Tidala premium przez bluetooth z aptx z smartfona(kupiłem dedykowanego muzyce LG -g2 pobierającego muzę przez wifi) podłączonego przez yba-11 z tymże wzmacniaczem i tu korzystam z spdif
 13. Wzbogacam utracone możliwości intensyfikacją korzystania z innych zmysłów. Lepsze jedzenie, lepsze alkohole..., ....ale żona ta sama! :)
 14. Czy, oprócz wrażeń słuchowych jest jakiś znak, ikonka na ekranie smartfona, informujący o włączeniu trybu aptx. Mam yamahę yba-11 łączącą sie z LG mającym APTX, ale nie ma informacji - w jakim trybie.
 15. Dysk twardy(HDD) podłączony do routera- w jaki sposób włączasz i wyłączasz ? U mnie hdd podłączony do Netiaspot pracował cały czas i słychać go było wyraźnie, zastosowałem dyski SSD.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.