Jump to content

Kami3n147

Użytkownicy
 • Content Count

  98
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutralny

Metody kontaktu

 • GG
  Tak

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione
 1. Szanowni koledzy, Mam problem ze swoim Danielem, a mianowicie: 1. Ramie nie wykonuje funkcji autostop. Obojętne czy to 33RPM czy 45RPM, nawet jak popcham palcem w stronę środka płyty. 2. Po załączeniu świeci się tylko stop i na nic nie reaguje. Zauważyłem, że jeśli uniosę talerz(wraz z całym zawieszeniem) lekko do góry to wszystko wraca do normy, ale jeśli puszcze to znów nic nie działa. Tymczasowo wkręciłem wkręta w dziurkę transport co powoduje, że zawieszenie jest troszkę wyżej i działa, ale tak nie powinno być. Wszystkie rady będą bardzo cenne.
 2. Widział ktoś może dzisiaj jeszcze jakieś płyty w Krakowie? Mowa o Biedronce oczywiście.
 3. Niech Ci Bóg w dzieciach wynagrodzi taką informację. Specjalnie zjeździłem całe miasto, aby kupić z czerwoną naklejką. Byłbym wściekły, gdyby była ocenzurowana. Jakość tłoczenia bardzo zadowalająca, a do tego jest to wydanie 2xLP!
 4. Kami3n147

  Jaki DAC do 500 zł

  DAC wraz ze wzmacniaczem pod słuchawki.
 5. Kami3n147

  Jaki DAC do 500 zł

  Panowie, co sądzicie o: https://www.aliexpress.com/item/Topping-D3-Portable-Mini-DAC-24Bit-192kHz-USB-Optical-Coaxial-BNC-CS8416-CS4398-Headphone-Amp-Amplifiers/32812082822.html? ?
 6. Nadajnik ST-7C FM PLL 7W Stereo 76.00-108.00 MHz 12V 3A + Antena teleskopowa BNC Opis: http://radio-set.com/En/ProductView.Asp?ID=53 http://radio-set.com/st-7c.htm Sprzęt nowy, z folią na ekranie. Cena 285zł + przesyłka. Możliwość odbioru osobistego w Krakowie lub opcja sprzedaży na Allegro. Najtańsza obecnie opcja na Allegro to 399zł Kontakt: priv. Cena do lekkiej negocjacji :)
 7. Jednak działa - zamieniłem lampy miejscami i ruszyło. Ale tak czy siak, są do tego jakieś lepsze lampy ? powiedzmy do 100zł komplet?
 8. Kupiłem sobie na 11.11 przedwzmacniacz FX-AUDIO TUBE-01 za parę złoty, aby coś ładnie świeciło w pracy jak słucham muzyki na słuchawkach. Niestety, ale przyszedł uszkodzony, nie ma żadnego sygnału na wyjściu nawet przy maksymalnym wzmocnieniu. Podejrzewam, że uszkodzone są lampy, bo żadna się nie żarzy, a to chyba nie jest normalny tryb pracy? Poszukuje jakiś tanich 2 lamp - zamienników, albo takich samych - 6J1 tak, aby były bez problemu dostępne na Allegro.
 9. W poniedziałek przyszedł do mnie XMOS, zamontowałem, działa elegancko - próbkowanie z Tidal do 96K :)
 10. W poniedziałek przyszedł do mnie XMOS, zamontowałem, działa elegancko - próbkowanie z Tidal do 96K :)
 11. Panowie, Proszę o poradę: W moim Kenwood KX-7060S przestała działać automatyczna kalibracja (ATCS),a mianowicie po wciśnięciu przycisku ATCS magnetofon zachowuje się jakby przeprowadzał kalibracje, ale na taśmę nic się nie nagrywa, jakby nie działał generator. Po odtworzeniu części taśmy na której przeprowadzał kalibracje słychać tylko szum bez żadnych pisków itp. charakterystycznych dla generatora. Posiadam multimetr i inne narzędzia, ale potrzebuje, aby ktoś mnie ukierunkował od czego zacząć pomiary.
 12. Kami3n147

  Magnetofon.

  Za magnetofon dałem kiedyś 90zł, już spory czas mi służy.Serwisant policzy na pewno więcej niż 90zł. Jakąś tam wiedzę mam, lutownicy też się nie boje, więc myślę, że wymiana tego układu o którym piszę kolega wyżej na pewno nie zaszkodzi. Wlutuje go w podstawkę, więc w razie czego wrócę do starego.
 13. Kami3n147

  Magnetofon.

  Udało mi się znaleźć tylko taki service manual: ( w załączniku) Niestety, ale chyba nie dysponuje taką wiedzą, aby wiedzieć gdzie dokładnie podłączyć woltomierz. Pozostało mi wymienić tylko coś w ciemno. Tylko co? Kurdę... taki fajny magnetofon był :( KENWOOD+KX-7060-S+Schematics.pdf
 14. Kami3n147

  Magnetofon.

  Panowie, Proszę o poradę: W moim Kenwood KX-7060S przestała działać automatyczna kalibracja (ATCS),a mianowicie po wciśnięciu przycisku ATCS magnetofon zachowuje się jakby przeprowadzał kalibracje, ale na taśmę nic się nie nagrywa, jakby nie działał generator. Po odtworzeniu części taśmy na której przeprowadzał kalibracje słychać tylko szum bez żadnych pisków itp. charakterystycznych dla generatora. Gdzie szukać przyczyny?
 15. Jak chcesz po kosztach to polecam: https://pl.aliexpress.com/store/product/2014-DAC-X6-fever-HiFi-amp-USB-Fiber-Coaxial-Digital-Audio-Decoder-DAC-24BIT-192-Free/1264787_32259251491.html
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.