Jump to content

panzeb

Użytkownicy
 • Content Count

  45
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Te zszywki to więcej, niż skandal. To splunięcie potencjalnemu nabywcy w twarz...
 2. Chyba jest, jak piszesz. Gdzieś na zagranicznym forum widziałem wpis - ktoś pytał, czy HDPlexem można zasilać LPSa (chodziło o dopasowanie napięcia).
 3. Witam. Czy ktokolwiek miał okazję porównać ww. sprzęty? Cena zbliżona, funkcjonalność po stronie HDPlexa. Ale co z jakością dźwięku?
 4. Ok, dzięki jeszcze raz! Rzeczywiście, z tymi wersjami jest jakiś zamęt. Wygląda, jakby tylne ścianki dwóch rodzajów (na jednym gniazda xlr są przy sobie, na drugim są rozdzielone przez rca) montowano dowolnie do różnych wersji Antili. Z tego, co zauważyłem, wersje te są następujące: I, II, II s i II s Eco. Prawda? Rozumiem, że najlepszą jest ta ostatnia. Dzięki za podpowiedź z wyświetlaczem. Pozdrawiam,
 5. Hubert, serdeczne dzięki za obszerny opis Antili. Mam możliwość kupić ją właśnie za ok 7 tys. zł. Napisz proszę, jak ten cedek kreuje scenę. Czy jest głęboka, z pierwszym planem nie wychodzącym mocno przed linię kolumn? Czy dźwięk nie jest jasny? Jak z trwałością? Na angielskim forum napisałeś, że dźwięk Antili jest również "full-bodied". Rozumiem, że podtrzymujesz to stwierdzenie :)? No i jeszcze jedna ważna rzecz - jak poznać, że kupuję najnowszą wersje Antil?. Producent nie zamieszcza symbolu wersji ani z przodu, ani z tyłu urządzenia, przykład tu: [Hidden Content] Ok, wersje różnią się układem gniazd. Czy czymś jeszcze?
 6. Nie kończ za mnie, to nie ładnie :). Proszę o dalsze opinie.
 7. Witam. Też jestem w kropce, jak chodzi o transport cyfrowy. Czy można uśmiechnąć się do kolegi misio1973, oczywiście za uprzednią kaucją z mojej strony?
 8. Dzięki za linka, znam ten sprzęt i z opisu wynika, że może mi pasować. Ale niestety to top loader, a ja nie mam miejsca na takowy na szafce. Jeżeli postawię go na wierzchu, to pewnie prędzej czy później dziecko mi go załatwi :)
 9. Dzięki za wpis. A co z balansem tonalnym i przestrzenią? Szukam odtwarzacza z dźwiękiem dociążonym i nasyconym, z pierwszym planem raczej nie wychodzącym przed linię kolumn, z dużą głębia sceny. Teraz używam zestawu M2Tech Young + Palmer. Dla mnie jest jednak trochę za jasno, a pierwszy plan za bardzo wychodzi w przód. I tak się zastanawiam - kupić dobry cd player, czy kombinować z innym transportem dla zestawu M2Techa. Dziś prowizorycznie jako transport pracuje odtwarzacz dvd. Jego sygnał cyfrowy jest i tak o niebo lepszy, niż pewnego uznanego cedeka, którego miałem, a którego sprzedałem z uwagi na gorszy sygnał cyfrowy właśnie.
 10. Witam. Zastanawiam się nad zakupem odtwarzacza Leema Acoustics Antila IIs Eco. Proszę osoby znające tego cedeka, aby podzieliły się swoimi opiniami na jego temat. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 11. panzeb

  Granie z plikow

  Elberoth, jakiej klasy transportowi cd odpowiada pod względem jakości dźwięku opisany przez Ciebie zestaw (ten w wersji "ultra high-end")? Chodzi o przedział cenowy.
 12. Coś mnie tknęło i wymieniłem oryginalne pady słuchawek na inne, pochodzące od znacznie tańszych słuchawek. Dźwięk fajnie się ułożył i system na Red Downach gra przyjemnie. Zwracam honor firmie Nordost, a uczestnikom tego wątku dziękuję za wpisy.
 13. Dzięki dyzman za przypomnienie o Wile. Jestem już po wstępnych ustaleniach z p. Witkowskim. Pozdrawiam.
 14. Dziękuje za wpisy. Wszystkie propozycje będą rozważone. Oczywiście wątek jest nadal aktualny, proszę o dalsze typy. P.S. Czy ktoś słuchał Harmonixa HS 101 GP, albo Cardasa Clear Reflection? Wprawdzie w sieci są ich recenzje, ale nie ma to jak opinia sprawdzonego audiofila.
 15. Witam. Od lat użytkuję w moim systemie audio parę interkonektów analogowych Nordost Red Dawn. Mimo obiegowych opinii o ostrości srebrnych kabli, nigdy nie doświadczyłem wyostrzenia. Być może ta cecha tego kabla była tonowana przez miedziane taśmy kabli głośnikowych. Sytuacja zmieniła się w "małym" systemie, złożonym pod słuchawki. Tu Red Dawn dał w nieprzyjemny sposób znać o sobie – dźwięk stał się ostry, poszarpany, trochę za chudy. Do tego stopnia, że zastąpienie go moją starą samoróbką (jakiś kabel z miedzi beztlenowej + wtyki Nakamichi), zrobioną do tunera satelitarnego, znacznie poprawiło dźwięk. Stąd moje pytanie: co zamiast Red Dawna? Chodzi o interkonekty analogowe rca z dźwiękiem organicznym, spójnym, nasyconym, mięsistym, płynnym i mokrym, bez utraty detali, bez obcięcia wysokich, z dużą głębią (dźwięku i sceny) i ładną stereofonią. Coś amerykańskiego? Może wyższy Harmonix? Budżet to 3.000,- zł. Mile widziana używka, tak więc w kręgu zainteresowania są kable za ok. 5.000 zł/ nowy. Reszta systemu jest dźwiękowo neutralna. Proszę o podpowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.