Jump to content

Ape

Użytkownicy
 • Content Count

  1511
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

229 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

2509 profile views
 1. Ape

  LUXMAN L-507uX Mark II

  podejrzane to ogłoszenie jest
 2. Ape

  Naprawa Jamo Classic 8

  Szkoda że koledzy nie doradzili, aby w torze średniotowym i wysokotonowym kondensatory wymienić na MKP, dźwięk sporo by zyskał Ale skoro to "przywrócenie" do świata żywych, to na początek może być. Warto jednak pokusić się o przeanalizowanie połączeń i newralgiczne kondensatory zamienić na lepsze.
 3. [Hidden Content] [Hidden Content]
 4. A może ustawienia w komputerze? Mój laptop gdy podłącze go do TV nie przełącza dźwięku z automatu na Hdmi, muszę to zrobić ręcznie, klikając na głośniczek na belce obok zegara. A sygnał video dla Hdmi pokaże się zawsze gdy w komputerze ustawisz tryb wyjścia jako klonowanie.
 5. Ape

  Daphile

  Ja mam u siebie Daphile podłączone po kablu z routerem, z tym samym routerem jest też połączony dysk NAS, także po kablu. Jako że router ma też WiFi to telefon, tablet jest w tej samej sieci, ale już bezprzewodowo. Wszystka chula zajebiście, że tak powiem [emoji445]
 6. Ech takich " komercyjnych szerokopasmowych high endów" jest więcej, Amerykanie i Japończycy mają kilku inżynierów i firm, a w Europie to domena górali, Szwajcarów i Austriaków czyli.
 7. Szerokopasmówki, to tak naprawdę głośniki, które są ze mną od dawna, kilka w życiu już miałem m. in Fostex FE103, Fostex FE108EZ Sigma, Fostex Fe167En, Monacor -y SP-200X, Tang Band -y kilka tych 3" i 4", ze starszych głosników Philipsa, 13 i 16 cm Whardfedale Super 8... Obecnie zakupiłem Visatony B200, niegdyś mocno chwalone. Zakup podyktowany głownie tym, że od pół roku wracam do słuchania na głośnikach i jakoś nie mogę znaleźć swojego brzmienia 🙂 Miałem przez chwilę jakieś polskie zestawy (mocno chwalone) na Vifach, nie grało/ podstawowe Castle 2, nie grało/ teraz mam maluśkie Castle Richmond 3 i te już jakoś dają radę, ładna barwa średnicy z węglowej plecionki, i niezła stereofonia. Ale pamięcia sięgam do tych Philipsów które miałem kilka lat temu i one mnie wtedy powaliły. Kilka lat w słuchawkach niestety też zrobiły swoje i teraz ciężko o niedrogie zestawy które będą miały taką spójność w dźwięku. Po cichu liczę że Visatony mnie ustysfakcjonują. A że jestem tzw "dłubaczem" i kilka tych szerokopasmówek przerobiłem, to bazując na ich podstawie wyciągam wnioski że w tych projektach najważniejsza jest prostota. Wszelkie udziwnienia, komplikacje obudów, filtrów które mocno wygładzają charakterystykę, powodują coś dziwnego, zabierają coś z dźwięku. Dlatego teraz staram się dążyć do maksymalnej prostoty układu, a wszelkie możliwe korekcje wykonywać bardziej że tak się wyrażę droga mechaniczną niz elektryczną. Wiadomo, filtr LR jakiś tam zawsze będzie, ale im prościej tym lepiej. Ale to moje doświadczenia z marnymi kilkoma tylko głośnikami.
 8. kolejny przykład, identyczne wymiary z moimi dla głośnika szerokopasmowego Seas Exotic w projekcie Klang + Ton, 67 x 43 (wys x szer) gdyby ktoś chciał spojrzeć, projekt dostępny na stronie www.seas.no [Hidden Content]
 9. Są i moje pralki 🙂 szukając natchnienia jak by mogły wyglądać takie nietypowe kolumny jak podałem wyżej 67 cm x 43 cm (wys x szer) natrafiłem na Heco Direct: Znalazłem tez w czarnym wykonaniu, tu akurat 2 drogi, kurde nawet zaokrąglenia krawędzi tak jak narysowałem to powyżej, haha. Heco mają wysokość 90 cm i szerokość 44 cm więc praktycznie blixniacze.
 10. ta górka przy 1kHz to jest wynik dyfrakcji od obudowy, zobacz tutaj Troels Gravesen o tym pisze i jak wygląda pułapka [Hidden Content] jak masz pomierzone głośniki, to możesz się pobawić w symulacje w programie x-sim, łatwy, prosty i przyjemny i widać szybko co i jak się zmienia.
 11. Ape

  Potrzebuję ...

  Czy jest ktoś że Szczecina kto może pożyczyć mikrofon pomiarowy na kilka dni? Ew pomoc w pomiarze monitorów Castle?
 12. Tu chyba nie jest problemem punkt podziału a brak zgrania fazy, stąd ten dołek.Przydałaby się też pułapka na rezonans wynikający z dyfrakcji, (ta górka na 1kHz) [mention=70058]jarekb[/mention] zrób pomiar z odwrócona polaryzacja głośnika wysokotonowego
 13. te Sonusy i Odgrody są wysokie, mi wyszły skrzynki 67 cm wzrostu. Takie do mnie przemówiły (system naszego kolegi z forum, mam nadzieje, że się nie obrazi)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.