Jump to content

Dawid2011

Użytkownicy
 • Content Count

  474
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeśli brzmienie tego modelu Tobie odpowiada to czy nie lepiej kupić osobny preamp gramofonowy tym bardziej ze mozesz sprawdzic kilka konstrukcji i dopasować brzmienie?
 2. Dawid2011

  Infinity 9.2

  Slyszałem że uszkodzenie końcówki mocy A tym bardziej końcówki która nie ma zabezpieczenia to prąd stały DC który będzie na naciskach wyjść może spalić glosniki.Tez nigdy nie słyszałem by padły zwrotnice tym bardziej ze to dość drogie kolumny gdzie powinny być co najmniej średniej klasy komponenty.
 3. W zasadzie pytanie jest czysto teoretyczne i nie dotyczy mnie A innej osoby która jest kompletnie nieobeznana A nabyła kolumny które ponoć wogole nie graja. Poniżej link do tematu. https://www.audiostereo.pl/topic/146525-infinity-92/
 4. Mam pytanie czy jeśli wzmacniacz nie posiada układu zabezpieczajacego przed pojawieniem się na naciskach wyjść glosnikowych prądu stałego DC to czy głośniki lub zwrotnice mogły ulec uszkodzeniu?Aż do np .takiego stopnia że w ogóle nic nie gra.Mowa o kolumnie wielodroznej.
 5. Dawid2011

  Infinity 9.2

  Ciężko doradzić bo to tak jak by leczyć na odległość bez zrobienia jakichkolwiek badań.Sam nie spotkałem się z przypadkiem by w kolumnie wielodroznej padły jednoczesnie obie zwrotnice i nie działał żaden z zakresów.To dość drogie i wymagające kolumny.Troche dziwny taki zakup w ciemno..
 6. Dawid2011

  Infinity 9.2

  Obym nie był złym prorokiem ale jeśli sprzedający A być może że to handlarz który ocenił że nie warto mu naprawiać tych kolumn to może się okazać że to nie zwrotnice chodzi I koszt naprawy może być spory CZY w tych kolumnach wogole gra jakikolwiek glosnik?
 7. Pianki są bardzo trwałe w tych kolumnach.Jednal zawsze trzeba poprosić o zdjęcia z bliska by być pewnym.Wolalbym też nabyć głośniki które są w dobrym stanie wizualnym itd. bo to świadczy że właściciel dbał o nie
 8. Panowie podrzuce pomysł za darmo . Nie mamy jeszcze zdaje się założonego KLUBU ANTYKABLARZY. Ja nie mogę bo jestem wierzący:)
 9. Dawid2011

  B&W CDM7se

  Audioburak ma racje co jak pisałem wcześniej potwierdzają konstruktorzy głośników.Wszystko zalezy od aplikacji.Druga sprawa jak ktoś nie używa kolumn z głową i używa wzmak ma przestrzeń to i ferrofluid nie pomoże.
 10. Polecam JBL TI 5000. Na pewno na ten metraż A i słabszy wzmacniacz je napędzie.Zapomnij o Infinity RE 90.To bardzo dobre kolumny ale bez pieca drozszego od nich nie pokażą swych zalet.Te JBL grają dość gęsta średnica A i są dość otwarte przy czy mają mocny i niski dół pasma ale bez przesadnie dyskotekowej nalecialosci.Mnie i mojej żonie podobały sie znacznie bardziej od Audio Physic Virgo 2 .Ogólnie na taki metraż przyda się większy głośnik noskotonowy A w nich masz 30cm. Ogólnie Infinity RE 90 miałem jak i kappa 8.2i. Infinity 8 te starsze są lepsze od 8.2i ale bez porządnego pieca i fakt że ciężko dostać kappa 8 w dobrym i w oryginalnym stanie to dałbym sobie z nimi spokój.Sredniotonowy w nich jest często na wykonczeniu
 11. Kiedyś był program na polskim kanale gdzie pokazywali coś na kształt dzwonu w który uderzało się A generowany dźwięk miał podobno zdrowotne działanie.Bylo też coś o tym jaki to zakres dźwięku .
 12. Dawid2011

  B&W CDM7se

  Jeśli w tych glosnikach j wysokotonowych jest jakiś płyn to zapewne chodzi o ferrouid .Sam ferrofluid ma zapewniać lepsze odprowadzanie ciepła. Takie rozwiązanie stosuje wiele firm np Dynadio.Samo zużycie ferrofluid nie powinno stanowić o tym że głośniki są bezwartosciowe bo są firmy które wymieniają i uzupełniają ferrofluid i nie jest to kosmiczna technologia. OD pewnej znanej polskiej firmy slyszalem że usunięcie tego ferrofluid może wrecz polepszy inne parametry oczywiście kosztem mocy wytrzymalosciowej.Wszystko zależy od podziału zakresów i danego głośnika i jego aplikacji. http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/b-and-w/cdm-7se.html
 13. Mam Sansui Aux 711 i muszę powiedzieć że ten wzmacniacz uratował mnie z opresji bo mając kumny Jbl Ti 5000 w połączeniu z owym Sansui zagralo to dobrze. Wcześniej te kulumny zasilaniem końcówką Harman Kardon Citation 16 niestety dźwięk nie miał tej finezji i barwy. Mam obecnie lepszy wzmacniacz też dość wiekowy ale Sansui raczej nie zamierzam sprzedawać.Bedzie na czarną godzinę . Przy okazji tematu sprzęt starszy i dobre modele w dobrym stanie jak najbardziej polecam.Kolumny mam ok 30 letnie.Koszt nowych ok 16 tys DM. Nawet regeneracja czy wymiana przetwornikow na nowe pokazuje ich klasę względem nowych konstrukcji i nie umniejsza sensu zakupu wyszukanych starszych konstrukcji
 14. Pamiętam że wiele osób bardziej zachwalalo starszą wersje jeśli chodzi o niższy model 450 A nie 470. Być może wersja 850 nie będzie mocno odstawala a jest znacznie bardziej dostępna i przystępna cenowo. Wiem że nowsze wersje miały inny głośnik wysokotonowy ale nie wiem jak to grało. Natomiast 450 czy 850 miałem i polecam .
 15. Kupno używanych kolumn wymaga doświadczenia i najlepiej wcześniejszych oględzin .Miałem taki przypadek że ten sam zestawl znanej amerykańskiej firmy który dawniej kosztował ok 9 tys DM gral bardzo dobrze A drugi słabo co najwyżej prze cietnie.Okazalo się że ten drugi zestaw używany był dość intensywnie(był przeciążany) tak że nawet dało się wyczuć że cewka karkasu obciera o magnes. Nawet jeśli dźwięk w jakimś stopniu zmieni się ale jego jakosc odpowiada nam i mamy porównanie do nowych konstrukcji i ich cen to myślę że warto zainwestować niekiedy w starsze zestawy w dobrym stanie . Osobiście kupując dawno temu nowy zestaw kolumn było czuć zmianę dźwięku ale tylko w początkowej fazie powiedzmy wygrzania.Dzwiek z czasem był przyjemniejsze.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.