Jump to content

Dawid2011

Użytkownicy
 • Content Count

  406
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

38 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myslale o kwocie za używany dac do ok 1.5 tys. W przyszłości ważny jest dla mnie też temat możliwości odtwarzania muzyki z jakiegoś odtwarzacza sieciowego korzystania np z Tidal. CD raczej też nie chciałbym się pozbywać .Sugerowano mi odtwarzacz Cambridge Audio Stream Magic 6. Jeśli miało by to być połączenie strumieniowca i daca to budżet mógłbym nieco zwiększyć do 2.5tys
 2. Witam.Poniewaz często oglądam filmy jak i inne programy z dekodera Mam pytanie czy jest sens zakupu daca do ww. decodera. Obecnie decoder jest spięty kablem Hdmi z telewizorem Sony Bravia a następnie sygnał z telewizor leci już z wyjść analogowych Rca kablami RCA do wzmacniacza. Czyli telewizor już działo jako Dac. Teraz pytanie czy lepszy dac polepszy dźwięk? Przy okazji myślałem by ten dac wykorzystać jako transport dla odtwarzacza CD jak i może jakiegoś odtwarzacza strumieniowego bo i takie urządzenie chciałbym mieć. Mój sprzęt czyli kolumny jak i wzmacniacz powiedzmy sa z dobrej ale nie high endowej półki.
 3. Dawid2011

  Interkonekt DIY

  Skoro typowe źródła np cd mają teoretycznie 20khz gramofony chyba jeszcze mniej A nie wspomnę o dawnych tunerach czy magnetofonach to na co komu 30khz? Miałem Infinity na wstegach do 40khz sięgały i co z tego jak obecne głośniki grają mi zaledwie do 20khz A ich dźwięk jest że zdecydowanie lepszy. Póki co wolę liniowe granie +-2db w paśmie 35 -20000 kHz.Sam już słyszę ledwo 15khz a może i 14 kHz.🙂
 4. Każdy pokój ma inne mody i zakres rezonansow na których się wzbudza określony zakres częstotliwości który wzmacnia lub oslabia. Polecam wszystkim dział Akustyka i zapoznanie się z ogólnymi zasadami jakie rządzą dźwiękiem . Sam jeśli gotówka pozwoli chciałbym skorzystać z profesjonalnego pomiaru i doboru odpowiednich absorberow dźwięku do mojego pomieszczenie. Jest to ciężki temat ale konieczny jeśli chcemy wykorzystać Max sprzętu. Tym wpisem chciałem tylko ZAZNACZYC dlaczego każdy może mieć zgola odmienne zdanie odnośnie takiego a nie innego ustawienia w swoim pokoju.
 5. U mnie kolumny rozstaw ok 2.6m odleglosc odsłuchu ok 4.3m z z tym że odległość odsłuchu wymusza położenie kanapy pod ścianą. Optymalnie byłoby bliżej o 1m ale to musialbym siedzieć wychylony do przodu jak dzięcioł jakiś. Kolumny mam skierowane minimalnie za siebie. Ogólnie temat bardzo szeroki bo należy jeszcze wziąść pod uwagę ułożenie kolumn względem bocznych i tylnej ściany.
 6. Mam takie pytanie czy w tym lub nieznacznie wyższym przedziale cenowym w jakim mozna nabyć CA SM 6 jest sens szukania innego strumieniowca i czy Tidal wydaje się być niezbędny jeśli mamy tego rodzaju sprzęt i chcemy wykorzystać jego potencjał?
 7. Polecam przeczytać https://www.siltechcables.com/reviews/enjoy-the-music/ Przy okazji tematu polecam przewody cyfrowe manufaktury M&B Audio Cable. Bardzo dobre przewody z czystego srebra. Porównywałem z Ixosami kablami Mit-a i kilkoma innymi.
 8. Pozwoliłem sobie wkleić część tekstu z wypowiedzi jednego z forumowiczow Audiostereo dlaczego kable cyfrowe mają wpływ.Wypowiedz zaczerpnięta z tematu CD do 1000zl. Od siebie dodam że miałem kiedyś taka sytuację że musiałem wytłumaczyć czym różni się zapis mono vs stereo. Oczywiście teoria nic nie dała dopiero zajęcia praktyczne.🙂 Cytat. Przez kabel (obojętnie jaki,analogowy czy cyfrowy) nie da się przesłać ani zer, ani jedynek. Da się przesłać jedynie prąd (lub światło przez optyka). Dla uproszczenia przyjrzyjmy się najpierw transmisji elektrycznej sygnału "cyfrowego". Czym ów sygnał jest? Zerami i jednynkami? Nie. Jest uporządkowanym ciągiem impulsów napięciowych o określonych parametrach, czyli napięciu, kształcie, szerokości impulsów, a także czasie narastania i czasie opadania. Jest to sygnał o naturze analogowej, a dopiero w DACu receiver SPDIF interpretuje go jako ciąg zer i jedynek. Kluczowe jest tu słowo "interpretuje", bo w realnym świecie nie ma sytuacji idealnych, więc sygnał "cyfrowy" o naturze analogowej podlega najróżniejszym zniekształceniom. Mogą to być zniekształcenia kształtu impulsów, zniekształcenia czasowe, itp. itd. Przyjrzyjmy się przypadkowi najprostszemu. Teoretycznie stan wysoki czyli "jest napięcie" odpowiada jedynce, a stan niski "nie ma napięcia" odpowiada zeru. Stan z zera na jeden i odwrotnie powinien się zmieniać natychmiast, błyskawicznie. Ale w realu tak nie jest, zmiana stanu od zera do jeden, czyli narastanie napięcia zajmuje określoną ilość czasu. Przyjmijmy dla uproszczenia, że napięcie narasta liniowo, wtedy mamy na oscylogramie odcinek prostoliniowy wznoszący się pod pewnym kątem. To samo, ale w odwrotną stronę dzieje się przy zmianie z jedynki na zero. Tu mamy zbocze opadające. Pojawia się więc kolejny parametr, czas narastania i czas opadania (sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że te czasy nie muszą być jednakowe, i najczęściej nie są). I teraz zadaj sobie pytanie, jaki stan logiczny mamy w tym czasie gdy sygnał narasta, ale nie osiągnął jeszcze poziomu nominalnego? Jaki stan logiczny mamy podczas opadania, ale gdy poziom sygnału nie opadł jeszcze do zera? A to tylko jeden z łatwiejszych do pokazania problemów. W każdym razie myli się ten, kto sądzi że kablem cyfrowym przesyła się "sygnał cyfrowy" rozumiany jako ciąg zer i jedynek, bo w praktyce tak nie jest. W praktyce jest to sygnał o naturze analogowej mogący ze sobą nieść informację o owych zerach i jedynkach, ale nie jest ta informacja przenoszona wprost, tylko musi zostać z owego sygnału analogowego wypreparowana przez SPDIF receiver. I po zrozumieniu tego prostego faktu już widzimy, że różnice brzmieniowe pomiędzy CD transportami, a nawet kablami cyfrowymi są całkiem realne gdyż istnieją mechanizmy ich powstawania. Koniec cytatu. A teraz zapraszam do zajęć praktycznych😁
 9. Dzięki za wzmiankę szczególnie o Tidal 🙂
 10. OK. Czy wybór którejś z tych wersji ma jakieś większe znaczenie. Ile ich w sumie było i czy któraś z nich jest wyrażnie lepsza?
 11. Ponieważ szukam czegoś do swojego zestawu łączącego funkcjonalność z dobra jakością dzwieku to zainteresował mnie ten model jednak jeszcze bardziej niepokoi mnie teraz ich awaryjność?koszt ewentualnej naprawy jeśli miałby być bliski wartośći sprzętu mija się z celem. Jest to faktycznie tak awaryjny sprzęt czy jest to tylko dziwny zbieg okoliczności? Może jeśli ktoś miał jeszcze jakieś problemy i takich osób jest więcej niech opiszę ewentualnie jakie problemy występowały i jak sobie z tym poradzili? W skrócie brać czy nie brać?
 12. Sluchalem Bowersow bodajże 602 ze wzmacniaczem który należy do ciepłych z dobrą średnica pasma Byl to ASR Emitter 1 i niestety nawet na tym wzmacniaczu brakowało mi średnicy wypełnienia dolnych zakresów.Owszem dzwiecznosc detalicznosc była ale to nie mój styl grania.
 13. Ewentualne Dali 850.
 14. Rozumiem że za całość kolumny plus wzmak 4-5 tys. Może warto wypróbować coś z Jbl Ti5000 lub Jbl L-90.
 15. Na Twoim miejscu bralbym DALI 104.Nie zastanawiaj się tylko bierz je.Z czasem dobierzesz jakiś fajny wzmacniacz.To łatwe kolumny do napedzenia nawet tanim amplitunerem je pociagniesz.Ale oczywiście im lepszy wzmak tym większe Twoje zadowolenie .Swego czasu był to punkt odniesienia dla niektórych recenzentów sprzętu.W 27m2 powinny dac radę.To głośniki o wysokiej efektywności.Nie będą halasowac tak jak Altusy ale nadrobić za to dźwiękiem. SPRAWDZ ZAWIESZENIA i czy wszystkie głośniki grają czysto bez zniekształceń.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.