Jump to content

Dawid2011

Użytkownicy
 • Content Count

  478
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

51 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za namiary.Bede jeszcze szukał bliżej Śląska i w okolicy.Podejrzewam że Warszawa nie będzie tania 😉
 2. Szukam serwisu bądź osoby która sprawdzilaby stan kondensatorów i ogólnie zrobiła mały przegląd.Emitter 1 1990r.
 3. Od przybytku głowa nie boli jednak do lampy szukalbym czegoś innego niz tej Supry np. z miedzi srebrzonej a najlepiej srebra.Tu jest ogromny wybór.Przekroj w Twoim przypadku przy tych długościach i dość wysokiej skuteczności powinien być ostatnia rzeczą jaką powinna Cię męczyć.Moze być znacznie mniejszy.Po prostu wypożycz kilka modeli i sugeruj się dźwiękiem a nie przekrojem. Zakładam że Twoja lampa nie ma dużej mocy a jednak wybrałeś ją niż budżetowy tranzystorowy wzmacniacz znacznie mocniejszy np .100W na kanał? Innymi słowy Wybrałeś jakość A nie ilość,
 4. Możecie polecić jakiś zakład lub osobę zajmująca się naprawa sprzętu.Wzmacniacz z lat 90 potrzebna by była wymiana kondensatorów w zasilaniu i ogólny przegląd.
 5. Jeśli brzmienie tego modelu Tobie odpowiada to czy nie lepiej kupić osobny preamp gramofonowy tym bardziej ze mozesz sprawdzic kilka konstrukcji i dopasować brzmienie?
 6. Dawid2011

  Infinity 9.2

  Slyszałem że uszkodzenie końcówki mocy A tym bardziej końcówki która nie ma zabezpieczenia to prąd stały DC który będzie na naciskach wyjść może spalić glosniki.Tez nigdy nie słyszałem by padły zwrotnice tym bardziej ze to dość drogie kolumny gdzie powinny być co najmniej średniej klasy komponenty.
 7. W zasadzie pytanie jest czysto teoretyczne i nie dotyczy mnie A innej osoby która jest kompletnie nieobeznana A nabyła kolumny które ponoć wogole nie graja. Poniżej link do tematu. [Hidden Content]
 8. Mam pytanie czy jeśli wzmacniacz nie posiada układu zabezpieczajacego przed pojawieniem się na naciskach wyjść glosnikowych prądu stałego DC to czy głośniki lub zwrotnice mogły ulec uszkodzeniu?Aż do np .takiego stopnia że w ogóle nic nie gra.Mowa o kolumnie wielodroznej.
 9. Dawid2011

  Infinity 9.2

  Ciężko doradzić bo to tak jak by leczyć na odległość bez zrobienia jakichkolwiek badań.Sam nie spotkałem się z przypadkiem by w kolumnie wielodroznej padły jednoczesnie obie zwrotnice i nie działał żaden z zakresów.To dość drogie i wymagające kolumny.Troche dziwny taki zakup w ciemno..
 10. Dawid2011

  Infinity 9.2

  Obym nie był złym prorokiem ale jeśli sprzedający A być może że to handlarz który ocenił że nie warto mu naprawiać tych kolumn to może się okazać że to nie zwrotnice chodzi I koszt naprawy może być spory CZY w tych kolumnach wogole gra jakikolwiek glosnik?
 11. Pianki są bardzo trwałe w tych kolumnach.Jednal zawsze trzeba poprosić o zdjęcia z bliska by być pewnym.Wolalbym też nabyć głośniki które są w dobrym stanie wizualnym itd. bo to świadczy że właściciel dbał o nie
 12. Panowie podrzuce pomysł za darmo . Nie mamy jeszcze zdaje się założonego KLUBU ANTYKABLARZY. Ja nie mogę bo jestem wierzący:)
 13. Dawid2011

  B&W CDM7se

  Audioburak ma racje co jak pisałem wcześniej potwierdzają konstruktorzy głośników.Wszystko zalezy od aplikacji.Druga sprawa jak ktoś nie używa kolumn z głową i używa wzmak ma przestrzeń to i ferrofluid nie pomoże.
 14. Polecam JBL TI 5000. Na pewno na ten metraż A i słabszy wzmacniacz je napędzie.Zapomnij o Infinity RE 90.To bardzo dobre kolumny ale bez pieca drozszego od nich nie pokażą swych zalet.Te JBL grają dość gęsta średnica A i są dość otwarte przy czy mają mocny i niski dół pasma ale bez przesadnie dyskotekowej nalecialosci.Mnie i mojej żonie podobały sie znacznie bardziej od Audio Physic Virgo 2 .Ogólnie na taki metraż przyda się większy głośnik noskotonowy A w nich masz 30cm. Ogólnie Infinity RE 90 miałem jak i kappa 8.2i. Infinity 8 te starsze są lepsze od 8.2i ale bez porządnego pieca i fakt że ciężko dostać kappa 8 w dobrym i w oryginalnym stanie to dałbym sobie z nimi spokój.Sredniotonowy w nich jest często na wykonczeniu
 15. Kiedyś był program na polskim kanale gdzie pokazywali coś na kształt dzwonu w który uderzało się A generowany dźwięk miał podobno zdrowotne działanie.Bylo też coś o tym jaki to zakres dźwięku .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.