Jump to content

Dawid2011

Użytkownicy
 • Content Count

  467
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Panowie podrzuce pomysł za darmo . Nie mamy jeszcze zdaje się założonego KLUBU ANTYKABLARZY. Ja nie mogę bo jestem wierzący:)
 2. Dawid2011

  B&W CDM7se

  Audioburak ma racje co jak pisałem wcześniej potwierdzają konstruktorzy głośników.Wszystko zalezy od aplikacji.Druga sprawa jak ktoś nie używa kolumn z głową i używa wzmak ma przestrzeń to i ferrofluid nie pomoże.
 3. Polecam JBL TI 5000. Na pewno na ten metraż A i słabszy wzmacniacz je napędzie.Zapomnij o Infinity RE 90.To bardzo dobre kolumny ale bez pieca drozszego od nich nie pokażą swych zalet.Te JBL grają dość gęsta średnica A i są dość otwarte przy czy mają mocny i niski dół pasma ale bez przesadnie dyskotekowej nalecialosci.Mnie i mojej żonie podobały sie znacznie bardziej od Audio Physic Virgo 2 .Ogólnie na taki metraż przyda się większy głośnik noskotonowy A w nich masz 30cm. Ogólnie Infinity RE 90 miałem jak i kappa 8.2i. Infinity 8 te starsze są lepsze od 8.2i ale bez porządnego pieca i fakt że ciężko dostać kappa 8 w dobrym i w oryginalnym stanie to dałbym sobie z nimi spokój.Sredniotonowy w nich jest często na wykonczeniu
 4. Kiedyś był program na polskim kanale gdzie pokazywali coś na kształt dzwonu w który uderzało się A generowany dźwięk miał podobno zdrowotne działanie.Bylo też coś o tym jaki to zakres dźwięku .
 5. Dawid2011

  B&W CDM7se

  Jeśli w tych glosnikach j wysokotonowych jest jakiś płyn to zapewne chodzi o ferrouid .Sam ferrofluid ma zapewniać lepsze odprowadzanie ciepła. Takie rozwiązanie stosuje wiele firm np Dynadio.Samo zużycie ferrofluid nie powinno stanowić o tym że głośniki są bezwartosciowe bo są firmy które wymieniają i uzupełniają ferrofluid i nie jest to kosmiczna technologia. OD pewnej znanej polskiej firmy slyszalem że usunięcie tego ferrofluid może wrecz polepszy inne parametry oczywiście kosztem mocy wytrzymalosciowej.Wszystko zależy od podziału zakresów i danego głośnika i jego aplikacji. http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/b-and-w/cdm-7se.html
 6. Mam Sansui Aux 711 i muszę powiedzieć że ten wzmacniacz uratował mnie z opresji bo mając kumny Jbl Ti 5000 w połączeniu z owym Sansui zagralo to dobrze. Wcześniej te kulumny zasilaniem końcówką Harman Kardon Citation 16 niestety dźwięk nie miał tej finezji i barwy. Mam obecnie lepszy wzmacniacz też dość wiekowy ale Sansui raczej nie zamierzam sprzedawać.Bedzie na czarną godzinę . Przy okazji tematu sprzęt starszy i dobre modele w dobrym stanie jak najbardziej polecam.Kolumny mam ok 30 letnie.Koszt nowych ok 16 tys DM. Nawet regeneracja czy wymiana przetwornikow na nowe pokazuje ich klasę względem nowych konstrukcji i nie umniejsza sensu zakupu wyszukanych starszych konstrukcji
 7. Pamiętam że wiele osób bardziej zachwalalo starszą wersje jeśli chodzi o niższy model 450 A nie 470. Być może wersja 850 nie będzie mocno odstawala a jest znacznie bardziej dostępna i przystępna cenowo. Wiem że nowsze wersje miały inny głośnik wysokotonowy ale nie wiem jak to grało. Natomiast 450 czy 850 miałem i polecam .
 8. Kupno używanych kolumn wymaga doświadczenia i najlepiej wcześniejszych oględzin .Miałem taki przypadek że ten sam zestawl znanej amerykańskiej firmy który dawniej kosztował ok 9 tys DM gral bardzo dobrze A drugi słabo co najwyżej prze cietnie.Okazalo się że ten drugi zestaw używany był dość intensywnie(był przeciążany) tak że nawet dało się wyczuć że cewka karkasu obciera o magnes. Nawet jeśli dźwięk w jakimś stopniu zmieni się ale jego jakosc odpowiada nam i mamy porównanie do nowych konstrukcji i ich cen to myślę że warto zainwestować niekiedy w starsze zestawy w dobrym stanie . Osobiście kupując dawno temu nowy zestaw kolumn było czuć zmianę dźwięku ale tylko w początkowej fazie powiedzmy wygrzania.Dzwiek z czasem był przyjemniejsze.
 9. Pamiętam wywiad z Manfredem Zollerem w Hifi i Muzyka gdzie wspominał że jego kolumny nigdy nie beda sklasyfikowane wyżej niż konstrukcje znanych renomowanych firm z prostego powodu że od nich mają największą kasę za reklamy w pismach branżowych a nie od jakiegoś Pana Zolllera .Czyli ważniejszy jest pieniądz i zysk niż prawda i uczciwa klasyfikacja.Z pewnością są wyjątki ale w dużej mierze tak to działa.
 10. Forum powinno służyć z założenia do dzielenia się swoimi doświadczeniami A w tej dziedzinie liczą się szczegóły zestawień poszczególnych elementów. Szukać nie zamierzam bo przynajmniej w opisie powinien być opis sprzętu marzeń. Ja sam też nie mam takiego opisu sprzetu ale to nie ja pisze że złożyłem sprzęt docelowy. A jakieś CBŠ to ja nie jestem i nie mam czasu na takie zabawy.Domniemam że jest to sprzęt DIY. A tak w ogóle to wkurzam mnie taka zabawa w kotka i myszkę.
 11. Też chciałbym zobaczyć ten sprzęt złożony po latach.I nie pisze tego z ironii tylko chęci poznania czyjegoś kierunku jaki wybrał.Z tym że konkretów widać nie uswiadcze...
 12. Do tej klasy sprzętu lepsze okablowanie jak najbardziej ma sens. Kimber 8 TC jak najbardziej. Zwrocilbym uwagę też na interkonekt bo jeśli jest klasy tych Kimber 8Pr to na pewno można jeszcze coś poprawić. Do MF celowalbym nawet w srebrny IC.
 13. Babatular prosimy o podanie zestawienia sprzetowego??? Sam bawię się w to też kilkadziesiąt latek ale jedno wiem że nigdy nie doscigne króliczka 🙂
 14. http://www.audioreview.com/product/speakers/floorstanding-speakers/infinity-systems/kappa-9-2-i-series-2.html Może z powyższego linka do się sprawdzić z czym zestawianie są Kappy 9.2i.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.