Jump to content

audiostyk

Użytkownicy
 • Posts

  289
 • oraz w archiwum

  1
 • Joined

 • Last visited

Reputation Całkowita

34 Neutralny

Audiostereo

34

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

1141 profile views

audiostyk's Achievements

 1. Na szczycie lutownicy jest pokretło potencjometru o dziwo z literkami A,B,C. Na grotach 3,5mm. ustawiałem między temperaturami A i B teraz na grotach 2,5mm. wystarcza minimum (trochę poniżej A) by była to normalna transformatorówka. Nie mam teraz watomierza AC poprzednio jak mierzyłem na minimalnej T przy grocie 3,5mm miałem ok. 50W teraz jest odrobinę więcej, widzę bez pomiaru. tak, głównie do drutów. Trudno o narzędzie co w 3 sekundy przylutuje 12AWG i zaraz jest zimne więc zanim wytoczę Kmicicowe działa i porozwijam ich kable, tu jest pstryk i zrobione. Na pewno w skrajnym ustawieniu to nie jest T do lutowania cyną - raczej do lutowania aluminium.
 2. W końcu zrobiłem potwora . Do skróconych sztab Lutoli 4 wlutowałem amputowane nogi grota 3,5mm. , które wbijałem młotkiem. Jak widać amerykański topnik (podawałem w poprzednim wpisie link chyba do TME) mimo braku luzu między grotem jakoś wniknął aż po gwinowane otwory M3. Na oko na skrajnym ustawieniu ok.250W. Tyle to nawet nie potrzebuję. Oj, dobrze, że jest zapas cienkich grotów 2,5mm, bo nikt ich nie projektował do takiego piekła. Za to jest z powrotem narzędzie radzące sobie prawie ze wszystkimi zadaniami w kilka sekund.
 3. Tacy użytkownicy kabli to pół biedy, gorzej gdy na skutek nietrafionego zakupu dochodzi do racjonalizacji porażki: "wydałem tyle kasy to muszę wszystkich przekonać, że jest słyszalna różnica, która uzasadnia wydanie pieniędzy, choć sam różnicy co prawda nie słyszę ... " 🙂
 4. audiostyk

  Potrzebuję ...

  Potrzebuję MTB17A03Q8 - podwójny Power MOSFET N-ch. RDS(ON)=15mΩ(max.)@V GS=10V, ID=10A lub coś zastępczego w SOP-8 (układ nigdy nie pracuje na napięciach >13V). Dostawa z Chin dopiero we wrześniu: [Hidden Content]
 5. Przy 2A najprościej zastosować awaryjnie włączane termostatem wentylatory. Nie przepadam za takim rozwiązaniem ale szum był tylko w stresie letniego upału. Chiński gotowy moduł z wyświetlaczami LED i przekaźnikiem to wydatek 5 dolarów albo i mniej, a nic się w układzie wzmaka nie przegrzeje.
 6. Chińczycy od niedawna oferują diamentowe tarcze do Dremelka fi 60mm i grubości 0,7mm. Nie jest to taka typowa dremelkowa ceramika co się łamie w połowie roboty tylko metal. Przy takiej średnicy dość łatwo równo przyciąć. Tarcze nie są drogie, w alu wchodzą jak w masło. Przy tak dużej średnicy łatwo precyzyjnie ciąć. Teraz z pamięci nie jestem w stanie podać linku do Ali ale jest gdzieś (mój) w wątku o Dylku z tydzień temu.
 7. Jakie op ampy wstawiasz? Mnie kusi, żeby wszędzie dać 49860 nawet tam gdzie Self uznał, że wystarczy 5532 (oczywiście uprzednio słuchając zg. z projektem)
 8. Stary, poczciwy HK330C ma zbliżoną konstrukcję na bipolarnych. Brzmi ciepło i lampowo. Mam akurat zrzut ekranu z dwoma kanałami:
 9. Skoro już o lutowaniu to do dużych lutów polecam amerykański topnik: [Hidden Content] Potrafi oczyścić to co się tym "paskudztwem" pomaluje z rdzy i tlenków jak mało co innych producentów. Przynajmniej ja nie trafiłem innego środka tak dobrze w procesie lutowania oczyszczającego powierzchnie z rdzy. Ma konsystencję żelu ale mi przypomina miks kwasu wytrawiającego z fluxem. Produkt wybitny.
 10. Ładna. Poniżej 200W dobrowolnie nie zejdę 🙂
 11. - mój "przeszczep" to właśnie Lutola 4, a raczej jej truchło 🙂
 12. Zanim zobaczyłem Twój patent - też mi przyszedł do głowy mały przeszczep ze starej lutownicy. Grotów 2,5mm. mam w zapasie kilkadziesiąt więc będzie bardzo ekonomicznie - tylko skrócę, nawiercę i na wszelki wypadek nagwintuję nowe punkty mocowania. Znalazłem w końcu groty 3,5mm ale cena jak za lutownicę 🙂 [Hidden Content]
 13. Dzięki! Te z aukcji wyglądają na cieńsze o 0,5mm. ale i tak spróbuję, bo brakuje mi szybkiego narzędzia do dużych lutów 🙂 na fotce porównanie: standardowego grota i fi 3,5mm.
 14. Gdzie kupić groty fi 3,5mm do lutownicy transformatorowej 200W ? Lutownica kupiona w Biedronce lub Lidlu świetnie się sprawdzała w największych elektrotechnicznych naprawach, niestety już tylko został mi do niej grot do wypalania. Jakiś czas, z niemożności kupienia grotów - używałem standardowych grotów z folią miedzianą nawiniętą na pole styku. Już mi się nie chce tak dłubać i wolałbym kupić groty fi 3,5mm.
 15. audiostyk

  Potrzebuję ...

  Jak każdy DIYowiec na pewno lubisz podłubać. W linku jest bardzo dobry dawca organów: Samsung. Musisz go tylko otworzyć (sklejony) i przy TL431 zbocznikować 10kOhm równoległym 47k : [Hidden Content] [Hidden Content]
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.