Jump to content

Arczibald

Użytkownicy
 • Content Count

  138
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Usługi

Recent Profile Visitors

299 profile views
 1. Skoro nikt instrukcji nie ma to może ktoś się podzieli informacją czy oddaje wzmacniacz do ustawiania biasu. Oczywiście chodzi o te konstrukcje, które mają auto bias.
 2. https://www.olx.pl/oferta/pilne-rarytas-unikat-kabel-glosnikowy-furukawa-lascala-pcocc-CID99-IDBFteW.html
 3. Preamp brzmi zacnie. Porównywany w bardzo różnych konfiguracjach. Głównie dopasowanie z końcówką mocy. W większości zgrywal się bardzo fajnie, zawsze dawał tę analogowość, duże plany i gładkość. Mnie bardzo się podoba. Myślę, że do 5tys bez konkurencji wśród używek Wiele mozliwosci podłączenia, uniwersalny kombajn.
 4. CD Meridian 508.20 Najlepsza wersja ze stajni firmy. Od czasu do czasu przeskoczy przy wczytywaniu pierwszego utworu. Najwyraźniej staruszek laser do wymiany. Laser daję gratis kupiony w polskim sklepie. Cena 3tyś tylko dla użytkowników forum. Nie mam czasu ani ochoty zajmować się szukaniem fachowca od laserów. Mam już inne priorytety. Zapraszam bo cena okazyjna - ponad tysiąc niższa od rynkowej
 5. Panowie, Meridian idzie pod młotek. Nie mam zwyczajnie ani czasu ani determinacji by szukać fachowca od laserów. Kompakcik chodzi więc słuchać można. Laser daję w gratisie. Jakby coś ktoś to proszę pisać na PW
 6. To cieszy. Swoją drogą chętnie się spotkam, zapraszam też do siebie - druga strona lasów katowickich :)
 7. Poszukuję malutkiego pilota Meridiana. Taki z bodajże 5 przyciskami. Ma ktoś namiar lub chce sprzedać?
 8. Witamy na Unison Research :) jeśli nie ma danych lamp w specyfikacji wzmacniacza to ja bym nie ryzykował. Bo też i po co? Jak Ci lampy zaciągną transformator to odechce Ci się eksperymentów. chyba że ktoś ma doświadczenie i robił tak. Niech napisze :)
 9. Arczibald

  Najlepsze ECC82

  Wrzuć fotki. Jaki tam jest getter?
 10. Arczibald

  Najlepsze ECC82

  Lampki są genialne. Przerobiłem czarne anody RCA i Raytheona, tego ostatniego jeszcze mam. Jednak to co wprowadziły "Heerleny" przeszło moje oczekiwania. Zresztą to powszechna opinia. Zapraszam na odsłuch :)
 11. Arczibald

  Najlepsze ECC82

  Będę w domu to sprawdzę ale chyba masz rację. Z pamięci piszę. Wpadnij do mnie i sam zobaczysz bo na forum to zasmiecamy tylko wątek takim pisaniem Tak oczywiście delta jest przed symbolem czyli w drugiej linii ::)
 12. Arczibald

  Najlepsze ECC82

  Może nie gdybajmy. Delta jest przed gf8. Zdajmy się na to co na lampie i co fachowcy mówią. Jak widać czepiales się niesłusznie. I na tym skonczmy bo szkoda czasu na domysły
 13. Arczibald

  Najlepsze ECC82

  No cóż, nigdy nikomu literówka się nie zdażyla... Znawcą nie jestem, słucham ćwierć wieku i stąd moja opinia. Dotyczy konkretnych lamp, nie wszystkich. A znawców to musisz szukać wśród handlarzy. Oni Ci prawdę powiedzą :) :) Jam skomny człek A może jednak nie literówka? Może kolega znawca, bo ja nim nie jestem, zerknie tu: https://www.audioantiquary.com/en-us/philips-ecc82-gf8/
 14. Tak, Silver lepszy. Dlatego go zostawiłem :) Co do szerokości sceny to obydwa wypadają u mnie podobnie. Black na przedziale środka i niskich owszem dociazony ale reszta pasma średnich już nie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.