Jump to content

Radmruś

Użytkownicy
 • Content Count

  913
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

241 Dobry

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  Majsterkowanie, Radmor 51xx, szachy
 • Branża
  Nie ustawione
 1. Ile to trzeba się napracować, by w spokoju posłuchać sobie muzyki... ;)
 2. Pieniądze tracą na wartości, stare graty wciąż na wzroście ;)
 3. Radmruś

  PRL audio hi-fi

  Nie zgadzam się, mamy 21 w. i naprawdę to i owo można poprawić, łatwo nie było i nadal jest trochę rzeczy do dopieszczenia, ale to nie znaczy NIEMOŻLIWE ;) Mam takie samo wrażenie, środek wyglądał tak jakby to urządzenie nigdy niemiało wejść do prod. seryjnej....... Zrobienie tego aby to grało i wyglądało było koszmarem mojego życia - jednak warto było ;-) Pozdrawiam
 4. Radmruś

  PRL audio hi-fi

  Tak, niestety to prawda. Zrobiłem z tym porządek, teraz można tam zaglądać i nawet dojrzeć, szybciutko wyjąć i naprawić ;) Moduły można zdemontować bez użycia lutownicy, zrobiłem coś na wzór radmora. Twarde, łamliwe skręcane druty zostały zastąpione wiązkami z oplotem i gniazdami które można w kilka sekund wypiąć i po prostu wyjąć moduł.
 5. Radmruś

  PRL audio hi-fi

  Witam, Na zewnątrz zimno, sezon ogórkowy audio czas rozpocząć ;)
 6. Disco polo także jest jakimś tam wyrazem sztuki i jak ktoś ma ochotę posłuchać sobie tego na zestawie za 80 i więcej tyś. zł.... nie mam nic przeciwko temu ;)Poza tym lepszej jest coś niż kompletnie nic.
 7. Przecież odsłuchiwanie utworów muzycznych w bardzo dobrej jakości to nic innego jak obcowanie że sztuką... Poza tym sam taki hi-end owy klocek sam z siebie może być swoistym dziełem sztuki cieszącym oko, wnoszącym do pomieszczenia coś więcej aniżeli tylko idealne dźwięki ;)
 8. Dziękuje ;)Jeśli chodzi o wzornictwo to bez zaokrąglonych rogów i grubych kabli nie wpuszczają na wystawy... beee Potrzebny ktoś od zaraz, ktoś kto wyjdzie z czymś zupełnie nowym, absolutnie nienawiązującym do tego co mamy obecnie. Hi-end powinien przyciągać oko, wcale nie musi być minimalistyczny. Lubiących dobre brzmienie nie da się oszukać, dlatego wygląd powinien być potwierdzeniem tego co jest w środku. Hi-end nie powinien być bardzo drogi, sztuka nie powinna być zarezerwowana tylko dla bogatych. Sztucznie nadmuchane ceny bywają zaporowe i pewnie jak się domyślam po sprzedaży kilkunastu klocków niejedna firma idzie z torbami... Hi-end nie powinien być tani, zakup jego powinien być wyrzeczeniem, jednak powinien być osiągalny dla każdego kochającego dobre brzmienie. Polski hi-end potrzebny natychmiast. Musi to być coś koło czego nie da się przejść obojętnie, to coś musi się wyróżniać !!!!!!!!! BYĆ INNE !!!!!!!! ;-) pozdrawiam
 9. Hi-End w wersji środkowoeuropejskiej ;)
 10. Radmruś

  Klub RADMOR

  Jak widać to ktoś zresocjalizował ten zasilacz do pełnej wersji, pytanie czy te prawie 40 letnie elwy były sprawdzone i nadal spełniają swoją funkcje. Załóż nowy wątek w stosownym miejscu to może obudzą się starzy wyjadacze tematu i zaczną Tobie pomagać.
 11. Chciałem zaproponować to samo, w takiej samej kolejności ;)Z czegoś nowego dorzucam Jaakko Eino Kalevi, wszystko cokolwiek wydał na winylu brzmi bardzo dobrze.
 12. Radmruś

  Klub RADMOR

  Bardzo rzadko robię cokolwiek dla kogoś. Konkurencja to żadna, 3 - 4 sztuki rocznie a bywało że tylko 1 szt.W tym roku jednak już zrobiłem 3 szt. i 4 jest w drodze więc może do 10 dobije. To dla mnie coś nowego bo nigdy niemiałem zamiaru bawić się w naprawy... NOWOŚĆ - po raz pierwszy są chętni do wysłania swoich okazów także ludzie z polski ;) Wyżyć się z tego nie wyżyje, natomiast czerpie z tego dużo przyjemności, no i hobby zaczęło od jakiegoś czasu na siebie zarabiać. Co do parametrów to co najmniej jestem wstanie przywrócić im dawną świetność. Myślę że nawet gdyby okazało się że gdzieś wyszłaby jakaś drobnostka, autoryzowany serwis niemiał by zbyt dużo zajęcia, a może nawet byłaby pochwała ;) Najlepiej byłoby gdyby oddać mojego radmora / radmory / do profesjonalnych pomiarów. Dopiero na tej podstawie można by dokonać bardziej trafnej oceny. Kolejna nowość... " nie przychylni " przestali mnie bluzgać i widać skłonności do dialogu i pisanie jakieś bardziej grzeczniejsze jest. Być może dokonali odsłuchu swoich sprzętów w przeciw fazie i doskonale zdają sobie sprawę, że pokazuje coś co nie powinno istnieć ;) Fizycznie nie jestem wstanie zrobić dokładnej kopii z tych egzemplarzy jakie restauruje, z uwagi na niezbyt wysokiej jakości komponentów z jakich zostały zbudowane. Jedyne co da sie zrobić to odrobinę poprawić lub przynajmniej przywrócić ich dawną świetność. Takich idealnych egzemplarzy skręcono niewiele i trochę przez przypadek jeden z nich wylądowała u mnie. Raczej nigdy nie będę w stanie skopiować mistrza a jedynie zbliżyć się do rozsądnego kompromisu między jakością, poświęconym czasem, ceną. Dzisiaj jest problem z zakupem porządnego potencjometru a gdzie reszta ????? - komponentów.... By w przeciw fazie wszystko miło wybrzmiewało i by dochodziło do zjawisk jakie zaprezentowałem w jednym z moich filmów - wszystko musi być dobrane i zestrojone nieomal idealnie. Drewniany patyczek i złote ucho nie wystarczy, choć prawdopodobnie zawstydzam niejednego elektronika ;) dziękuje i pozdrawiam
 13. Radmruś

  Klub RADMOR

  " I tu Ciebie mam " Zawsze są odlutowywane, w końcu i tak musze wlutować na swoje miejsca komponenty.Proszę zwrócić uwagę, że bardzo często wlutowuje oryginalne komponenty które są równie stare jak to stare radio....... Więc nigdy nie wiadomo czy 40-letni leżak magazynowy się popsuje nieco szybciej aniżeli wynika to z Pańskich wyliczeń ;) Fakt faktem w egzemplarzach które robię dla kogoś zazwyczaj wstawiam nowe kondensatory - to taki wyjątek ... dziękuje za grzeczną wymianę poglądów i życzę miłego wieczoru.
 14. Radmruś

  Klub RADMOR

  Ha ha ha ha ... Pewnie lepiej prezentują się moduły poklajstrowane po kolejnych serwisowaniach ... ... Wolę takie rozwiązanie, stosuje to od około 5-ciu lat i nie stwierdziłem najmniejszych "ubytków" czy pogorszenia przewodzenia. Przelotki są wysokiej jakości prod. niemieckiej ;)Celem jest ochrona oryginalnych modułów jak i ułatwienie kolejnego serwisowania a nie pogorszenie przewodzenia. Poza tym w miejscach gdzie już doszło do delikatnego odparzenia ścieżki, z łatwością taką przelotką można to naprawić.
 15. Radmruś

  Klub RADMOR

  W punktach kontrolnych staram się by wartości były zbliżone możliwie do serwisowych... Reszta rzeczy robię na tzw. ucho ;)Poniżej jeszcze kilka fotek, wrażliwe punkty dodatkowo wzmacniam przelotkami PCB. Zajęcie czasochłonne, ale dające możliwość wielorazowego serwisowania modułów bez ryzyka uszkodzenia ścieżek itd. Myślę że robię to znacznie solidniej aniżeli niejeden serwis... Moje działania są podyktowane tym aby za kilka lat lub z powodu innych zdarzeń losowych, można było łatwo przeprowadzić kolejne serwisowanie. Każde kolejne lutowanie w sposób nieodwracalny osłabia i tak już wiekowe moduły / ścieżki. Dlatego ważne jest by nie wkładać w imię zysku tanich a może najtańszych kondensatorów o wątpliwej jakości ! Akurat na poniższych zdjęciach jak wiadomo występują zazwyczaj największe naprężenia. To czynności z metalizacją tych otworów / wzmacnianiem wykonuje w każdym egzemplarzu jaki restauruje.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.