Jump to content

tehen

Użytkownicy
 • Content Count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Trochę ryzykowne jest szacowanie pojemności kondów bazując na ich rozmiarze, nawet w obrębie tego samego producenta. Jeśli brak serwisówki to najlepiej zdobyć miernik RLC. Moim zdaniem, jednak, zbyt dużo sobie obiecujesz po zmianie kondensatorów.
 2. tehen

  Yamaha as 1100

  audioburak, jakie masz pomieszczenie? Wymiary mają znaczenie bo w każdym pomieszczeniu powstają fale stojące, wzmacniające bądź osłabiające jakieś częstotliwości. poniżej 300hz nawet nie powinno brać się pod uwagę jeśli pomiar nie został wykonany w komorze anechoicznej. Zawsze będą góry i doliny, zależnie gdzie wypadną mody pomieszczenia.
 3. Z tych wszystkich wybrałbym Onkyo A5vl. Bardzo dobrze zbudowany, świetna scalaka Tripath co przekłada się na dźwięk. Shon Berger na kanale youtube testuje z nim wiele kolumn. [Hidden Content]
 4. Trochę z innej stajni, kapkę ponad budżet, ale naprawdę fajny sprzęt, dodatkowo z rezerwą mocy na coś bardziej wymagającego: [Hidden Content]
 5. Ja używam sprężonego powietrza 2 razy do roku i w środku wzmak jak zaraz po kupnie.
 6. Też posiadam AI-2000. Na samym dole, tj. najniższy słyszalny poziom zaraz po 0 gra nierówno, zaczyna grać prawy kanał a lewego nie słychać, ale punkt wyżej już jest dobrze. Z większością kolumn nie będzie to problem, bo to i tak jest za cicho do słuchania. Mam Dynaudio dm3/7 i Klipsch RF-62 i zauważam to tylko przy Klipschach ze względu na ich wysoką czułość, i tylko w nocy gdy chcę ustawić najciszej jak się da.
 7. Posiadałem kiedyś model Yamaha AX-590 i fajnie się zgrywał ze starą serią Kef Q. Miałem Q1 i dobrze się dopełniały. Ta Yamaha mocno faworyzuje basy i soprany, Kef przeciwnie. W tej cenie poszukałbym coś z używek, Q5 czy Q7, albo Q70.
 8. Producent podaje 1800Hz, na dodatek drugi rząd filtrów. W tym wątku robili reverse engineering schematu: [Hidden Content] fs tego Morela to 652Hz, więc faktycznie 1800 to trochę za nisko. Przydało by się coś z fs na poziomie ok 450-500Hz
 9. Widziałem te głośniki, faktycznie słabe. Esotar ma jakieś dziwne, wystające mocowanie na śruby, bez dłubania przy obudowach raczej nie da rady. I to zdaje się jest car-audio. [Hidden Content] Lepiej by pewnie jakiś Morel: [Hidden Content] albo taki: [Hidden Content]
 10. A to dranie! Ta radę gdzieś to kupić poza odzyskiem z innych kolumn?
 11. Dzięki. Spotkałem się jeszcze z informacjami, że tam jest D280, między innymi w teście na audio com pl jest taki podpis pod zdjęciem (które jest słabej jakości i napis na głośniku jest rozpikselizowany). D28/2 i D280 to te same tweetery?
 12. Czołem. Ktoś może mi powiedzieć jakie oryginalnie montowane są głośniki wysokotonowe w serii DM? Dokładnie chodzi mi o 3/7,ale chyba w każdym modelu są takie same. I gdzie można je dostać o ile w ogóle? Ewentualnie interesuje mnie też zamiennik podobnej klasy lub nawet wyższej. Zdaje się, że tweetery w serri DM są takie same jak w Emitach. Ktoś się orientuje w temacie? Dzięki
 13. Cześć. Ktoś może mi powiedzieć jakie oryginalnie montowane są głośniki wysokotonowe w serii DM? Dokładnie chodzi mi o 3/7,ale chyba w każdym modelu są takie same. I gdzie można je kupić?
 14. Ja polecę Music Hall a35.2 lub jego odpowiednik Teac AI-1000. Bliźniacze wzmacniacze. Świetne prowadzenie basu i lekko wycofana góra, czyli to czego potrzebujesz do Dali. W tej chwili nie ma ofert, ale ostatnio widziałem coś na serwisach aukcyjnych, od czasu do czasu się pojawiają. Używka ok 1500.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.