Jump to content

niki666

Użytkownicy
 • Content Count

  71
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Orientuje się może ktoś gdzie i na jakich zasadach można wypożyczyć Menuetto ?
 2. Faktycznie, zacznę od zmiany ustawienia, zobaczymy co z tego wyjdzie. Przy okazji zapytam z jakim wzmacniaczem Phoebe grały u Ciebie?
 3. Phoebe III dotarły dwa dni temu, już sobie trochę posłuchałem i mam następujące spostrzeżenia. Bardzo dobra średnica, lepsza niż w moich monitorach, góra też mi się podoba. Mam natomiast zastrzeżenia do basu, jest go po prostu za mało, jest tak jakby w tle, cofnięty względem pozostałych pasm. Podejrzewam że to wina mojego Nada i dlatego mam pytanie jaki wzmacniacz wydobędzie z Phoebe więcej basu?
 4. Czyli widać że nie ma przeciwwskazań żeby spróbować takiego połączenia. W takim razie finalizuję zakup Phoebe lll i czekam na kolumny.
 5. Chodzi mi o to czy ten Nad jest wystarczająco mocny/wydajny prądowo żeby w miarę poprawnie napędzić Phoebe lll. Obecnie nie mam większych zastrzeżeń do mojego zestawu chociaż zdaje sobie sprawę że można lepiej. Mam okazję kupić Phoebe w dobrej cenie i chciałbym wiedzieć czy jest sens łączyć je z takim budżetowym wzmacniaczem.
 6. Witam wszystkich. Szybkie pytanie czy Nad C326 podoła Phoebe III? Teraz gra u mnie z monitorami Impuls Audio Alize i nie jest źle ale one są 8 ohm a Phoebe 4 ohm. Pozdrawiam
 7. Wewnątrz domu niestety nic nie było robione. Pomijając kwestię bezpieczeństwa jakie mogą być jeszcze następstwa używania nieuziemionego wzmacniacza? Gdzieś kiedyś czytałem że np. Naim nieuziemiony buczy.
 8. Dom jest z drugiej połowy lat 80, kilkanaście lat temu był taki problem, że po włączeniu kilku bardziej prądożernych urządzeń na raz np. czajnik i odkurzacz wybijało korki. Podobno zbyt dużo gniazd było podpięte pod jedną fazę. Znajomy elektryk przerobił mi instalacje na zewnątrz budynku, założył nową skrzynkę i od tego czasu jest spokój.
 9. I w dalszym ciągu nie wiem co robić, trudno przecież przewidzieć co jest bardziej prawdopodobne - awaria wzmacniacza czy przewodu neutralnego w instalacji.
 10. Ok, dzięki wszystkim za pomoc, wymienię gniazdo i po temacie.
 11. Wszystko jasne ale nurtuje mnie pytanie co może się stać gdy podłączę taki wzmacniacz do nieuziemionego gniazda ?
 12. Masz na myśli wymianę gniazda na takie z uziemieniem i zrobienie zerowania ?
 13. I tu pojawia się problem ponieważ gniazda nie posiadają bolca.
 14. Na wielu wzmacniaczach min. Roksan przy gnieździe zasilania widnieje napis jak w tytule. W związku z tym mam pytanie, jeżeli w moim domu jest instalacja dwużyłowa, czy mogę bezpiecznie użytkować taki wzmacniacz?
 15. Mam pytanie odnośnie C326 - czy Wasze egzemplarze też tak niemiłosiernie się grzeją? Mój po ok. 2h jest tak gorący że pokrywa wręcz parzy. Miałem kiedyś końcówkę Rotela RB03 i można było grać godzinami a i tak była tylko lekko ciepła. Poza tym zauważyłem że główne kondensatory są lekko wybrzuszone. Mam go od około miesiąca, poza tymi dwoma sprawami nie mam z nim żadnych problemów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.