Jump to content

niki666

Użytkownicy
 • Content Count

  64
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wewnątrz domu niestety nic nie było robione. Pomijając kwestię bezpieczeństwa jakie mogą być jeszcze następstwa używania nieuziemionego wzmacniacza? Gdzieś kiedyś czytałem że np. Naim nieuziemiony buczy.
 2. Dom jest z drugiej połowy lat 80, kilkanaście lat temu był taki problem, że po włączeniu kilku bardziej prądożernych urządzeń na raz np. czajnik i odkurzacz wybijało korki. Podobno zbyt dużo gniazd było podpięte pod jedną fazę. Znajomy elektryk przerobił mi instalacje na zewnątrz budynku, założył nową skrzynkę i od tego czasu jest spokój.
 3. I w dalszym ciągu nie wiem co robić, trudno przecież przewidzieć co jest bardziej prawdopodobne - awaria wzmacniacza czy przewodu neutralnego w instalacji.
 4. Ok, dzięki wszystkim za pomoc, wymienię gniazdo i po temacie.
 5. Wszystko jasne ale nurtuje mnie pytanie co może się stać gdy podłączę taki wzmacniacz do nieuziemionego gniazda ?
 6. Masz na myśli wymianę gniazda na takie z uziemieniem i zrobienie zerowania ?
 7. I tu pojawia się problem ponieważ gniazda nie posiadają bolca.
 8. Na wielu wzmacniaczach min. Roksan przy gnieździe zasilania widnieje napis jak w tytule. W związku z tym mam pytanie, jeżeli w moim domu jest instalacja dwużyłowa, czy mogę bezpiecznie użytkować taki wzmacniacz?
 9. Mam pytanie odnośnie C326 - czy Wasze egzemplarze też tak niemiłosiernie się grzeją? Mój po ok. 2h jest tak gorący że pokrywa wręcz parzy. Miałem kiedyś końcówkę Rotela RB03 i można było grać godzinami a i tak była tylko lekko ciepła. Poza tym zauważyłem że główne kondensatory są lekko wybrzuszone. Mam go od około miesiąca, poza tymi dwoma sprawami nie mam z nim żadnych problemów.
 10. Mnie osobiście góry nie brakuje ale ja osobiście wolę jej raczej mniej niż więcej. Poza tym mam dość żywą akustykę i nadmiar sopranu zaraz mi przeszkadza. Oczywiście za jakiś czas będę się rozglądał za lepszym wzmacniaczem żeby wyciągnąć jeszcze więcej z kolumn. Póki co jestem zadowolony.
 11. Ja w swoim C326 nie zauważyłem różnicy po wymianie na zworki Melodika.
 12. Co do Nada to trudno tak jednoznacznie powiedzieć biorąc pod uwagę że nie mam bezpośredniego porównania z innymi wzmacniaczami. Na moje niezbyt osłuchane ucho to gra dociążonym dzwiękiem, górę ma trochę cofnietą, jest lekko ocieplony, niezbyt szczegółowy. Ale ma też dobrą dynamikę i nie męczy w odsłuchu. Ogólnie to myślałem, że wypadnie gorzej. Podstawki mam jakieś kupione kilka lat temu na Allegro za 200 zł, dociążyłem je śrutem tak że są dość ciężkie i stabilne. Gram na 20 m^.
 13. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich użytkowników kolumn Impuls Audio.
 14. Jako że jestem już po kilkudniowym odsłuchu, mogę powiedzieć że Alize to bardzo fajne kolumny. Grają równo, nic nie drażni, góra nie daje po uszach, mają dobry bas i dynamikę. Pewnie z lepszym wzmacniaczem i przy lepszej akustyce zagrałyby jeszcze lepiej. Wcześniej miałem Acoustic Energy Aegis 2, Dynaudio Audience 42 i 52 oraz DM 2/7 i moim zdaniem Alize są od nich wszystkich lepsze.
 15. Dzięki za porównanie. W każdym razie poszedłem po taniości i kupiłem tego Nada C326. Nie chciałem w ciemno inwestować więcej we wzmacniacz do kolumn których w sumie też jeszcze nie słuchałem. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.