Jump to content

niki666

Użytkownicy
 • Content Count

  151
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

31 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za info, ale jak będę kupował to wolałbym raczej nowy. Używkę to mógłbym ewentualnie wypożyczyć na testy.
 2. Nie inaczej, tak właśnie zrobię 😉
 3. Orientuje się może ktoś czy można kupić/wypożyczyć Silver Lune bezpośrednio od producenta? Jeżeli tak to czy mogę liczyć na jakiś rabat?
 4. Z tą zmianą to nie do końca jest tak jak piszesz. Diamondy mam od około 1,5 miesięca a Canto Grand kupiłem parę dni temu z czystej ciekawości. Canto nie są złe, być może w innym pomieszczeniu, z inną elektroniką zagrały by lepiej. Ale nie mam na tyle kasy żeby co chwilę żonglować wzmacniaczami czy źródłami.
 5. Witam, dopisuję się z Diamond Monitor. Kolumny grają ze wzmacniaczem Dayens Menuetto, źródło Marantz Cd6006. Diamondy w moim systemie pokonały Impuls Audio Alize, Audio Academy Phoebe lll i Studio 16 Hertz Canto Grand. Pytanie czy ktoś z użytkowników słuchał Diamond Monitor z lampą?
 6. Dzisiaj zrobiłem kilkugodzinne porównanie 1:1 Canto Grand i Diamond Monitor. Słuchałem praktycznie wszystkiego od jazzu, fusion, rocka po ciężki metal. Zwycięzcą okazał się Pylon. Diamondy mają po prostu lepszą, bardziej rozdzielczą, żywszą średnicę. Średnie w Canto Grand są zbyt stonowane, brzmią trochę jak zza kotary. Bas w Pylonach początkowo wydawał mi się trochę wolny, jednak na tle CG wcale taki się nie okazał. Jest może trochę wolniejszy, nie ma takiego kopa ale nie jest to jakaś przepaść. Jeszcze odnośnie basu to Diamond Monitor mają go sporo ale w Canto Grand jest go jeszcze więcej, czasem za dużo. Góra w obu kolumnach podobna, być może w CG trochę delikatniejsza.
 7. Porównywał może ktoś bezpośrednio Canto Grand z Canto One New?
 8. Vap posiada taki piasek o nazwie SP-8T. Ja osobiście zasypałem stendy śrutem staliwnym.
 9. W takim razie to dobry zakup.
 10. Norstone Stylum nie są złe ale Vap Er są zdecydowanie lepsze i do tego trochę tańsze.
 11. Porównywał może ktoś bezpośrednio MT35s i A55tp? Jest duża różnica na korzyść modelu wyższego? Osobiście wolałbym kupić A55tp ale trochę krucho z kaską i zastanawiam się czy podstawowy model by mi nie wystarczył. Z tego co czytałem główna różnica jest w kwestii kontroli basu i dynamiki.
 12. Wracając do meritum, moim zdaniem nie można powiedzieć, że średnica w Canto Grand jest jednoznacznie zła. Ma swoje wady, brakuje jej trochę dźwięczności, otwarcia, jest taka delikatnie stłumiona, asekuracyjna. Może to mieć też swoje plusy w zależności od tego co akurat słuchamy. Na przykład całkiem fajnie wypadają słabiej nagrane płyty typu rock czy metal. Na dobrze zrealizowanych płytach jazzowych jest mniej kolorowo, czegoś trochę brakuje ale tragedii nie ma. Generalnie nie żałuję, że kupiłem te kolumny, traktuje je jako kolejne doświadczenie. Zapłaciłem 2700 za używane w idealnym stanie i według mnie to jest uczciwa cena. Poza tym nic nie jest idealne, szczególnie na tym pułapie cenowym.
 13. Pewnie masz na myśli Cayin A55TP albo CS55A, bo z tego co czytałem to właśnie te wzmacniacze są najczęściej polecane do Canto Grand. Niestety budżet na razie nie pozwala mi na taki wydatek. Chyba żeby trafiła się zadbana używka w dobrej cenie.
 14. Jakiś czas temu wymieniłem przewód zasilający w moim Menuetto z fabrycznego na taki: [Hidden Content] W porównaniu do zwykłego przewodu nastąpiła lekka poprawa w dynamice i rozdzielczości. Moim zdaniem warto spróbować, jak Ci nie podejdzie to najwyżej oddasz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.