Jump to content

KrzysztofDziubak

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

11 Neutralny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. W ofercie obecnie jedna integra na dodatek wykonana i zestrojona bez uwag. Jak się nie miało to się czytało. Jak się ma to się słucha i nie chcę się pisać. Zwłaszcza że już praktycznie wszystko napisano we wcześniejszych postach. Produkt na tyle bezkompromisowy że i trolle nie mają tu pola do popisu więc ogólnie spokój. Gra, nie psuje się, cieszy ucho i oko. Konkretny sprzęt który zestawiony odpowiednio w systemie potrafi dać dużo przyjemności.
 2. Odnoszenie się do zaczepek kogoś kto wciąż poszukuje spacji na klawiaturze wydaje się już na starcie karkołomne. Twoje wpisy są merytoryczne i wynikają z praktyki. Wiem Co chcesz przekazać bo już ponad półtora roku używam tego softu. Zamiast czerpać z doświadczeń praktyka gość klepie bajdy regularnie pomijając alt, shift i spację.
 3. Dosyć jasno napisałem powyżej że zaczynałem od Winampa po drodze przerabiając wszystko co możliwe kończąc na Roonie który mam postawiony na serwerze plus streamer. Również powyżej napisałem że nie wykorzystuję już PC lub laptopa. W takim kierunku poszło audio a ja za nim. Nic nie poradzę że masz XP. Postępu nie zatrzymam. A postęp to wysyp streamerów Roon Ready wszystkich kluczowych marek. Streamery mają to do siebie że mają lepsze lub gorsze własne aplikacje. Dla przykładu dCS świetny dźwięk a z drugiej strony do niedawna bardzo kiepska aplikacja. I tu wchodzi Roon który załatwia sprawę plus świetnie ogarnia prywatne kolekcje plików łącząc je z Tidalem lub Qobuzem dodając jeszcze sporo od siebie. I w tym zastosowaniu nie ma konkurencji wg mnie. To że ktoś podaje pliki z PC nie ma generalnie znaczenia bo NAS to też komp. Co dalej się z plikiem dzieje decyduje konfiguracja PC lub streamer. Może być świetna konfiguracja i słaby streamer i na odwrót. To jeśli chodzi o kwestię dotyczącą konkretnie dźwięku. Kto z czego podaje pliki to często kwestia wyboru, czasem świadomy kompromis - konkretny streamer plus NAS to kwoty znaczące. Zdecydowanie w porównaniach chodzi o komfort obsługi i tu z własnych doświadczeń wybieram Roona. Również w przypadku postawienia go na PCie. Obecnie jako aplikacja katalogująca moje zbiory plus obsługująca streamer jest dla mnie rzeczywiście jak raczyłeś napisać „cudem”. Zaznaczam że porównanie dotyczy funkcjonalności i podania pliku do DACa przez streamer.
 4. To w czym problem żeby porównać? Własne doświadczenia to klucz. Jest dostępna testowa opcja, obecnie chyba 14 dniowa. Na forach różne rzeczy piszą a praktyka to potem weryfikuje. Wymieniłeś trzy programy które rozumiem że testowałeś, przetestuj i czwarty. Nie korzystam z PC czy laptopa jako źródła. To już nie wróci. Streamer i NAS. Weź to pod uwagę w testach.
 5. Strasznie kolega miesza. Nie wiem co mam robić. Przepraszać czy nie? Strasznie tu poważnie;)). Oczywiście odpowiedź była w konwencji tzw lekko ironicznej. Opinię jeżeli już się zbiorę to zawsze piszę na bazie swoich doświadczeń co na tym i innych forach nie jest takie oczywiste. Z plikami „zaprzyjaźniłem” się bardzo szybko i bardzo dawno. W czasach gdy rządził Winamp;). Od tamtego czasu wypróbowałem mam wrażenie wszystkie opcje i pojawienie się Roona to idealne wpisanie się w ciąg rozwojowy i spory krok do przodu. Wysoka poprzeczka ale życie pokazuje że wszystko jest do przeskoczenia. Ciekaw jestem kierunku w jakim to wszystko dalej pójdzie.
 6. Nie neguję innych opcji tylko stwierdzam fakt że obecnie Roon w hi endowym systemie napędzanym plikami to „moim skromnym zdaniem” najlepsze ale oczywiście nie najtańsze rozwiązanie zwłaszcza w naszych realiach. Jednak biorąc pod uwagę ceny poszczególnych elementów hi endowego toru audio bo przecież w tej zakładce temat założony, nie wiem czy 499$ (jeszcze chyba przez chwilę za licencję „na wieki”) to temat do jakiejkolwiek dyskusji. Żeby się o tym przekonać trzeba spróbować i samemu zdecydować.
 7. Już się poprawiam. Zdecydowanie „moim skromnym zdaniem”.
 8. Powyższy wpis wyczerpał temat już jakiś czas temu. Pliki audio można oczywiście dostarczać do DACa na różne sposoby i również na różne sposoby zarządzać kolekcjami. Jeżeli jednak podchodzimy do tematu bez kompromisów to punkt nr.1 wyczerpuje temat. System plikowy bez ROONa co by kto nie pisał to obecnie spory kompromis. Jeżeli chodzi o połączenie jakości z wygodą to tylko NAS z RoonServerem, konkretny streamer i równie konkretny DAC to obecnie kompletne źródło do grania z plików. Nr.1 na dzień dzisiejszy. Oczywiście wszystko można taniej i inaczej ale dyskusja toczy się w zakładce hi-end więc propozycje kompromisowe raczej do działu hi-fi powinny być przekierowane. Punkt nr.2 to dla mnie nie alternatywa a tylko jedna z dróg pozyskiwania plików odpowiedniej jakości. Obecnie nie wyobrażam sobie systemu do plików bez Roona.
 9. Coś namieszałem;) Ale odnoszę się do wpisu Szymona: „Krzysiek miło było Cię poznać osobiście. Jesteś szczęściarzem bo masz świetne wyjściowo pomieszczenie, Arcady zagrały u Ciebie wyśmienicie. Komplet wpasował się wyjątkowo dobrze. Potęga grania wręcz niewiarygodna jak z Arcady 2.5 oraz 40W lampki SET.” Przypadkowa wizyta w Twoim „hrabstwie”;) przewartoścowała moją optykę. Wasza wizyta jeszcze bardziej ugruntowała przekonanie że jak nigdy dotąd znalazłem się o krok od tego czego szukam już od dawna. Audiofilski spokój wewnętrzny jest na wyciągnięcie ręki. Więc ją wyciągnąłem. Najpierw klepnięty Staszów. Następny krok Tychy. Powinieneś zostać honorowym obywatelem obydwu miejscowości;).
 10. Jako że miałem ostatnio okazję u siebie gościć Amplifona SET42 i kolumny Arcady 2,5 mogę potwierdzić kilka oczywistych oczywistości. Gra cały system. Wstawienie samych kolumn do zastanego zestawu może nas tylko do nich zniechęcić bo potencjał mają większy ale konfiguracja zestawu nie daje rozwinąć skrzydeł. Oczywiście być może nie daje rozwinąć skrzydeł zastanym kolumnom również, jest na to szansa więc trzeba dać im możliwość rozwinięcia ich i wpiąć w system odniesienia. Zrobiliśmy to. Podobnie z innymi elementami toru. Przepinanie i wpinanie po to by usłszeć to co dla Szymona praktyka było oczywiste bez podróżowania i dźwigania klamotów;) Mimo spiskowych teorii dziejów warto wsłuchać się w opinie praktyków. Nie chodzi docelowo o deprecjonowanie „metek” a znalezienie docelowego zestawu który pozwoli skupić się na muzyce a nie brakach poszczególnych elementów. Tego typu spotkania przybliżają nas do tego więc zupełnie bezinteresownie polecam skorzystać z możliwości jaką dają tego typu sesje. Zawsze jak to w życiu, gdzieś tam chodzi o kasę ale jeżeli ktoś ma dobry produkt co w tym złego? Poszerzanie horyzontów plus danie sobie możliwości poznania produktów których nie sposób poznać inaczej to podnoszenie świadomości a docelowo korzyść i dla uszu i dla portfela. Reasumując: wzmak Amplifona i kolumny Studio 16 Hertz w odpowiednim otoczeniu pozostałych elementów toru plus odpowiedniej akustyce to kawał grania. Grania które dla wielu może być końcem poszukiwań odpowiedniego zestawu. Specjalnie unikam operowania metkami żeby nie siać fermentu ale zdiagnozowane słabe punkty mojego toru do wymiany to wzmak, kolumny i kable głośnikowe które to elementy wartościowo niewiele różnią się od cen tych z zestawu odniesienia a granie to niestety różnica kilku długości;(.
 11. Mam pytanie do Szymona. Przez ostatnie dwa tygodnie "walczyłem" z preampem pasywnym Bespoke. Czy miałeś u siebie to urządzenie i jeżeli tak proszę o krótki komentarz.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.