Jump to content

siara_nh

Użytkownicy
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z Krakowa, salon z jadalnią ma ok 40m2
 2. właśnie nie mam możliwości ich odsłuchać bo sprzedające jest z innej strony Polski 🙂
 3. Dzięki, czy w tej cenie takie kolumny będą dobre? Czy w podobnych pieniądzach kupię coś lepszego?
 4. panowie a co byście powiedzieli na kolumny Klipsch Reference RF-52 - są za 1500zł do kupienia w dobrym stanie, tylko mają bas refles z tyłu ( czy to będzie problem jak kolumny będą ok 20cm od ściany ?
 5. szczerze to poszedłem za radą kolegów na forum, polecali tą firmę - zakup centralnego był tak trochę spontanicznie - kolega by polecił jakaś inną firmę na którą powinienem zwrócić uwagę ? no i co pierwsze zmieniać kolumny czy suba ? - nie zmieniałem wszystkiego naraz ze względów finansowych
 6. Witam panowie powoli zmieniam swoje kino domowe, jakiś czas temu zakupiłem Denona AVR-X2500H zmieniłem centralny na Klipsch Rc 52 II teraz przymierzam się do zmiany ....no własnie tu mam problem , kolumny przednie , czy sub?( obecnie kolumny quadral quintas 500) generalnie brakuje mi basu przy słuchaniu muzyki ( wiem że kino domowe głównie ma służyć do filmów - ale od czasu to czasu lubie coś głośniej posłuchać) możecie mi doradzić co lepiej wymienić - kolumny czy suba ? myśle o używkach jeśli chodzi o kolumny będą stały niestety blisko ściany - bas refleks z tyłu chyba odpada ?
 7. dzięki za pomoc 🙂
 8. Witam panowie powoli chce powoli zmieniać głośniki w całym kinie , ok 2 miesiące temu zmieniłem amplituner na Denona AVR-X2500H kolumny w chwili obecnej posiadam kolumny quadral quintas 500 + centralny tej samej firmy + sub koda sw 550 chciałbym zacząć wymianę od głośnika centralnego - znalazłem na necie używkę Klipsch Rc 52 II za 850zł czy jaki głośnik w tej cenie moze być? - z amplitunerem doradziliście mi świetnie więc proszę o radę
 9. Tak też zrobię 🙂
 10. No to właśnie przy takich opcjach kalibrowalem, volume w połowie a lfe na Maxa, Czy jak zmienię fazę to kalibrowac od nowa?
 11. Kalibracja robiłem zgodnie z tym co mi wyświetlał amplituner, tzn tam gdzie na sofie miałem położyć mikrofon to kladlem (raz na środku raz po bokach) Tylko że jak zmniejsze volume nawet subie to amplituner podkreci db jeszcze bardziej (bo podczas kalibracji będzie go jeszcze mniej słyszał) to może powinienem rozkręcić suba bardziej ?
 12. BaliGdynia - co do opisu trybu AUTO - wyjaśniłeś mi to idealnie 😄 co do suba tak mi go jakoś zgłośniło ( ustawiłem jak w instrukcji na połowę głośności) dziś odłączę wszystkie przewody i podłącze jeszcze raz tylko jak zmienie z Reference na L/P bypass - to kalibracja - nie działa wtedy na przednich kolumnach ? (kolumny przednie mam ustawione jako duże ) pomiary robiłem na wysokości moim uszu- ok 50cm od ściany (tej która jest za głową- tak było w instrukcji ) 1miejsce pmiarowe było ok 1,5m od 2 miejsca pomiarowego - natomiast 3miejsce pomiarowe wypadało w środku ( środek narośnika) czyli ok 90cm między 1miejscem z 3 miejscem pomiarowym kolumny są ustawione niesymetrycznie ( pokój w chwili obecnej ma 20m2 - ale za 3 miesiące kończe dom , więc cały sprzęt będzie w salonie połączonym z jadalnią - nie bardzo wiem jak traktować metraż w salone - części "odsłuchowa" będzie mieć ok 18m2 - a razem z jadalnią ok 40m2 )
 13. Multieq xt - reference Dynamic eq - włącz Offset poz. Odniesienia 0dB Dynamic volume - wył. Fronty duże Centralny małe (odcięcie 60hz) Sub - tak Sur narazie mam wyłączone Poziomy L front - 6 P front - 1 Centralny - 1 Sub +3 Tryb suba lfe odcięcie 120 Hz Kolumny quadrala quantum 500 (2 sur dołączone) SUB firmy koda Amplituner na wyświetlaczu pokazuje stereo, no chyba że idzie coś w 5.1 to DTS czy coś innego (nie wiem czy o to info koledze chodziło)
 14. czyli ten tryb auto - jest niepoprawny? tzn powinienem odtwarzać filmy ( z tv i np kompa) przy pomocy pure direct ?
 15. Kolumny coraz jakiś czas są minimalnie ruszane przez żonę np podczas porządków, ale staram sie je ustawiać tak jak stały, Filmy oglądam zawsze z,, oryginalnym,, dźwiękiem - mam włączony tryb Auto
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.