Jump to content

gustwao

Użytkownicy
 • Content Count

  123
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Lekko odgrzewajac temat co kondensatorow Milflex moim zdaniem są bardzo niedoceniane przez audiofilow zwlasza w Polsce na tz. zachodzie coraz bardziej doceniane glownie za bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Największy poklask zbiera seria KPCU 01 lub 02 zrobiona na dobrym papierze i miedzi. Sam jestem ich użytkownikiem i świetnie grają bardzo naturalnym przejrzystym z dobrymi wybrzmieniami dźwiękiem. Mam też mundorfy supreme oraz z silver gold oil, janzen i uważam że są od nich lepsze. Znam opinie użytkowników co do Duelund że są bez konkurencji możliwe jednak cena również jest poza konkurencją 4 krotnie droższe od milfeksow. Mam nadzieję że warte są tej olbrzymiej różnicy cenowej. Szkoda, że nie umiemy doceniać rodzimych dobrych produktów, chwaląc te obce. Zasilające portfele już i tak bogatych sąsiadów.
 2. Fajny wykres porównania pomiaru SINAD. Szkoda że XS tam nie ma jak i wielu innych. Tak dla informacji: SINAD to pomiar jakości dźwięku odbiornika, który jest zwykle używany dla stacji mobilnych działających w systemie analogowym, takim jak AMPS. Jest to stosunek sygnału + szumu + zniekształcenia podzielony przez hałas + zniekształcenie, wyrażony w dB. Z tego co zauważyłem to w testach kości ESS lepiej wypadają (np. Sabaja D5) niż AKM, ale dla mnie te drugie są bardziej muzykalne.
 3. Poszukaj tu jak pilne jak nie to może ktoś będzie miał zbędne, ale będzie ciężko. https://www.hificollective.co.uk/catalog/res3602-tantalum-resistor-p-212.html
 4. Aa to o to chodzi, niestety na stałe nie mieszkam w Szczecinie. Odwiedzam od czasu do czasu moje rodzinne miasto. Więc nie przywiozę ze sobie wzmacniacza za ciężki. Sorry. Ale chętnie posłuchałbym coś ze stajni 16 Hz
 5. Sam posiadam jeśli o to chodzi wz. Lampowy. Trochę nie rozumiem tego pytania?
 6. Napisz coś więcej bo gabaryty są imponujące tego OPA i skąd go wykopales 😉. Jak to gra, czy bardziej jest do lme49860 czy bliżej do AD825.
 7. Ciepłe brzmi to raczej inny kierunek wzmacniacz lampowy na lampach np. El34. DAC czy cd to tylko przetworniki analogowe cyfrowe sygnału. Chociaż trafiają się DACi z wyjściem lampowym to samo można zrobić z CD (lampizacja). Wtedy barwa będzie troszeczkę cieplejsze.
 8. Największa niespodzianka czeka Cię po wymianie kondensatorów. Poczytaj wcześniejsze posty.
 9. Każdy swoje chwali, szkoda że tego chińczyka nie porownales nigdy naszym chińczykiem dac-05c. Większość z nas również nie wywaliła pieniądze w błoto tylko mądrze zainwestował, podobnie jak Ty. Daj mu trochę pograć tak z tydzień to się uspokoi musi się wygrzac i tyle. I wymień mu OPA na początek. Potem resztę.
 10. Fajnie się dowiedzieć skąd się wzięła nazwa Naszego DAC a 😄. Jak to u mnie bywa cały czas gonię królika i trochę poszperalem trochę poczytałem i postanowiłem zakupić nowe OPA. AD797BR bo o nim mowa oczywiście w wersji podwójnej na stoliku dip8. Z uwagi na obecność u mnie w torze lampy, starałem się szukać coś bardzo naturalnego i lepszego niż lme49860. I myślę że znalazłem brzmi bardzo analogowo, więcej jest detali na górze, ładne delikatne przestrzenne pogłosy tego mi brakowało w kości lme49860. Brzmienie jest bardziej rzeczywiste, czasami trochę ostry, bass podobny jak u poprzednika czyli bez euforii. Wydaje mi się że jest bardziej wymagający co do toru. Myślę że jak ktoś ma wzmacniacz lampowy to to jest dobry kierunek. We wzmacniaczach tranzystorowych może się nie sprawdzić do nich bardziej będą pasować lme49990 lub Ad825 i podobne które mogą dodać coś więcej od siebie. Jak ktoś szuka brzmienia bardziej naturalnego to polecam. Jeszcze jeden chciałbym sprawdzić, ale na razie robię sobie małą przerwę muszę przesłuchać ponownie wszystkie swoje płyty 😉. Bo w niektórych coś nowego się pojawiło 😀. Jeszcze dodam że jest dużo podróbek kości i warto poszukać właśnie tej wersji, nowa wersja jest ponoć gorsza AD797ANZ.
 11. Ostatnio za namową mojego starego kolegi zakupiłem do z bocznikowania większe kondensatory micowe i podmieniłem mniejsze na 43nf jest bardziej naturalniej, szczegółowość dalej bardzo dokładna i nie jest jaśniej, więc jest super. Pozdrawiam eksperymentujacych.
 12. Mi za bardzo bursony nie leżą, i można wymienic na takie OPA które się wpisują w system, na bursonach świat się nie kończy. Każdy może jednak wyrazić swoją opinię, chociaż lepiej jest wcześniej posłuchać a potem... ale zawsze można się do czegoś doczepic.... Na XS też świat się nie kończy zawsze można coś kupić za 5-6 tys. a później zmienić na cos "lepszego" 😉 Jak jest za jasno to kondensator jaki się tylko podoba i jest ciemnej... ale to za tanio może wyjść. Wielu to nie przełknie.
 13. Chciałbym tylko coś dodać, że porownywales dac-05a z przed 2 lat to inna konstrukcja niż dac-05c czy nawet w wersji b. Po modach to jest inne granie i nie tylko po wymianie opamp. Wszystkie aspekty zmieniają się nie pogarszają niczego w zamian. Warto poczytać cały wątek, a słuchając osobiście takiego dac-05c po modach szybko zmienił byś zdanie. Tak myślę 😉
 14. Pytam bo sam również nie miałem okazji porównać i sprawdzić te kostki. A wiem z innych opisów że ciut inaczej grają. A ja szukam prawdziwego Grala 😄
 15. Cieszę się że się podobało, zrób to samo w swoim nowym yaqin ie. Zbocznikoj wszystkie te mundorfy micami, a jak byłoby za jasno (w co wątpię) to tymi KBG ruskimi o których wcześniej wspominałem. Myślę, że znowu będziesz mile zaskoczony. Upgrade bardzo tani, ale jaki efektywny.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.