Jump to content

gustwao

Użytkownicy
 • Content Count

  350
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

76 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na taki https://allegro.pl/oferta/przetwornica-step-down-1a-in-6-5-40v-out-5v-8436393060?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Są jeszcze inne.
 2. Zawsze możesz się do tego dostosować, przecież nic nie przeszkadza 🤭. Ja wolę nie stosować się do żadnych reguł jeśli chodzi o audio i nie tylko inaczej chodził bym w samych kapciach - sorry za dygresje 😅 Proszę nie odbierz tego do siebie.
 3. Jeśli chodzi o dźwięk to wyżej dosyć dobrze opisałem, również wielkością się różnią. Porównując do Staccato to przede wszystkim średnica, szeroka się robi jak boisko 😉 oraz dokładniej słychać instrumenty (trochę może przesadziłem, ale jak usłyszysz to zrozumiesz) Jak lubisz eksperymentować i zmieniałeś już Kondenstory za lampą to zrób krok dalej i wymień sobie regulator l7805 5v w torze cyfrowym koszt żaden (ostatni od lampy). Lutownica i do dzieła.
 4. Niestety nie mam na razie okazji porównać je i chyba tylko ja mam najnowszą wersję opm2320D z Koreii inni koledzy mają starszą wersję jednka również bardzo dobrą opm401. Ja zdecydowałem się na zakup akurat tego wzmacniacza (po długich rozmowach z autorem tych zabawek) głównie że są dużo niższe i nie trzeba niczego do nich doczepiać, aby je położyć na bok oraz z tego co mówił autor szybsze przez to bardziej uniwersalne. Jeśli cały Twój tor audio gra bardzo jasno (wzmacniacz i kolumny) to co byś nie wsadził z dyskretnych będziesz miał jasno, bo te nawet najlepsze grające neutralnie uszczegolawiaja głównie scenę. I może wydawać się że jest jasno. Jak założysz coś ciemniejszego to tor będzie przymulony, ale u Ciebie będzie zrównoważony . Mam nadzieję, że zrozumiesz co sugeruję! Warto od czasu do czasu przejść się na prawdziwy koncert lub do filharmonii i skomfrątować poszczególne dźwięki instrumentów (ja przynajmniej tak robię), ucho szybko się przyzwyczaja i może zapamiętać nie prawdziwą fakturę instrumentów. Wracają do dyskretnych. Wydaje mi się, że obydwa są na podobnym wysokim poziomie, różnice pomiędzy nimi mogą być niewielkie te starsze opm401 nadaj się bardziej do muzyki klasycznej, jazzu blues oraz starszego rocka są ciut wolniejsze przez co do bólu dokładne. Nowsze szybsze kosztem tej minimalnej precyzji. Bardziej uniwersalne i preferowane do nowszej muzyki. Gdzie precyzja wybrzmień nie jest tak ważna. Dlatego mój plan jest następujący opm2320D na bufor, a w przyszłości (niedalekiej) moje bardzo zacne AD797BR spróbują zastąpić opm401 na kanałach. Myślę, że będzie to bardzo fajne połączenie. Jednka dopóki nie sprawdzę ja lub ktoś inny odpowiedzi ostatecznej nie będę mógł udzielić. Co do tych koreanczyków czytałem o nich dużo wcześniej niż pierwsza osoba je kupiła i pochwaliła się na forum. Podchodziłem lekko sceptycznie, bo nabrałem się ponownie na stałą bajkę, że za tanie i takie jakieś koreanskie 🤣. Teraz żałuję tylko że dużo wcześniej na nie się nie zdecydowałem, jednak całe życie sie człowiek uczy. I od czasu do czasu trzeba wziąść młotek i walnąć się w... łeb i nie słuchać się stałych głupot ,że coś dobre w muzyce musi być drogie. Części w Azji są tak tanie jak barszcz, to co jest oferowane na aliexpress jest już z marżą 300%, a i tak jest sporo tańsze niż w Europie bo tu marże powyżej 1000%. Chińczycy szybko się uczą i cenią się, ceny nawet u nich coraz wyższe, niektóre produkty kosztują prawie tyle co u nas. Mówię o cenach od wyprodukowania do sprzedaży. Coś jeszcze muszę dodać, po wymianę regulatorów (przynajmniej w torze cyfrowym) XS jest bardzo dokladny, przez co wrażliwy na dowolną zmianę innych elementów. Teraz trzeba uważać co się wkłada, bo nawet zmiana dwóch, czy trzech kondensatorów elektrolitycznych robi sporą różnicę. Więc wszystkie mody lepiej jest robić step by step. Z tego co wyczytałem wcześniej to XS już chyba nie masz, więc chyba kolejny dylemat odpadł. Pozdrawiam
 5. Chiny myślę, że nie robią tego za darmo, może są dotowani(Tego nie wiem, ale jest to logiczne tam dalej socjalizm w głowach) w zamian za darmowy dostęp do nowych pomysłów i rozwiązań technicznych wysyłanych z całego świata. To jest naprawdę genialne. Niech tylko wypali komercyjnie co setny pomysł to jest dla nich opłacalne i zwróci się z nawiązką.
 6. Bursony to dla mnie duży niewypał wszystkiego za dużo taki na sterydach. Dużo lepszy jest staccato zwlasza na buforze oraz bardzo bardzo naturalne AD797BR. Pisałem o tym dużo wcześniej i myślałem że tego nic nie przebije, aż nie kupiłem koreanczyka. To dopiero średnica 😳. Kilka osób również gra na takim zestawieniu i jest zachwycona.
 7. Za 5 k oczywiście, ale ten za 5 po modyfikacji gra o kolejną klasę wyżej itd. Królika cały czas się goni. We wzmacniaczach to już prawie reguła prawie każdy można modyfikawac i poprawiać producenta. Ja powiem od siebie że nawet trzeba. Oni zawsze mają węża w kieszeni na części, odkąd księgowi kontrolują wydatki. Myślimy że np wzmacniacz kosztujący 20 tys. lub więcej to fanaberia? Nie to w połowie zastosowane b. bardzo dobre komponenty. Odpowiedni zrobione transformatory często recznie, super kondensatory w torze audio i napięcia, odpowiednie kostki, dobrze dobrane regulatory, diody, lampy (jeśli dotyczy lampowego wz.) itd. Poszczególne półki sprzętu różnią się głównie zastosowanymi komponentami i rozwiązaniami technicznymi. Dlatego sam nieraz robię oczy jak coś drobnego wymienię, ale na powiedzmy markowego i wąskie gardło znika z tego elementu. Przykład koszt 12 szt diod w oryginale to 50 groszy, zastosowanie innych odpowiednich to koszt 20 zł. Efekt poprawa basu i szybkości. Duperela, a jaki efekt. Tak jest ze wszystkimi.
 8. A ja myślałem że to o to chodzi, aby mieć lepsze brzmienie, aby móc je kształtować praktyczne jak się chce. Ludzie wywalają po 5000 i 10 000 tys. na sprzęt i robią modyfikacje, a po co i dlaczego to już sam sobie odpowiedz na to pytanie.
 9. To jeśli tylko wymieniłeś OPA( to nie oczekuj euforii) teraz pytanie na jakie jeszcze, może się pochwalisz co tam siedzialo u Ciebie ? Ja przerobiłem przynajmniej około 10 w tym trzy dyskretne te najdroższe. Więc trochę mam rozeznanie. Nawet nie starczyło sił na wymianę kondensatorów, a to postawowy mod. Co do strzału w dziesiątkę, to najpierw sam sprawdzę a następnie opiszę i podam na tacy Gotowe Rozwiązanie, które wypadało by tylko zastosować u siebie oraz ocenić. I tego nawet prawie nikt nie che spróbować, może samo się zrobi 🤬. Te niektóre mody naprawdę kosztują niewiele wręcz są śmieszne. Uwierz sprawdzam nieraz kilka rozwiązań jednej modyfikacji, kierując się przy tym zdobytą wcześniej wiedzą oraz doświadczeniem swoim i innych, który podobne mody robili i robią. A to naprawdę nie takie "hop siup". Obecnie nie pasuje mi przetwornica, która zastąpiła drugi regulator 6v. Gra ciut za ostro na górze, ale otworzył mocniej średnicę. Więc mam dylemat, a już tam wstawiałem trzy inne regulatory i zawsze jest coś nie tak. Zawsze mogę wrócić do stokowego rozwiązania, ale jeszcze powalczę może jakieś inne rozwiązanie znajdę. A może sam Ty lub ktoś inny zaproponuje jakiś fajną modyfikacje, chętnie i ja się czegoś nauczę. Naprawdę łatwo jest wszystko i wszystkich oceniać nie robiącą nic w zamian. Co warto jeszcze nadmienić sam DAC nie gra ważne są inne elementy toru, wzmacniacz oraz kolumny, powinny być na wyższym poziomie od DACa, a nie odwrotnie.
 10. Myślę, że miałeś trochę pecha, nieraz i tak bywa. Chińszczyzna to odrobinę ryzyka. Markowe też co któryś egzemplarz się psuje, jednka tam kontrola jakości jest trochę lepsza.
 11. Jak nie boisz się lampy na kt88 to np. yaqin 90B. Poczytaj posłuchaj i więcej nie będziesz już pytał.
 12. Oczywiscie że się z tym częściowo zgadzam. Jednka dostaje się finalny produkt nowy i inne, nowe - zaznaczam- nowe DACi, nie zagrają na tym poziomie co XS w tej cenie. Tego również nie możesz podważyć, jeśli jednka chcesz wydać więcej to nikt nikomu nie broni kładziesz dwa raz tyle lub więcej I masz. Albo uzywka już bardzo starego przetwornika (lecz dobrze zrobionego) na leciwych kościach ESS Sabre 9018 ( w dodatku jak dla mnie bardzo mało muzycznych) Dla tych co wiedzą jak obchodzić się z lutownicą (do 85% modów wystarczy, 15% z miernikiem) za powiedzmy 600 zł możemy mieć naprawdę zabawkę na przyzwoitym średnim poziomie i lepszych DAC ów niż powyżej przytoczone. Jak przeanalizowałem kilka DAC ów co mają w środku, to po zastosowaniu tych samych komponentów lub podobnych z tego poziomu co inne to już nie ten sam. Jak producent chińczyk zastosowałby, takie komponenty (czyli 600 zł ) proszę mi wierzyć ten DAC kosztowałby przynajmniej 3 razy wiecej. A wtedy nie cieszy by się już taką popularnością nie tylko w Polsce. Jednka nie dla każdego jak widać i dobrze. Rynek musi być różnorodny pod różne preferencje odbiorców. Jednemu podobają się blondynki, a innemu szczupłe. Jeden chce wydać nieduże pieniądze i coś przerobić, inny zapłaci więcej za finalny produkt. Tak jest i będzie, ja tylko się z tego cieszę. Inaczej musiałbym wyłożyć kilka razy więcej, a tak mam to samo lub lepiej za powiedzmy "grosze". Chińczycy robią naprawdę świetne zabawki, mnóstwo podrób topowych sprzętów oraz innych nowości podzespołów lub częściowo gotowych pół produktów, gdzie u nas dopiero się tworzy lub na zachodzie diy, a tam jest. I to jest piękne wystarczy tylko dobrze poszukać, wystarczy chcieć.
 13. @maximus035 @Patrykowski Nie chialem nikogo obrażać, widać nie wszyscy mają tyle szczęścia. Fakt Chińczycy lepią co mają pod ręką. Chociaż sam zamawiałem dwa XS pierwszy ak4495seq z R-core, drugi ak4497 z dwoma trafami w china-hifi-audio i z jakością było przyzwoicie. Masz jeszcze na stanie tego uszkodzonego maximus035? Jeśli tak daj znać na priv. Pierwszego i drugiego modyfikowałem, ale ten drugi to już kompletnie (kondensatory te za lampą oraz inne, wymiana rezystorów, regulatorów napięcia, gniazda IEC, diody itd.)O zmianach w dzwieku nie ma co pisać, tego trzeba posłuchać, koledzy co poszli dalej wiedzą jakie przyniosło to zmiany. W większości wystarczy umieć trzymać lutownice i obchodzić się z miernikiem. Kilka osób pytała co i jak na priv, inni nie byli zainteresowani. Najważniejsze, że jesteśmy wszyscy zadowoleni i koncentrujemy się na słuchaniu muzyki bo o to chyba chodzi w tej zabawie.
 14. Kolejna próba deskredytacji, ale jak nie potrafi się nic zrobić samemu to oczywiście lepiej jest kupić coś co kosztuje dwa lub cztery razy drożej. I również jest się zadowolonym. Takie życie. Prawie większą ilość osób posiadające XS ma przerobione tylko kondensatory i wymienione OPA i to nawet nie na dyskretne. Dopiero dwie osoby przerabiają filtry i zasilanie jeszcze nie w całości, ale... szkoda że nic nie napiszą jakie mają odczucia. Co do porównań to napiszę tyle, byłem u kolegi pod pachą z moim XS oraz malinką z nakładką, jakieś dwa tygodnie temu. Przyszedł do niego już nasz wspólny znajomy z qutestem. Wiadomo piwko luźna rozmowa, po wspólnych odsluchach i mile spędzonym wieczorze. Wróciłem bardo zadowolony, chociaż lekko chwiejnymi krokiem 😉, sam nie wiem dlaczego (jednka sobie przypomniałem, dość mocno wiało tego wieczoru 🤭) Konkluzja była taka, że chłopak sprzedał prę dni temu tą zabawkę i szuka nowego DAC z wyższej półki, dlaczego bo XS po pierwsze jest beee, po drugie za tani, po trzecie trzeba przerabiać, a po czwarte jakoś tak chińszczyzną zalatuje 🤣. A propo odsprzedaży przerobionego sprzętu, tutaj na forum jest sporo osób, które tylko czekają na zakup przerobionego i tańszego sprzętu. Dotyczy to nie tylko dac, ale również wzmacniacz. Oczywiście musi to być zrobione z głową.
 15. Liczy się cała reszta toru dac oraz wzmacniacz. Myślę że tym słabym punktem jest wzmak. Warto może skomfrontowac ten wzmak z czymś dużo lepszym. Ja na początku swojej przygody z audio też wielu różnic nie widziałem przez swój słaby sprzęt, który miałem. Przepinając źródło zawsze musisz słyszeć, może jeszcze (i u kolegi) nie przyszedł ten czas na zmianę, ale czas zmienia przyzwyczajenia i doświadczenia. Nawet wymiana zwykłej diody prostownicze w dac, czy zasilaczu, robi różnicę. Na wszystko przyjdzie kiedyś czas.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.