Jump to content

gustwao

Użytkownicy
 • Content Count

  792
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

180 Dobry

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Sterujące RFT 12A*7 nie polecam są słabe dźwiękowo , lepiej szukaj siemens i telefunken albo coś za wielkiej wody 😉.
 2. Czytałem I sprawdzałem. Telefunkeny i siemensy te stare są bardzo trwałe to samo stare Tesle z białym nadrukiem jak i rosyjskie militarne, stare amerykańskie również ale takich jest mało powinny około 10 kh pracować. Jednak inne już tak nie jest kolorowo. Czym nowsza produkcja tym gorsza jakość dźwięku i mniejsza trwałość. Nowe to już tylko loteria. 😒
 3. I tak już masz dużo informacji ze sterujących szukaj NOSy 12AU7 i 12AX7 głównie Siemens, RCA, Tung-Sol , mullard I brimar. Czym starsze tym lepsze. Najlepsze są z lat 50 ale ceny i dostępność.... Odpal eBay i Google prawdę Ci powie. Głównie to el34 RFT, Stare Tesle z brązowym cokołem, GE i inne z USA.
 4. 10 000 h to nie przesadzałbym tyle wytrzymują tylko niektóre wersję zwlasza te militarne. Inne 2000 h -6000h. Sterujące dobrze jest pomieszać 2 np. Siemens a dwie coś za oceanu. Za to jak już Ty i inni wielokrotnie powiedzieli rft el34 niesmiertelne, ale coraz ciężej upolować w dobrym stanie nawet używki. Warto próbować.
 5. @payong Nie mam zamiaru dementować Twoje składaka. Chwala za opisanie dokładnie co tam masz. Wielu wykręcałoby się. Może w mniej wymagającym systemie trudniej usłyszeć zalety lub wady innych dyskretnych (nie będę wywodził się czy są lepsze czy gorsze). W 99% DACów lepiej sprawdzał się OPM (dlaczego piszesz omp on się tak nie nazywa 😉). Musi być ten pierwszy raz. Moim zadaniem OPM w stosunku do Stac... nie tylko daje jeszcze większą scene w szerz ale i w głąb. Do tego dużo lepsza separacja poszczególnych instrumentów jak i lepsze wybrzmienia. Dlatego ma tak wielu zwolenn
 6. Bardzo myślałem o jego jeszcze udoskonaleniu, ale fakt to nie byłby za dobru pomysł aby go kopiować. Chociaż i tak na razie brakuje im konkurencji poza upodabaniem payonga 😉.
 7. A co poleciłbyś z nowej produkcji co podobało Ci się najbardziej. Tak jak wspomniał @marteo1981 aby oszczędzić czasami NOSy. Chyba że nie warto I lepiej jakieś tańsze NOSy kupić np. Rft
 8. @payong Jeśli tak uważasz to wystaw szybko na alledrogo nowy nabytek (szybko zniknie i bez problemu znajdzie nowego właściciela) i zostaw sobie tak "świetne" Staccato 😂. A do jakiego DACa tstawiasz te dyskretne? Myślę że nie tylko moje opnie na temat opm przyczyniły się do zakupu, ale niech tak zostanie. Pozdrawiam
 9. Jak poczytasz wszesniejsza korespondencję to zrozumiesz o co chodzi. Nie pisałem że to łatwe poprawienie dyskretnego. Ale wierna kopia? Kto wie. Po co wyważać jeszcze raz drzwi już otwarte i to kilka razy. Uważam że to świetny i dużo latwieszy start. Zacząć od czegoś co już jest bardzo dobre. Jak zamowiles już staccato to szybko je sprzedaż jak usłyszysz to co oferują OPMy.
 10. Lubię takie manipulacje "Łeb w łeb" 😂😂😂😂 dobre. Jak wymyślisz lepszy pomysł na wyjście z twarzą to napisz. Zamiast Twojego pomysłu testowania tego dyskretnego wzmacniacza z Koreii. Który tak naprawdę został przez setki jak nie tysiące osób przetestowany na całym świecie i wielokrotnie opisany. Przecież to żadna nowość. Nawet na polskim rynku już go ludzie mają od prawie 2 lat co niektórzy. Na samym forum znam kilka osób które go posiadają. Wolałbym zrobienie incjatywy próby skopiowania a może nawet udoskonalenia tego Best dyskretnego from Korea. To taki luźny pomysł.
 11. Z tym podatkiem to raczej normalne. Tak jest w całej UE. A tak przy okazji warto wiedzieć. Dla zakupów o niedużej wartości (do 22 EUR), przesyłki pochodzące z poza UE są zwolnione z VAT-u. Jeśli sprzedający na deklaracji celnej zaznaczy okienko z napisem „Gift” - wartość przesyłki zwolnionej z podatku VAT wzrasta do 45 EUR.
 12. Nie jestem fanem nichicona. Na 63V to będą duże nie wstawisz ich mają 25mm średnicy wolałbym wziąść jak już takie duże to mundorf mlytic 40v. Też mają 25mm są droższe ale to inna liga. Te Nichicony kosztują normalnie około 30 zł za sztukę. Więc ktoś Cię naciąga mocno. Moim zdaniem Nichicony są słabe ale Ty decydujesz.
 13. Elna silmic II odpuść straszne misie. Ogólnie słabo się sprawdziły nichicon u mnie oprócz KZ. Nie polecam silmik II 10v 1000uf wzaminan elany carefines czarne(Czerwone nie dostaniesz) w sekcji cyfrowej lub nichicon KZ , a przy lampie rubicony hzl 10v 1000uf. Szarpnij się 25v 220 uf na AN kaisei. Super tam się sprawdzają. 250V na 150uf dałbym 150uF 450V Mundorf M-Lytic HV. Jednak ciężko będzie tam zmieścić. Te większe 4700uf ciężko coś fajnego polecić. Ja mam mundorf ale zamontowane z boku bo są za duże. Fajne są też wurth takie czerwone na 35v 4700uf. Trzeba pos
 14. Trzeba moduł dokupić Bluetooth , jednka nie kupuj do Rpi4 allo digione 1.2. Bo sama malina 4 gra tak samo. Jak już to kup lepszą nakładkę. Zobacz [Hidden Content]
 15. Tak albo stały regulator wyjście ma 6v, albo z regulacją. Taki z regulacją po wstawieniu do DACa ustawisz za pomocą potencjometru na Vout 6v i po temacie (przy pomocy miernika) W tym miejscu fajnie sprawdza się przetwornica 6v aliexpress lub dyskretny regulator albo gotowy od Muzg kolega z forum.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.