Jump to content

gustwao

Użytkownicy
 • Content Count

  260
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

50 Neutralny

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @ciszyn11 może być lepiej jakbyś miał w drugim stopniu filtracji (pomiędzy zasilaczem a nakładką jakiś dobry filtr z niskimi szumami typu LT3042 lub lt3045) są takie gotowe nawet na aliexpress ale jak się na tym nie znasz to nie grzeb. Podejrzewam że więcej pożytku wyniosłoby co do samej jakości niż inne zmiany.
 2. @Nordmen potrzebujesz po pierwsze primo rasberry pi4 z 2 lub 4GB.(jak chcesz jeszcze oprócz muzyki wykorzystać malinę do oglądania filmów to bierz z 4GB pamięcią, nie będzie żałował ) 2.karte micro SD najlepiej 32 GB 3. Kable, aby to połączyć z dac w przypadku samej maliny kabel USB. 4.kabel hdmi micro to hdmi aby podłączyć to do telewizora lub monitora. 5. Oprogramowanie volumio lub moode audio. 6. Zasilanie - Tz. Bateryjka lub Zasilacz liniowy 5v 3,5 ÷ 4A do samej maliny taki za 200- 250 zł styka Lub nawet na samym zasilaczu do telefonu z wyjściem usb c uruchomisz - ważne, aby Ampery się zgadzaly. Jednak jakość będzie słaba. Oprogramowanie Volumio instalujemy na telefonie, tablecie, komputerze, moode audio odpalam przez przeglądarkę i uruchamiamy patrz wyżeł volumio. Jak się spodoba, a będziesz chciał więcej jakości, przestrzeni, szczegółowość, lepszego dołu itp.To kupujesz nakładkę do maliny. 6. digione signature lub Pi2AES (osobiście polecam tą drugą) są na tym samym poziomie. Pierwsza nakładką wymaga super zasilacza liniowego 5v z dobrymi filtrami - wystarczy 0, 5A do 1A max na wyjść DC. (możesz połączyć zasilanie z maliną jeden zasilacz liniowy z dwoma wyjściami DC 3,5-4A pierwsze wyjście, drugie wyjście jak wyżej 0,5 do 1A) Druga nakładką 24v zasilacz wystarczy 0,5A do 1A max na wyjść DC. Może być przyzwoity impulsowy (na razie u mnie tak gra) lub najtańszy liniowy. (możesz połączyć z maliną zasilanie, ale ten zasilacz musi mieć przynajmniej 3,5-4A na wyjściu DC. Wystarczy jedno wyjście ) 7.kabelki do nakładki BNC, zazwyczaj najlepiej grają to zależy dużo od samego DACa co producent lub dana osoba preferuje. I chyba to już koniec. Na początku może wyglądać że będzie ciężko, ale spokojnie poczytaj sobie różne wątki na tym forum lub w innych źródłach. Co przemawia za takim rozwiazaniem? Przede wszystkim cena nic lepszego do 2tyg. nie kupisz, uniwersalność takiego rozwiązania, możliwości zmiany oprogramowanie lub nakładek itp. Powodzenia
 3. Widzisz są za wysokie, niestety. Spróbuj bez podstawki bo na nich chyba są, u mnie na opm2320D były. Jak się nie uda to zrób tak jak kolega SzaacH założył przedłużki i je położył na bok. Wyjścia nie widzę innego bez ingerencji w samą podstawkę. Daj znać co wykabinowales
 4. @ciszyn11 to trochę za mało informacji, zapytaj jakie filtry stosował do nakładki? Na lm317 czy LT3042 lub lt3045 a może LT1963 lub inne ustronstwa, będzie wiadomo. @MrSalieri wątpię aby była to aż taka różnica, chciałby się mylić.
 5. Fakt, sporo tańszy jest i nie spodziewałem się że będzie to maleństwo tak dobrze grało. Co ważne zasilanie nie jest tak wymagające jak s Signature, ma wbudowane filtry. Jakie to proste. Koszty to z przesyłką 162$ plus podatek mi naliczyli (pech nieraz się udaje bez 😁) 55 zł. Na cło się nie łapie bo jest poniżej 150 euro. Wszystko i co najważniejsze przyzwoity zasilacz impulsowy (ale bez szaleństw) albo byle jaki liniowy i gra jak signature. Dla mnie nawet ma lepsze umiejscowienie instrumentów bardziej dokładne, więc więcej nie trzeba. A wyjścia do koloru do wyboru.
 6. gustwao

  Yaqin MS-30L

  Szkoda nie możesz tego zmienić na ms90b. Jest moim zdaniem lepszy dobrze Ci sugeruje kolega @DAWH . W nim wymiana kodów sprzedających chyba 8 jak dobrze pamiętam na milflexy miedziane albo Audyn True Copper, ewentualnie wymiana okablowania i gra to jak bajka 😉. Na pewno w podobnej cenie nic lepszego nie znajdziesz.
 7. @ciszyn11 dobry transport to jeden z największych progresow. A z ciekawości jaki masz zasilacz do nakładki? Jakie filtry tam siedzą?
 8. Teraz tak usbridge signature ma USB, jakość jest duuuzo lepsza, nie ma co porównywać. To Już inna liga. A jak chcesz więcej wyjść w jednej nakładce, a ma być b. dobrze a może nawet... To poczytaj wątek o PI2AES. To konkurencja do digione signature. IFI przy tym to zabawka.
 9. BNC masz w swojej wersji czy warto dla jednego wyjście inwestować aby może, zaznaczam może zyskać 2% na dźwięku bo tak producent prawi 🤨. Lepiej weź swoją Panią na ekstra imprezę 😉 Więcej zyskasz na b. dobrym zasilaczu do nakładki.
 10. Dla mnie to bez sensu po do kupować coś co już masz, wątpię w to że lepiej będzie na USB niż po BNC lub coaxial 🤔. Jak już będą różnice to naprawdę minimalne. Ale kto bogatemu zabroni. Oczywiście że zasilanie bez zmian. Ja jak miałbym luźnego tysiąca to zainwestował bym w lepsze zasilanie, albo w innego DACa może na innej kości niż masz(do porównania) , albo w inną nakładkę aby zobaczyć różnicę. A tak naprawdę to nic bym nie ruszał.
 11. Signature (jeśli o niej mowa) dużo potrafi, ale ważne musi być super zasilanie - nie jeden streamer wymięknie albo nie będzie żadnej różnicy.
 12. Raczej nie, funkcjonalność jest troszkę inna. PI2AES używam, łączę się głównie po BNC, teraz testuję też optyk.
 13. @bumbum jak uważasz, każdy lubi co innego. Jak to nie pasuje to możesz sobie sterować zasobami z dowolnego smartphona nawet dużego 15",albo pozostać przy komputerze i sterować maliną z niego, do koloru do wyboru.
 14. A później jak kupisz do maliny pi4 porządną nakładkę, jest już kilka, to nigdy nie wspominasz o kompie 🤣😉.
 15. Zdecydowanie lepiej gra malina. Na malinie mam volumio oraz na drugiej karcie moode audio. Jedna i druga app sprawuje się doskonale. Sterownie maliny możesz robić z telefonu większość tak robi, bardzo wygodne i banalnie proste.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.