Jump to content

arturp

Użytkownicy+
 • Content Count

  4730
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

arturp last won the day on May 11 2014

arturp had the most liked content!

Community Reputation

1209 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. A teraz sam piszesz ,że to gówno : -D . No nie da się ukryć , że ględzisz . Kręcisz tylko po to żeby prowokować , obrażać i mądrzyć się . Kiedyś dostałeś klapsa i zostałeś postawiony w kącie jak szczeniak z przedszkola więc teraz robisz ,, zemstę po latach " . Zachowuj się . Podawaj argumenty a nie szczuj .
 2. AD1862 , PCM1702 i TDA1541A Wystarcza dwa tanie trafa sygnałowe Monacora ( wcale nie takie złe ) do symetryzacji , rezystory i wtedy można podłaczyć ten preamp jako analog . Zarezerwowany dla kolegi Donaviol .
 3. Tylko płytki , elementy sprzedawane w zestawie AVT były kiepskiej jakości więc tranzystory kupiłem w TME i dobrałem miernikiem a resztę miałem w szufladzie z dawnych projektów. Rezystory są metalizowane Beyschlag . Wzmacniacz zarezerwowany dla kolegi Mikoski .
 4. No trzeba jednak szczerze przyznać ,że nikomu tak jak PIS-owi nie udało się nas tak skłócić . W czasach Gierka i Jaruzelskiego też była taka nienawiść ale przynajmniej cały naród nienawidził władzy i jej aparatu represji . Dzisiaj są właściwie dwa narody na jednej ziemi .
 5. 5. Analog dyskretny /preamp / wzmacniacz słuchawkowy w klasie A z prądowym sprzężeniem zwrotnym. Sprzedaję kompletny , uruchomiony , sprawdzony i sprawny wzmacniacz który stosowałem jako analog do moich dac-ów . Jest to układ zbudowany na płytce/bazie tego projektu [Hidden Content] . Ja wprowadziłem w zasadzie tylko jedną zmianę – zwiększyłem wartość rezystora w sprzężeniu zwrotnym co dało wzrost wzmocnienia układu i dzięki temu mogłem go stosować jako analog do przetworników cyfrowo analogowych . Układ posiada kilka cech , które powodują ,że warto go zastosować : - zastępuje opampy i daje wyraźną poprawę brzmienia - można go zastosować zamiast drogich Bursonów , Staccato itp. – jest od lepiej zbudowany niż drogie opampy a nawet te na elementach dyskretnych bo zasilany jest z odrębnego zasilacza - pracuje w klasie A - zbudowany jest głównie na tranzystorach bipolarnych więc nie ma charakterystycznego dla FET-ów zaokrąglenia i ograniczeń barwowych - żadne z opampów ( w cenie do 100PLN/sztuka ) jakie testowałem nawet nie zbliżyły się jakością brzmienia do tego wzmacniacza . Jego wadą jest wielkość ( głównie radiator bo to klasa A ) uniemożliwiająca montaż wewnątrz odtwarzacza CD ale można go wbudować do zewnętrznego DAC-a czy do wzmacniacza . Można go oczywiście zastosować jako wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy . . Do prawidłowego działania wystarczy podłączyć stabilizowane symetryczne zasilanie +12V/0/-12V i ewentualnie potencjometr regulacji głośności jeśli ma pracować jako wzmacniacz słuchawkowy . Sprzedaję po kosztach elementów ( bez zasilacza bo to pewnie każdy ma ) . Cena 70 PLN .
 6. 2. PCM1702 , DIR9001 – no oversampling DAC . Na sprzedaż dac wykonany na podstawie projektów : [Hidden Content] oraz [Hidden Content] Ja wprowadziłem dwie modyfikacje: – na wejściu sygnału S/PDIF zamiast transformatora sygnałowego i układu ST3485EBD zastosowałem wysokiej jakości kondensator MKP1837 firmy VISHAY . Dzięki temu zabiegowi góra stała się bardziej błyszcząca i detaliczna . - zamiast przetworników PCM1702 w wersji SMD zastosowałem przetworniki w wersji DIP na odpowiedniej przejściówce z dodatkowymi kondensatorami filtrującymi zasilanie . Po prostu kupiłem odtwarzacz Denona za 200 PLN i wylutowałem przetworniki – przynajmniej mam pewność ,że to oryginały . Na płytce są podstawki na opampy ( wystarczy wstawić takie jak ktoś lubi i gra ) ale prawdziwie dobre brzmienie uzyskałem podłączając analog na elementach dyskretnych i analog lampowy . Układ jest gotowy do pracy , przetestowany i sprawny . Wymaga jedynie podłączenia zasilania stabilizowanego +12V/0/-12V. Brzmienie – w skrócie – najlepszy DAC z tych kilkudziesięciu , które miałem . Pierwsze wrażenia to niebywała klarowność i rzetelność przekazu – nic się nie ukrywa a barwy są ,,jak żywe”. Hektary przestrzeni a do tego precyzyjnie poukładana . No i bas – kontrola , masa i zejście jakich nigdy nie słyszałem z innych przetworników . Jeżeli ktoś zna brzmienie PCM1794 to mogę powiedzieć ,że jest to dźwięk o podobnym charakterze ale o klasę bliższe naturalnemu brzmieniu . Sprzedaję go tylko dlatego ,że jako autor wątku [Hidden Content] złożyłem sobie dwa egzemplarze więc jeden mogę sprzedać a drugi oczywiście zostaje . Cena 330 PLN – czyli koszty jakie poniosłem na jego budowę ( głównie na oryginalne PCM1702 ). 3. Cambridge Audio A1 mk 3 – obudowa wzmacniacza Sprzedaję obudowę kompletną od wzmacniacza CA A1 mk 3 , są wszystkie gałki , pokrętła , nóżki itp. Stan widoczny na zdjęciach . Cena 90 PLN 4. Płytka referencyjna wzmacniacza stereo w klasie D – tzw. IRAUDAMP7S , na sterowniku IRS2092S, moc od 2x25W do nawet 2x250W przy 8omach ( ! ) w zależności od napięcia zasilania . uwaga płytka , którą sprzedaję nie ma wlutowanych IRS2092S widocznych na zdjęciu. Cena 58 PLN
 7. 1. 2 x AD1862 – zmodyfikowany odtwarzacz Sherwood CD880 . Na sprzedaż odtwarzacz na owianych legendą przetwornikach AD1862 – prawdopodobnie najlepszych przetwornikach wyprodukowanych przez Analog Devices . Spotkałem się z opiniami ,że ich brzmienie jest najbardziej zbliżone do brzmienia LP ze wszystkich przetworników cyfrowo-analogowych jakie były wyprodukowane . Moim zdaniem coś w tym jest bo dźwięk jest bardzo gładki i łatwy w odbiorze , detaliczny , przestrzenny , uporządkowany i wyjątkowo kulturalny a przy tym nie traci na dynamice i rozmachu . Urządzenie solidnie zbudowane – duży transformator , 6 oddzielnych zasilaczy stabilizowanych , dobry filtr cyfrowy SM5843 i dwa AD1862 . Moje modyfikacje : - wlutowałem podstawki pod opampy i wstawiłem OPA1612 ( znacznie lepiej niż z oryginalnymi opampami ) - wymieniłem większość kond. elektrolitycznych na Nichicony, Panasoniki itd. ( największą poprawę przyniosła wymiana kondensatorów przy przetwornikach i opampach ) - wymieniłem kondensatory wyjściowe elektrolityczne na MKP ( to chyba nie wymaga komentarza ;-D ) . Posiada wyjścia cyfrowe coax i światłowodowe oraz oczywiście wyjścia analogowe – fixed i regulowane z panelu frontowego za pomocą oryginalnie wbudowanego potencjometru Alps (!) Najlepszy rezultat uzyskałem podłączając do niego analog lampowy SRPP na lampach 6N2P-EW więc jeśli kupujący będzie oczekiwał pomocy to chętnie podpowiem jak to łatwo zrobić . Jeśli ktoś szuka taniego odtwarzacza CD grającego znacznie lepiej niż nowy za kilka tysięcy PLN to szczerze polecam bo nawet ostatnio miałem chwalone Arcama Diva CD73 i Harmana Kardona HD970 - ten Sherwood zagrał ZDECYDOWANIE lepiej . Sprzedaje ponieważ mam kilka dac-ów grających z dedykowanym transportem a ten odtwarzacz stoi i czeka na kogoś kto da mu pograć 😄 Stan wizualny i techniczny bardzo dobry – front bez rys , wgnieceń itd. Cena 370 PLN + koszty wysyłki .
 8. Nie ma znaczenia co kupił tylko co mu się podoba . Jeśli jest zadowolony to super - przecież o to chodzi .
 9. Rozumiem ,że powtarzanie cudzych opinii jest brednią a powtarzanie twojej jest słuszne 😄 Tak się składa ,że miałem odtwarzacz na tym przetworniku - Yamaha CDX 450 . Próbowałem go modyfikować tak jak dziesiątki innych odtwarzaczy , które miałem ale efekt był wyraźnie gorszy niż z innych . Stąd moja opinia , poparta dodatkowo tym co przeczytałem w sieci . Wystarczy poczytać datasheet aby ocenić co jest warty . Taniocha do budżetówki - przecież sam producent o tym pisze . Sprawdź parametry , poczytaj kartę . Nie warto konfabulować . Cytuję z 1 strony karty PCM67/69 : ,, The PCM67 and PCM69A dual 18-bit DAC are low cost, dual output 18-bit BiCMOS digital-to-analog converters... " Do tego to tragiczne zasilanie ... nie dość ,że nie jest symetryczne to jeszcze wspólne napięcie dla sekcji cyfrowej i analogowej ... Co tu ględzić kolmen ? Znowu poległeś . 😜
 10. Mógłbyś napisać dokładnie co jest brednią ? To , że w Theta Miles pracuje tani , opracowany do urządzeń budżetowych , PCM67 czy to , że na wyjściu są opampy ?
 11. Zaskakujące i ciekawe . W tym odtwarzaczu jest przetwornik PCM67 , który uważany jest powszechnie za jeden z najgorzej brzmiących dac-ów wyprodukowanych przez BB . W sumie to chyba powinienem się cieszyć bo mam taki z wylutu 😄 . Na dodatek na wyjściu siedzi chyba opamp ... czyli kolejne rozwiązanie powszechnie krytykowane . No cóż , może konstruktorzy zrobili tam jakieś cuda skoro gra dobrze .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.