Jump to content

arturp

Użytkownicy
 • Content Count

  4228
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

arturp last won the day on May 11 2014

arturp had the most liked content!

Community Reputation

581 Audioholik

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. jest świetny , tani i łatwo dostępny z używanych odtwarzaczy Philipsa , Marantza ,Grundiga , Technicsa i wielu innych marek . Niestety w przypadku Philipsa , Marantza i Grundiga wyjście cyfrowe jest zwykle z układu SAA7220 , który nie jest dobrze oceniany . Lepiej to wygląda w przypadku Technicsów z napędem CDM4 ponieważ wyjście cyfrowe jest z układów produkcji Technicsa , które brzmią lepiej .
 2. Ale tam chyba siedzi zwykły KSS 213B . Jedyna różnica to taka , że zamiast klapki zastosowano krążek dociskowy . A cena przekracza 1k pln . Ciekawe , jednak nasuwa się jedno pytanie - dlaczego tego dziwnego efektu nie ma w zwykłych fabrycznych odtwarzaczach ? Wbudowane tam przetworniki dostają taki sam 16 bitowy sygnał .
 3. mój shigaraki szwankował , stare napędy sony czy philipsa są trwalsze , tanie i łatwo dostępne
 4. podaj proszę link do tego sklepu , może coś jeszcze zamówię ... trochę to wygląda jak reklama Twojego ,, biznesu " ale chyba nikt nie będzie miał pretensji
 5. miałem dwa Bluray'e Samsung na AK4396 - niezłe ale nie miały szans w stosunku do zestawu - Denon DCD 595 jako transport + DAC na tym samym przetworniku .
 6. Zmieniam mieszkanie więc wszystko w pudłach 😉 W temacie i to bardzo ogólnie mogę powiedzieć tylko tyle, że najlepsze efekty ( uwaga ! poprawka na indywidualne preferencje brzmieniowe ) uzyskałem stosując odtwarzacz Denon DCD 595 . Sygnał pobrany jest bezpośrednio w wyjścia cyfrowego - z nóżki nr60 ( D OUT) CXD2500 i bez żadnych rezystorów , cewek , kondensatorów ( bezpośrednio ) na wejście DAC-a . UWAGA ! Ten model nie jest wyposażony w wyjście cyfrowe dlatego trzeba usunąć zworkę JV402 a zrobić zworę w miejscu JV401 aby aktywować D OUT . Różnica na + w stosunku do niemodyfikowanych wyjść cyfrowych odtwarzaczy CD , DVD czy Bluray jest bardzo wyraźna .
 7. Sprawdż czy na końcu oderwanego kabelka jest izolacja czy zostało troche gołego drucika - jesli jest to usuń izolację z końca kabelka ( nie jest to łatwe ale mozna delikatnie zeskrobać lub usunąc chemicznie ) i przylutuj na miejsce . takie usterki sa typowe dla głosników wysokotonowych . to nie jest ,, spalenie " tylko uszkodzenie mechaniczne . w celu usunięcia chemicznego zastosuj środek do usuwania powłok lakiernicznych do kupienia w każdym sklepie budowlanym ( nakłądasz niewielka ilośc , kropelkę tego żelu na koniec drucika i po 5 minutach delikatnie zeskrobiesz emalię izolacyjną paznokciem , umyj ręce 😄 potem ) lub czyścik lutowniczy EDSYN LT 1 .
 8. arturp

  Potrzebuję ...

  potrzebny napęd VAM1202/12 , proszę o kontakt na komunikator , pozdr. Artur
 9. Korzystasz tylko z jednego wyjścia symetrycznego na każdy kanał ? Drugie podłączyłeś do masy przez rezystor 100R ?
 10. Nie czytałem całego watku więc może ktoś o tym wspomniał ale może wystarczy wymienić okablowanie wewnętrzne dla wooferów na DNM Reson - basu będzie mniej i straci najnizsze rejestry ale kontrola poprawi się znacząco.
 11. Moim skromnym zdaniem , jeśli zależy ci na wysokiej jakości brzmienia , to najlepiej będzie zbudować układ oparty na popularnym i sprawdzonym sterowniku ( np IRS2092S ) i na mosfetach dedykowanych do pracy we wzmacniaczach klasy D - na przykład IRFI4019H lub jemu podobnych ( w zależności od napięcia zasilania ) . Chyba zagra to lepiej niż stosowanie scalaka z wbudowanymi fetami . Jeśli chcesz budować od podstaw to musisz mieć płytkę . Jednak trudno coś znaleźć w Polsce . Na przykład tu coś jest ale czy dobrze opracowane , tego nie wiem - http://dx-audio.pl/dx1000/ . Gdzieś czytałem ,że się wzbudza . Chyba na elektrodzie . Możesz też kupić gotowy chiński moduł z wlutowanymi elementami i po prostu wymienić je na lepsze . na przykład to : https://www.gotronik.pl/modul-wzmacniacza-mocy-irs2092-200w-p-3109.html lub to : https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-mocy-irs2092s-500-w-fv-7983707201 lub to : https://allegro.pl/oferta/modul-wzmacniacza-mocy-irs2092-200w-bte-051-7821308427 Inna opcja to zakup używanego wzmacniacza w klasie D - na przykład Onkyo A-9355 lub Onkyo A-5VL . Dostępne są serwisówki więc można zmodyfikować . Ja kupiłem w miniony piątek A-9355 na allegro za 350 PLN , w idealnym stanie ale rzadko się trafiają takie okazje . To chyba wychodzi najtaniej bo masz cały zasilacz , regulację głośności , ewentualnie wzmacniacz słuchawkowy i gramofonowy a nawet godziwej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy i ( co dla mnie bardzo ważne ) dobrze wyglądającą obudowę . Jest też możliwość skorzystania z gotowego opracowania i zamówienia wykonania płytek w zakładzie na podstawie gotowego projektu , np to : https://www.infineon.com/dgdl/iraudamp7s.pdf?fileId=5546d462533600a40153569addc92bfb ale jak nie zbierzesz więcej chętnych do zmówienia zbiorowego to będzie drogo . A ostatecznie : https://allegro.pl/oferta/nuforce-ia-7-8172681164 - podobno świetny i kosztował ponad 5 tys .
 12. Mógłbyś podać cytaty moich wypowiedzi czy nadal będziesz kłamał ? PS Zgłosiłem twój wpis do moderacji . Nieładnie tak oszukiwać .
 13. A pojawiły się przez te lata istnienia wątku ? Dla mnie sprawa prosta - rozwiązań jest kilka : 1. załóżcie nowy wątek o jasno sprecyzowanym zakresie ofert 2. zróbcie ankietę czego chcą forumowicze 3. zwrócicie się do administracji
 14. OK, dajcie temat pod głosowanie ogółu lub do decyzji administracji . Moim zdaniem to tworzenie nieistniejącego problemu Wpisy w tym wątku pojawiają się tak rzadko ,że nie ma mowy o bałaganie a dzielenie tego na kategorie spowoduje ,że powstanie kilka wątków gdzie wpisy będą maksymalnie jeden raz dziennie . Zawracanie gitary . Kolejny powód do obrzucania się błotem .
 15. A dlaczego ? Nie można ich kupić w celu modyfikacji albo wykorzystania części do budowy innych urządzeń ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.