Jump to content

arturp

Użytkownicy+
 • Content Count

  4934
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

arturp last won the day on October 13 2020

arturp had the most liked content!

Community Reputation Całkowita

4378 Audioholik^3

Audiostereo

316

Bocznica

4062

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To nie dobrze . Lampy potrafią grać bardzo różnie . Np e180cc gra jak chłodny tranzystor - w jej brzmieniu nie ma nawet odrobiny ,, kluskowatości " . Podobnie 6111WA . Brzmienie zależy też od układu , w którym pracuje lampa . Np e88cc pracująca w układzie WK może brzmieć bardzo ciepło i kluchowato a w układzie SRPP bardzo jasno i wręcz metalicznie . Temat rzeka .
 2. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  Nie wiem skąd ci takie wartości wychodzą ale nie mają nic wspólnego z rzeczywistością . Widziałeś gdzieś rezystor katodowy 1,6K w układzie SRPP ? Nawet z innymi lampami niż 6N2P to jakieś cuda . Z takim rezystorem polaryzacja siatki będzie na poziomie -1,5V co da prąd rzędu 0,20mA . Nie rozumiem dlaczego się upierasz przy skonstruowaniu układu na podstawie jakichś dziwnych kalkulacji , które dają takie nierealistyczne wyniki . Nie prościej jest złożyć i na początek wstawić katodowe 1K , pomierzyć a potem dolutować do nich równolegle/zbocznikować ( np od spodu płytki ) znowu rezystorami 1K ( t
 3. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  To dlaczego sam nie wyliczysz jeśli ciebie to interesuje ? Złóż sobie taki układzik . Posymuluj , policz i złóż a potem pomierz . Przy podstawowych założeniach i ograniczeniach ( napięcie anodowe , napięcie przebicia katoda -siatka , maksymalna emisja itp ) szybko dojdziesz do wniosku ,że pole manewru jest niewielkie a teoretycznie obliczone wartości rozmijają się z rzeczywistymi o 200% .
 4. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  Pomierzyłem bo mnie zdenerwowałeś . Napięcie na anodzie dolnej triody czyli na katodzie górnej wynosi około 100V . Spadek napięcia na rez. katodowych około 400mV . Z charakterystyki lampy wynika że prąd w takich warunkach wynosi około 1,5 mA . Max power dissipation dla 6N2P-EW to tylko 0,8W . Czyli w zasadzie można zmienić wartość rez. katodowych i uzyskać większy prąd - np 4 mA. Tylko po co ?
 5. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  No i właśnie nas też to zastanawia .
 6. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  Nie pamiętam takich rzeczy a nie mam teraz czasu na mierzenie .
 7. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  Dlaczego dziwną ? Przy napięciu 200V podawanym na anodę ,, górnej triody " mam rezystory katodowe 390R. Idealne .
 8. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  Analog do tego dac-a to zwykłe/klasyczne SRPP . Przez chwilę ( przez pomyłkę ) nie wlutowałem rezystora konwersji ale dźwięk był . Brzmiało to fatalnie więc spojrzałem na układ i zauważyłem ,że w pośpiechu nie wstawiłem rezystorów konwersji .
 9. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  no nie ma , w tym układzie mam najprostsze rozwiązanie - tylko rezystor konwersji , którego przez pomyłkę nie wlutowałem
 10. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  Nie ma takiego rezystora . między wyjściem prądowym dac-a a siatką nie ma nic . nie było nawet rezystora konwersji . sygnał poszedł bezpośrednio z wyjścia prądowego dac-a na siatkę .
 11. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  Efekt brzmieniowy był nieciekawy więc nie drążyłem tematu . A co ty o tym myślisz ?
 12. arturp

  Gramofon budowa

  Totalnie manualnie 😉 Nie było podnośnika tylko podpórka do ustabilizowania ramienia podczas spoczynku .
 13. arturp

  TDA1541 NOS DAC

  Partyzantką jest słuchanie muzyki w kiepskim brzmieniu . I polecam jednak szersze spojrzenie na temat . Nie tylko pomiary w zakresie częstotliwości ale także czasu . Tu pomiary pavouka - wyraźnie widać co robi oversampling z impulsem . Nie rozumiem po co jeszcze ten temat jest poruszany . Żeby postawić na swoim udając ,że nie ma innych aspektów problemu ?
 14. arturp

  Gramofon budowa

  Możesz zrobić coś z MDF i okleić fornirem . Kiedyś przerobiłem sobie starego Duala . Silnik na zewnątrz , ciężka obudowa ...
 15. Nie mam analogu VIVAro więc trudno mi powiedzieć czy to nie jest właśnie zasługa analogu .Obydwa moje egzemplarze z analogiem lampowym lub na opampach nie przejawiają ciągotek do takich problemów - nic ze szklistości .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.