Jump to content

arturp

Użytkownicy+
 • Posts

  4455
 • oraz w archiwum

  3237
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

arturp last won the day on October 13 2020

arturp had the most liked content!

Reputation Całkowita

5497 Pięciotysięcznik

Audiostereo

1079

Bocznica

4418

Informacje profilowe

 • Branża
  Nie ustawione

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

arturp's Achievements

 1. Tak, trzeba wlutować po dwa rezystory i potencjometr na każdy kanał a potem zaczynają się schody bo do zmierzenia THD potrzebny jest dobry oscyloskop i trochę doświadczenia w jego obsłudze . Ja mam najwyższą gradację K tych AD1860 więc teoretycznie trymowanie już nic nie da ale w praktyce nigdy nie wiadomo co tak na prawdę Chińczycy mi wysłali .
 2. A możesz podać którą gradację AD1860 mierzyłeś i trymowałeś ? N, J, T, K ?
 3. Noooo , tak . Dziwny osobnik . Wszechwiedzący prorok prawd objawionych . Jego prawd 😄 Ilu tu już takich mieliśmy ? Zastanawia mnie skąd u ludzi takie przeświadczenie o własnej nieomylności i doskonałości . Z niewiedzy chyba .
 4. Skąd kolega takie ciekawe spostrzeżenia wyciąga ? Mam obecnie 7 działających dac-ów i kilka w budowie . Żaden nie ma tak dobrego basu jak nos dac na TDA1541A . Masywny , zwarty i zróżnicowany . Chyba się kolega zagubił lekko w tym wyrażaniu jedynie słusznych opinii .
 5. Prawda . Mnie brakuje doświadczenia . Opieram się na rozwiązaniach dostępnych w sieci . Ale podobnego dac-a już zrobił nasz forumowy kolega Waldez . Jest schemat , zdjęcia i ... działa . Odbiornik DIR9001 - filtr cyfrowy CXD1244 - przetwornik AD1865 .
 6. Tak . Z odbiornika na filtr cyfrowy i dalej do poszczególnych przetworników . Sygnał jest rozdzielony w filtrze . Tylko może nowszy lub lepszy filtr bo SM5813 chyba nie jest idealny . Tu zdjęcie mojego projektu na AD1862 z odbiornikiem DIR9001 i shift register na 74HCT164 - podobnie do tego co zaprojektował Pavouk do swoich dac-ów na PCM1702 i AD1865 . O tym projekcie już zapomniałem , więc trzeba by go sprawdzić/ zweryfikować prawidłowość działania , przynajmniej w teorii bo to jeden z moich pierwszych projektów i nie gwarantuję ,że zadziała . Po prostu nie już nie pamiętam co tam wymyśliłem . A czy powstał projekt forumowego dac-a ? Nie . VIVAro zrobił swój i zastrzegł ,że nie dzieli się informacjami . Sporo osób skorzystało a reszta zapomniała o wątku i forumowym dac-u . Najzwyczajniej nie było chętnych - ani do projektowania ani do kupienia płytek .
 7. Może tym razem coś z filtrem cyfrowym - to rozwiąże temat rozdziału sygnału na kanały . Ale chyba lepiej zrobić z nowoczesnym odbiornikiem ( WM8804 , DOR9001 ) i może przetwornikem 20-bitowym np. AD1862 .
 8. A może jednak ktoś zaproponuje jakiegoś dac-a zamiast roztrząsać temat . Doszło do tego ,że chcecie klonować rozwiązania jakie zastosował VIVAro ? No cóż , to chyba tylko potwierdza ,że zrobił dobrze 😉 Ja zrobiłem kilka wersji swojego ale nie zdobyły zainteresowania . Załączam widok ostatniej wersji . Ktoś coś konkretnego przedstawi czy nadal będą przepychanki ? Widzę ,że macie tak wiele do powiedzenia ale jak był temat do zrobienia to nikt nie chciał go poprowadzić w całości - od zaprojektowania płytek do skompletowania trudno dostępnych elementów . Podsumowując- zrobić nie było komu ale do mądrzenia się zawsze było wielu chętnych . I jak by na sprawę nie patrzeć nic by z tego nie wyszło gdyby VIVAro nie zrobił . Za półdarmo . Nie podoba się ? Zróbcie swój . W czym problem ? Czyżby w tym ,że do gadania i krytyki jest wielu chętnych a do roboty nie ma nikogo wystarczająco kompetentnego ? Macie wątpliwości co do zastosowanych rozwiązań ? Nie podoba wam się twarda postawa autora w sprawie kopiowania jego pomysłów ? Zróbcie swoje . Chętnie się przyłączę . Bo co wyniknie z tych przepychanek ? NIC . Jak zwykle .
 9. Wyciągnąłem swoją starą wersję dac-a na CS8414 i AD1860 . Wymieniłem kondensatory główne w zasilaniu na większe , stabilizatory na ,, lepsze" , kondy wejściowe na MKP Vishay 1837 i uprościłem nieco zasilanie . Do rozdziału sygnału na kanał lewy i prawy służy ten nielubiany 74HC04 . Na razie kondensatory niewygrzane więc trudno ostatecznie oceniać ale zagrał zupełnie inaczej niż dać VIVAro . Mój gra rockowo a wersja VIVAro gra subtelnie . Sądzę ,że w dużej mierze jest to wynik tego ,że wstawiłem w zasilaniu cyfry i analogu AD1860 same Silmic'ki a one mi właśnie grają średnicą . Jest fajnie - żywiołowo , energetycznie , z dużym basem , dużą ilością góry , szybko , klarownie , przestrzennie . Jedyne co mnie drażni to ta dominacja średnicy ale to kwestia kondensatorów wyjściowych w analogu - łatwo to skorygować .
 10. Tylko w odsprzęganiu zasilania sekcji analogowej dac-a AK4395. 47uF/25V . Wymianę kondensatorów w zasilaniu wyraźnie słychać bo nie mam typowego analogu - jego rolę pełnią transformatory , które mało wnoszą do brzmienia .
 11. No i weź tu człowieku coś wybierz ... U mnie zagrały klarowną , nieco wysuniętą do przodu średnicą .
 12. Nie próbowałem . Zwykle wstawiam je do zasilania cyfry , blisko wyprowadzeń zasilania odbiorników i dac-ów . Masz jakieś doświadczenia z takimi kondensatorami w sekcji analogowej ?
 13. W kraju gdzieś są dostępne ?
 14. Czy w ogóle warto wstawiać w analog kondensatory Sonyo OsCon lub Elna Cerafine ( czerwone ) ? Testowałem też w zasilaniu kilka innych , które leżą w pudłach : Elna Silmic bipolarne ( stara seria ) - zbyt ciepłe , brak detali Black Gate F - nic ciekawego - ciepło, masywnie ale ostrawo na przełomie średnicy i wysokich Nichicon Fine Gold - spokojne ale troszkę nudne i niezbyt dobra kontrola Chyba Philipsy ( szare , całe w plastyku z napisem PH ) - zagrały wyższą średnicą , brak niskiego basu Nichicon Muse bipolarne ( zielone ) - lekko zamulone z dziwną ostrością na średnicy
 15. Chyba mnie nie stać bo czeka mnie recap we wszystkich urządzeniach . Obecnie mam prawie same Panasonic FC i już nie mogę słuchać tej ziarnistości na średnicy . Będę potrzebował kilkadziesiąt sztuk o różnych pojemnościach . No , jak byś chciał je gdzieś stosować to trzeba uważać bo mogą się szybko ,, skończyć " . Tylko to miałem na myśli .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.