Jump to content

hemi

Użytkownicy
 • Content Count

  142
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralny

Informacje profilowe

 • Zainteresowania
  DIY

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Obawiam się, że tak nie sprawdzisz brzmienia głośnika. Myślę, że ten głośnik może jednak nie pasować jakością do pozostałych. Satori powinien być dobrym wyborem, ale który to ci nie doradzę.
 2. Kolumny masz dopiero w planach. Jak sprawdzałeś brzmienie tych wysokotonówek ?
 3. hemi

  Potrzebuję ...

  Mam takie jak na foto.
 4. Biuro w Ostrowie Wielkopolskim, siedziba we Wrocławiu.
 5. lapsio, właśnie czytałem twój temat o słuchawkach i myślę, że tutaj może być największy problem. Seria DT PRO Beyerdynamica, pomimo że pro to jakoś specjalnie neutralna nie jest. Egzemplarze z różnych okresów produkcji różnią się charakterystyką. Rozejrzyj się jeszcze za innymi słuchawkami. Ja używam i polecam FOSTEX T50RP. Moim zdaniem są neutralne. Mają małą efektywność i z telefonu nie zagrają. Potrzebują wzmacniacza o podwyższonej czułości (gain), ale niekoniecznie dużej mocy. Wracając do tematu wzmacniaczy - jeśli nie musi być mobilnie i może być trochę drożej to zerknij na to: [Hidden Content] Bardzo solidnie skonstruowany wzmacniacz (bez DAC).
 6. Nie znam sprzętu studyjnego. Jestem jednak przekonany, że zarówno w segmencie konsumenckim jak i studyjnym sprzęt relatywnie tani brzmi słabo, a ten droższy lepiej. Powinienem zapytać ciebie już wcześniej - jakich słuchawek używasz ? To właśnie słuchawki (i kolumny) są elementami najbardziej nieliniowymi. Przypomniałem sobie urządzenie o niewygórowanej cenie, które jest stosunkowo bliskie twoim wymaganiom - KORG DS-DAC 100m.
 7. Nie można oceniać ogólnej jakości dźwięku patrząc tylko na liniowość charakterystyki przenoszenia (zniekształcenia liniowe). Na postrzeganie dźwięku jako neutralnego ma wpływ wiele innych czynników takich jak współczynnik zniekształceń nieliniowych czy zdolność do przenoszenia impulsów. Jeśli szukasz jakości zbliżonej do studyjnej w sprzęcie przenośnym, to raczej nie za 500 zł. Zerknij na mobilne DAC/AMPy firmy WOO AUDIO.
 8. hemi

  Potrzebuję ...

  Mam MBGO 4 uF/160V o niezbyt dużych wymiarach 3x2,5x2 cm. Jakbyś był zainteresowany, to PW.
 9. Trafo toroidalne Indel TST 100/008, 100VA, 2x17V. 60 zł. + kw.
 10. hemi

  Potrzebuję ...

  Może ktoś podpowie gdzie można kupić płytki drukowane pasujące do transformatorów TEZ 16, takich jak w poście wyżej.
 11. hemi

  Potrzebuję ...

  Kupię trafa 16 - 20 VA 2 x 12 V zalewane do druku lub toroidy - 2 szt. W rozliczeniu ew. dam takie jak na foto - 4 szt.
 12. Oferuję słuchawki Nighthawk Carbon za 950 zł. + kw. Jestem pierwszym właścicielem, kupiłem je w kwietniu 2018 r. w TOP HIFI. Stan słuchawek - doskonały - zarówno wizualnie jak i technicznie. Sprzedaję pełny komplet, jest wszystko co było w oryginalnym opakowaniu. Dodatkowe pady welurowe nie były używane. Oryginalny karton oraz kuferek są w doskonałym stanie.
 13. Jantzen Superior Z-cap 3,9 uF - 2 szt. Cena za parę - 70 zł. + kw. Odbarwienia powstały z tego powodu, że zwrotnice znajdowały się na zewnątrz kolumn przy oknie. Wyprowadzenia nieobcinane.
 14. hemi

  kabel słuchawkowy

  Żeby sobie ułatwić lutowanie wtyku 4 pin możesz pola lutownicze L- oraz R- zewrzeć podczas lutowania przewodów i wtedy możesz wykorzystać tą wystającą blaszkę z otworem do przylutowania ekranu. Po zakończeniu lutowania koniecznie sprawdź miernikiem, czy nie ma błędów oraz zwarć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.